první výstřely z G19


Debata o pistolích GLOCK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 294

Registrován: úte 06.12.2005, 12:20

Bydliště: WEST

Příspěvek od veselka » úte 21.11.2006, 7:17

los sketos:
Omyl, já z nikoho dementa nedělám!; já se jenom pozastavuji nad tvým dotazem. (Pokud vím, tak jsi se na tohle už tady ptala). A jestli se tě to dotklo, tak to je mi tě líto. Pokud chceš vlastnit zbraň musíš znát mj. i zákon (to je snad základ věci - musíš sama vědět co můžeš, co musíš a co nesmíš ). Nevím proč tedy poukazuješ na "nepomoc" a "machrování". Já ti naznačuji, aby jsi vzala do ruky zákon a snažila se dostat "do hlavy" to důležité (protože jednak to musíš znát a jednak když něco budeš potřebovat tak na to budeš vždy v dané situaci sama). A pevně věřím, že pokud jseš rozumě uvažující "holka" tak si čas určitě najdeš. :idea:
Naposledy upravil(a) veselka dne úte 21.11.2006, 7:32, celkem upraveno 1 x.
Pacifismus je NEMOC modEUrni doby.

Příspěvky: 18

Registrován: úte 19.9.2006, 15:32

Příspěvek od los.sketos » úte 21.11.2006, 7:28

gewarosse píše:To záleží na tom,kde bydlíš.U nás(Praha 12) to trvá 14 dní.
ano, takhle to u nas taky funguje.... cca 2 týdny :?

Příspěvky: 18

Registrován: úte 19.9.2006, 15:32

Příspěvek od los.sketos » úte 21.11.2006, 7:45

veselka:
Možná se ti to bude fakt zdát divný, ale jsou lidi, kteří mají tak málo času, že jsou rádi, když si večer ve 21:00 mohou na hodinu sednou a chvilku odpočívat. Pokud máš vlastní rodinu a namáhavé zaměstnání, tak víš o čem mluvím, jinak jsi mimo mísu. Najít čas na studování zákona je pro mě velmi obtížné. A protože jsem jen člověk, tak musím optimalizovat čas tj. je pro mě stokrát jednoduší se ptát na věci, ve kterých si nejsem jistá než se učit věci v zákoně, které stejně nikdy nebudu potřebovat. Základní znalosti samozřejmě mám, ale nákup pistole jsem nikdy nedělala, tak jsem se chtěla zeptat, zda se někde něco změnilo....a otázka, zda nevyšla novela zákona mi moc času neušetří.
A pokud to tady ještě někomu vadí, že se ujišťuji v elemntárních znalostech, tak se všem velice omlouvám a už vás tady raději nebudu otravovat... :cry: ....jsou i jiné zdroje informací, které rádi poskytnou informace a ještě si s nima hezky popovídám

No nic, mějte se pěkně a třeba zase někdy..

Příspěvky: 90

Registrován: čtv 09.2.2006, 18:13

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Tobiáš » úte 21.11.2006, 8:52

U nás taky pět minut (Opava).
Rock hard, ride free!

Příspěvky: 90

Registrován: čtv 09.2.2006, 18:13

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Tobiáš » úte 21.11.2006, 8:56

los.sketos: Vždyť jo, lepší se ujistit. Ale když už budeš mít zbraň, tyhle věci bys znát měla a nedostatek času na studování zákona... Znalost zákona je v tomto případě prostě nutnost.
Rock hard, ride free!

Příspěvky: 39

Registrován: pát 10.11.2006, 11:05

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od Majkl(cz) » úte 21.11.2006, 11:22

Nechápu přátelé jaká "prdel". Všichni víme, že různé okrsky znamenají jinou rychlost úředníků.
Ta výroba průkazu zbraně je nesmysl a dotyčný si to vyložil špatně.
Tedy, když jsem v Opletalce kupoval čízu, prodejní doklad obsahoval veškeré číselné údaje zbraně. Při předložení zbraně na policii po jejím zakoupení mi byl tento doklad označen kulatým razítkem a opravňoval mě k nakládání se zbraní podle skupin v mém zbrojním průkazu a to do doby, než mi byl vystaven PRŮKAZ ZBRANĚ jak ho všichni známe.
Mimochodem já na něj čekal dva týdny.
S nějakou domácí výrobou jakéhokoliv průkazu to nemá co dělat.
Zapomeňte na spravedlnost, žádná neexistuje.

Kimber Custom II, SIGSauer 226 BLACKWATER

Příspěvky: 39

Registrován: pát 10.11.2006, 11:05

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od Majkl(cz) » úte 21.11.2006, 11:42

Pochopitelně záleží na tom jestli ten doklad obsahuje veškeré informace jako průkaz zbraně, to je totíž podmínka toho všeho.Když tam bude jen adresa prodejce, cena a model zbraně, bude Vám to k ničemu a musíte počkat na vydání PZ.
Ale je to normální legální postup v rámci Oznámení o nabytí vlastnictví zbraně.
A to, že ho musíte mít sebou se zbraní a zbrojákem je naprostá samozřejmost.
Zapomeňte na spravedlnost, žádná neexistuje.

Kimber Custom II, SIGSauer 226 BLACKWATER
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » úte 21.11.2006, 15:42

los.sketos: Doporucuju stahnout soucasne otazky na zbrojak, zaskrtat spravne odpovedi dle klice (optimalne spravne). Projit a zaskrtat veci, ktere stoji za znovuprecteni. (Napr. vedet, kdo schvaluje jaky lejstro nebo jak tlusty mrize ma mit prodejce na ksefte je Ti v vetsinou praxi uplne naprd a presto to tvori 90% balastu v otazkach.) Pak znovuprojiti otazek, co zato stoji.
Celkova spotreba = cca 2-3h.
Vysledna znalost veci potrebnych = 95%.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 21.11.2006, 15:44

Majkl(cz) - ukaz mi prosim oporu tohoto reseni v zakone.

Je tu jedna obezlicka - ty muzes nosit zbran, na kterou mimo jine byl vystaven prukaz zbrane. Nikde neni psano, ze ten prukaz zbrane musi byt vystaveny na tebe. Ale toto se tyka bud nakupu jete zbrane, nebo zapujceni si zbrane, paklzie jsou splneny podminky
- mas ZP
- na zbran byl vystaven PZ
- mas na zbran povoleni k nakupu, drzeni a noseni
... pak ano, pak smis zbran koupit, drzet a nosit (nebo si ji pujcit, drzet a nosit) aniz by byl jiz na tvoje jmeno vystaven PZ (ovsem nezbavuje te to povinnosti, pokud zbran koupis, tak ji jit do 10 dnu registrovat). A i tak je to problem, jelikoz pokud mas u sebe zbran (A,B,C), musis mi u sebe i prukaz zbrane coz pri nakupu bazarovy zbrane je problem.

Pokud ovsem koupis NOVOU zbran, mas proste smulu a i kdyby ti mistni policista potvrdil povoleni nakupu, drzeni a noseni vlastni krvi, nemel bys zbran nosit nebo z ni dokonce strilet na strelnici, jelikoz zakon hovori dost jasne o tom, ze toto muzes pouze se zbrani, na kterou byl mimo jine vystaven prukaz zbrane - nikde nic o druhem potvrzeni na PCR neni a dela-li to tak nekdo, je to opet ukazka libovule vykladu zakona.

Nikde v zakone neni veta, ze by PZ mohl byt docasne nahrazem podruhe potvrzenym nakupnim povolenim.

PS: vubec nehanim zakon nebo uredniky... Jen - Zakon dost nejasne mluvi o tom, "co kdyz nesu novou zbran zaregistrovat"
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 39

Registrován: pát 10.11.2006, 11:05

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od Majkl(cz) » stř 22.11.2006, 0:08

Já jsem tu vyhlášku taky četl a vím o čem je.Taky netvrdím, že zákon přesně formuluje to co jsem popsal,ale při předkládání zbraně na policii ve lhůtě do deseti dní od nákupu jsem tento dotaz položil přímo tam a odpověď zněla, že na střelnici s tímto mohu.
(převoz zbraně na střelnici ve stavu znemožňující okamžité použití, tudíž né naládovanou za pasem!!!)
Tak jsem byl asi zjevně úředníky uveden v omyl.
Ale, když se zamyslíte a" teď nechme stranou vyhlášku" ,tak jsem veden jako držitel ZP v evidenci PČR,dostal jsem povolení k nákupu, zbraň předložil v zákonem předepsané lhůtě a mám u sebe jak ZP tak i tento doklad na mé jméno s číslem ZP a výrobním číslem zbraně. Tudíž v té době má policie veškéré zákonem požadované údaje a kdybych něco provedl vědí o mně všehno (" hnedle i kdy chodím spát" )

Tudíž to nepovažujte za návod k porušování zákona.
Vyhlášku respektuju, PZ mám vydán na všechny zbraně a trezory mám s atestem.
Zapomeňte na spravedlnost, žádná neexistuje.

Kimber Custom II, SIGSauer 226 BLACKWATER

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » stř 22.11.2006, 13:37

Ja to taky nemyslel nijak zle vuci tobe :-)
Ja tim jen chtel poukazat na libovuli kazdeho urednika, ktery si to razitko otaci jak chce a zakonem krouti, jak se mu to zrovna hodi :-( A nelze na to spolihat - narazis na jinyho policajta, ten ti to neuzna a mas pruser :-(
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 39

Registrován: pát 10.11.2006, 11:05

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od Majkl(cz) » stř 22.11.2006, 20:00

Jasný, vždyť o tom ta debata je a já to ani nepovažoval za útok :lol:
Ale uznávám, že s těmi úředníky to je někdy složitý a proto důvěřovat ale prověřovat.
No, zákonem psané podmínky splňujeme, tak teď už stačí střílet jen samé desítky :lol:
Hrome, to mě vede ke skutečnosti, že si musím doplnit zásobu munice. Holt každá sranda něco stojí.
Zapomeňte na spravedlnost, žádná neexistuje.

Kimber Custom II, SIGSauer 226 BLACKWATER

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz