Vyšetřovaní střelby & odebrání zbraní


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 10.10.2006, 15:23

realcop: jenze ani vojaci, ani hasici si tady nestezuji, ze delaji za male penize. Ty ano *4**40*

Prumerny plat je heslo jako krava - kdyz snim dve kurata, tak jsme prumerne meli kazdy jedno a tim padem si najezen, ze? Takze jestli je prumerny plat v Praze 19, tak staci par lidi s platy vetsimi jak 100 tisic a jsme tam kde jsme. Zkus se podivat, za kolik v te mile Praze makaji lidi za kasou v hypermarketech - ano, neni to ani polovina tveho platu. A nemusi to byt jenom pokladni, je x desitek zamestnani, kde se bere o dost mene.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

re

Příspěvek od realcop » úte 10.10.2006, 15:29

To sis spletl čerte. To rendy a ty tvrdíte že policajti májí nadprůměrné platy. A to že spadnu na 14 tisíc jo to si stěžuju. Mimochodem ty bys za takovou sumu ani nevstal. Ale máš pravdu, když se řekne průměrně je to čístá lež. Mimochodem ty jsi rukama nikdy nemakal a říkal si že rukama taky nikdy makat nebudeš, tak mi tady nevykládej o prodavačkách v Tescu. Já vím jak řešit vyhrocené situace, a jezdím na ozbrojené loupeže, to prodavačka nemusí.
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

re

Příspěvek od realcop » úte 10.10.2006, 15:53

Mimochodem kdybys tvrdil něco jiného čerte, tak nezapomeň, že jsi odmítl práci u kamaráda mého bratra za 14 tis a řekl si že bys za tohle ani nevstal z posteli. Nevím jestli si názor změnil. A co se týče práce rukama, nezapomeň na náš rozhovor s před dvou týdnů. Řekl si to minimálně dvakrát.

Mimochodem kolik, že prodavačka v Tescu musí znát zákonů, zavřou ji když špatně seřadí zboží v regále a tom, že by prodavačky byly ohroženy za kasou na životě taky nevím.

Myslím, že jsou lepší příklady řidiči MHD kamarád má okolo 24 tisíc čistého. Saniťáci kluci maj sice přes 20 ale taky dost přesčasů. Ale nejhůř jsou na tom učitele ty si měl čerte jmenovat, na to bych neřekl ani ň. Je to prach a bída na to, že musí projít tolika školama a učí budoucí generace. To jsou ti, kterým je nutno přidat.

Mimochodem rendy, čerte a spol. je akce najdi si svého parťáka. Jsem si jistý, že se poženete na náborové střediska. Kde jinde byste takovou flákarnu za tolik peněž sehnali. *88*
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: re

Příspěvek od S474N » úte 10.10.2006, 16:20

realcop píše:To rendy a ty tvrdíte že policajti májí nadprůměrné platy.
Ja to nekde tvrdil? A kde?
realcop píše:Mimochodem ty bys za takovou sumu ani nevstal.
A to je predmetem tohoto fora a nebo tematu, za jakou castku bych vstaval a nebo nevstaval? Nezda se ti, ze me do toho vtahujes az moc?
realcop píše:Mimochodem ty jsi rukama nikdy nemakal a říkal si že rukama taky nikdy makat nebudeš, tak mi tady nevykládej o prodavačkách v Tescu.
Opravdu jsem nikdy nemakal rukama? Co ty o tom vis? A opetovne se ptam, co v predchazejicim komentari - proc do toho vtahujes me? Ja si tu snad nekde vylevam srdce nad praci a nebo prijmem?
realcop píše:Mimochodem kdybys tvrdil něco jiného čerte, tak nezapomeň, že jsi odmítl práci u kamaráda mého bratra za 14 tis a řekl si že bys za tohle ani nevstal z posteli.
A co jako? Mel jsem pro to sve duvody - napriklad jeden z mnoha argumentu muze byt, ze brat 11 jistych a lezet doma, nez brat 14 a nekam dojizdet a s nekym se nervovat. Nicmene to jsou opetovne moje duvody a vubec nechapu, proc to tady resis a verejne.
realcop píše:Ale nejhůř jsou na tom učitele ty si měl čerte jmenovat, na to bych neřekl ani ň. Je to prach a bída na to, že musí projít tolika školama a učí budoucí generace. To jsou ti, kterým je nutno přidat.
Ja par ucitelu znam, ciste nahodou uci na vysokych skolach a je to tam opravdu zajimave - hlavne veci, ktere se tam deji. Napriklad takova fakulta strojni, kde prijde kdokoliv zvenku, ze potrebuje zjistit parametry nejakeho kovu (ci cehokoliv jineho), zaci potom meri v ramci vyuky do zpitomeni na pristrojich, ktere jsou majetkem skoly ci od sponzoru a hadej, co dostane nas milej profesor za to, ze to zmeril. Ano, odpovim ti, par tisic do kapsy. Ovsem tech par tisic je velmi zajimavych, protoze toto se tam deje dnes a denne. O grantech, ktere je nutno vycerpat na posledni chvilku, aby o ne nahodou neprisli, ani nemluve.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

re

Příspěvek od realcop » úte 10.10.2006, 16:39

Tvrdíš, že si tady stěžuju na svoji práci. Mám svoji práci rád, ale za podmínek a s vybavením které mám k dispozici jí prostě nemužu dělat pořádně.

Jestli to vstahuju k sobě, Jsem policajt, to si piš že to vztahuju k sobě, aby taky ne, když tady spousta lidí policisty označuje všeobecně jako prašivce a lenochy.

Někdo kdo nedělal danou práci, nebo k ní nemá jiný vztah, nemůže tvrdit jaká ta práce je. O profesorech na vysokých školách nic nevím, žádného neznám. O učitelích na středních a základkách vím dost, mám je v rodině. A hlavně čerte, ty ani Rendy jste policejní práci nikdy nedělali a tudíž nemáte ani tucha co to obnáší. A tedy výroky o lenosti nebo přeplacenosti jsou bezpředmětné.


Mimochodem jednou z výtek EU pro odložení vstupu ČR do Shengenu bylo, že platy policistů nedosahují ani zdaleka úrovně platů stejných složek v EU a tudiž je vysoké riziko korupce. Ani jedna televize nebo noviny o téhle podmínce neřekly ani slovo. Prostě se to nehodí. to jen na okraj když ste mluvili o těch platech. Jinak policisté, vojáci a hasiči ve všech zakládajících státech EU pobírají rentu.


A proč jsem mluvil o těch 17 ti a 14 ti tisících. No to proto, že mnoha lidem tady připadají policisté přeplacení. A nejvíc o tom hovoří ti co si to nezkusili, ale ani nezkusí protože by za takový peníz tuhle práci nedělali.
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop

Příspěvky: 52

Registrován: pon 10.7.2006, 11:43

Příspěvek od Randy » úte 10.10.2006, 21:06

realcop: Říkám znovu - neber si to osobně. Věřím, že jsi dobrý polda a děláš svou práci dobře. Ale těch špatných je v PČR víc, než jsem ochoten akceptovat. Prostě mám pocit, že občané platí velké daně, ale nedostávají za ně patřičnou službu. To platí pro všechny státní složky, nejen policii. Důvody jsem zde už několikrát popsal. To, že jsem takovou práci nikdy nedělal a ani nemohl dělat, je nepodstatné. Ty bys zase nemohl dělat moji práci. Jen tak pro kontrolu - je někde dána dojezdová doba pro policii? Tj. když zavolám na 158, že před mým domem někoho mlátí, vraždí, vykrádají auto atd., jak rychle je povinna dorazit hlídka?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

re

Příspěvek od realcop » úte 10.10.2006, 21:23

U policie slouží víc kvalitních lidí než si myslíš. Jde opravdu jen o to, že průšvihy policistů jsou prezentovány daleko víc a jsou vidět. Malokdy je prezentován uspěch policie dele než jedny zprávy. za to průšvih je omílán mnohdy několik týdnu.

Protože skutečně lidi neví proč policisté musí postupovat tak je postupují, vzniká mnohdy dojem, že policisté nedělají to co mají. Proto jsem taky založil kolonku POLICIE PROČ

Dojezdová doba je max 10 minut, ale třeba v Praze je to za plného provozu mnohdy nereálné. U velkých obvodů jako je P4, P10, P8, P5 to může trvat déle vzhledem k tomu, že je neustálý podstav. Můj nejdelší dojezdový čas byl 25 minut. Teď mluvím o čase kdy jde o ohrožení života zdraví nebo majetku.

Moje sl. auto má najeto 350 tis. kilometrů a tak se mi třeba stalo, že jsem při jízdě na tíseň vytrhl řadící páku z kulisy, nebo odešla vysílačka, nebo jsem prostě uvařil. V tom případě vyjíždí další hlídka. Zvlášť co se týče stavu vozového parku je situace u policie ostudná.
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop

Příspěvky: 52

Registrován: pon 10.7.2006, 11:43

Příspěvek od Randy » úte 10.10.2006, 21:31

Nedá mi to, ale musím si ještě rýpnout. Toto je článek z MF Dnes o tom, jak naši "profesionálové" odhodlaně "nasazují životy" při ochraně občanů. Policista je sice teoreticky povinen zasáhnout a nasadit i život, ale v praxi se z toho může vždy vykroutit. Ale možná je to jen mediální manipulace :-)

21.02.2004 - (tš, rak) - str. 04

Policisté se báli zasáhnout proti Pacovským

České Budějovice - Ta scéna je příznačná pro celý případ. Právě když Ladislav Pacovský se synem stříleli do sousedů, vyšetřovali policisté v Litvínovicích dopravní nehodu - dvě stě metrů od místa činu. Svědek Petr Koutný při pohledu na popravu otočil své auto a jel pro nedalekou hlídku. Ale policisté na místo hned nevyrazili - prý nemají neprůstřelné vesty. Svědek ji také neměl. Přesto se otočil a společně s dalšími civilisty se snažil zachránit život rozstříleným mužům.
Policejní kontroloři nezjistili, že by hlídka porušila jakýkoli předpis.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

re

Příspěvek od realcop » úte 10.10.2006, 21:57

To svědčí o dvou policistech co opravdu nepatří mezi statečné a možná ani do řad policie. Nicmeně taky to svědčí o tom, že policisté nemají dostatečné vybavení. (neprůstřelné vesty- které by měly mít). I to může být důvod proč nebylo shledáno pochybení.

My vás necháme na pokoji a vy se nikde nebudete zmiňovat, že nejste vybaveni neprůstřelnými vestami.

Na našem útvaru jsou neprůstřelné vesty velikosti S, ty ostatní jsou prošlé. Ti co nejsou liliputi mají smůlu. A to jsme útvar, který se s případy střelby setkáva nejčastěji. Já mám svoji za 12 tis. podkošilovou.
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

re

Příspěvek od realcop » úte 10.10.2006, 22:22

http://www.novinky.cz/krimi/spanelsky-n ... 0bes5.html


Kdo víte o tomto a kolikrát to bylo prezentováno v médiích

:oha:
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Příspěvek od MarK » úte 10.10.2006, 22:32

Hlavní nevýhoda policie (a většiny státního aparátu) je imho v nedostatečných zákonech a přílišném papírování. Vidět hajzla, kterého policajt dlouho naháněl, po pár dnech zase volného, to musí vzít motivaci i těm nejochotnějším pomoci. A podobných věcí bychom určitě našli mnoho.
A papírování zase neúměrně prodlužuje vše.
Co se týče platů a vybavení - ano, mohlo by to být lepší, ale čr prostě nemá peněz nazbyt, s tím se dá málo co dělat. To, že se mnoho peněz promrhá kde by nemuselo už je opět zase těmi co o nich rozhodují nebo dělají zákony. A měnit nějakou organizaci zespod je těžké až nemožné.

jo a asi ještě lepší kontrola policistů i úředníků (tj. státních zaměstnanců všeho druhu), která by odfiltrovala ty co nedělají dobrou pověst, by taky nebyla na škodu. Ale protože do složek policie ani jiných úřadů nevidím, netuším jak je to za současné situace reálné.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

re

Příspěvek od realcop » úte 10.10.2006, 22:40

To že vídím každý den na ulici stejné šmejdy mě štve, ale spíš mně to nakopne, než že by mně to odradilo. Co mně demotivuje jsou hloupá rozhodnutí nadřízených a neustále útoky médií.

Viz: Uspořádání Dopravní akce X na alkohol v momentě, kdy jsou všechny elektronické přístroje na měření hladiny alkoholu v dechu na kontrole přesnosti a trubičky téměř nejsou. To vyžaduje řádnou dávku nevědomosti a hlouposti. Takových příkladů můžu uvest hodně. Ale to je tak na měsíc povídání.

Nebo třeba: postavit skupinu těžkooděnců na slunce, celý den jim nedat napít a pak po nich chtít akci.
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: pát 12.5.2006, 15:00

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od String1 » stř 11.10.2006, 7:17

Já jen, že se vrátím k těm platům, ano, možná že slavná unie tvrdí, že tu má policie malé platy, ale podle mě, jsou to platy srovnatelné z platy lidí ostatních, což znamená ten tolik diskutovaný průměr. Nemyslím si, že v Evropě má policista nějak zvlášť vyšší plat, oproti slušným místům v civilním sektoru. Tak třeab já jsem zkušební technik ve škodováckém vývoji a myslím, že jsem také tak kolem těch 17t. Ano, možná by se měla mzda zvednou na Evropskou úrověň celkově, ale nato prostě v našem státě nejsou možnosti, hrabat přece musí ty nahoře. Takže ano, souhlasil bych s celkovou změnou platů, ale to je už na jinou debatu a moc s tím toho neuděláme.
Jinak mě osobně by tedy hrozně demotivovalo, že někoho chytnu při páchání TČ a on za dva dny běhá vesele venku, to je podle mě výsměch celé tvé práci. Jo, vím, nemůžeš za to, ale je to hnus :-/

Příspěvky: 52

Registrován: pon 10.7.2006, 11:43

Příspěvek od Randy » stř 11.10.2006, 9:05

realcop: To mě právě štve. Teoreticky policisté musí zasáhnout a chránit občany, v praxi je to jinak. V tomto případě neměli vesty, v jiných případech se najde něco jiného. Vždy se můžou vymluvit, že by situaci sami nezvládli, a proto čekali na posily. Ten civilista projevil víc odvahy než oni, vestu neměl a zbraň asi také ne. Takovou policejní "práci" bych zvládnul taky.
Vzpomínám si na vtip z 80. let. Co by se stalo, kdyby byl prezidentem Werich místo Husáka? Nic, bordel by byl pořád stejný, ale aspoň by byla větší sranda. Někdy mám pocit, že by se to dalo vztáhnout i na PČR. Kdyby se zrušila, bordel by byl stejný, ale ušetřilo by se.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 368

Registrován: úte 20.9.2005, 13:11

TO REALCOP

Příspěvek od Salamoun » stř 11.10.2006, 9:47

Hele Ty policejní spáso,co děláš ve svém volném čase,tedy kromě myšlenek na zlepšení chodu policie?Nechceš někdy přijít na AVIM?Na autobus tam a zpět,kde bydlíš se Ti složíme :wink: .A pamatuj, v Čechách se nemůže kráva utopit v rybníku,protože průměrná hloubka rybníků v Čechách je 72,4cm :idea: Třeba tam přijdou nějaký hezký holky atd. :P ,bude na co koukat a na ty,kteří Ti v práci zafekalizovávaj život si ani nevzpomeneš.Kominík,který vymetá komíny je taky furt špinavej od sazí a nadává :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

Re Rendy

Příspěvek od realcop » stř 11.10.2006, 13:21

První vec: Zajímalo by mne jak statecný bys byl ty rendy proti dvema ozbrojenym pachatelum vrazdy, kdyz tak moudre rozumujes. Zkus poslat brusice brousit bez bryli a rekne ti, ze si mas polibit pr....


Druha vec: Zrusit policii souhlasim alespon na jeden den. Kez by Rendy kez by.
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

Příspěvky: 368

Registrován: úte 20.9.2005, 13:11

Příspěvek od Salamoun » stř 11.10.2006, 14:20

REALCOP nerozčiluj se,jestli chceš,tak Tě naučím zvládat emoce,je to jednoduché,kdybych to uměl dřív,tak jsem neměl 2 jizvy na hrudi :!: :!: :evil:

Příspěvky: 52

Registrován: pon 10.7.2006, 11:43

Příspěvek od Randy » stř 11.10.2006, 14:26

Zajímalo by mne jak statecný bys byl ty rendy proti dvema ozbrojenym pachatelum vrazdy, kdyz tak moudre rozumujes.
Byl bych statečný přinejmenším stejně jako ti dva "profesionálové". Oni navíc byli (a zřejmě stále jsou) placeni za ochranu občanů a to včetně nasazení vlastního života. Jestli je někdo posera, tak nemá dělat policistu. Mě by na jejich místě hanba fackovala, když bych viděl, jak neozbrojený civilista jede pomoci zraněným, zatímco oni sedí v autě a čekají na posily. Takoví policisté jsou úplně k ničemu a peníze, které jim dáváme, jsou vyhozené oknem. Vesty nejsou argument, příště by si mohli vymyslet, že je vesta chrání jen proti krátkým zbraním a co když má pachatel pušku.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: pát 12.5.2006, 15:00

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od String1 » stř 11.10.2006, 16:03

Hm a co kdyby náhodou pachatel byl bravurní střelec a trefil je do hlavy? To přece nelze riskovat ...
Nebo je to spíš o tom, že vybrat 5 000 pokuty za nehodu, nebo přestupek na silnici nestojí vlastně žádnou námahu a možnost, že by na ně někdo vytáhl kvér je hodně malá ... Nechci vůbec narážet na tebe, naopak, podle přízpěvků jsi světlá vyjímka Realcope, ale kéž by jich bylo víc ...
Máš pravdu, jste daleko víc medializovaní, než obyčejní lidé, ale také jste víc, než obyčejní lidé. Tím nemyslím nadčlověci, ale zařazení, vždyť vy jste ti, kdož dohlížíte nad dodržováním zákona a pořádku a pokud se k tomu někteří z vás (záměrně píšu někteří) takhle postaví, jak si chtějí získat respekt, když místo toho, aby se pokusili zabránit vraždě, raději inkasují za pokutu?
Sorry, ale to fakt nezní moc dobře.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

re

Příspěvek od realcop » stř 11.10.2006, 17:47

Pánové vase statecnost slovy nezná mezí. Bezesporu ti dva policisté neprojevili statecnost. Nicmene opet dokola opakuju. Policista má byt vybaven ochrannými pomuckami. Nepripadá vam divne, ze nebylo shledáno pochybeni. Mozna byste se meli zamyslet proc ne. Mozna prave proto, ze policiste meli byt vybaveni neprustrelnymi vestami. Stejne jako stavebni delnik musi mi prilbu, brusic bryle.

Pokud by vestami vybaveni byli nemeli by zadnou legalni moznost se z toho vykroutit. Zamestnavatel je povinen vas vybavit ochrannymi pomuckami. Je na to zakon. To ze policie, resp. jeji vedeni tyto zakony nedodrzuje je velmi velmi smutne. A vite co jste sami rekli: Ryba smrdi od hlavy.

Rendy zkus se obratit na policejniho prazidenta a zeptej se ho na to. Jiste jsi tak statecny, ze to nebude problem. U mne to problem neni. nedavno jsem adresoval dopis panu ministrovi.

Ja totiz nevim proc nebylo shledano pochybeni ale pan policejni prezident to bude vedet. Je na tobe aby ses ho zeptal. Treba ti rekne, kde se ztraceji tvoje dane, kdyz policie neni vybavena ani tim, cim by vybavena byt mela.
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz