SAF-T-BLOK zkušenosti ?


Debaty o různém příslušenství k pistolím GLOCK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 31

Registrován: čtv 16.2.2006, 22:49

Bydliště: Praha

SAF-T-BLOK zkušenosti ?

Příspěvek od WINTR » sob 25.11.2006, 9:29

Nemá někdo praktickou zkušenost s použitím bezpečnostního příslušenství SAF-T-BLOK ? Výroba USA. Cena cca 17 USD. Malé plastové udělátko pro Glock.Vkládá se to za spoušť, jistí ji to proti náhodnému stisknutí, třeba při zimním nošení menšího G v kapse bundy s nábojem v hlavni. Což je asi jinak dost špatný nápad. Ukazovákem se to jen vymáčkne a lze střílet. A navíc to má očko pro zámeček, který pak "zabrání" vyndání.Takže i určitá nouzová obdoba zámku spouště. Pokud se to tu již probíralo pod jiným názvem,tak se omlouvám, stačí odkaz. Dost o tom uvažuji.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » sob 25.11.2006, 9:43

Mě to připadá jako koko...nina. :wink:
Ne, vážně: ta mezera za jazýčkem není nijak velká, manipulace nebude úplně jednoduchá, ani rychlá. Navíc se mi příčí hrabat se prstíkem v lučíku, když nehodlám střílet - skoro bych řekl, že je to lepší cesta k nechtěnému výstřelu, než když tam saf-t-block není. Nebo naopak nevystřelíš, když bude třeba. Těžko říct, co je horší. Glock prostě nestřílí, pokud nezmáčkneš spoušť, takže když člověk dbá na základní bezpečnostní návyky, tuhle věc nepotřebuje.
Pokud bych se bál nošení s nábojem v komoře, tak bych nosil bez něj. Bude to o moc bezpečnější než ten podivný kousek plastu navíc a jistota ovládání zbraně je větší.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » sob 25.11.2006, 12:40

Kdyby nahodou nekdo nevedel, o cem je rec:
:arrow: http://members.aol.com/saftblok/

Me to prijde docela zajimava myslenka, ovsem pravda je, co rikal Smith. Kdyz budu mit kver volne v kapse, tak si ho prece nebudu nadrcavat.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 352

Registrován: sob 11.3.2006, 16:57

Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od Lala » sob 25.11.2006, 12:45

Možná kvůli té možnosti zamčení to může být pro někoho zajímavé.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 470

Registrován: úte 27.6.2006, 13:27

Bydliště: Západ

Příspěvek od Poli » sob 25.11.2006, 15:03

Možnost uzamknutí zámkem je velice zajímavá, ale pro nošení nevím, neumím si dost dobře představit ve stresu na něco takového myslet.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 31

Registrován: čtv 16.2.2006, 22:49

Bydliště: Praha

Příspěvek od WINTR » sob 25.11.2006, 23:50

Vcelku souhlas. I já jsem na to narazil na netu, když jsem hledal zámek na spoušť. Občas by se hodil.Těch 40.000 prodaných kousků v USA by mohlo naznačovat, že to taková koko..na není. Ale třeba je to reklamní plk. Zkoušel jsem to koupit v Rakousku, ale neměli a ani to neznali.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 470

Registrován: úte 27.6.2006, 13:27

Bydliště: Západ

Příspěvek od Poli » ned 26.11.2006, 19:11

Možná bych tomu věřil, protože v USA se snad objevila povinnost zbraň nějakým takovým způsobem zajistit, ale nechci kecat.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 31

Registrován: čtv 16.2.2006, 22:49

Bydliště: Praha

Příspěvek od WINTR » úte 28.11.2006, 23:55

MPI ani Brymová to nedovážejí, Glockmeister to v nabídce nemá. Nevíte někdo přes kterou firmu v USA je slušná šance takovou věc objednat a dostat? Třeba servery "bestdefense", nebo "ebay" ? Nerad bych zkoušel slepé uličky jako jejich mistr Jára Cimrman, když dokazoval, že vdechováním cigaretového kouře do vody zlato nevzniká....

Zpět na „Příslušenství“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz