Na ozbrojenom lupičovi polámala metlu

Příspěvek od pbezo » ned 12.11.2006, 8:02

Keby mala okrem metly aj Glocka ...

http://www.cassovia.sk/korzar/clanok.ph ... 006/62199K
Košice - Mimoriadnu odvahu preukázala majiteľka maličkých potravín, keď ju vo štvrtok večer prepadol muž s pištoľou v ruke. Namiesto požadovaných peňazí schmatla do ruky metlu a otrieskala ju lupičovi o hlavu! Prekvapený muž radšej zdupkal!


"Bolo asi pol deviatej. Asi boli dvaja, jeden strážil vonku a jeden vošiel dnu. Na hlave mal kuklu z pančušky, namieril na mňa pištoľ a hovorí: Daj peniaze! Dostala som zlosť, tak som zobrala metlu a udrela som ho ňou po hlave tak, že sa polámala. Potom ušli smerom na Watsonovu," hovorí vedúca predajne.


Vysvetlila nám, že musí mať otvorené dlhšie, aby sa jej obchod vôbec oplatilo prevádzkovať. Vo štvrtok večer po 20. hodine mala pomerne plno, no zlodeji si počkali na chvíľu, keď osamela. Po prepadnutí privolala policajtov, ktorí prišli, nasadili služobného psa a prehľadali blízke okolie. Lupičom sa však podarilo zmiznúť. Majiteľka potravín je z celého prepadnutia dosť nešťastná, pretože si hľadá zamestnankyňu a bojí sa, že táto udalosť záujemkyne odradí.


"Je tu večer strašná tma, na okolí sa potuluje veľmi veľa bezdomovcov. Často tu vykrádajú autá, ľudia sa tu po zotmení boja chodiť po vonku. Policajti sľúbili, že tu budú chodiť častejšie. Uvidíme, či to dodržia," hovorí muž nakupujúci v obchode.


K podobnej lúpeži došlo v tejto predajni aj minulý rok, pričom páchateľ vtedy ulúpil šesťtisíc korún. Polícii sa ho doteraz nepodarilo vypátrať.