Pouzdro: MILEC s pojistkou


Debaty o různém příslušenství k pistolím GLOCK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 19

Registrován: stř 10.5.2006, 16:57

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Krupka

Pouzdro: MILEC s pojistkou

Příspěvek od doktordoktor331 » úte 04.7.2006, 15:44

Před pár dny jsem si s velkým nadšením objednal pouzdro Yaqui s pojistkou pro G19 a kotníkové pouzdro na CZ83. S menším spožděním a několika urgencemi jsem se k tomuto zázraku dostal asi po týdnu. Pouzdra dorazila v bezpečnostní obálce s paragonem napsaným rukou :-). První jsem si zkusil pouzdro desing je výborný ovšem užitná hodnota mizerná.
Prní negativní dojem na mě udělal (hloupý systém upnutí na pásek který je velmi krátký a tudíž pouzdro dokonale plave). No nic to se dá snést a třeba opravit. Poté jsem si otestoval tasení no o nějaké intuitivně ovladatelné pojistce se hovořit nedá. Pojistka je cca. jen 1,5cm široká takže jakýkoli rychlý pohyb znamená, že se netrefíte na přesně a stojite jako trouba s kalhotama u krku. I tohle jsem zkousnul a domluvil sem si u známého výrobu pojistky větší a ovládané palcem ve větší výšce u závěru zbraně. Pojistku jsme chtěli udělat z duralu protože původní plastová se při tahu za zbraň deformovala a nedovolova ji odemknout.
Včera jsem byl u kamaráda grilovat a vyprávím mu tuhle cerou peripetii. Stím, že ať je pouzdro jakékoli, funkce blokování zbraně funguje dobře. Jaké bylo moje rozčarování když mi při praktickém testu odebral zbraň :-) Dobrá říkám si třeba bylo pouzdro špatně zajištěno skusíme to znovu. Ovšem všechny testy dopadly stejně během půl vteřiny měl mou zbraň aniž by se dotkl pojistky. Nechápal jsem :roll: :roll: :roll: jak je to možně takže jsme to zkusili pomalu a výsledek je tenhle. Ač byli pouzdra Milec testovány na vytrhnutí a vytažení zbraně (prý vydrží roztažení autem ) neobstojí proti tomu když zbraň v pouzdře chytnete (třeba zezadu) a pouzdro nakloníte směrem k sobě. Pouzdro je vyrobeno z nylonu zpevněného plastem který se již při malém rotaci pouzdra deformuje a zmíněná pojistka se díky stranovému zvětšení pouzdra vychýlí z funkce. Vyjmutí zbraně je absolutně jednoduché a snad rychlejší než když se opravdový majitel snaží odblokovat pojistku. O druhém skvostu kotníkovém pouzdře se snad ani rozepisovat nebudu toto pouzdro by možná drželo na místě jen tehdy bylo-li by prázdné, výrobce zapoměl na to, je nutno vložit dostatečný pružný člen (a nebo nezapoměl a dělá z lidi blbce). Ještě, že máme vůdči spotřebyteli přátelský obchodní zakonník (14ti dení lhuta na vracení zboží zakoupeného nepřímým prodejem) :twisted: takže sem tento šmejd poslal výrobci zpátky at se sním vyfotí.
MÁLO PŘÁTELSTVÍ BY OBSTÁLO, KDYBY KAŽDÝ VĚDĚL, CO O NĚM ZA ZÁDY ŘÍKÁ JEHO PŘÍTEL.-- PASCAL
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » úte 04.7.2006, 17:52

Každého věc, ale mě třeba případne podivná už ta původní myšlenka - pojistka na pouzdře pro skryté nošení... *76* *32* *98*
Uživatelský avatar

Příspěvky: 19

Registrován: stř 10.5.2006, 16:57

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Krupka

Příspěvek od doktordoktor331 » pon 24.7.2006, 12:57

Tak musím s potěšením oznámit, že jsem 22.7.2006 obdržel od firmy MILEC nazpět celou zaplacenou částku.
MÁLO PŘÁTELSTVÍ BY OBSTÁLO, KDYBY KAŽDÝ VĚDĚL, CO O NĚM ZA ZÁDY ŘÍKÁ JEHO PŘÍTEL.-- PASCAL

Příspěvky: 2

Registrován: sob 16.9.2006, 8:30

Příspěvek od Wili3 » sob 16.9.2006, 12:56

Vážený střelecký antitalente
Po přečtení tohoto Vašeho příspěvku soudím, že jste buďto úplný antitalent v tasení zbraně, nebo provokatér pověřený nějakou konkurenční firmou pošpinit pouzdra od firmy Milec, nebo prostě blb který se tím baví.
Já osobně jsem se za svoji střeleckou a služební kariéru setkal se spoustou pouzder od různých firem, ale od doby kdy jsem koupil první pouzdra MLC někdy v roce 1992 jsem s nimi naprosto spokojený a nosím je každý den. Kožené pouzdro jsem nosil asi rok a půl a začalo mi pomalu ale jistě odstávat od těla, tak jsem zvolil plasové MLC a nemá to chybu. Nosím jej ve službě každý den a roční období a prostě drží stále svůj tvar již řadu let. Koupím každou novinku této firmy na zbraně které vlastním a ač jsem se mnohdy setkal s pouzdry od jiných firem, které se jak kvalitou tak výdrží a hlavně cenou nedají vůbec s pouzdry MLC srovnat, rozhodně tyto firmy ani nejmenuji a nehaním jejich výrobky sprostými pomluvami. Prostě pokud mi pouzdro z nějakého důvodu nevyhovuje, tak si ho nekoupím a nebudu špinit jeho výrobce protože jinému třeba vyhovovat bude, tak jako je to v našem případě. Každopádně jak sám uvádíte, byly Vám peníze bez problémů vráceny což jedině svědčí o serioznosti této firmy. Nechť si tedy tento výrobek každý zájemce o kvalitní a levné pouzdro na jakoukoliv zbraň či nošení sám vyzkouší a ohodnotí bez rizika prodělku.
Jinak podotýkám, že každá pojistka na kterémkoliv pouzdru je především proti samovolnému vypadnutí při nějakém běhu, pádu, prodírání-se nějakým porostem či fyzické potyčce a samozřejmě násilnému vytržení při této aktivitě. Pokud ale někoho předem seznámíte s tímto mechanizmem, pak se mu postavíte pod správným úhlem, zvednete ruku nad pouzdrem aby se k němu dobře dostal a stojíte nehnutě jako kůl v plotě, pak Vám zbraň z pouzdra vyjme. Každý zkušený policista, voják či střelec nebo prostě držitel zbraně se staví stranou kde má umístněnu zbraň dále od lidí a pokud to nelze, tak má stále v podvědomí riziko vyjmutí zbraně jinou osobou a pouzdro si kryje rukou. Když toto nelze pro nějakou aktivitu učinit, pak je držitel zbraně jistě v pohybu a proto je zde zmíněná pojistka, která zbraň spolehlivě uhlídá. V pohybu ji totiž nikdo, kdo nemá pouzdro na svém těle a nesladí pohyb ruky s pohybem těla, nevytrhne. Z toho vyplývá, že držitel, který má pouzdro se zbraní na sobě, lehce a rychle tasí a ten kdo by mu ji chtěl odcizit nemá šanci aniž by si tohoto pokusu držitel všiml.
Co se týče Vámi zmíněné nestability pouzdra na opasku, tak pokud máte pouzdro na opasek o šířce 5cm. a dáte jej na opasek do kalhot, který je široký 3cm. pak Vám samozřejmě stabilitu nedrží. Zrovna tak pokud jakékoliv pouzdro dáte na starý vytahaný kožený opasek byť správné šíře a nenapnete jej na tělo tak aby Vás škrtil, bude Vám zbraň od těla odstávat jako kravské ucho.
Na závěr bych Vám tedy poradil toto, tak jako proti zloději aut uspějete stoprocentně tím. když si vyměníte okna za nerozbitné a zavaříte všechny dveře, tak u pouzdra tím, že pouzdro se zbraní prostě sešroubujete. Potom Vám zbraň z pouzdra samozřejmě nikdo nevyjme, ovšem pro Vás bude též jenom zátěží, a pro tento účel se pouzdra rozhodně nevyrábí.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » sob 16.9.2006, 13:12

Wili3: nase forum se snazi drzet v ramci mezi slusnosti a proto by bylo zahodno ostatni prispevovatele na foru neurazet, at uz maji zkusenosti s Vasimi vyrobky jakekoliv. Sam asi vite, ze "sto lidi = sto chuti" a ze neni se proste mozne zavdecit vsem. Take mi osobne prijde, rekneme trosicku nestandardni, ze zde jako majitel firmy pisete "anonymne" to, co jste zde napsal. To mi tedy moc seriozni neprijde, pripadne se to bojite napsat oficialne? Ale je to pouze muj nazor, takze si z toho hlavu nedelejte.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 470

Registrován: úte 27.6.2006, 13:27

Bydliště: Západ

Příspěvek od Poli » sob 16.9.2006, 14:39

Mě se zdá příspěvek uživatele Wili3 méně urážlivý a hanlivý než přízpěvek od Doktordoktor331.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 102

Registrován: ned 18.6.2006, 11:05

Zbraň: Glock 17 + 26

Bydliště: Zlín

Příspěvek od Zefran » sob 16.9.2006, 15:00

A mě to přijde zase přesně naopak. Sto lidí = sto chutí. :twisted:

Příspěvky: 2

Registrován: sob 16.9.2006, 8:30

Příspěvek od Wili3 » sob 16.9.2006, 17:14

Podotýkám, že nejsem majitelem firmy a nemám s ní vůbec nic společného. Jsem pouze člověk, který si zvolil tyto výrobky firmy MiLeC, protože jsou po všech stránkách pro mé účely vynikající a nepomlouvám ani neurážím žádné firmy jako tomu činí uživatel doktordoktor331, který pošpinil zmíněnou firmu a na jehož příspěvek reaguji proto, aby ostatní uživatelé neměli jednostrannou představu a špatné mínění o tomto výrobku. Nakonec jsem též uvedl, že může mít každý svůj názor na určitý výrobek a výrobce, ale ať nehází špínu na ostatní výrobky a výrobce, je to nechutné. Takže pokud chcete napomínat mne, učiňte tak i u prvního příspěvku v němž se autor dopustil daleko závažnější chyby.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » sob 16.9.2006, 17:34

Myslím, že zajisté není lepši způsob, jak se zapsat do povědomí účastníků fóra, než začít urážet ostatní hned prvním příspěvkem. Bylo by samozřejmě možné napsat něco jako: "...mě se narozdíl od XY pouzdro MLC osvědčilo...," ale to je samozřejmě příliš fádní a nehodné člověka jistého formátu.
Děkuji ti milý příteli - Wili3 - za veselé vystoupení, které oživilo toto jinak nudné sobotní odpoledne a slibuji ti, že nebude zapomenuto.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » sob 16.9.2006, 17:41

Wili3: aha, takze jmeno Milec a stejny kontaktni telefon, jako na vyrobce je asi nahoda?
:arrow: Wili3 - mail, jmeno a GSM
:arrow: Milec - GSM

Dotycny psal pouze zkusenost s danym produktem - rekneme takovou uzivatelskou recenzi. Jelikoz nebyl spokojen, ze pouzdro neodvadi napriklad jeho predstavy, popsal zde detailne, co se mu konkretne nelibi. Samozrejme uznavam, ze mohl vynechat slova jako "smejd", nicmene osobne vcelku chapu, ze kdyz za neco dam penize a chova se to uplne jinak, je tezke udrzet emoce na uzde. To ze nebyl on spokojen, neznamena, ze nespokojeni budou i jini. Navic cela situace byla vyresena tim, ze jste mu proste vratili penize. Pokud bude mit nekdo jiny nazor na Vase pouzdra, tak jej zde take muze prezentovat. Osobne me pouze zarazi Vas styl, kde misto toho, abyste se ohradil oficialnim prohlasenim, ze to a to pouzdro se muze pohybovat kvuli tencimu opasku nebo ze tamtomu pouzdru chybi nejaky clen proto a proto, ci proste podobnem prohlasenim, zde radeji nazyvate lidi antitalenty a nebo blbci. To dle meho skromneho nazoru na Vasi firmu nevrha 2x dobre svetlo. Ale jak jsem psal v predchazejicim prispevku, je to pouze muj osobni nazor, se kterym se nemusite vubec ztotoznit. Ja se spalil pri vyberu pouzdra taky hodnekrat, stalo me to spoustu penez, az jsem nakonec zakotvil u Fobusu a pouzdra MILEC me osobne zatim vubec nijak neoslovila. Na druhou stranu spouste lidem Fobus nevyhovuje a klidne to zde napisou i na foru, ale nedovedu si predstavit, ze by nekdo z Fobusu jim psal, jaci jsou blbci nebo antitalenti.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 102

Registrován: ned 18.6.2006, 11:05

Zbraň: Glock 17 + 26

Bydliště: Zlín

Příspěvek od Zefran » sob 16.9.2006, 18:12

Wili3: To je od Vás opravdu trapné... :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 470

Registrován: úte 27.6.2006, 13:27

Bydliště: Západ

Příspěvek od Poli » sob 16.9.2006, 21:09

Takže se o pouzdrech Milec nic nedovím, protože je to tady samý mravokárce. :roll:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 102

Registrován: ned 18.6.2006, 11:05

Zbraň: Glock 17 + 26

Bydliště: Zlín

Příspěvek od Zefran » sob 16.9.2006, 21:19

Poli píše:Takže se o pouzdrech Milec nic nedovím, protože je to tady samý mravokárce. :roll:
Přesně tak... :lol:
Poli píše:Mě se zdá příspěvek uživatele Wili3 méně urážlivý a hanlivý než přízpěvek od Doktordoktor331.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1190

Registrován: pát 05.8.2005, 15:16

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od cybernetic » ned 17.9.2006, 8:11

Milec-maximálne nekomfortné puzdro
Glock 17 3rd., sa.24, sa.58V,sa.58P, sa.61
Uživatelský avatar

Příspěvky: 352

Registrován: sob 11.3.2006, 16:57

Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od Lala » ned 17.9.2006, 10:58

Pripadaji mi podobne jako od DASTY viz foto :

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 368

Registrován: úte 20.9.2005, 13:11

Milec

Příspěvek od Salamoun » ned 17.9.2006, 21:14

Já jsem s pouzdrem fy MILEC navýstost spokojen,jak na bouchačku ,tak na zásobníky,i když v současné době mě je platnéprd,ale přijde čas.Skoro by to bylo na hlasování.Odstřelit se dá nejen nezbeda,ale i docela dobrá firma,která je presentovaná na interfernetu i v různých časopisech,kdo nechce,ať nekupuje,ale kalit vodu kvůlevá své vlastní nerozumnosti a špatnému rozhodnutí,když to nejde reklamovat po technické stránce,když není důvod.Mimo jiné jsou těmito pouzdry vybavovány i státní instituce mimo Česko a nestěžují si,také firma MILEC se ometá něčím jako je ISO atd.Kdo tedy nechce,ať nekupuje,slovy klasika,dle vkusu každého soudruha.... :twisted:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » pon 18.9.2006, 18:25

Willi3:
Každému sedí něco jiného, ale když mám mluvit za sebe tak naprosto souhlasim s doktorem, pouzdra MLC stojej za h...o, znova opakuji, je to jen můj osobní názor. Já preferuju Uncle Mike´s a Fobus 8)
Naposledy upravil(a) para dne pon 18.9.2006, 18:33, celkem upraveno 1 x.
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » pon 18.9.2006, 18:28

Pokud někdo napíše na foru přístupném hrstce zájemců, že s nějakým výrobkem nebyl spokojen, těžko odstřelí solidní firmu.
Pokud pak majitel firmy dotyčného označí za blba a nedouka, kterému uchází jednoznačná a nepřekonatelná dokonalost jeho skvělého nadčasového světoborného výtvoru - je na nejlepší cestě odstřelit si firmu sám. :roll:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » pon 18.9.2006, 18:32

Smith:
svatá pravda *52* *52*
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 368

Registrován: úte 20.9.2005, 13:11

---

Příspěvek od Salamoun » pon 18.9.2006, 20:35

TO SMITH

Asi máš trochu pravdu,příště budu nit číst pořádně,ale nic to nemění na tom,že mé osobě pouzdra vyhovují,mám totiž dočasně trochu větší špeky a zkoušel jsem pouzdra od známých firem i neznámých a furt mi každé při mé nekonfekční postavě odstávalo,druhé jsem tahal i s kalhotama atd.Teprve IPSC pozdro mi nedělalo problémy,asi jsem fakt jedinej mezi Váma všema nespokojencema s Jiříčkem Milcem.

Zpět na „Příslušenství“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz