G 21 nebo ALFA COMBAT???


Debata o pistolích GLOCK

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 23.11.2006, 1:47

Poli - vsouvas nam tu do ust neco, co tu bud nikdo nerekl, nebo rekl jinak.

a) nikdo tu netvrdi, ze Glock je jedina kvalitni a stabilni zbran
b) je tu spousta lidi s mnoha zbranemi
c) spousta lidi tu vystrili kolem 3 - 4.000 naboju rocne
d) nikdo tu netvrdi, ze 100% glocku je bezchybnych
e) nikdo tu netvrdi, ze Alfa je spatna zbran, obecne se tu vsichni shoduji, ze pro nekoho, kdo moc nestrili a vice nosi je naopak idealni (minimalni cena, solidni zpracovani a spolehlivost)
f) a ze se tu doporucuje predevsim (nikoliv pouze) Glock - co bys na foru fanousku Glocka cekal? (konkretne tohle tema se jmenuje G21 nebo Alfa Combat !!!)

... atd :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Příspěvek od GLOCK69 » čtv 23.11.2006, 5:57

KOLŇAJS píše:No pebíjené SW za 3,50???? To teda musí bejt s úctou kvalitka. Ale nechci rejpat. Nezkoušel jsem.
Střílí bez závad, výsledek velmi dobrý ( nejsou na benchrest)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 135

Registrován: stř 22.11.2006, 13:46

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od KOLŇAJS » čtv 23.11.2006, 9:31

Tak chlapáci koukám ,že se tu strhla docela slušná debata, chvilkou zaváněnící hádkou. Souhlasím s váma oběma. Kdo chce vystřílet 5000 ročně si určitě nebude kupovat Alfu, protože po tech dvou letech by mu z ní zbyla opravdu jen hromada plechu, který by si v lepším případě dělal co chce (myslím vůle). Já osobně odstřílím kolem 2000 ročně, ale zase je něco jiného střílet "devítkou" a nebo kapením kanónenm v podobě jakékoli pistole ráže 45. A taky kdo je krajním příznivcem mloka, tak nebude nikdy nikomu doporučovat nic jiného, i když vlastní třeba i jinej kvér. Jak sem řekl, já mám čízu kompakta, mám na ní nastříleno kolem 3000 a nesetkal jsem se s jedinou závadou, jedinkrát se mě nezasekla a to že by nepodala náboj se mě stalo jednou u přebíjenýho KOOPA, čož beru jako normální. Jediný co chci, je změnit ráži na 45 atu bohužel číza kromě 97čky která se mě nelíbí nevyrábí. Věřte pánové, že kdyby existovala dlouhá číza na pětačtyřicíku, tak bych do ní šel. Glock je glock, ale pokud máte ČZ ve svém vysněném provedení, nebo kterýho koli jinýho mazla ať je to SIG, HK, IMI,tak je to stejná srdcová záležitost jako mlok :D :D
.40 SW má vždy pravdu
Uživatelský avatar

Příspěvky: 135

Registrován: stř 22.11.2006, 13:46

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od KOLŇAJS » čtv 23.11.2006, 9:36

GLOCK69 píše:
KOLŇAJS píše:No pebíjené SW za 3,50???? To teda musí bejt s úctou kvalitka. Ale nechci rejpat. Nezkoušel jsem.
Střílí bez závad, výsledek velmi dobrý ( nejsou na benchrest)
Jasný, veřím že valej v pohodě. Ale jak si říkal, musíš mít ve svém okolí místo kam je zajdeš kaufnout, nebo nějýho kamoša kterej přebíjí a je ochoten Ti je nechat za solidní cenu. A já osobně neznám jedinýho člověka, kterej používá 40SW. Takže chápeš v čem je problém :D
.40 SW má vždy pravdu

Příspěvky: 345

Registrován: stř 06.4.2005, 22:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od Ivoshek » čtv 23.11.2006, 20:48

cmk píše:Poli - vsouvas nam tu do ust neco, co tu bud nikdo nerekl, nebo rekl jinak.
e) nikdo tu netvrdi, ze Alfa je spatna zbran, obecne se tu vsichni shoduji, ze pro nekoho, kdo moc nestrili a vice nosi je naopak idealni (minimalni cena, solidni zpracovani a spolehlivost)
Mám pocit, že Satan ve svých narážkách pochybuje o její životnosti. Chytře sice nikde neuvádí konkrétní čísla cyklů, které zbraň vydrží (za 2 roky se dá ustřílet i Glock), ale pak píše, že by si místo ALfy koupil raději pořádnou zbraň - Glocka. Já to chápu tak, že je Alfa špatná, protože je jen na 1 sezónu intenzivnější střelby a následně využitelná jako těžítko.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 135

Registrován: stř 22.11.2006, 13:46

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od KOLŇAJS » čtv 23.11.2006, 20:53

Když se tady tak dohadujete. Jen se zeptám. Kolik má životnost výstřelů hlaveň glocka a alfy a jakou dává záruku na kvér alfa a glock??? a Ještě dám jeden blbej dotaz. Co je to tady občas diskutovaná "stojna" o určitém počtu kg??????? Díkes :D
.40 SW má vždy pravdu
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 23.11.2006, 20:55

Ivoshek: proc narazkach? Klidne ti to tady napisu na plnou hubu, ze se me ten kver proste nezda. A jestli utratit 12 nebo 17, to me zas takovy rozdil neprijde. Ohledne me koupe - psal jsem doslova "dle preferenci od GLOCKa az klidne po STI stavene na zakazku". Nevim, jestli sis nevsiml toho slovniho spojeni "dle preferenci" a proto jsem ti ho radeji ztucnil.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 345

Registrován: stř 06.4.2005, 22:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od Ivoshek » čtv 23.11.2006, 21:16

Odpusť já zapomněl, že pro tebe musí být vše tip ťop, abys člověka hned nechytal za slovíčko. Takže nikoliv Glock, ale dle prefeper, preparef, poreforem, (Esperanto se teprve učím, tudíž omluvte prosím moji neohrabanost) vy víte co, je pořádná zbraň Glock, STI apod.
Ovšem to, že ji nevěříš ty, nemusí znamenat, že je málo nebo vůbec kvalitní. Ale jestli máš nějaké zkušenosti, sem s nimi.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 23.11.2006, 21:46

Cert ma sice usta protrela, ale tady mu do nich fakticky vsouvas neco, co nerekl... Rekl jasne: "dle meho nazoru" a "me se ten kver nezda"... Na tom snad neni nic spatnyho, mit vlastni nazor :-) Nikde nerekl "ten kver je spatnej" aniz by nedodal, ze je to jeho osobni nazor...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » čtv 23.11.2006, 21:47

KOŇAJS: "Životnost hlavně zbraně" obecně ve skutečnosti nikdy nikdo přesně a objektivně nezjistí. Jsou Glocky, které odstřílely přes 100.000 ran a vesele šlapou dál s původní hlavní. Některé se rozložily po 20té ráně, protože do nich moudrý majitel nacpal přebíjenku s laborací, kde váha prachu v grainech převyšovala jeho IQ. Podle mě je to taková dosti spekulativní debata.
Pokud jde o stojinu, jest to součástka ve spoušťovém ústrojí glocka (jeden z těch ohnutých plíšků), která jednak snižuje spoušťovou páku v záběru a zároveň funguje jako přerušovač. Rozdílným provedením stojiny lze přímo ovlivnit odpor spouště. Standardně se dodává s odporem 2,5kg, ale většina lidí si ji mění za 2kg. Ta má nejen lehčí, ale tak nějak i hladší chod.
Úplně přesně je to tohle:
http://www.mujglock.com/images/spoust-07.jpg
Uživatelský avatar

Příspěvky: 135

Registrován: stř 22.11.2006, 13:46

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od KOLŇAJS » čtv 23.11.2006, 21:55

Smith: Díkas moc. Je mi jasný, že přegrainovat náboj a zastřílet kvér přebijákama může jen z prominutím debil. No, jestli se někdy přiblížím ke 100 000 výstřelům, tak budu asi sot dobrej machr. Nepředpokládám to, i když toho vybouchám docela dost. Doufám že ulovím tu G21 brzo. Už se na ní docela těším :D
.40 SW má vždy pravdu
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » čtv 23.11.2006, 21:59

Zkoušel jsem najít i technický nákres k té stojině, ale narychlo se mi to nepodařilo. :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 135

Registrován: stř 22.11.2006, 13:46

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od KOLŇAJS » čtv 23.11.2006, 22:13

Tak takhle vážnej zájem zjistit co je to stojina, jsem neměl. Každopádně dík. Jestli koupím mlocka tak už ojetýho a tam to maj chlapáci většinou už upravený k lepšímu. Menši změny bych si musel posléze udělat sám. Hlavně aby byl už doma :D :D
.40 SW má vždy pravdu

Příspěvky: 47

Registrován: pát 24.11.2006, 10:29

Příspěvek od vladimir » pát 24.11.2006, 10:38

Pokud se vrátíme k původnímu tématu, tak jednoznačně Glock a nebál bych se ani jetýho.

Glock má rozhodně nejlepší poměr mezi nositelností a radostí ze střelby. Navíc kvalita obecně je velmi nadprůměrná. A cenový rozdíl je určitě odpovídající rozdílu léty prověřené a tradované kvalitě. Alfa, bez urážky, takto prověřená není a proto i její hodnota bude klesat poměrně více.

Takže: Kup Glocka, určitě neprohloupíš a asi je to i to nejlepší co můžeš udělat, HK nech profesionálům (můj oblíbený dovětek :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 135

Registrován: stř 22.11.2006, 13:46

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od KOLŇAJS » pát 24.11.2006, 14:25

Snad se nějakej dobře ojetej najde. Uvidíme jak se k tomu postaví JONNY. Kdyžtak koupím novýho. Co se dá dělat :-))
.40 SW má vždy pravdu
Uživatelský avatar

Příspěvky: 135

Registrován: stř 22.11.2006, 13:46

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od KOLŇAJS » pát 24.11.2006, 15:08

Jo a ještě pořád platí, že kdyby jste věděli o někom kdo 21čku prodává, tak ať mě sem písne. Třeba se domluvíme :!: :!:
.40 SW má vždy pravdu
Uživatelský avatar

Příspěvky: 352

Registrován: sob 11.3.2006, 16:57

Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od Lala » sob 25.11.2006, 2:59

KOLŇAJS : Zastřílet zbraň přebíjenejma nábojema není nic špatného.Je však pěkné, číst názory na toto téma od někoho kdo vlastně ještě nemá žádnou zkušenost a teprve schání zbraň :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 135

Registrován: stř 22.11.2006, 13:46

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od KOLŇAJS » sob 25.11.2006, 11:29

LALA: No, je vidět že mě neznáš :D :D . Za prvé makám už pěknejch pár let u ozbrojenejch složek, takže o tech zbraních něco malinko vím. Za druhé se ani omylem nepovažuju za nějakýho profíka, kterej o zbraních ví bůh ví co, ale amatér taky nejsem. Kdyby sis to tady četl trošku víc tak zjistíš, že prodávám svoji CZ 75 D COMPACT a rozhoduju se mezi alfou a mlockem (viz. název diskuzního fóra :!: ). A netvrdím že zastřílet kvér přebijákama je špatný. Ale musíš mít své a nebo z ověřeného zdroje, aby sis neoddělal flintu hned ze startu-tak jsem to myslel. A já si radši zaplatím u tech prvních 1000 knedlíku o něco málo víc a mám jistotu. Ale to je pouze můj názor. PS:Samo že taky normálně střílím přebíjenejma koopama, protože když šiješ hodně, tak každá kačka je potom znát. Nejsem úplnej hlupák :!: :D :D :D
.40 SW má vždy pravdu
Uživatelský avatar

Příspěvky: 352

Registrován: sob 11.3.2006, 16:57

Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od Lala » sob 25.11.2006, 12:07

Já to myslel tak, že nemáš žádnou zkušenost s Glockem. Nemyslel jsem to tak že bys v životě nedržel zbraň v ruce :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 135

Registrován: stř 22.11.2006, 13:46

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od KOLŇAJS » sob 25.11.2006, 20:31

LALA: Tak to máš pravdu. S glockem práve nemám zkušenost žádnou a proto jsem tady taky položil pár otázek a nechávám si poradit. Hledám flintu v co nejlepším poměru cena/kvalita :!:
.40 SW má vždy pravdu

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz