GLOCK 17 nebo K100MK6 + porovnání GLOCK vs. CZ


Debata o pistolích GLOCK

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » stř 22.11.2006, 16:50

Hehe...
Chudak muj Glocek... Celou dobu mi slouzil naprosto spolehlive a ted je schovanej v sejfu a uz 2 mesice jsem na nej nesahl :-( To si nezaslouzil... Ale stridat to se mi moc nechce.
Asi zacnu nosit 2 pistole, aby mu to neprislo lito :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 394

Registrován: stř 23.8.2006, 20:00

Bydliště: Praha

Příspěvek od yokyto » stř 29.11.2006, 22:13

Huh tolik problémů kolem CZ? Souhlasím i nesouhlasím. To para chápu Tě a vím co to je. Za více jak 20 let služby mi prošlo hooodně různých zbraní a hlavně CZ. Fakt je, že co kus to originál a kvalita někdy dost špatná. Přetrvává problém se spoušťovou pružinkou a kupodivu praská vždy ve stejném místě. Za dva roky jsem na SP 01 vyměnil 4 ks. Poladit spoušť aby to bylo OK práce cca na 15 hod a je potřeba mít náhradní díly a hlavně přípravky, ale ty správné součástky záchyt a kohout co prodává Angus Hobdel, to se dá pak seřídit opravdu mňam, ale bohužel jen na pojistkovou verzi. O vypouštění nechce ani slyšet, proto sportovci střelci používají v IPSC hlavně pojistkovou verzi. Ta je na ladění cca 6x jednodušší. O kvalitě opracování dílů? Škoda slov, jsou tu obrázky, které jsem pořídil, vnitřek závěru a hlaveň stačí se podívat. Nejlepší CZ co jsem měl byla CZ 75 BD Police dobře vybraná a to byla pohádka. Já blbec ji prodal. Konec konců proč došlo k výměně zbraní z CZ na G u některých spec jednotek? atd atd.
Dnes jsem very happy s Kimbrem a G17.

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Příspěvek od GLOCK69 » stř 29.11.2006, 23:09

Selag píše:Taky už mám klon 1911 a zasvěcení ví, že taky nebyl bezchybný. Ale byla to jen kosmetická vada, ktará nebránila použití. Ono jde taky o způsob přístupu k zákazníkovi a v tom CZUB opravdu není etalonem kvality. Arogance a nabubřelost - to myslím vystihuje přístup naší slavné zbrojovky k tuzemskému zákazníkovi.
Musím se CZUB i trošku zastat. Koupil jsem levnou RAMI ve 40SW a samozřejmě měla problémy s podáváním nábojů. Reklamace se řešila novou hlavní a teď chodí spolehlivě a přesně. A jednání jak na prodejně tak v servisu absolutně bez chyby a velmi vstřícné.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 932

Registrován: pon 15.5.2006, 13:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Všude a nikde

Příspěvek od provarenec » čtv 30.11.2006, 13:23

Zdravím všechny. Když čtu vaše příspěvky, taky musím napsat taky svoje zážitky. Po získání ZP jsem přemýšlel jakou zbraň si koupit. Dosud jsem znal modely CZ a Berett od kámošů. Hledal jsem hlavně malou a spolehlivou zbraň na nošení. Dlouhej lauf mě zas tak nezajímal, protože stejně bych střílel max na 7 kroků.

Zkrátka v úvahu připadal Walther PPK, G26, Beretta (už nevím:-), CZ 92 nebo 8? atd.

V jednom krámě měli G26 v komisi cca půl roku starou za 9tis. Tak jsem si z něj vystřelil a koupil jsem ho. Po pár stech výstřelů se mi dostaly do rukou čízy a různý jiný "pistole". Rázy jak z děla, kousání, zasekávání, prostě šílený...

Jsem rád, že jsem nekoupil nějakou čízu v "akci". Byl bych akorát (admin promine) nasranej...
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27
Uživatelský avatar

Příspěvky: 485

Registrován: ned 01.10.2006, 19:36

Bydliště: Sev. Morava

Příspěvek od daveG17 » čtv 30.11.2006, 22:41

Záleží asi jakou čízu bys koupil. Teď jsem se vrátil ze střelnice, kde mi půjčili CZ 75 Tactical Sports. Bože, to byla nádhera-nikdy jsem tak nenastřílel! Až teď jsem pochopil, k čemu je ladění pistole. :inlove:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 01.12.2006, 8:18

daveG17: TS se zas tak ladit nemusi, tu spoust ma od vyroby. Jenze je to sportovni special a tudiz to nemuzes porovnavat se zbranemi, od kterych chceme vcechno - jak sport, tak i hlavne noseni.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 485

Registrován: ned 01.10.2006, 19:36

Bydliště: Sev. Morava

Příspěvek od daveG17 » pát 01.12.2006, 13:51

Cert: ja vim, ze TS je speciál "out of the box" ;) Tím laděním jsem myslel, že už chápu, čeho že to např. Yokyto chtěl docílit na své G17. Mi až do včerejška totiž přišlo, že G17 má docela dobrou spoušť (mám jen stojinu 2kg, žádné další úpravy) a proč to ještě ladit. Teď už to holt vím...
Na nošení bych TS mít nemohl. Spoušť má prý 0,5 Kg. Svou první ránu s ní jsem rozhodně odpálit nechtěl-přesto devítka. Pak jsem zezačátku dělal neúmyslné dvojstřely-ale taky v černém. A když jsem se z té jedovaté potvory přestal klepat a začal mířit...hmmmmmm.... *27*

Příspěvky: 7

Registrován: stř 16.8.2006, 7:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Svitavsko

Příspěvek od Finson » úte 12.12.2006, 13:57

DaveG17: TS rozhodně nemá z výroby 0,5 kg na spoušti, bude tam přes kilo. Já měl poladěnou na 0,8 a to střílelo opravdu na zachvění prstu. Mně osobně chodila dobře, i když nějaké zádržky byly, ale kolega koupil stejnou, vystřílel 300 ran a pak si víc jak půl roku nebouchl: Porucha - reklamace - měsíc čekání - prvních pět ran - porucha - reklamace - měsíc čekání - jeden zásobník - porucha... a tak dokola.

Pokud má někdo certifikaci řady ISO 9000 a ještě se tím ohání (jakože v mé branži je to spíš nutná podmínka a naprostá samozřejmost), nemůže si dovolit takové rozdíly v kvalitě výroby. Pokud k takovým výkyvům dochází, ztrácí u mě důvěru nejen taková firma, ale i agentura, která ji certifikovala.

Opravdu nejsem dost bohatý na to, abych vysolil 16+ tisíc Kč za pistoli a mohl si dovolit riskovat, že nebude fungovat, jak má, a vrazit dalších x tisíc Kč do "tuningu", po kterém bude funkční. Neříkám, že všechny čezety jsou zmetky, ale to riziko, že na nějaký zmetek narazím, je pro mě u CZUB příliš vysoké.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 480

Registrován: čtv 31.3.2005, 18:58

Bydliště: Ostrava

Příspěvek od markony » úte 12.12.2006, 14:24

CZ 75 Tactical se delaji s 2 druhy spoušte jeden ma 0,9 Kg a 1,40Kg.
SPHINX 3000 SUHL 150 Anschutz 54 Ruger 161 Glock 26 K 100 X-CALIBUR

Příspěvky: 7

Registrován: stř 16.8.2006, 7:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Svitavsko

Příspěvek od Finson » úte 12.12.2006, 14:49

V tom případě jsem měl tu s 0,9 kg a byla po těch 2000 výstřelech takhle ochozená, nebo ji předchozí majitel poleštil, nebo špatně vážil ten měřák na odpor spouště. Ukázal přesně 820 g.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 579

Registrován: úte 19.4.2005, 12:50

Zbraň: ruzne

Bydliště: Praha

Příspěvek od Scout » úte 12.12.2006, 14:51

Finson: tys to jeste potom ladil, nebo si to nechal tak jak to bylo? protoze ja to nijak neladil, takhle to bylo z kramu, ja jen malinko zkratil sroubek pocatecni mrtvej chod... a proc si ji vlastne prodaval?
Scoutův teorém hledání ponožek: Pár neexistuje.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 579

Registrován: úte 19.4.2005, 12:50

Zbraň: ruzne

Bydliště: Praha

Příspěvek od Scout » úte 12.12.2006, 14:52

Aha, uz to vidim... ja jsem do spoustoveho mechanismu nijak nezasahoval, viz vyse...
Scoutův teorém hledání ponožek: Pár neexistuje.

Příspěvky: 7

Registrován: stř 16.8.2006, 7:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Svitavsko

Příspěvek od Finson » úte 12.12.2006, 15:22

Scout: Ne, já jsem to nechal tak, vůbec jsem na to nesahal. Naprosto mi to vyhovovalo, namáčknutí i propad byly našroubeny tak, že jsem s tím nemusel nic dělat.
Prodal jsem ji, protože mě zaujala obranná střelba a chtěl jsem stejnou zbraň, se kterou trénuji, i nosit. Na což byla TS moc velká, špatně ukrytelná, a měl jsem strach nosit ji ve stavu locked and cocked (nemá pádovou pojistku úderníku).
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 12.12.2006, 15:28

Finson: coz je i pochopitelne, ono i to S v napisu TS naznacuje, ze se bude spise jednat o sportovni zbran *40*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 7

Registrován: stř 16.8.2006, 7:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Svitavsko

Příspěvek od Finson » úte 12.12.2006, 16:16

S474N: Jistě, má to napsané i na závěru :wink: Prostě jsem začal se sportovní střelbou a pak jsem zjistil, že mě zajímá něco trochu jiného.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 579

Registrován: úte 19.4.2005, 12:50

Zbraň: ruzne

Bydliště: Praha

Příspěvek od Scout » úte 12.12.2006, 22:55

Nojo, to asi bylo pragmatický rozhodnutí,ale stejně je to škoda, tenhle kus čízy byla jedna z nejlepších zbraní co jsem měl kdy v ruce... škoda že mám tak malou ruku :-(
Scoutův teorém hledání ponožek: Pár neexistuje.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 133

Registrován: čtv 03.11.2005, 19:47

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Cedric » úte 12.12.2006, 23:16

Pánové, pánové, pánové:Jsem hrdý majitel Gastonka G19, jsem tomu rád, ALE, neplivám a ani nemám důvod na svojí Čízu 75D compact, která mi velice dobře slouží ve službě. Gločí je super ale číza, aspoň já mám ten subjektivní pocit na těle sedí líp.. Já vím, řeknet zbraň se neposuzuje pdle toho jak sedí na tělě, ale pro mě jako pro člověka, který zbraň nosí jenom skrytě i v práci je to velice důležitý argument. Číza mě nikdy nenechala ve štichu, střílí se mi z ní super, pravda závěr je úzký a mohl by být vyšší, ale celkově je ta zbraň na velice dobré úrovni.
Gastonek samořejmě taky :D :D :D
Čiza mi nikdy neselhala a já na ní nikdy nenechám dopustit.
G19 je taky super..... :D :D :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 52

Registrován: ned 03.4.2005, 18:07

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Adalbertus » stř 13.12.2006, 9:58

Cedric: Kolik máš z té CZ nastříleno?
Já jsem ty policejní kompakty dlouho hájil - kamarádi policajti s nima začali trénovat, občas si dali nějaké a všechno v pohodě - pistole je to přesná a byla i spolehlivá. Problémy u všech čtyř zbraní kolem mě začaly kolem nějakých 5-6 tisíc nastřílených ran. Nepodání, nevytažení, neodpálení, zablokování spouště...
Ostatně účastníci testů téhle pistole mají spoustu veselých historek z natáčení ...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 135

Registrován: stř 22.11.2006, 13:46

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od KOLŇAJS » stř 13.12.2006, 11:38

No, já se rezolutně musím zastat CEDRICA. Já mám čízu 75D COMPACT dva roky, pálím z ní co to dá, jak SB, NORINCO, KOPP, prostě vše co mi přijde pod ruku a nestalo se mi ani jednou :!: :!: :!: , že by mě nevystřelila, nebo nepodala náboj a nedejbože se hryzla. Mám na ní zhruba 4 tisíce +- něco málo a funguje totálně bez závad. Jediné co musím souhlasit s PARA, tak chod spouště před úpravou je doslova na blití. Nerovnoměrnej chod, vrklavá spoušť a tak dlouhej chod spouště jsem snad ještě neviděl. Ale zvyknout se dá na všechno :twisted:
.40 SW má vždy pravdu
Uživatelský avatar

Příspěvky: 52

Registrován: ned 03.4.2005, 18:07

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Adalbertus » stř 13.12.2006, 11:52

KOLŇAJS píše:No, já se rezolutně musím zastat CEDRICA.
Já myslím, že to nepotřebuje, protože na něj nikdo neútočí ;)

Proto jsem uváděl ten počet 5-6 tisíc ran, po kterým začaly pistole blbnout, a ptal jsem se, kolik má jeho pistole nalítáno.
Ta tvoje se k mnou vydedukované kritické mezi, kdy se provalí, že je to šmejd, pomalu blíží :lol: :lol: :lol:
(Dělám si legraci. Věř, že doufám, že se ti to nestane :))

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz