Politika vs. novinari


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Politika vs. novinari

Příspěvek od cmk » stř 27.9.2006, 15:54

Ne ze bych byl priznivec Jana Tuny a televize n@va - ci obecne - ne ze bych vsechny novinare nejak moc obdivoval za jejich praci, ale tohle mi fakt prijde hrozny (zkracene - novinar nesmi zasahovat do politiky tim, ze politikovi zasle dopis, v nemz se proti necemu brani, naopak - zasahem politiky do novinariny udajne neni to, ze dotycny novinar je nasledne suspendovan):

http://www.novinky.cz/domaci/nova-stahl ... 4p4vn.html

Nova stáhla šéfreportéra Tunu kvůli dopisu Paroubkovi
Zvětšit obrázek
Reportér Novy Jan Tuna
foto: TV Nova

Nejsledovanější soukromá česká televize Nova stáhla z obrazovky šéfreportéra Jana Tunu. Vedení televize se nelíbí, že Tuna napsal šéfovi ČSSD Jiřímu Paroubkovi, aniž by předem informoval management Novy. Uvedl to ředitel sekce zpravodajství a publicistiky Novy Martin Ondráček.

27.9. 2006 14:57
PRAHA - Tuna byl jedním ze žurnalistů, které Paroubek v sobotu 3. června ve svém projevu k výsledkům voleb označil za pracující "v žoldu ODS".

Tuna napsal Paroubkovi otevřený dopis, v němž jej vyzval k rezignaci. Podle novináře totiž Paroubek nikdy nepředložil důkazy o Tunově spolupráci s ODS. "Jestli někdo lže v takovéto závažné věci, nemá ve veřejném životě země co pohledávat. Pane Paroubku, odstupte!" napsal Tuna v dopise a parafrázoval tak výzvy Paroubka k odstoupení politiků ODS z nedávné doby.

Ondráček: výzva k odstoupení byla chybou
"Novinář nemá aktivně vstupovat na politické kolbiště a posílat dopisy s výzvami k odstoupení," řekl Ondráček. Stejně by podle něj Nova postupovala, i kdyby byl dopis adresován jakékoli jiné veřejné osobě. V celé zemi podle Ondráčka není šéf, který by dopustil, aby jeho novináři komunikovali s veřejně činnými osobami pomocí otevřených dopisů.

"Veřejně se mnou začal komunikovat Jiří Paroubek, který mne, a tím pádem celé zpravodajství televize Nova obvinil jedním z nejhorších možných způsobů. Jen jsem bránil sebe a zpravodajství televize Nova proti těmto nehorázným lžím," sdělil Novinkám Tuna.

"Na svých argumentech si trvám, ale jako loajální zaměstnanec Novy jsem vedení televize o svém kroku informoval a následně jsem od zveřejnění dopisu upustil," dodal Tuna.

Ondráček dodal, že o konečném osudu Tuny se rozhodne v nadcházejících zhruba deseti dnech. Tuna pracuje na Nově od roku 1999. Ondráček považuje obvinění Tuny ze spolupráce s ODS ze strany Paroubka za nesmyslné.

Problémy měli i Borek s Cibulkou
Tuna není prvním novinářem, který se v souvislosti s Paroubkem musel odmlčet. Koncem srpna stáhla Česká televize z pořadu Události, komentáře moderátora Davida Borka. Důvodem byl podle ČT nezvládnutý rozhovor se šéfem ČSSD. [celá zpráva]

Podobný osud stihl na jaře také Aleše Cibulku, který musel okamžitě skončit s moderováním pořadu na stanici Český rozhlas-Praha kvůli tomu, že jeho host - zpěvačka a bývalá redaktorka Svobodné Evropy Yvonne Přenosilová - v živém vysílání mimo jiné kritizovala právě Paroubka.

Předseda sociálních demokratů odmítl názory, že za odvoláním stojí on či lidé z jeho okolí.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » stř 27.9.2006, 15:59

Já na tom vidim to pozitivní, Tuna je klasická novinářská hyena, takže do p....e s nim :twisted:
"Only the dead have seen the end of war."

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » stř 27.9.2006, 16:55

Kdyby ho odvolali za nejakou tendencni reportaz, rekl bych: "Ano, asi mas pravdu", ze je ale odvolanej za to, ze jako znama osobnost napsal dopis politikovi - to mi prijde jako hodne nebezpecnej precedens.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » stř 27.9.2006, 17:09

Mně je to vcelku jedno, hlavně že šel k ledu a doufam, že jemu podobní ho budou následovat. Ono je taky třeba si uvědomit, že těm s hroší kůži srazí hlavu až něco takovýho, jinak ze všeho vybruslí. Nesouhlasim s čistkama kvůli politickýmu názoru, to chraň bůh, ale Tuna si dlouho koledoval a myslim že toto byla jen záminka aby ten sráč zmizel z veřejnýho života. To je můj názor :wink:

P.S. Já mu prostě nemůžu zapomenout jak u nás o povodních šmejdil a pídil se po senzacích :mad:
"Only the dead have seen the end of war."

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz