Plastová střela na 9mm


Doporučení, ceny, zkušenosti, přebíjení

Uživatelský avatar

Příspěvky: 97

Registrován: pon 28.8.2006, 22:36

Zbraň: GLOCK

Bydliště: brno

Příspěvek od masaryk » úte 17.10.2006, 9:25

TraTom píše:Sicilskej mafián Tony:
P.S. Jak říkal tatíček Masaryk - budu-li přepaden zákeřně zlým člověkem, který pojal úmysl mě zabíti, pak radějí nechť mrtvola na místě nalezená je jeho.
to jako Ja? :D

Aspirant na exota
Aspirant na exota

Příspěvky: 225

Registrován: stř 23.8.2006, 22:48

Zbraň: G17

Příspěvek od draven » čtv 19.10.2006, 11:18

vidis jak jsi chytrej, vubec Te nenapadla moznost, ze bys jel tak abys to pred ditetem ubrzdil, nebo jel v moznost.svych schopnosti a dite predvidal.
mpts píše:Hmm, a co když půjdu s rodinou po chodníku a na druhé straně ulice nějaké dítě nebo nějaká bláznivá ženská vběhne do vozovky a řidič projíždějícího vozu strhne volant v reflexní snaze se jim vyhnout a v důsledku toho smete tu moji rodinu a všechny je zabije? Mám z tohoto potenciálně velmi traumatisujícího a ne nepravděpodobného vývoje takové situace vyvodit závěr, že když já sám pojedu autem a nějaké dítě mi tam vběhne, tak je lepší ho přejet než snažit se uhnout?

Aspirant na exota
Aspirant na exota

Příspěvky: 225

Registrován: stř 23.8.2006, 22:48

Zbraň: G17

global

Příspěvek od draven » čtv 19.10.2006, 11:48

tak vam sem napisu esjo adin raz, posledni dopis.
Je videt za ste stejne skupina lidi se spol zajmy a hezky si rozumite. Ano, muj svet vam porad zustane tajemstvim, vy ho nemuzete pochopit, videl. Nemate ani poneti, protoze nejste takovy.

Pro me sou nekteri z vas pouze pohybujici se osoby, co nosej piftol, a uz nerostou. Jo zlo tu je ale pokud s nim chcete bojovat,
musite ovladat nejdriv svuj strach a nalezt cestu. Pokud nerespektujete prava jinych a neznamych lidi a klidne je ze sejmete v zajmu sebeobrany jako ze se to stava, a zpusob jakym se to stalo je vedlejsi, tak nemate pravo se tady pohybovat (kdyz neporidis zbran - nikdy nikoho nezucastneneho nezastrelis-vec1.)

snad tu sou mezi vama taci co si to casem uvedomi.
Ale nikdy sem nemel nic proti noseni zb a sebeobrane, ale nabyvam pocitu ze ti adekvatni o tom nemluvi.
Nekteri snad i pochopi, ze mnou kladeny duraz je na miste, kdyz sem hovoril o vazne veci s detmi.
Asi se jen dohodnem, ze ten svet budem zit po svem...

Timto dopisem neodsuzuji soudné, na vec vzate lidi, se kterymi je mi cti kdyz me s nimi velka nahoda svede dohromady.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: global

Příspěvek od Starosta » čtv 19.10.2006, 11:54

draven píše:Pokud nerespektujete prava jinych a neznamych lidi a klidne je ze sejmete v zajmu sebeobrany jako ze se to stava, a zpusob jakym se to stalo je vedlejsi, tak nemate pravo se tady pohybovat (kdyz neporidis zbran - nikdy nikoho nezucastneneho nezastrelis-vec1.)
Nemyslim, ze by tu nekdo psal, ze by "nekoho klidne sejmul jako ze se to stava"... :!:
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 19.10.2006, 12:41

Draven - me to prijde jako dotahovani malo pravdepodobnych situaci ad absurdum a nasledne hledani chyby na reseni teto ad absurdum vyhnane situace.
Jiste, ze kazdy mame svuj nazor, svuj zivot a svuj postoj.
A kazdej budeme danou situaci resit "nejak". Nase soudy maj jednu zasadni vec, ktera je podle me dobra - "kazdej pripad (napr. NO, ale i cehokoli jinyho) se posuzuje zvlast" - je dobre se z toho poucit, nelze vzit ani nejakou hodne castou a relativne jasnou predlohu toho, co se muze stat a vypsat, co se ma presne delat, vsude hrajou roli dalsi vlivy.
A tim, ze se budete hadat mezi sebou a vymejslet cim dal tim min smysluplnejch vlivu se dostanete do kolecka hadek a urazeni se...
A o tom mi prijde, ze ta hadka je. Vsem nam jde o totez, ale (nekteri) abychom meli posledni slovo a byli ti nejchytrejsi, vymyslime, jak napadnout kdejakou myslenku nekoho jinyho, prekroutit ji, nasledne zkritizovat a nejlepe toho cloveka oznacit za nasvepravneho jedince, protoze vyslovil myslenku, ktera se da prekroutit...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 19.10.2006, 12:50

Draven: jak psal CMK, dle meho nazoru vymyslis moc extremni situace a proto ti jednu dam a jsem zvedav, jak ji vyresis - ano, dokonce ti dam moznost ji vyresit pouze slovne z tepla domova a s velkou casovou rezervou pro promysleni (ani jedno v realu nikdy nedostanes).

Modelova situace: jdes s manzelkou po ulici a najednou priskoci z boku nejakej magor s nozem v ruce, pritahne si manzelku k sobe a da ji tu kudlu na krk a rve na tebe (cokoliv, co je libo) s tim, ze nebo okamzite podrizne tvou starou. Vis, ze mu nemuzes vyhovet (protoze danou vec treba nemas), ale mas u sebe zbran a jsou mozne pouze nasledujici dva scenare:
1) Nedas mu to a on podrizne tvou manzelku jako podsvince
2) Vis, ze ho muzes zastrelit (postrelit) s tim, ze tve manzelce neublizi, ale teoreticky muzes ohrozit nekoho za nim. Klidne tam muzeme dat i starou babku.

Obetujes zivot sve manzelky a nebo proste das vsanc riziko postreleni babky (pripadne obetujes ji). Pro jakou variantu se rozhodnes? A prosim konkretne z techto dvou a bez vymysleni dalsiho jeste vic extremni scenare typu (prileti Martani s Paroubkem a teleportuji me za Astarem Seranem do vesmirnych plejad).
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 37

Registrován: pon 05.6.2006, 9:43

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Karlos » čtv 19.10.2006, 13:18

Mě by asi nasralo ,kdyby ta babka byla moje.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 352

Registrován: sob 11.3.2006, 16:57

Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od Lala » čtv 19.10.2006, 16:53

No kdyz si to predstavim, tak teda nevim jak bys chtel strilet na chlapka, ktery stoji za tvou manzelkou a drzi ji pod krkem nuz abys mel jistotu ze ji nepodrizne :?
Naposledy upravil(a) Lala dne pát 20.10.2006, 8:16, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 19.10.2006, 18:17

Lala: ach jo a zase budeme vymyslet co by, kdyby, proc by.......*71**24*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1190

Registrován: pát 05.8.2005, 15:16

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od cybernetic » čtv 19.10.2006, 18:25

draven
čo ty vieš napr. o obrane seba a manželky??? Buď si istý-v takej situácií som už bol-,že použijem zbraň aj v reále,či sa ti to páči alebo nie.Píšeš od stola veci o ktorých,predpokladám-nemáš ani páru... ty poňal?
Glock 17 3rd., sa.24, sa.58V,sa.58P, sa.61
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » čtv 19.10.2006, 18:48

Já bych už toto s dravenem neřešil, páč je to jak hrách na stěnu házet *77*

P.S. cybernetic. copak to je ten poňal? to je moc hezký slovo, to se mi líbí :lol:
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1190

Registrován: pát 05.8.2005, 15:16

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od cybernetic » čtv 19.10.2006, 19:46

para
poňal-rozumel,pochopil -po rusky :D
Glock 17 3rd., sa.24, sa.58V,sa.58P, sa.61
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » čtv 19.10.2006, 19:54

cyber:
:oha:
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: pát 12.5.2006, 15:00

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od String1 » čtv 19.10.2006, 20:38

Aáá, něco jako oblíbené paňatno :-) :-) :-) Jen už nevím, který film to byl :-/

To bylo na odlehčení, co se týče pekelníkova případu, sám nevím, je jisté, že bych se snažil co nejvíc pomoci člověku mě blízkému (co si budeme povídat, kdo je dokonalí? Každému záleží na jeho blízkých víc, než na druchých, říkejte si co chcete, ale ruku na srdce, jak je to opravdu?) ale stejně si nedokážu tu situaci dost dobře představit s rozumným řešením, na tu střelbu je potřeba čas a ten by tam nebyl, snad jen pokusit se předstírat spolupráci a v lepší situaci to skončit. Při té představě mě není moc do smíchu, ne kvuli použití zbraně, ale spíš proto, že si tak nějak dokážu představit, že se něco podobného fakt může stát a to mě štve.

Příspěvky: 303

Registrován: úte 07.3.2006, 13:25

Zbraň: GLOCK

Bydliště: poblíž Prahy

Re.:

Příspěvek od vito » pát 20.10.2006, 7:35

Pánové, tuhle modelovou situaci jsem dal na některé ze střeleckých for už před časem. Rozvinula se z toho docela obsáhlá a praktická diskuze. Bohužel, při mojí skleroze si nepamatuji, na kterém ze tří navštěvovaných for to bylo. Na konci se ale stejně nedospělo k reálnému řešení, protože možností s různými stupni rizik je několik.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 20.10.2006, 8:48

Ajajajaj, zase to zacinat spadavat do spekulaci, kombinaci, variaci, permutaci atd. Proste jednoducha situace:
1) bude zabita tva manzelka (jina blizka osoba)
2) manzelka (nebo jina osobna) prezije, ale ty budes muset usmrtit nekoho nezucastneneho.

Nic v tom proste nehledejte dalsiho, nevymyslejte si dalsich milion argumentu atd. Proste jde o to, jestli obetujete manzelku (nebo jinou blizkou osobu) nebo ciziho cloveka. Fršténzí?

PS. pro opravdu natvrdle nebo stouraly znovu opakuji - mate 100% jistotu, ze to bude bud tak nebo onak, nic jineho ani mezitim.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: pát 12.5.2006, 15:00

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od String1 » pát 20.10.2006, 8:59

Pak není co řešit, pokud je to položeno takhle, určitě se budu snažit zachránit osobu mě blízkou (manželku nemám :P )

Zpět na „Střelivo“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz