Tak Lubina dostal nášup


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Tak Lubina dostal nášup

Příspěvek od para » stř 22.11.2006, 12:12

Pražský vrchní soud ve středu poslal recidivistu Davida Lubinu na 25 let do vězení za loňskou vraždu televizního střihače Michala Velíška. Senát se zabýval odvoláním státního zástupce i Lubiny proti rozsudku městského soudu z června. Ten Lubinovi uložil za zastřelení Velíška a vydírání svědkyně vyjímečný trest v délce 23 let vězení.

22.11. 2006 11:04
PRAHA - Soudce řekl, že pro udělení doživotního trestu nebyly splněny všechny podmínky.

Lubina v odvolání požadoval mírnější trest, naopak žalobkyně chtěla pouze doživotní žalář. Připomněla, že Lubina již několikrát ve vězení byl, ale uložené tresty na něj neměly žádný vliv. V červnu letošního roku dostal Lubina za vraždu Velíška trest v délce 23 let. [celá zpráva]

V září 2005 ohrožoval Lubina mladou ženu v pražském parku na Karlově náměstí zbraní. Toho si všiml kolemjdoucí Velíšek, který se chtěl ženy zastat. Útočník však na muže bez varování dvakrát vystřelil. Muž tak svoji vycházku s roční dcerkou v kočárku nepřežil.

Ke svému činu se Lubina přiznal, tvrdil však, že zabíjet nechtěl. Před událostí popíjel alkohol i když věděl, že po něm má agresivní sklony. Střelba podle jeho slov byla podvědomá a z leknutí. Nechtěl být dopaden a jít znovu do vězení.

Středeční jednání soudu narušila žena z Prahy 6, která v soudní síni vykřikovala, že případ je medializován a kdyby se nejednalo o pracovníka televize, nikdy by mu nebyl věnovaná taková pozornost. Státní zástupce podle slov ženy hovořil jazykem padesátých let.

Lubina měl problémy se zákonem dlouhodobě. Již dříve ho Městský soud v Praze odsoudil za ohrožování lidí v autobusu pražské hromadné dopravy, kde vytáhl plynovou pistoli. Lidé ho však přemohli, nikomu se nic nestalo. [celá zpráva]

Ve vězení strávil Lubina již dříve téměř devět let za loupeže na poštách, braní rukojmích a maření výkonu úředního rozhodnutí. Utekl totiž z vězení.

Petr Blahuš, Petr Nový, Právo, Novinky

Původní odkaz :arrow: http://www.novinky.cz/krimi/lubina-dost ... uk977.html
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 22.11.2006, 13:41

Tak to si dela soudce kozy ne? Takovymu hajzlovi okamzite kulku do tyla a ne ze nebyly splneny podminky pro dozivotni zalar *24**71*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » stř 22.11.2006, 15:08

Nekdy dostavam zachvat mysleni :)
Napr. jake by to bylo, zpraskat teleskopem (tezke ublizeni na zdravi) parchanta, co by v prostredku MHD ohrozoval zbrani (napr. nuz) lidi. Jak by bylo hodnoceno zabiti (jedna "povedena" rana teleskopem do hlavy), kdybych pak rekl - mohl jsem ho zastrelit, ale chtel jsem byt humanista a rozkašil mu mozek skladaci trubkou. :?
Absurdistan... Takove vyroky soudu me opravdu netesi. Co z toho, ze ze 12let vyleze z krimu? K cemu ten clovek bude, kdyz je opakovane trestanej, chasta, ozbrojenej, ohrozuje zenskou zbrani? Pryc s nim... :!:
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » stř 22.11.2006, 15:26

Starosta:
Tady bych se klidně vsadil že tenhle šmejd za 12 let určitě nevyleze.
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » stř 22.11.2006, 15:39

Polovina za "dobry chovani". Jen jsem to placnul, nevim jak to chodi u takovejch trestu.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 206

Registrován: úte 22.8.2006, 10:56

Příspěvek od Andy » stř 22.11.2006, 17:49

Spoluvezni ho asi nevodpravej... to by musel zabit u tu holku v kocarku... pak by to asi neprezil. :roll: Takhle s nima bude za chvili jedna ruka...

Cili tech 12 let vidim jako realnee... bohuzel.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » stř 22.11.2006, 17:55

Já myslim, že u nás vrazi nemaj na podmínečný propuštění nárok, kór takovej recidivista jako je Lubina.
Leda že by nastoupil na hrad zase Havel a vyhlásil všeobecnou amnestii :?
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 932

Registrován: pon 15.5.2006, 13:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Všude a nikde

Příspěvek od provarenec » čtv 23.11.2006, 8:21

Ale mají. Ale nejhorší je to, že ti největší gauneři a vrazi časem postupují do mírnějších věznic a těsně před propuštěním jsou tam s poadvodníkama a zlodějíčkama, který učej to svoje, protože tam jsou za kingy... :mad:

Já bych ten trest smrti tenkrát nerušil. Sice ti Havlové a Uhlové tvrdí, že kriminality neubude, ale já tvrdím, že kriminálníků ano. Jsem přesvědčenej o tom, že kdyby ty popravy dávali v televizi, nebo se ti gauneři věšeli veřejně jako kdysi, tak by kriminality ubylo...
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz