Muž s nožem zastavil trasu pražského metra


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Muž s nožem zastavil trasu pražského metra

Příspěvek od S474N » stř 04.10.2006, 19:43

Metro na trase A zastavilo ve středu před desátou hodinou dopoledne svůj provoz. Důvodem byl muž s nožem, který ohrožoval cestující. Incident se odehrál na frekventované přestupní stanici Můstek. Při události nebyl nikdo zraněn.

4.10. 2006 10:40
PRAHA - "Policie přijala hlášení, že ve stanici Můstek ohrožuje neznámý útočník další lidi nožem," uvedla mluvčí pražské policie Eva Miklíková. Proti agresivnímu muži nejdříve zasáhla hlídka městské policie. Muži se však z prostorů metra podařilo uniknout.

Strážníci muže pronásledovali až do ulice Na Příkopě, kde jim však zmizel. "Policejní hlídky nyní prohledávají okolí ulice," doplnila Miklíková.

Mluvčí dopravního podniku Michaela Kuchařová řekla, že metro stálo od 09:43 do 09:51. Incident se odehrál ve vagónu.


Puvodni odkaz:
:arrow: http://www.novinky.cz/krimi/muz-s-nozem ... uhd1m.html
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

re

Příspěvek od realcop » stř 04.10.2006, 21:13

My dneska čapli hajzlíka do výkonu trestu za krádeže a frajera co se vloupal do prodejny podlahových kritin. Mimochodem velmi umně házel páčidlem.

Ja vím někdo třeba cmk řekne. jen dva za 12 hodin. No jo nechci si ztěžovat ale když oni sami nevolaj. Jsem tam a tam. A ostatní si většinou říkají.: "Je to u sousedů co nám po tom.

No a proč frajer z metra utekl strážnikům. Možná proto, že oznamovatel klasicky spěchal a považoval zavolaní za splnění sve občanské povinnosti stylem: " sem zavolal a vic mně neotravujte ja s tím nechci nic mít". Nebo si myslel, že popis typu: nějakéj chlap tam běha s nožem postačí policistům telepatům na zadržení toho nezbedy
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 05.10.2006, 9:12

Realcop> hmmm, ma to cenu se k tomu vyjadrovat? Ty proste zamerne prehlizis naprosto jasny veci, ktery jsem napsal a prekrucujes ten zbytek...

Ze by nova metoda PCR? :-) (Vlastne - to by byl spis navrat ke starym metodam SNB)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » čtv 05.10.2006, 9:35

Objasněnost zločinů v Praze: 20 %. Jasný, je ti hodně kapsářů a vykrádačů aut. Ale stejně.
Fakt je, že lidi ani v metru ani na ulici, když je někdo okrade, nevolají o pomoc. Jeden pak opravdu neví, co se děje, a kdo je sígr. V MHD si hlídám vlastní prostor a když se něco stane o pár lidí dál, tak si toho všimnu až když je akce v běhu. A to prosím zpravidla koukám, kdo do vagonu nastupuje a hledám ty zlodějský držky, co se při tom tváří, jako když jdou do práce.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 05.10.2006, 9:41

Vzdyt oni jdou do prace :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

re

Příspěvek od realcop » čtv 05.10.2006, 10:27

Bohužel je to tak, že lidi jsou lhostejní akdyž už teda zavolají je to témeř zázrak. Upřímně řečeno nejraději bych rozbil hubu těm co nečinně postavají a koukají jak je někdo ohrožován. Jsou stejní jako ti co zločiny páchají.
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: re

Příspěvek od Mistral » čtv 05.10.2006, 10:53

Nooo, ono se to někdy těžko pozná, kdo je kdo a komu jít na pomoc. Není to přímo lhostejnost. A navíc, pořád je tam ještě ten ohnutej hřbet ze socíku - nevidím, neslyším. :roll:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: pát 12.5.2006, 15:00

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od String1 » čtv 05.10.2006, 10:59

Když to je na druhou stranu těžký, přijdeš pomoct, on vystartuje po tobě, budeš se bránit, smázneš ho, a ten druhý řekne u soudu, že to byl kamarád, že spolu blbli, tys do toho vpadnul, kamarád se bránil a tys ho zabil :-/ Vím, je to extrémní případ, ale není nereálný. I kdyby to bylo tak, že hajzl napadl slušného, já pomohl, pak budu muset projít celím tím rok, možná dva roky, dlouhým souzením, beze zbraně, budou mi odebrány a jen možná, když tam bude rozumný soudce, z toho vyjdu nakonec po roce osočování, on střílel, on zabil s čistým štítem. To je pak na to pomáhání trochu jiný pohled :-/ Ne lidi, ale zákoné možnosti by podle mě bylo potřeba změnit ...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

re

Příspěvek od realcop » čtv 05.10.2006, 11:02

Chlapci spousta z vas tady breči, že četníci kulové dělají. Co takhle se vykašlat na samostatnou akci a prostě zavolat 158. Třeba přijedu já a zastřelime lumpa spolu :lol:
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

re

Příspěvek od realcop » čtv 05.10.2006, 11:02

Prosím vás ne 112 tam jsou nevyškolené jelita. Volejte 158
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

re

Příspěvek od realcop » čtv 05.10.2006, 11:04

představuju si spolupráci asi takto

http://www.novinky.cz/krimi/pronasledov ... 7nom6.html
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

Příspěvky: 206

Registrován: úte 22.8.2006, 10:56

Příspěvek od Andy » čtv 05.10.2006, 12:12

Jo tak to byl opravdu uvedomelej obcan. Kolik pak jich v CR asi je? :roll:

S tim nozem a metrem. Vzpominate si zcela jiste na ten pripad co se stal pred lety na muzeu. Jak mel ten manik nuz na tyci. Zabil policistu, ktery misto aby strilel, utocnika asi setril nebo co... a ten ho tak nejak zapich jako podsvince.

Cili ja mam na lidi co se v metru ohaneji nozem tak nejak uceleny nazor.

A jak jsem napsal na jinem serveru o zbranich... mel jsem stesti, ze jsem v tom vlaku zrovna nejel. Byla by to velka pravdepodobnost. Tou dobou tam jezdivam a zrovna tim smerem. Jel jsem ale zrovna vozem.

Jestli bych strilel... opravdu nevim. Dle situace.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 05.10.2006, 13:03

Ja o tom dneska premyslel a asi bych ho v prvni fazi vzal pekne necekane zboku teleskopem pres ruku, aby mu vypadla kudla a potom ho shodil na zem a nebo ho vzal teleskopem hnedka pres hnatu. Vsechno samozrejme necekane.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 05.10.2006, 13:15

Ono s tou pomoci obcanu vuci PCR - je to takovy osemetny. System, ktrey vychovava obcany smerem ke stadu ovci (a pokud se nahodou chce nekdo vymykat, jako ze by se chtel branit, nedej boze strelnou zbrani, tak se mu hned pekne zlamou prsty - nebo aspon malicko nalomej formou nekolika-mesicniho martiria chozeni po soudech, aby az ten nejvyssi rozhodl, ze obcan, ktery se branil zloduchovi je nevinen), pak je hold z obcanu stado ovci, ktery je sedi a tupe si pase tu svoji cast potravy.
Vubec z toho nevinim PCR !!!

Jako podporu sveho argumentu budiz receno nekolik citaci z ruznzch okruhu vice ci mene me znamych lidi:
- proc nosis tu pistoli, kdyz po nekom strelis, tak te stejne zavrou
- proc bych nekomu pomahal, jeste se sam dostanu do pruseru
- me by taky nikdo nepomohl, tak proc ja bych mel
- v televizi rikali, ze chranit obcany ma Policie, tak pro bych mel ja
- ... atd atd...

Ja s temi nazory nesouhlasim, ale v tech lidech je takto vypestoval pristup statu.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 05.10.2006, 13:26

String1 píše:Ne lidi, ale zákoné možnosti by podle mě bylo potřeba změnit ...
Ja si prave myslim, ze prave ty lidi by bylo potreba zmenit.
Na zaklade zakonnych moznosti te nakonec nejvyssi soud osvobodi, al ty lidi pod nim, meststi a krajsti soudci - jejich nahled - jak to, ze kdyz soud vyssi instanc rekne, ze nepravm chteli poslat cloveka do vezeni, tak jakto, ze ten soudce vesele piska dal? Fajn, jest bych tak pochopil, kdyby to bylo na zaklade jinejch dukazu, kdyz ale jiny dukazy nejsou a soud njvyssi instance zjisti chybu v rozhodovani? Hezky za 3. chybne rozhodnuti bych dozivotne soudce zbavil moznosti soudit.

Abych nebyl osocen, ze nemam rad soudce - take jsou to lidi, co delaji svoji praci. Nemam na nich rad 2 konkretni veci:
a) nejsou temer zodpovedni a postizitelni za sve chyby
b) mam pocit, ze presumpce neviny je pro ne "abstraktni pojem ochrancu lidskych prav" - radsi cloveka odsoudej, at se radsi resi dalsi soud
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

re cmk

Příspěvek od realcop » čtv 05.10.2006, 14:04

Nedokážu si představit co musí podstoupit obyčejný člověk. Když policista po použítí zbraně je zkoumán na každé vteřině zákroku. Teměř vždy najdou důvod k potrestání nad rámec věci. Trvá to měsíce, kdy je člověk v nejistotě co s ním bude.

Ačkoliv jsem měl mnohokrát důvod střílet, nikdy jsem nevystřelil. A v metru s celoplášťovým střelivem. Nikdo by nikdy neuznal, že nebyl ohrožen život nezůčastněných osob. Pokud by Mato vystřelil, jsem si jistý, že by to znamenalo je konec jako policisty.

Možná by se z toho dostal s dobrým obhájcem ale kázeňskému trestu by neuniknul.

Mohu uvést příklad: Kolega střílel na pachatele krádeže, který na něj najel se zjevným úmyslem ho zranit nebo zabit. Nabral ho na karoserii vozu. Naštěstí přepadl přes a po té vystřelil. Pachatel byl zraněn průstřelem plíce a dnes pravděpodobně pokračuje v trestné činnosti. Pracovníci IMV jej obvinili ze zneužití pravimoce a z úmyslného ublížení na zdraví. Statní zástupce odmítl toto obvinění, ale přestože bylo vydáno rozhodnutí o zastavení stíhaní, byla nalezena jiná chyba v zákroku za kterou byl policista alespoň potrestán kázeňsky.
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 05.10.2006, 14:12

realcop: dovolim si jenom komentovat, ze lepsi se proletet od policajtu na pracak, nez kominem pri kremaci.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

re

Příspěvek od realcop » čtv 05.10.2006, 14:21

Máš pravdu. ale v dáné chvíli ty jako zastánce zákona pochybuješ o dvou věcech. Zda jednáš správně a zda je správné zabít člověka. Uvažuješ jak se budeš obhajovat, protože budeš muset.

Ten na druhé straně takhle nepřemýšli. prostě si řekne, že přišel otravný polda a tak se ho chce zbavit.

Až se do takové situace dostaneš taky zjistíš, že to není tak jednodůché rozhodnout se pro zmáčknutí spouště.
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

Příspěvky: 206

Registrován: úte 22.8.2006, 10:56

Příspěvek od Andy » čtv 05.10.2006, 14:30

Jenom jeste k te strelbe celoplastem. No a co... zakon nam hazi klacky pod nohy... cim mame tedy proboha strilet? Gumovym projektilem?

A pak... ke strelbe by melo dojit ve chvili, kdy je vazne ohrozeno nase zdravi a zivot (majetek je pofiderni). Cili radsi sobecky smaznu i tu babicku za tim smejdem... nez aby me vezli nohama napred. Je to sobecke... ale v tu chvili o tom ani takhle asi nikdo uvazovat nebude.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

re

Příspěvek od realcop » čtv 05.10.2006, 15:19

Já v te situaci byl a přesně tak jsem uvažoval. Co bude proč a obhájím to ?
Nevystřelil jsem. naštěstí se našlo alternativní řešení. nejstarší zbraňě na světě žídle a stůl :lol:
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz