obrana zien


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » pon 13.11.2006, 18:09

koudelka píše:mne sa noz vidi trochu konplikovany preto, ze sa da lahko vyrazit z ruky...
Jestli někomu vyrazíš z ruky tlačnou dýku (nebo H.A.K. - který je navlečený na dvou prstech) tak jsi frajer! :wink: Ne, vážně, jestli má slečna zkušenost z karate, tak jí ta tlačná dýka bude připadat úplně přirozená a může použít všechno, co umí. Je to ale určitě míněno jako poslední šance.(Kanál ber s rezervou - ale může to ušetřit něco vysvětlování :D )
Tak nějak jsem vycházel z toho, že slečna nemá ZP. Jinak samozřejmě dělám čárku za pistole a třeba kevin či kel-tec by dosti přijatelný poměr rozměry/výkon.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 290

Registrován: úte 28.3.2006, 12:30

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od koudelka » pon 13.11.2006, 19:09

ZP nema a so zbranou(strelnou) by bol velky problem uz len preto, ze hodne casu travi na intraku. a tam je problem s odkladanim zbrane. tlacna dyka sa mi celkom pozdava, aj ked menej nositelnost! teleskop posudzujem trochu podla seba ak by som stal proti slecne od ktorej si napr. vypytam penazenku, a ona vytiahne teleskop, tak jej ho proste zoberiem! pri ostatnych moznostiah sa mi vidi to, ze utocnik o nich nemusi vediet, az kym ich nepociti na tele!
to starosta: moja predstava o boxery bola asi taka, ze si ho pri njocnej prechadzke, alebo v inej situacii, kde je potencialna hrozba realnejsia navlecie na ruku a napr da do vrecka bundy. tam by aplikacia nebola az taka pomala!
lepsie sediet, ako lezat

Příspěvky: 90

Registrován: čtv 09.2.2006, 18:13

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Tobiáš » úte 14.11.2006, 8:37

Z vlastních zkušeností ale vím, že sebeobrana u ženy je něco trochu jiného, než u muže a podle mě je hodně důležité vycházet právě z tohoto. 1) Ženy mají trochu jinou psychiku a chybí jim taková ta naše přirozená bojovnost. 2) I hodně trénovaná žena bude svými fyzickými dispozicemi v boji jen sotva stačit muži, byť nijak zvlášť trénovanému. Vím to z vlastních zkušeností, protože občas s jednou trénuji boj. sporty(konkrétně Seitedo) a ačkoliv je ona žena (dívka) podstatně obratnější, o něco rychlejší a na holku má až mimořádnou sílu, v přímém boji nemá moc šanci. Samozřejmě tomu připůsobím i svůj styl boje, protože mlátit ženskou (i když jenom na tréninku)... *51* Každopádně myslím, že nejlepší je pro ženskou utíkat. Pro případ, že to nepůjde se pak naučit několik jednoduchých úderů do citlivých míst tak, aby je v případě ohrožení používala automaticky (protože jakmile se začne přemýšlet...). Zbraň jako dýku apod. bych viděl jako poslední řešení, protože se při nedostatečném tréninku snadno může obrátit proti ženě. Spíš nějaký výkonný sprej (jaký nevím, nikdy jsem se o spreje nezajímal), který ji poskytne čas k útěku.
Rock hard, ride free!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od pitt » úte 14.11.2006, 16:54

nemůžu neš souhlasit!!

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 14.11.2006, 17:07

Zena, aby se ubranila, musi ztratit veskerej stud a slusnost a musi bejt zakerna a zla a ta obrana musi bejt hlavne jednoducha. Kopanec do rozkroku a kdyz se nasilnik dostatecne sehne, tak dalsi do hlavy a rychle s krikem pryc mezi lidi. Zadny chvaty, hmaty, paky ci "pestni souboj na ferovku".
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od pitt » úte 14.11.2006, 17:17

už ten kopanec do hlavy jí může dělat problém. :?

Příspěvky: 90

Registrován: čtv 09.2.2006, 18:13

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Tobiáš » úte 14.11.2006, 17:23

Já si vzpomínám, když jsem začínal s boxem, měl jsem docela problém praštit někoho do obličeje. A co si pamatuju, měl ho zatím každý, kdo začínal... Můj názor: trénink na jakoukoliv obranu!!
Rock hard, ride free!

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 14.11.2006, 19:36

Vsak jsem psal, ze se musi hodne a sikovne sehnout kvuli tomu kopanci do obliceje, jinak samozrejme hned utek...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 290

Registrován: úte 28.3.2006, 12:30

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od koudelka » stř 15.11.2006, 8:35

to tobiáš: ja som tento problem mal tiez, ale preto, ze tie spiny mi uhybali! :D
lepsie sediet, ako lezat
Uživatelský avatar

Příspěvky: 290

Registrován: úte 28.3.2006, 12:30

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od koudelka » pon 27.11.2006, 0:31

neexistuje sprej, ktory by odrovnal utocnika rychlo a dostatocne ucinne?
nejaky nervovo-paralitycky, alebo tak nieco?
lepsie sediet, ako lezat
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

re

Příspěvek od realcop » pon 27.11.2006, 1:02

Sprej který složí útočníka na zem je fikce. Několikrát to mám otestováno ve výkonu služby. Co funguje u pepřového spreje je okamžité oslepení útočníka. To dáva možnost člověku uniknout do bezpečí nebo přivolat pomoc. Utočník i po oslepení neztrácí bojeschopnost a nepadá na zem. Pokud toto některý výrobce uvádí pak lže. Pepřové spreje pak mají témeř totožné složení a to 10% výtažek kajenského pepře.

Co ale přítelky ni musíš říct je to, že sprejem nikdy nesmí hrozit. Pokud řekne nechte mně být ja mám pepřový sprej pak stačí útočníkovi zakrýt si obličej dostatečně velkým předmětem a tvoje přítelka je druhá. Bez varovaní použít

Další důležitá věc je sprej otestovat. Idealní je uzaviratelná sklepní koje. Stříkni na podlahu a pokud se během pár vteřin rozkašleš je to doklad toho že sprej je funkční. Pokud tomu tak není rozemni trochu tekutiny mezi prsty a počkej chvili jestli začnou pálit. Pokud ne v klidu si lízni nebude to palit vic než paprika. Nedávno jsem takhle otestoval sprej kamarádovi. Byl rád, že jsem zjistil, že už není učinný ještě předtím než by ho musel použít. Pozor na dobu expirace.

Ideální jsou i spreje jež světelkují pod ÚV. Nedávno mě kolegové volali na chlapíka co napadl ženskou a po tom co se bránila sprejem utekl. Našli ho za půl hoďky a tvrdil, že prý má alergii na jídlo proto je tak rudý a oteklý. Když sem ho přejel pod UV lampou svítil jak světluška a bylo vymalováno.

A nejdůležitější věc. Měla by ho mít v ruce pokaždé pokud se pohybuje v rizikové oblasti ( park, neosvětlené místo, město brzy ráno a večer zvlášť když jde sama v opuštěné oblasti). a taky pokud se cítí ohrožená ( je slovně napadána, někdo ji sleduje.) Pokud hledá sprej v kabelce v okamžiku kdy ji škrtí útočník je každý sprej NA HOVNO.


Firma ESP teď vyrábí sprej jehož naplň se zasune do plastového těla ve tvaru rukojeti. Spínač je krytý plastovou klapkou a pokud pod klapku vsuneš prst automaticky se rozsvítí ledkova dioda na čele rokojeti. Která slouží zároveň jako světlo a provizorní zameřovač paprsku spreje. Dioda je napajena diskovou baterii. Po spotřebování vyměníš náplň ale rukojeť se světlem zůstává. cena je asi 650kč a vyměnná náplň stojí něco okolo 200kč.
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

re

Příspěvek od realcop » pon 27.11.2006, 1:05

Cena 650kč je rukojeť s jednou náplní
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

Příspěvky: 290

Registrován: úte 28.3.2006, 12:30

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od koudelka » pon 27.11.2006, 1:17

tie veci okolo pouzitia su mi jasne, a myslim ze uz aj jej! nie je to pre priatelku, ale sestru, len pre poriadok.
ja som ho chcel skusat naostro na sebe, pretoze raz mi cely sprej vystriekal borec do ksichtu ked som ho drzal pod krkom a ja som sa este provokacne nadychol nosom, tak sprejom moc neverim!?
nie je problem s vyprchanim spreja, ked ho otestujem?!
lepsie sediet, ako lezat
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

re

Příspěvek od realcop » pon 27.11.2006, 1:49

Ne pokud nevystříkaš celý sprej. Test funkčnosti je dost důležitý
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

Příspěvky: 290

Registrován: úte 28.3.2006, 12:30

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od koudelka » pon 27.11.2006, 8:17

ja ho teda testnem, ale skusim si pekne zasah do ksichtiku! :D
bolest je len pre ludi! :twisted:
lepsie sediet, ako lezat
Uživatelský avatar

Příspěvky: 470

Registrován: úte 27.6.2006, 13:27

Bydliště: Západ

Příspěvek od Poli » pon 27.11.2006, 13:19

Tak to máš odvahu. Zhruba před deseti lety si kámoš koupil sprej, tenkrát to byl takový, co má označení NATO, FBI a pod. s několika desítkama nul účinnosti látky. Zamachroval jsem a nechal se vykasrovat. Ten bývalý kamarád mi z půl mětru nacpal polovinu piksly do ksichtu. Neopakovatelný zážitek jak pro mne, tak pro okolí. Takový tanec Svatého Víta jen tak nikdo nepředvede. S velkou obtíží jsem udržel otevřené oči, abych vůbec viděl na cestu, a obličej nepředstavitelně pálil, po asi 15 minutách už oči neslzely, ale obličej jsem měl jak rudou vlajku. Jako pachatel bych byl schopen jakž takž utéct, ale pokračovat v útoku asi ne.Za hodinu jsem si zatancoval znova, když jsem si obličej myl vodou.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 290

Registrován: úte 28.3.2006, 12:30

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od koudelka » pon 27.11.2006, 18:33

ako som pisal hore, dostal som cele "balenie" od chlapa, ktoreho som drzal pod krk a v "utoku" (obrane) som bez problemov pokracoval! :twisted: tak si chcem byt isty ze sestra nebude nosit nejaku pi.ovinu!
lepsie sediet, ako lezat
Uživatelský avatar

Příspěvky: 290

Registrován: úte 28.3.2006, 12:30

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od koudelka » čtv 30.11.2006, 15:42

tak som sa ako tak rozhodol, co sestricka dostane, ale vaham medzi:
http://www.noze-nuz.com/ka-bar/kb1480t.php
a
http://www.knifecore.com/store/product. ... t=0&page=1

poradite mi niekto, kto rozumiete nozom o nieco viac, ako ja. dakujem
lepsie sediet, ako lezat
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1190

Registrován: pát 05.8.2005, 15:16

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od cybernetic » čtv 30.11.2006, 15:59

koudelka
no neviem, či to je dobrý nápad ozbrojiť ju nožom
Glock 17 3rd., sa.24, sa.58V,sa.58P, sa.61
Uživatelský avatar

Příspěvky: 579

Registrován: úte 19.4.2005, 12:50

Zbraň: ruzne

Bydliště: Praha

Příspěvek od Scout » čtv 30.11.2006, 16:36

me taky nepripada ze zrovna takovyhle pidinozicek a vubec nuz je neco, cim by si slecna dokazala zjednat respekt a udrzet utocnika od tela... vzdyt si ho musi pustit strasne blizko :-(
Scoutův teorém hledání ponožek: Pár neexistuje.

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz