Nošení nabité pistole u policie ČR a služební pouzdra


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

Příspěvky: 126

Registrován: pát 12.8.2005, 14:57

Nošení nabité pistole u policie ČR a služební pouzdra

Příspěvek od Paul222 » úte 11.10.2005, 12:00

Realcop: Chtěl jsem se zeptat jak je to s nošením nabité pistole u policie ČR ? Pokud je mi známo, tak je povoleno nosit nabité pouze nové ČZ 75 D compacty. Jak to dělají Tvoji kolegové ve skutečnosti ?
Taky by mě zajímaly Tvoje zkušenosti s "kvalitními" rakouskými pouzdry Sickinger. Doslechl jsem se, že povinnou výbavou každé policejní služebny je velký pytel na zlomená pozdra... :shock:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

Příspěvek od realcop » úte 11.10.2005, 13:43

Ano to souhlasí výbavou každé služebny jsou kvalitní jutové pytle na zlomená pouzdra. Kvalita za rozumnou cenu 2500. Já a většina kolegů nosíme pistoli ČZ 75 D s nábojem v komoře a vypuštěnou na prvním bezpečnostním ozubu, protože vžše uvedená zbraň neumožnujě vypustit vypouštěcí pákou až na zadní stranu úderníkového výřezu. Měli jsme beretty vz.92 s otočnou kulisou, které se daly vypouštět až na doraz. Byli to naši mazlíčci ale zabavili nám je. Většina policistů na mém útvaru nosí nylonová pouzdra soukromě nakoupená různé kvality a značky. Já preferuji kůži a tak jsem vybaven od fa. Žili kompletně až na půdu. Aby to ladilo Ale nebráním se kvalitním pouzdrům z nových materiálu, ale když už, tak komplet celá výstroj.
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

Příspěvky: 126

Registrován: pát 12.8.2005, 14:57

Příspěvek od Paul222 » úte 11.10.2005, 13:53

Realcop: A co Ti kolegove, co zasahovali na Smichove pred rokem ? Meli nabito ? A dalsi otazka, jak je to s pouzivanim vest ? V mnoha casopisech (napr. ZN) je licen posmech kolegu vuci policistum pouzivajici dobrovolne vesty... Je to pravda ?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

Příspěvek od realcop » úte 11.10.2005, 13:59

Po té co se odehrál případ z před roku na Smíchově se mi už nesměje nikdo. Já nosím svojí soukromou podkošilovou vestu od fa. Combat shield už tři roky ať je horko nebo zima. Nevím jak měl ten kolega nabito před rokem ale teď nosí nabito pokaždé, když jde do služby. Mimochodem koupil si i svoji soukromou zbraň, protože služební nosit domů nemůžeme, alespoň né u nás. A koupil si fiflenku P 99. :twisted:
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

Příspěvky: 126

Registrován: pát 12.8.2005, 14:57

Příspěvek od Paul222 » úte 11.10.2005, 14:05

Realcop: Ja sazim na mocnou pritazlivost G 23 :D Kde jsi koupil tu vestu ?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

Příspěvek od realcop » úte 11.10.2005, 14:10

Dal jsem tipy na fórum ale pro tebe special ještě jednouhttp://www.combatshield.cz
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16

Registrován: úte 17.5.2005, 21:02

Příspěvek od Nekromancer » pát 14.10.2005, 16:32

realcop píše:Po té co se odehrál případ z před roku na Smíchově se mi už nesměje nikdo. Já nosím svojí soukromou podkošilovou vestu od fa. Combat shield už tři roky ať je horko nebo zima. Nevím jak měl ten kolega nabito před rokem ale teď nosí nabito pokaždé, když jde do služby. Mimochodem koupil si i svoji soukromou zbraň, protože služební nosit domů nemůžeme, alespoň né u nás. A koupil si fiflenku P 99. :twisted:
V ČR policajt mimo službu služební zbaň nosit nemůže a ze zákona nesmí. Služební zbraně zůstávají na služebnách, takže když se poldovi stane, že někomu šlápne na kuří oko a nedojde mu to, je snadným cílem.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

Příspěvek od realcop » pát 14.10.2005, 21:48

To je chyba. Policista i mimo službu, pokud je v uniformě zbraň mít u sebe musí. Pokud jde policista mimo službu v civilu, sl. zbraň mít může, pokud mu to nadřízený s personální pravomocí povolí. A to u nás nepovolí :twisted:
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz