Nadlimitní zásobníky a střelivo A-I


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Nadlimitní zásobníky a střelivo A-I

Příspěvek od S474N » sob 06.2.2021, 11:22

Vzhledem k tomu, ze tuto problematiku jiz pomerne dobre zpracoval CMK, tak pouziji pouze citaci:
:arrow: https://www.facebook.com/KOPS.cz/posts/1593768980824620
KOPS.cz píše:Tak jsem to s tou motivací k žádosti o střelivo kat A-I a nadlimitní zásobníky trochu přehnal. Od rána chodí od známých i neznámých lidí povětšinou opakující se dotazy. Takže se pokusím to sepsat...

Mezivsuvka - díky nouzovému stavu komunikuje PČR nejen po Datových schránkách či mailem s garantovaným podpisovým certifikátem, ale i po běžném mailu, pokud jej mají u Vás registrovaný. Ale neptejte se mě, jestli i obyčejným mailem je to zdarma. Podle mě ne, ale třeba se Vám podaří policajty ukecat. Zákon totiž hovoří jasně o osvobození u podání učiněných elektronicky se zaručenou identitou.

A teď postup. Buď musíte mít datovou schránku (tady Vám radit nebudu, prostě si zaběhněte na poštu a řekněte, že chcete datovku, nebo doporučuju google, web a prostě projít tím, co tam píšou), nebo nějaký zaručený podpis (neptejte se mě na formu, pro CRZ stačí Policii komerční osobní certifikát, takže by mohl i pro žádosti prodržitele - musíte jím pak umět podepsat PDFko - technicky pro vás složitější, výhodu to má, že to posíláte pak na mail přímo OSZBM a ne na KŘP, které to musá na příslušný útvar odeslat). Pro zřízení podpisu doporučuji 1. certifikační autoritu - komunikace a pracnost je zásadně menší, než na poště. Vyplňujete méně formulářů a u všech je z popisků zřejmé, co se po Vás chce.

Vzory vyplněných žádostí jsem hodil na web:
Držitel ZP - zásobníky: http://www.kops.cz/userFiles/Zasobniky-vzor-ZP.pdf
Držitel ZP - střelivo A-I: http://www.kops.cz/userFiles/Strelivo-A-I-vzor-ZP.pdf
Držitel licence - zásobníky: http://www.kops.cz/userFiles/Zasobniky-vzor-ZL.pdf
Držitel licence - střelivo A-I: http://www.kops.cz/userFiles/Strelivo-A-I-vzor-ZL.pdf

Stáhněte si tedy vzor, místo předvyplněných kolonek napište vlastní údaje.
Jako důvod výjimky jsem zaškrtnul všechno reálně možné použitelné, ale stačí (a i doporučuji) zaškrtnout klidně i jen jeden důvod, ten nejbližší Vašemu použití (u ZP (střelivo i zásobníky) např. ochrana života zdraví nebo majetku v citlivých prostorách, na ZL podle skupin - já mám F (výuka a výcvik), tak bych mohl zaškrtnout výcvik nebo podílení se na
zabezpečování nebo ochraně).

Důležité je, že když zaškrtnete 1 důvod a použijete to pak z jiného důvodu, nic se neděje. Podobně jako když jdete na závody s pistolí, u které jste zaškrtli jako důvod ochrana života, zdraví nebo majetku).

Jakmile budete mít vyplněno, odešlete žádost (OPRAVA: pošlete radši každou žádost zvlášť) buď datovou schránkou na adresu příslušného Krajského ředitelství policie (buď na to je web, nebo já doporučuji aplikaci Datovka), nebo podepište PDF a pošlete mailem na adresu příslušného útvaru policie a pak už jen čekejte na rozhodnutí. Doporučuji někam, kam to půjde (já to napsal do subjektu zprávy) krátké info "Rozhodnutí prosím zaslat zpět sem do Datové schránky" (resp. "do mailu", podle toho, jak to budete posílat).

Jakmile Vám rozhodnutí dorazí, z důvodu právní jistoty ještě doporučuji pro rozhodnutí o nadlimitních zásobnících sepsat dokument ve smyslu: "vzdávám se práva odvolání proti vašemu rozhodnutí: ČJ 123-22585/ČJ-0123-IZ-AA" a opět to odeslat. Odesláním vzdání se práva odvolání se rozhodnutí stává platným okamžitě (u střeliva je na to kolonka na žádosti, u zásobníků ne).

Rozhodnutí o střelivu A-I Vám reálně umožní nabít do krátké zbraně střelivo se střelou šokovou nebo střelou určenou ke zvýšení ranivého účinku.

Rozhodnutí o zásobnících Vám umožní jednal bez problémů přijít do krámu a koupit dlouhé banány, ale hlavně - nebudete na střelnici při půjčování zbraní mezi sebou řešit, jestli svůj dlouhý zásobník můžete zasunout do zbraně, kterou vám půjčil vedle stojící kolega apod... Stejně tak nemusíte u vlastních zbraní řešit, jestli je máte zaregistrované jako B nebo A-I (např. pro cestu do zahraničí je lepší mít zbraně jako B a k tomu generální výjimku na zásobníky - kdo ví, jak se v Německu budou koukat na to, když tam pojedee na IPSC závod s puškou v kategorii A-I a tak...).

Na závěr - nespěchejte na všechno najednou. Myslím, že následující měsíc má na každém OSZBM každý policista o práci postaráno až až.

EDIT 1 - uživatelé České Spořitelny nebo ČSOB mají možnost využít svou bankovní identitu pro přihlášení se k Portálu občana, tam založit Datovou schránku a přes ni to pak poslat (prý práce na 5 minut)
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Nadlimitní zásobníky a střelivo A-I

Příspěvek od Starosta » úte 09.2.2021, 9:38

Díky, to je fajn. Nechám jim nějaký čas na vzpamatování, než budu žádat.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz