Klesa pocet nasilnych trestnych cinu


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Klesa pocet nasilnych trestnych cinu

Příspěvek od cmk » stř 19.4.2006, 16:00

No a mame tu dalsi argument... Pocet nasilnych trestnych cinu KLESA a byl nejnizsi od roku 1993.
Zkracene: "Loni ubylo také násilných trestných činů. Projevilo se to nižším počtem vražd, úmyslných ublížení na zdraví, vydírání a loupeží." a dale: "Rovněž klesl počet vloupání do bytů, rodinných domků a rekreačních objektů, krádeží motorových vozidel a věcí z automobilů."

Asi to nesouvisi se zbranema tak uplne, nicmene argument, ze pocet tr. cinu roste s poctem zbrani to jednoznacne vyvraci.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 804

Registrován: pon 20.3.2006, 13:09

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » čtv 20.4.2006, 8:26

jestli to není tím, že u nás už ukradli co se dalo a ti kočovní se jen posunuli v rámci otevření hranic s EU západním směrem.
:D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » čtv 20.4.2006, 12:12

Já bych řekl že je to daný tím že každý z nás občas přiloží ruku k dílu a tak se společně daří tento kočovný živel vracet urychleně tam odkud přichází a dáváme mu další možnost na nápravu a rekvalifikaci v rámci České justice.Stengan
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » pát 21.4.2006, 17:06

Me by spis zajimalo, kolik procent pripadu se nikdy nedostane do statistik, tzn. na hlavickovej papir PCR.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 99

Registrován: úte 04.4.2006, 17:31

Příspěvek od MilanP » pon 23.10.2006, 11:28

Počet násilných trestných činů lze účinně snížit různě také takto:
Při ohlašování musíte lidi přesvědčit, že to nemá smysl něco hlásit(např. je necháte dlouho čekat, až pochopí a odejdou)
Snížit počet T.č. lze provést administrativně : tzn. že skutek co je t.č. se úpravou zákona stává pouze přestupkem, a ty snad se už ani statisticky neevidují.
Podobně se to děje u dopravních nehod.
Zvýší se škodní limit pro hlášení nehody, nebo se zvýší postih pro viníka nehody, dlouhé čekací lhůty při vyšetření nehody atd.
Vždycky to slouží vládnoucí straně jako reklama jak to dobře dělají.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 23.10.2006, 12:20

MilanP: taky to tak jednou na me zkouseli na oddeleni, kde jsem pozadoval sejmout otisky z jedne veci. Nejdriv na me zkouseli, ze se zrovna lamou smeny a ze kolega, co resi daktylky je mimo. A kdyz jsem rekl, ze mam casu dost a videli, ze jsem si v poklidu sedl v cekarne, tak hnedka vylezl frajirek s kufrikem a uz se jelo *40*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 485

Registrován: ned 01.10.2006, 19:36

Bydliště: Sev. Morava

Příspěvek od daveG17 » pon 23.10.2006, 16:17

Samozrejme, u nas je to klasika. Mel jsem 14 dnu nove auto, rano vylamany zamek tak hnusne, ze ohnuli i plech dveri, obe dvere poskrabane, ukradene radio. Skoda za 30 litru. Prijela PCR a prvni dotaz toho kluka "A pane, chcete to vubec hlasit???" Ja na to "Ano, chci. Je to pojistene, firemni auto. Kamarad mi radil to ohlasit. Jako trestny cin." "A kamarad je advokat nebo co?" "Ne, je to policista, ktery slouzi na zdejsi sluzebne... :) "
A svete div se, dokonce prijeli do 15 minut sejmout otisky!
No a taky meli na zdejsi sluzebne rekordni objasnenost vykradacek aut. To se chyti nejaky 14 lety hajzl pri cinu, domluvi se mu, at se prizna (stejne se mu nemuze nic stat), prisije se mu par desitek dalsich a je to.
Nejhorsi na cele veci je, ze tem radovym klukum na ulici je z toho samotnym na bliti, ale vyzaduji to po nich vychcanci, kteri tomu veli (oboji-jak odradit nahlaseni tr. cinu, tak tu objasnenost). Kdyz s kamosema od PCR zajdu na pivo, je mi vzdycky smutno z toho, co je u nich mozne. A nadavat budem stejne vsichni jen tem na ulici :(

Příspěvky: 99

Registrován: úte 04.4.2006, 17:31

Příspěvek od MilanP » pon 23.10.2006, 17:00

Svatá pravda

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 23.10.2006, 17:14

Pripomina mi to, jak v pocatcich Wi-Fi v roce 2001 mi ze strechy ukradli APcko a routitko (dnes to stoji 1.000+1.000 Kc) - tehdy tyhle 2 srandy staly dohromady 30 klacku :-(
Prijel policajt (jen jeden) a sel se mnou na pudu, kde se me ptal, co mi to vzali, proc to tam bylo, na co to tam bylo atp...
Tak jsem vykladal co a jak, porad se po ruznu ptal (az by clovek fakt veril, ze ho to zajima, ze podle toho treba nekdo dalsi bude pokracovat v setreni)... Jen mi furt bylo dovny, ze mel takovej malej notysek, ani jednou neotocil stranku a mel jsem pocit, ze si furt pise na jedno misto... Tak jsem nenapadne pri tom vykladu zacal chodit a kouknul mu pres rameno. Mel v notysku moc pekne vybarvenej kosoctverec :-(
Nakonec se me snazil ukecat, at to ani nechodim hlasit, ale trval jsem na svym, ze aspon chci mit papir, ze mi to ukradli... No - co vim, pokud nikoho nenajdou, pripad odlozi (nedelal jsem si marny nadeje, ze nekoho najdou), nicmene maji povinnost mi oznamit, ze pripad odlozili... Jenze oni se ani neobtezovali mi to oznamit :-(
Mimochodem to melo usmevne pokracovani - prisel technik firmy, co to montovala mi nainstalovat novy AP s routitkem a ja mel podezreni, ze to vybiral nekdo od nich (kdo jiny by vedel, kde ty APcka jsou - antena ze silnice rozhodne videt nebyla), tak jsem pred nim zamachroval, ze cekam na zbrojak ze jestli tam nekoho nacapam, ze ho smaznu... Frajer se usmal a zakecal se se mnou o zbranich - ja v te dobe ta akorat chodil par-krat rocne strilez z CZty 75ky compactu, co mi jeden znamej pujcil... Takze jsem vedel kulovy a byl jsem dost za pitomce. Nicmene - bavili jsme se i o tom, co si chci koupit za zbran - tak jsem rekl, ze prave 75ku compacta... Tak manik vytahl nejakej revolver (ted uz netusim, co to bylo, ale co si pamatuju tak vzhledem by to mohl bejt S&W 686 4"), ale rikal, ze se to obcas blbe nosi, tak ze jako zalozku nosi Glocka 19ku - a to bylo prvne, co jsem videl Glocka na vlastni oci :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

re

Příspěvek od realcop » pon 23.10.2006, 21:37

Tě prdel on klesá počet nasilných trestných činů a já si toho na ulici nevšiml. To asi mysleli v kancelářích nebo třeba trestných činů násilí na zvířatech nebo tak něco ne? Asi jsem uplně mimo. No jo nejsem statistik, proto se mně zdá, že se naopak počet násilných TČ zvyšuje.
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 23.10.2006, 23:01

Nebo uz lide pochopili, koho ze svych dani plati a neboji se zavolat? :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

re

Příspěvek od realcop » pon 23.10.2006, 23:07

Lidi jsou lhostejní. nevolají ani když by měli. však co to je sousedovic mně se to stát nemůže. čekám na takové volaní. Misto toho volají opilci po....z..orrr je tu bboo-mba
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz