Soustavné zádržky se střelivem Aguila


Debata o pistolích GLOCK

Příspěvky: 1

Registrován: stř 30.3.2022, 21:41

Zbraň: Glock 19

Soustavné zádržky se střelivem Aguila

Příspěvek od Ache » pát 01.4.2022, 15:20

Zdravím,
Jsem relativně čerstvý majitel Glock 19 Gen5. Zatím jsem z něj vystřílel pár stovek nábojů zn. Sellier&Bellot bez jediného problému. S aktuálními problémy se zásobováním střeliva jsem sáhl po pro mě neznámé značce Aguila a ty mi jednoduše Glock nebaští. Konkrétně po každém výstřelu zůstane další náboj vzpříčený napůl cesty do komory a poslední rána nikdy nenatáhne závěr dost na to, aby zůstal natažený.
Jenom poznámka - obě zmíněná střeliva mají stejné parametry 124Gr/8g jen lehce rozdílný tvar kulky. Zkoušel jsem ty Aguily nacpat do CZ P-10 a ta si s nima v pohodě poradí
Samozřejmě mi nedělá problém vyhýbat se tomuto střelivu a krmit Glocka něčím jiným, ale mnohem snáze by se mi žilo s tím, že do něj můžu nacpat cokoliv a bude to střílet.
Setkal se někdo zdejší s něčím podobným? Má smysl přemýšlet o výměně vratné pružiny za nějakou custom, nebo dokonce o reklamaci?

Díky za vaše zkušenosti.

Příspěvky: 154

Registrován: stř 13.1.2016, 0:24

Zbraň: 26

Re: Soustavné zádržky se střelivem Aguila

Příspěvek od ggrand » pon 04.4.2022, 9:14

Zkus to opět, až bude mít Glock za sebou třeba 1500 ran. Vratná pružina změkne. Jinak bych se takovému čajíčkovému střelivu vyhýbal. A ne, nemá smysl kvůli sračkoidnímu střelivu řešit vratné pružiny apod., protože to ve výsledku nemusí být jen o vratné pružině.

Příspěvky: 1

Registrován: čtv 14.4.2022, 10:38

Zbraň: G19X

Re: Soustavné zádržky se střelivem Aguila

Příspěvek od tygrik » pon 25.4.2022, 18:20

zdravím,
jsem také nový majitel Glock jen model 19X. Stejné problémy. Náboje Aquila to chování jen zvýrazňují, ale dělá to stejně i se SB se stejnými parametry. 250 ran cca 220 zádržek. Vše je tím, že je pružina tak tvrdá, že se nedotáhne závěr až úplně vzad. Úchopem to není. Tudíž zbraň na XXXX a reklamovat. Pokud se bude opakovat vrátit. Stálo by za zvážení vrátit hned, protože závada je od nového výrobku, tedy byla již v době nákupu. Výrobek musí být v době prodeje bez vady. Není to tedy nábojema jak se tu píše, je to špatnou zbraní nebo chybou při výrobě. Jiné zbraně jedou na stejné náboje bez problémů a jsou také nové z krabice. Jedná se o zbraně pro sebeobranu a tohle je fakt velký špatný (přece nebudu 1500 ran opravovat zádržky a ručně ji natahovat).
toto jsou chyby co to dělá:
- nevyhodí po výstřelu nábojnici z komory a zůstane nenatažena
- dojde k zádržce a zůstane vzpříčená nevyhozená nábojnice
- kousne nový náboj a nedosune ho do komory
- po vystřílení posledního náboje nenatáhne závěr

- aktualizace - posláno na reklamaci výrobci tak uvidíme. Doufám že napíšou, že je to úchopem, protože střílím i z jiného Glocku a ten se neseká.

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz