Vyšetřovaní střelby & odebrání zbraní


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

re

Příspěvek od realcop » pon 09.10.2006, 10:27

Čerte opět tvá poznámka vyslechnuti na místě. Promiň ale nenosím psací stroj na zádech a vypověď bez podpisu je takříkajíc k h...... To co vypovíš musíš i podepsat na oficiálním úředním papíře s hlavičkou a musí to jít přečíst. Takže žádné na místě tužkou na toaletní papír.
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 09.10.2006, 10:57

realcop: skeny ti neposlu, kdyby byly verejne, tak jsou na webu.

Ty psaci stroj na zadech nenosis, jenze ty taky nepracujes na SKPV, takze se do nejake vysetrovani nemas co motat. Nicmene vysetrovatel na miste se muze aspon "zbezne" zeptat co a jak se stalo a podle toho si udelat predbezny zaver, jestli je nutne zahajovat stihani a nebo ne. A to same ma vlastne vliv na vsechno dalsi, protoze na zaklade zahajeni se odebiraji i dalsi zbrane, ktery ma dotycny doma a ktere nemaji s pripadem vubec nic spolecneho. Je to ale pouze o iniciative a pristupu vysetrovatele.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

re

Příspěvek od realcop » pon 09.10.2006, 11:03

Nejsem vyšetřovatel, ale zjevně tomu rozumím víc než ty. Vyšetřovatel žádné předběžné závěry dělat nemůže a nesmí. A pokud mi pošleš materialý o kterých si mluvil, tedy jestli nějaké máš, pokusím se zjistit proč byly dotyčnému zabavený i ostatní zbraně.

Mužu si je třeba vyzvednout v pátek na AWIMU
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 09.10.2006, 11:15

realcop: pokud vim, tak se tu bavime v rovine "jak by to bylo idealni udelat". Apeloval si zde na MPTS, aby ti napsal konkretne, jak si to predstavuje. Tak jsem tu predstavu ted napsal sam za sebe. Je na ni neco spatneho?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

re

Příspěvek od realcop » pon 09.10.2006, 11:40

Co jsem zatím zjistil je to, že máš mylnou informaci. Vyšetřovatelka kpt. Samková případ nabírala jako dosahový vyšetřovatel a kromě předání spisu nemá s případem vůbec nic společného. Případ vyšetřuje uplně někdo jiný. Další věc je ta, že střelec je tvůj dobrý kamarád a tudíž se snažíš prezentovat případ jeho očima. Což je v podstatě verze jen jedné strany.
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 09.10.2006, 11:49

realcop: no tezko opravdu rici, jestli lze oznacit cloveka, ktereho znam sotva jeden den osobne + zde na foru + sem tam psani na ICQ, oslovenim "dobry kamarad". Ja osobne bych spise pouzil "kamarad". Nicmene to nic nemeni na faktu, ze je neco shnileho ve state danskem...
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

RE

Příspěvek od realcop » pon 09.10.2006, 11:52

Uvidíme co mi řekne člověk nejpovolanější resp. jestli mi bude vůbec moct něco říct.
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop

Příspěvky: 52

Registrován: pon 10.7.2006, 11:43

Příspěvek od Randy » pon 09.10.2006, 12:08

realcop: Asi je pravda, že většina lidí zde na fóru věří střelcově verzi. Také je možné, že to třeba bylo jinak a že střelec je agresivní magor, který postřelil nevinného. Ale hlavní problém, který máme s přístupem policie, je někde jinde. Jde o ty nevyslechnuté svědky. Dostali šest týdnů na to, aby si uvědomili, v čí prospěch budou vypovídat. Zrovna toto je typ případu, kde jsou svědecké výpovědi klíčové. Stačí malá "modifikace" výpovědi a z agresora se stane oběť a naopak.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

re

Příspěvek od realcop » pon 09.10.2006, 12:14

Víš ono může být hrozně moc důvodů proč ještě nejsou všichni svědci vyslechnuti a může to být klidně neaktuální. Např vyšetřovatelka, která podle čerta měla vyšetřovat případ ho vůbec nevyšetřuje a případ má uplně někdo jiný. Jde hlavně o to, že případ není uzavřený, tudíž nelze oficiálně cokoliv prazentovat. Pokusím se alespoň zjistit tu věc okolo svědků a proč byly odebrány ostatní zbraně.
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

re

Příspěvek od realcop » pon 09.10.2006, 12:16

ne že bych tomu střelci neveřil. Nechci aby to tak vypadalo, ale on muže říct co chce a pravda může být uplně někde jinde.
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 09.10.2006, 12:37

Ufff, to byl Flame - cetl jsem to skoro hodinu.

Cele to speje - je potreba zabit Sekala :-)... Nu vazne - je potreba zjistit, proc dosud nebyl vyslechnut ZADNY svedek (snad jen kome strelce samotneho). Do te doby se tu o tom muzeme bavit jak chceme.

Vidim jako logicke, ze PCR obvineneho (nebo podezreleho) omezi na pravech (podle stupne nebezpecnosti az treba vazbou), ale ma-li pravo omezit, MUSI mit povinnost co nejrychleji prosetrit - vyslechy svedku jsou na odbonych posudcich a balistice naprosto nezavazne a jestli mesic a pul nebyli vyslechnuti proto, ze "si zrovna nekdo z vysetrovatelu neudelal cas", je to fakt pruser policie, ne toho strelce... Spatny na tom je to, ze i kdyz j to pruser policie, doplatit na to muze jen a jen ten strelec.

Rozvinme tu teorii, ze to bylo tak, jak rika strelec - strilel v NO, pistoli i zbrojak mu sebrali (takze si nemuze poridit jinou) a chlapek ted rozhlasuje, ze se mu pomsti... No - a za 14 dni se treba docteme, ze strelec byl nalezen s rozrazenou lebkou (uff, sorry, je to cernej predpoklad a doufam, ze se to nestane, ale...)... A ted mi nekdo reknete - bude se nejak resit to, ze kdyby nebyl omezen na pravech, ze by se treba ubranil?

Co tim chci rict - stve me ta nerovnovaha... Kdo ma pravo, musi mit i povinnost a zodpovednost. Kdo ma pravo mi odbrat zban a moznost si jinou zbran opatrit, mel by mit povinnost udelat to na dobu nezbytne nutnou.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 394

Registrován: stř 23.8.2006, 20:00

Bydliště: Praha

Příspěvek od yokyto » pon 09.10.2006, 16:59

To All

pořád se točíte kolem výpopvědi. Stále jen proč vyšetřovatel nevyslechl. Kua co když je to jinak? Cokdyž svědci odmítli vypovídat v souladu se zákonem? Nejdřív zjistět jak to je a pak se navážejte do vyšetřování polici a pod. Přečtěte si zákon a zjistíte, že svědek nemusí vypovídat.. zejména pokud by tím způsobil újmu sobě nebo někomu v pokolení přímém též druhovi, družce. A včil mudrujte. Zatím máme jen jednostrané informace.
Nechci prudit ale realcop má pravdu.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

re

Příspěvek od realcop » pon 09.10.2006, 17:12

Ne kamaráde oni v tom mají jasno. Policajti jsou líné lemry a vzšetřovatel je kreten. A to vše vědi na yákladě informace jednoho člověka. Hotovo tečka.
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 09.10.2006, 17:17

Snad jsem dost jasne napsal: "je potreba zjistit, proc dosud nebyl vyslechnut ZADNY svedek".

Opet nejaky policejni zvyk vybrat si z textu jen neco? :-) Nebo je z teto vety patrne, ze osocuji policii? V tom ostatnim mluvim obecne nbo hypoteticky.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 09.10.2006, 17:24

Mimochodem - my v tom prave jasno nemame a tak se ptame a zkoumame, zatimco nekdo jiny, komu jde mozna o kejhak prisel o cast moznosti se branit.

A sorry, pokud i ze strany jinak pomerne chapavych a zpriznenych prislusniku se nam na otazky: "proc?" dostava odpoved: "vy uz jste nas stejne odepsali" - pak sorry, ale co si mam myslet dobryho?
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 394

Registrován: stř 23.8.2006, 20:00

Bydliště: Praha

Příspěvek od yokyto » pon 09.10.2006, 17:24

To realcop.
Znám to a i když jsem pár let mimo tak mi to taky dokáže nadzvednout. Je to v tom, že na popularizace práce PCR nejsou prostředky. A když slyším současného dočasného ministra tak je mi zle. Pro někoho je zatěžko pochopit, že se v podstatě učíš celý život , že to trvá než se člověk stane skutečným poldou. Bohužel dost lidí si myslí, že stačí se řihlásit a je to. Dostaneš uniformu vybyvení a hurá buzerovat lidi. Bohužel těžko vysvětlit, že to tak není. anejvíc mě vytočí, že se na nás dívají zpřes páně Kremla a podobné kancelářské typy, kteří si naparují peříčka, ale pachaztele v životě neviděly natož zatkly, či zpracovávali nějaký případ. Těžko se lidem vysvětluje, že když uděláš nějaké rozhodnutí, tak musíš být o něm přesvědčen a podložen důkazy a pod. Že už dávno nejsme naivní a nevěříme hned tomu, co nám někdo navlékne na nos.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 394

Registrován: stř 23.8.2006, 20:00

Bydliště: Praha

Příspěvek od yokyto » pon 09.10.2006, 17:41

to cmk
Snažíme se vcysvětlit jak a proč to tak chodí jaký je proces postup, ale někteří si to nenechají vysvětlit a zatahují do toho politiku. Já fakt neví proč nebyly výslechy svědků tak odvozuji proč nejsou a hledám důvody. Nicméně když začne někdo vykřikovat, že je vše špatně a že se policisté flákají. Zatím tady kromě pár lidí kteří říkají vyčkejte co se bude dít ať máme další informace tak Ti druzí už mají jasno a svorně kdykoli jim řekneš, že máme nedostatek informaí tak už Tě očerňují a těžko se vysvětluje, že právo není o pocitech, ale o důkazech.

Mne naříklad zaráží to, že si náš kolega po tom co se stalo nevyžádal lékařské ošetření aby se zdokumentovalo jak byl napaden. Při tom popisu jak uvádí se musely na jeho obličeji a hlavě objevit oděrky modřiny, Minimálně bych šel k lékaři s podezřením na lehký otřes mozku. Tyto informace nemáme a ve výpovědi jsem se o nich nedočetl. Stále nevím, proč nebyli vyslechnuti svědci. Byl dostatek důkazů pro rozhodnutí aby se k tomu nepřistoupilo? Odmítli svědci vypovídat? Faktem je, že se bude čekat na znalecké posudky a to jak z balistiky, tak pravděpodobně z oblasti sebeobrany a také ze zdravotnictví jaký je skutečný stav poškozeného, jak se bude dlouho léčit jsou li zde trvalé následky apod. Podotýkám vařím z vody protože o tomvím jen z jedné strany, ale na tom se závěr udělat nedá. Ani nevíme sice jaký postuv vyšetřovatel zvolil a proč, ale pro nás už je jednoznačně špatný. Stále se to tvrdí, že byly odebrány i další zbraně a že se nemá čím bránit, kdyby přišla odveta. Zatím si za dvacet let nempohu vzpomenout, že by se tak stalo, ale nevyracím to. Ale je tady pachatel je tu zbraň je to zraněný poškozený a jediné co je jasné je to, že je tu přímá souvislost, že se stal trestný čin. V takovém případě je PCR povina odebrat zbraně. A zatím bylo vzneseno tr.s Tyhle věci jsou jasné a nyní jde o to aby PCR věrohodně prokázala o co vlastně šlo za o UNZ či NO
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 09.10.2006, 18:35

yokyto: lekarske osetreni si samozrejme vyzadal a ma jej vcetne rentgenu *4*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 394

Registrován: stř 23.8.2006, 20:00

Bydliště: Praha

Příspěvek od yokyto » pon 09.10.2006, 18:38

Tak to je dobře. Je tam nějaká pracovní neschopnost nebo léčení apod?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

re

Příspěvek od realcop » pon 09.10.2006, 19:44

Mám telefonní číslo na vyšetřovatele, které se mi podařilo získat na SKPV Teplice. Zkusím jestli mi něco zveřejnitelného poví. Většinou mohou být zveřejňovány informace až po rozhodnutí soudu, aby na základě těchto informací nemohli podezřeli upravovat důkazy a shánět účelové svědky.

Asi nejlepší možnost zajistit podrobné materiály má dotyčný střelec. Rád bych se s ním sešel a zeptal se ho jak to bylo osobně.
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz