Jak koupit zbraň?


Debata o pistolích GLOCK

Příspěvky: 18

Registrován: úte 19.9.2006, 15:32

Jak koupit zbraň?

Příspěvek od los.sketos » úte 19.9.2006, 15:37

Ahojky, chtěla bych se zeptat jakým způsobem se kupuje pistole. Zbrojní pas jsem úspěšně udělala na BE a nyní bych si něco chtěla koupit. Vím, že se musí žádat o nabytí do vlastnictví a nošení. Poradíte mi někdo co mám dělat? Díky :lol: :lol: (P.S. tenhle smajlík je úplně suprový :lol: )
Naposledy upravil(a) los.sketos dne úte 19.9.2006, 16:09, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 19.9.2006, 15:42

Pistole se kupuje idealne za hotove, pripadne muzes zvolit i bezhotovostni platebni styk, popripade i splatky (ale tam je to jiz slozitejsi, takze napis, co preferujes). Pises, ze sis udelala zbrojni pas, to je sice chvalihodne si tisknout veci z pocitace, ale radeji bych doporucil oficialni cestou si zazadat o zbrojni prukaz. Nabijet zbran samozrejme pote muzes, ale nejdriv ji musis nabyt do vlastnictvi.

PS. co bys dale chtela vedet *88**40**49*

PS2. nenechej si odradit, ale musel jsem tento nadhoz na smec vyuzit *40*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » úte 19.9.2006, 15:52

čert:
škoda, byl si rychlejší, taky sem si chtěl rejpnout *88*
"Only the dead have seen the end of war."

Příspěvky: 50

Registrován: pát 27.1.2006, 14:16

Zbraň: GLOCK

Re: Nákup zbraně

Příspěvek od premek » úte 19.9.2006, 15:53

A vis, kterou pistoli chces? Pokud ne, musis napred vybrat. Nejlepe i prakticky.

Pak zjistis kde ji maji, opises si udaje a dojdes na policii. Vyplnis zadost o povoleni nabyti vlastnictvi, drzeni a noseni, pridas kolek a pockas. S povolenim jdes za prodavajicim ...

Příspěvky: 18

Registrován: úte 19.9.2006, 15:32

Příspěvek od los.sketos » úte 19.9.2006, 16:04

jeeee, já jsem ale blbá - člověk jak to píše v rychlosti, tak si ani neuvědomí, že je tam jiné písmenko. V každém případě díky za pravopisný rozbor :lol: .
premek - to je přesně co jsem chtěla slyšet...... pistolku už mám předvybranou a už mě čeká jen jedno testování a půjdu jí někde koupit

Čistě náhodou nevíte, kde mají levný Glock 19 ? Ano, ano podlehla jsem argumentům na těchto stránkách. Akorát mi u Glocka vadí, že má strašně dlouhou spoušť a já vždycky čekám kdy už to konečně vystřelí.... nejde náhodou tohle seřídit??

Díky za info
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » úte 19.9.2006, 16:09

Já myslim že co se týče té spouště tak je to jen otázka zvyku, taktéž sem byl z počátku nesvůj. Nic sem s tim nedělal ale spousta kolegů ti tady jistě poradí. :wink:
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 187

Registrován: pát 23.6.2006, 22:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: střed Moravy

Příspěvek od Missak » úte 19.9.2006, 16:10

Záleží odkud jsi. G19 mají v Olomouci 16.950 Kč. Což není špatná cena. :idea:

Příspěvky: 50

Registrován: pát 27.1.2006, 14:16

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od premek » úte 19.9.2006, 16:10

los.sketos píše: Čistě náhodou nevíte, kde mají levný Glock 19 ? Ano, ano podlehla jsem argumentům na těchto stránkách. Akorát mi u Glocka vadí, že má strašně dlouhou spoušť a já vždycky čekám kdy už to konečně vystřelí.... nejde náhodou tohle seřídit??
Pomerne levne jsou na strelnici Druzec, 19ku myslim maji i skladem, ale pokud to mas dal a nejezdis tam, je to zbytecna zajizdka.
Tradicne dobre ceny ma (v Praze) Brymova ...

Ohledne serizeni spouste - doporucuji se napred naucit strilet, ne zacit rovnou ladit.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 19.9.2006, 16:11

Nu, nabyti zbrane:
a) pokud vis, ze chces G19, zajdi si na svoje PCR oddeleni zbrani, dostanes zadost, vyplnis (udaje o sobe a o zbrani - neni potreba znat cislo, staci typ, vyrobce, model a raze - Tedy samonabijeci pistole, Glock, 19, 9mm Luger), zaplatis 100Kc za kolek a pockas tyden (zazadej rovnou o moznost nosit zbran), po tydnu dostanes povoleni a snim a se zbrojakem hura na nakup. Nakoupenou zbran pak prineses s 200 Kc na registraci (jsi-li clenkou SSK tak jen 50 Kc), vyplnis formular o nabyti zbrane (opet ti ukazou jaky), vetsinou na pockani dostanes prukaz zbrane a hura na strelnici, kurzy obranne strelby, pripadne zavody.

b) ke spousti - zkus si nekdy po vystrelu drzet dal spoust zmacknutou a pomaloucku ji poustej, dokud necvakne, v tu chvili prestan a zacni ji zase mackat (stale mir na terc) - zjistis, ze delka chodu spouste Glocka je 2 mm :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 18

Registrován: úte 19.9.2006, 15:32

Příspěvek od los.sketos » úte 19.9.2006, 16:12

Jsem z Prahy, takže asi Brymová....
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » úte 19.9.2006, 16:16

Pokud jsi z Prahy a máš čas, stav se někdy v pátek po 18-té hodině na AVIMu a uvidíš, co všechno se dá z GLOCKem udělat :wink: Vždycky se tam pár majitelů sejde a určitě Ti ty své "mločky" nechají rádi osahat :lol:

Příspěvky: 1556

Registrován: pon 04.4.2005, 10:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kraj Vysočina

Příspěvek od Selag » úte 19.9.2006, 16:17

Ještě bych doplnil, že pokud už zbrojní průkaz má vydaný a jde nakupovat svou první zbraň a bude žádat i o "nošení" musí opět dodat 2 fotografie a dojde k výměně zbrojního průkazu za nový s poznámkou na zadní straně " Oprávněna nosit zbraň kategorie B"

Příspěvky: 18

Registrován: úte 19.9.2006, 15:32

Příspěvek od los.sketos » úte 19.9.2006, 16:17

cmk píše:Nu, nabyti zbrane:
a) pokud vis, ze chces G19, zajdi si na svoje PCR oddeleni zbrani, dostanes zadost, vyplnis (udaje o sobe a o zbrani - neni potreba znat cislo, staci typ, vyrobce, model a raze - Tedy samonabijeci pistole, Glock, 19, 9mm Luger), zaplatis 100Kc za kolek a pockas tyden (zazadej rovnou o moznost nosit zbran), po tydnu dostanes povoleni a snim a se zbrojakem hura na nakup. Nakoupenou zbran pak prineses s 200 Kc na registraci (jsi-li clenkou SSK tak jen 50 Kc), vyplnis formular o nabyti zbrane (opet ti ukazou jaky), vetsinou na pockani dostanes prukaz zbrane a hura na strelnici, kurzy obranne strelby, pripadne zavody.

b) ke spousti - zkus si nekdy po vystrelu drzet dal spoust zmacknutou a pomaloucku ji poustej, dokud necvakne, v tu chvili prestan a zacni ji zase mackat (stale mir na terc) - zjistis, ze delka chodu spouste Glocka je 2 mm :-)
Aha, do žádosti to mám vypsat přesně jak to tady máš napsaný? tj:
"samonabijeci pistole, Glock, 19, 9mm Luger"
Identifikační číslo zbraně pak doplní PČR?
.... a když si chci koupit ještě další zdraň, třeba tu samou nebo jinou, tak musím zase prodělat tuhle procedůru?

Příspěvky: 50

Registrován: pát 27.1.2006, 14:16

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od premek » úte 19.9.2006, 16:19

na vetsine oddeleni trvaji na tom, ze vyrobni cislo dodas ty pred vystavenim povoleni, takze jeste to tam musis dopsat.

Obvykle plati, ze jedno povoleni - jeden kus. Na dalsi zbran (i stejnou) znovu, prave proto, ze v zadosti je uvedeno vyrobni cislo.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Příspěvek od MarK » úte 19.9.2006, 16:20

Z který jsi prahy? U nás na III (Praha 8 ) výrobní čísla nechtěj.

Formuláře najdeš zde (spodní část stránky)

Příspěvky: 18

Registrován: úte 19.9.2006, 15:32

Příspěvek od los.sketos » úte 19.9.2006, 16:25

MarK píše:Z který jsi prahy? U nás na III (Praha 8 ) výrobní čísla nechtěj.
já jsem byla v Smíchově u nádraží.... tam to určitě budou chtít

Takže asi správný postutp bude jak psal PREMEK tj. nejdříve si jí někde zarezervovat a opsat si na formulář číslo a pak jít na PČR a zažádat. Nerada bych někde chodila 2x a vícekrát.....čas na chození po úřadech opravdu nemám.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 19.9.2006, 16:25

Premek> napis to jinak - na nekterych oddelenich PCR nedodrzuji zakon a chteji i vyrobni cislo zbrane a podminujou tim kde co, ale nemaji na to narok. Na formulari "povoleni k nabyti, drzeni a noseni zbrane" jsou pomerne jasne kolonky, udaje o clovekovi a udaje o zbrani. Na udaje o zbrani je tam 5 kolonek jak jsem psal, jedna z nich je cislo zbrane a v zakone je jasne uvedeno, ze se uvadi jen je-li znamo, ale pokud pujdes do obchodu si vybirat napr. CZtu, musis jich beztak prohlidnout vic, aby sis vybral (u Glocka nastesti temer nehrozi, ze se clovek dostane ne blbej kousek). Proste cislo byt nemusi - doplni se az pri registraci zbrane.
Kvuli kazde dalsi zbrani se chodi pro povoleni.
Muze se zazadat o vic povoleni najednou, jejich platnost konci s platnosti zbrojaku (i kdyz i tohle si lecktere PCR vyklada jinak)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 18

Registrován: úte 19.9.2006, 15:32

Příspěvek od los.sketos » úte 19.9.2006, 16:32

Tak teď jsem z toho teda nějaká zmatená....

na formulářích je uvedeno:
Údaje o zbrani:
- druh
- vzor (model)
- výrobní číslo
- značka výrobce
- ráže

Jak to mám tedy vyplnit, než půjdu na PČR? :(

Příspěvky: 52

Registrován: pon 10.7.2006, 11:43

Příspěvek od Randy » úte 19.9.2006, 16:44

Druh: samonabíjecí pistole
Model: 19
Značka výrobce: GLOCK
Ráže: 9 mm Luger

Příspěvky: 18

Registrován: úte 19.9.2006, 15:32

Příspěvek od los.sketos » úte 19.9.2006, 16:50

OK, a výrobní číslo tedy zjistit ještě před nebo po podání žádosti?

Omlouvám se, že vypadám jako dcera obecního blázna a televizní rosničky, ale ještě mi není jasný, když si teda podám povolení oni mi to potvrdí. Veznu povolení, koupím pistolku za penízky. A co dál.... :oops: (jak jsem psala, nechci někde běhat 2x)

.... to je jak detektivka :lol:
Naposledy upravil(a) los.sketos dne úte 19.9.2006, 16:57, celkem upraveno 1 x.

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz