Řečtí pastýři zastřelili kvůli ovcím pět lidí


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Řečtí pastýři zastřelili kvůli ovcím pět lidí

Příspěvek od MarK » stř 29.11.2006, 0:40

Řečtí pastýři zastřelili kvůli ovcím pět lidí
28. listopadu 2006 22:11, aktualizováno 22:40
"Chladnokrevná vražda pro hrstku jetele" - takovými a podobnými titulky častují řecká média hrůzný případ pětinásobné vraždy, která se odehrála v sobotu. Místní pastýři zastřelili pět lovců, kteří se vydali za kořistí. K činu se pastevci přiznali po dlouhém výslechu.

Muži ve věku 17 až 33 let vyrazili vyzbrojení puškami na lov v sobotu ráno. V noci pak našli jejich mrtvoly poblíž budovy školy ve vesnici Kalyvia. Obec leží asi 280 kilometrů severozápadně od Atén.

Mrtví byli dva bratři a jejich tři bratranci. Podle policie svědčí proti pastýřům přímé materiální důkazy.

Na lovce údajně stříleli proto, že šlapali po pastvinách, které patřily jejich rodině, a plašili jim ovce. Pastýřská rodina měla s pětičlennou skupinou neshody údajně už v minulosti.

Obvinění jsou třiasedmdesátiletý muž a jeho sedmatřicetiletý syn. "Syn vypověděl, že zaslechl otce, jak se s lovci hádá. Pak se ozval výstřel. On sám se pak chopil pušky a začal po lovcích střílet. Pálil po svých obětech tak dlouho, dokud jevily známky života," uvedl jeden z vyšetřovatelů.

Pastýř po celou dobu střílel jedinou loveckou puškou. Nejmladší z obětí se až do posledního dechu snažila spojit mobilním telefonem se svým otcem.

"Myslel jsem, že už jsem vás dostal všechny, a ty se mi snažíš utéct? Tak to se nestane. Pak jsem ho doběhl a dostal ho také," popsal hrůzný hon na svou poslední oběť mladší z pastýřů.

Pohřbu pětice mladých mužů se zúčastnili všichni obyvatelé vesnice.

iheute
Uživatelský avatar

Příspěvky: 575

Registrován: ned 21.5.2006, 20:17

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od gewarosse » stř 29.11.2006, 16:25

A kdo za tohle může?No přece zbraně a benevolentní přístup k procesu jejich získávání.A jak to vyřešíme?V evropském právu je zakážeme.

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz