Střelecké situace aneb jak trenujete?


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: Střelecké situace aneb jak trenujete?

Příspěvek od kuba » čtv 09.8.2012, 18:18

coz se ze streleckejch zavodu stava zavod ve cteni barev, poznavani nejasnejch fotek apod.. to ma s obrankou spolecnyho co krom toho obleceni? :D
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Střelecké situace aneb jak trenujete?

Příspěvek od AREYOU » čtv 09.8.2012, 19:43

:D tak se nám to tady rozproudilo,to je dobře. Na LOSu jsem byl teď 4.8.012 v Býteši a líbilo se mi to, hlavně situace kdy nevíš kde jsou terče, sice mě trochu vadilo, že přes mlíko se nesmí střílet i když vidím terč (já samo sebou střílel, taky jsem dostal udicí :-)), ale jinak LOS beru jako zajímavej trénink nicméně je to sportovní na mě až moc jelikož mi to nedovoluje něco řešit jak bych řešil, ale musím řešit jak je zadáno v propozicích (chápu jde o bezpečnost).

Z LOSu jsem si, ale odnesl zase něco na trénink takže určitě LOS ještě navštívím.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Střelecké situace aneb jak trenujete?

Příspěvek od S474N » čtv 09.8.2012, 20:13

AREYOU: s tim mlikem si nepochopil zasadni pravidlo, ze mliko je zed, tudiz i kdyz pres to realne vidis, tak "soutezne" pres to nevidis.

Jinak situaci muzes resit v ramci pravidel, uz se x krat stalo, ze spousta strelcu si vymyslela svuj postup, ktery byl dle pravidel koser i presto, ze autor situace to myslel jinak.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Střelecké situace aneb jak trenujete?

Příspěvek od AREYOU » čtv 09.8.2012, 20:56

S474N
to máš pravdu to jsem opravdu nepochopil, neřeknu ve stagei kde vím jak jsou terče umístěny si pod mlíkem tu průhledně neprůhlednou nezeď představím a chápu, že je to pro organizatory rychlejší tam natáhnout než tam dávat nějakou barikádu, ale ve stagei kde nevím co na mě čeká a čistím prostor mi připadne mlíkem "neprůhledná" vytvořená zeď jako matoucí a nelogická jelikož pak již vím, že ten terč tam je a celé to postrádá smysl, míněno ve smyslu obrané střelby nikoliv sportovního klání kde naopak toto "neprůhledné" mlíko má nachytat střelce.

Co se týče řešení situace bylo přesně dáno jak řešit, ptal jsem se na to a bylo mi jasně řečeno, že pokud budu řešit jinak dostanu procedůru, tak asi jak kde.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Střelecké situace aneb jak trenujete?

Příspěvek od cmk » čtv 09.8.2012, 23:33

kuba píše:coz se ze streleckejch zavodu stava zavod ve cteni barev, poznavani nejasnejch fotek apod.. to ma s obrankou spolecnyho co krom toho obleceni? :D
To, ze se ucis nejdriv rozpoznavat, potom strilet.
Rekl bych - pomerne standard i pri vycviku.
Na LOSu jsem byl teď 4.8.012 v Býteši a líbilo se mi to
Nejakej LOSi punk? Ze se to podarilo utajit...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 77

Registrován: pon 14.2.2011, 15:53

Zbraň: Bubák

Bydliště: Čelákovice, Čekanice, Leiko, Avim...

Re: Střelecké situace aneb jak trenujete?

Příspěvek od vlasten » pát 10.8.2012, 6:16

Pokud vim, tak tam chlapi poradali nejaky LOSi trening. Nekde jsem to videl po forech...
Zrejme dalsi level, ktery jeste neni v kalendari zavodu? ;)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: Střelecké situace aneb jak trenujete?

Příspěvek od kuba » pát 10.8.2012, 7:43

cmk: hele nevim na co koukas ty pri rozpoznavani ale ja jestli ma kver kde je vcelku jasna silueta, tvar, popripade nuz apod. v realu by to bylo doprovozeny nejspis nekym krikem apod.

urcite nerozlisuju zmrdy podle toho jakou ma barvu bundy nebo jakouma bradku s vousama.. ja nemam nic proti tomu ze das milion tercu s nicim a mezi to treba pistolky apod. neco proste jasnyho.
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Střelecké situace aneb jak trenujete?

Příspěvek od Nikdo » pát 10.8.2012, 10:37

cmk píše:Nejakej LOSi punk? Ze se to podarilo utajit...
http://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopi ... 79&start=0

AREYOU: Je to pořád jen sport. To máš jako v judu. Taky si musíš jaksi stoupnout, jaksi soupeře chytit, a předvést jakýsi cvik, třeba ó soté karí, abys získal tamty jejich body, například vasabi. Nemůžeš ho prostě nakopat do koulí, sebrat prvnímu divákovi židli a tou soupeře dorazit, byť by to bylo daleko logičtější, jednodušší a účinnější :lol:
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne pát 10.8.2012, 11:13, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeny dva po sobě jdoucí příspěvky! Porušení bodu 6 pravidel!

Příspěvky: 57

Registrován: ned 29.1.2012, 20:48

Zbraň: Taurus 85UL + 1911

Re: Střelecké situace aneb jak trenujete?

Příspěvek od Huck Finn » pát 10.8.2012, 14:24

HV píše:Přesně tak. Pokud si to nechci užít "obranně" kouknu, uvidím terče, schovám se z krytu střelím. Žádný taktický postup vlastně není třeba. Škoda.
Na několika posledních LOSech v Otrokovicích se na briefingu řeklo, že tohle udělat nesmíš. V popisu situace se prostě zakázalo odkrýt se terčům, takže postup naběhnu nekrytý, okouknu terče, zaběhnu do krytu, střílím byl trestán procedurami. Jednalo se samozřejmě o tajnou stage. Myslím, že takhle je to správné.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 187

Registrován: pon 11.8.2008, 21:39

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Praha 8

Re: Střelecké situace aneb jak trenujete?

Příspěvek od Pancho Kid » pát 10.8.2012, 14:56

Nikdo: kde je Kvérov? Až si utřu oči od slz smíchu, zajel bych a pozval Tě na vasabi :lol:
Glock 17, CZ 75B, Remington 870, 858 Tactical, Drulov 75, manželka 152
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Střelecké situace aneb jak trenujete?

Příspěvek od Nikdo » pát 10.8.2012, 15:03

To je virtuální čtvrť v Brně, takový náš sen o moravském Kennesaw:
http://magazin.e15.cz/regiony/brno-mest ... iku-840923
http://karasek.blog.idnes.cz/c/180976/C ... lniku.html
8-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Střelecké situace aneb jak trenujete?

Příspěvek od AREYOU » pát 10.8.2012, 16:45

Nikdo
já chápu, že LOS je hlavně sport, ale proč ho neudělat co nejrealističtěji, ten potenciál tam je, takhle je to pro mě jen sport stejně jak jsi zmínil judo, pokud totiž v judu nebudeš mít na sobě kimono (budeš jen do půl těla) většina hmatů se nedá použít jako třeba tebou zmiňované o soto gary, musíš soupeře levou rukou vychýlit z stability uchopením za kimono u jeho lokte a pravou rukou ho chytit za kimono za krkem a pak podmést, abys získal wazari (vasabi je něco jako náš křen :-)).

LOS je sport, ale mohla by z toho být sportovní sebeobrana :-).

cmk
sorry nebyl to ofiko LOS, ale trénink LOSích situací, omlouvám se za mylnou informaci.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: Střelecké situace aneb jak trenujete?

Příspěvek od kuba » pát 10.8.2012, 16:48

utopie.. jak je tam timer je to utopie pacto je to sport.. tyhle diskuze se vedou od doby asi co los je a stejne se ty dva tabory asi nikdy nedohodnou :)
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Střelecké situace aneb jak trenujete?

Příspěvek od AREYOU » pát 10.8.2012, 16:51

kuba
vím o tom prd, ale představit si to dokážu jen by to už nebylo sportovní, prostě timer by se dal použít jen na některé stagei, a nikdo by nedostal medajlu, šlo by o nácvik, ale to by asi bavilo mě a pár lidí :huh: .
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Střelecké situace aneb jak trenujete?

Příspěvek od Nikdo » pát 10.8.2012, 17:24

Přesně tak. LOS má taková pravidla proto, aby když ti přijede 80 lidí nejrůznější výkonnosti a zkušeností (všichni ale s ostrým střelivem), tak se dal za den stihnout závod (včetně stavby a úklidu), všichni si zastříleli, jednoduše se to vyhodnotilo a udělalo pořadí, a aby se lidi nepostříleli (ono je to pro rozhodčí někdy dost adrenalin).
Jako v judu nemůže být spousta technik, tak spousta věcí nemůže být v LOSu. Jako v judu máš barevně ohraničený plácek na žíněnce, tak zvláště v jednoduchém nácviku technik pro začátečníky (mluvím o Bíteši) máš jen pásku.
Okoukni pár závodů, a nabídni pořadatelům, že jim postavíš pár realistických situací. Jistě budou vděčni pořadatelé i závodníci.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Střelecké situace aneb jak trenujete?

Příspěvek od AREYOU » pát 10.8.2012, 17:27

Nikdo

mám v plánu par LOSů okouknout, ale kecat jim do toho nehodlám :-).

Příspěvky: 30

Registrován: úte 15.3.2011, 12:47

Zbraň: G17

Bydliště: Brno

Re: Střelecké situace aneb jak trenujete?

Příspěvek od ogres » pát 14.5.2021, 11:09

Pokud budete hledat inspiraci na trénink pro začátečníky i pokročilejší střelce, můžete se inspirovat některým z drillů a střeleckých cvičení zveřejněných zde: https://gun.4fan.cz/

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz