Trest smrti - 15 duvodu, proc ano


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » stř 26.4.2006, 8:51

Stepan: Tak jeste jednou a pomalu:
Nejsme v situaci, kdy si musime vybrat mensi zlo - napr. kdyz selze vsechno vyjednavani s teroristy, kteri drzi rukojmi, a dojde k utoku specialni jednotky. Proste nemas na vyber, predpokladas ztraty, ale bez zasahu by to bylo jeste horsi.
Stejnetak ta vymyslena varianta s lodi, vybiras, koho z tech dvou moznosti usetris a koho skrtnes.
Uvedom si ale, ze trestni pravo neni zadna povinnost nekoho odsoudit (a popravit), existuje jeste napr. presumpce neviny - pokud behem soudu vyjde najevo, ze vinik neni vinikem, prece mu neseberu spunt jenom proto, ze je na lavici obzalovanych!
Uvazuj realne...
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 26.4.2006, 9:13

Starosta: nevim jake mas osobni zkusenosti se soudy ci vysetrovateli, ale u nas se spise aplikuje presumpce viny.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 16.3.2006, 21:42

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od coffee » stř 26.4.2006, 9:15

S474N píše:
Starosta píše:Nebo uz kradez auta (kterou bys jinde na foru trestal strelbou zezadu, pokud si dobre vzpominam)?
Bohuzel tento priklad se me osobne ale vubec nelibi. Pokud nekdo dre jako vul, aby si koupil auto a potom mu ho nekdo odcizi, tak dle meho soukromeho nazoru si tu smrt opravdu zaslouzi. Klidne bych si realne dokazal predstavit mu dat sanci a pokud nezastavi a nezanecha sveho konani, tak ho proste smaznout. Pokud nekdo nema uctu k tvemu majetku, tak nema uctu ani k tvemu zivotu.

Debaty o tom, jak je to s pravem ted v CR ci aplikaci vyse napsaneho prosim nepiste, zakon znam velmi dobre, ale tohle bylo z me strany takove mensi zafilosofovani.
Zadrž satane! :lol: :lol: :lol:
Ono to není jen o zákonech. Zákon je jen prostředkem k potrestání. Raději se dvakrát zamysli, co jsi napsal. Tvé názory tímto sklouzávají k postoji "jediného spravedlivého", kterou zatím zatává jen Štěpán. Jak vyřešíš principiálně podobný případ o prohřešku a trestu: Chodci mají chodit přes silnici po přechodech. Co uděláš, když Ti vstoupí do vozozky mimo přechod? Přejedeš ho? Asi ne, doufám. :D
I ve středověku se za krádež maximálně sekala ruka. Pokud je jednalo o jiné období tak se omlouvám, dějiny nejsou moje silná stránka. Tvoje reakce, když odhlédnu od osobního "zájmu" na věc, by možná byla akceptovatelná pouze za výjimečných stavů, kdy je nutno udržovat pořádek. S tím se setkáváme i v dnešní době při přírodních katastrofách nebo jiných nepokojích, ale do běžného života to nepatří. Právě z tohoto důvodu jsou trestné činy hodnoceny někým jiným, v opačném případě se obávám, že z tohoto národa by mnoho obyvatel nezbylo.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 16.3.2006, 21:42

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od coffee » stř 26.4.2006, 9:23

S474N píše:Starosta: nevim jake mas osobni zkusenosti se soudy ci vysetrovateli, ale u nas se spise aplikuje presumpce viny.
Kruci teď to bude vypadat, že jsem proti tobě zaujatý.
Nevím, zda se jedná o Tvoji osobní zkušenost, ale nic není tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá. Novináři soudí rádi a hned, pokud možno před vynesením rozsudku, policie raději odkládá, aby nemusela připravovat spis k soudu a soud už se může řídit jen předloženými důkazy.
Více někdy osobně.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 26.4.2006, 10:04

coffee: staci vyjit pouze z reality. Nekde se neco semele a tobe zadrzi zbrojak i kvery. Tak tohle je prece presumpce viny nebo ne ?

Ad to predchozi: chodec tim, ze prejde mimo prechod ti nezpusobi zadnou skodu na majetku. PS. k tomu sekani rukou by bylo dobre se klidne vratit - aspon by to byla dobra prevence *4*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » stř 26.4.2006, 11:08

VÍZVA PRO ŠTĚPÁNA:

Štěpáne pokud se chceš opravdu dozvědet něco blišího a vyslechnout si názory ostatních co již mají nějakou zkušenost se zbraněma a zákonem k tomu podléhajícím tak děj prosím vědet na tomto fórum kdy a kde se ti to hodí abychom se sešli a můžem si vklidu pokecat u kávy nebo čajíku.A pak pochopíš že spousta nározů je stejná a mnoho lidí stebou souhlasí,ale píšeš to moc otevřeně a bez rozmyšlení tak tomu chybí vysvětlení jak to vlastně myslíš a chces to prezentovat.O tomto tématu diskutovat přez fórum je dost zbytečný a vyvolává to zbytečný hádky.ale pokud si mužem o tom pokecat tak se o tom dá diskutovat.Hlavně pak můžeš zjistit že si stačí ohledně věci pokecat a pak spousta lidí změní názor na tvoji osobu a případné pohnutky.
Myslím si že to v podstatě NEMYSLÍŠ ZLE ale nedokážeš to správně formulovat a zbytečně pak vznikají zorpory v diskuzi.Pokud si opravdu chceš pokecat tak napiš a určitě se najde pár lidí z fóra kreří si příjdou rádi pokecat a vyslechnou si názory druhých.
s pozdravem Stengan

ZKUS SE NAD TÍM ZAMYSLET A NAPIŠ ODPOVĚD JESTLI SI CHCEŠ POKECAT NEBO TI TO NESTOJÍ ZA TO SE S LIDMI ZAHAZOVAT A STRÁCET TÍM ČAS
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » stř 26.4.2006, 11:31

Satan: Chapu Tvoje rozhorceni, ale prijde mi, ze ve chvili, kdy je nekdo vysetrovan na svobode, je lepsi 10x zabavit docasne zbrane apod, nez 1x ponechat moznost pachat dalsi trestnou cinnnost.
To je samozrejme pouze teorie, zalezi pouze a pouze na posouzeni konkretniho pripadu, zda je to opravnene, nebo zbytecne. Nepocital bych to jako presumpce viny, spis omezeni zpusobene podezrenim.
Se soudy, zaplat pambu, zatim zkusenosti zadne.
PS. Sekani rukou? Rozhodne! V tomhle nejsem humanista :twisted:
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 26.4.2006, 22:02

Starosta: modelova situace, tri hnedocesi ti chteji domluvit s pomoci britvy. Ty jednoho smaznes - jasne nutna obrana, dalsi dva si daji rict a predas je policii. Okamzite odevzdavas zbrane, ktere vlastnis a jejich kamaradi, ci vlastne spise bratri a sestry nebo rodina ti prijdou domluvit domu a nemas se cim branit...
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » stř 26.4.2006, 23:05

jj na slovech Čerta něco je legislativa bohužel nahrává ve prospěch čmoudů a to z důvodu že ve finále půjdeš seďet ty a důvod prostý příliš mnoho svědků na druhé straně.Ve finále tě obviní že jsi je napadl ty a ohrožoval střelnou zbraní a kamarád Dežo ty vtom chtěl zabránit s břitvou v ruce a ty jsi ho chladnokrevně zastřelil.Pokud bych se dostal do situace že bych byl nucenej použít zbraň proti přesile tak všichny.K tomuto patří opravdu moto"raději být souzen jedním než být nesen čtyřma"v tomto případě se nedá hledat právo a důvod je ten,že pokud se jen bráníš tak to stejně musíš prokázat u nás se stále spíš preferuje že jsi vinen do doby než se ti podaří prokázat svoji nevinu.Až se tady změní přístup a posuzování situace tak bude hned líp v zemi České.
Bohužel už jsem měl tu možnost se setkat s justicí v tomto směru a šlo pouze o hrozbu střelnou zbraní pro odvrácení stále trvajícího útoku ze strany pachytele při výkonu služby u soukromé BA a můžu říci že to není nic příjemného když na vás koukají a chovají se jako by jste ten pachatel byl vy.

Celkem banální situace kdy si jedete autem a zahlédnete pachatele jak vykrádá vozidlo při pokudu o zadřžení-omezení v dalším jednání do příjezdu PČR pachatel zahájil útok nožem proti mé osobě pro odvracení útoku bylo použito hrozby střelnou zbraní-pachatel si nechal říct a bylo vše v pořádku i v protokole bylo uvedeno že pachatel byl zadržen pomoci donucovacích prostředků a použití hrozby střelnou zbraní.Pachatel vypovídal vše stějně a nepopíral že zaůtočil ve snaže mi ublížit a poté uprchnout z místa činu---doposud vše jak má být a práce PČR na výbornou,ale pak se to dostalo na půdu justice a tam to celé začlo nejdříve jsem tam byl jako svědek poté obžalovaný a to jen z důvodu tvrzení advokáta že pachatel byl v době páchání trestné činosti pod vlivem omamních látek a že jsem ho musel k útoku vyprovokovat svým chováním abych posléze mohl na mandanta použít donucovacích prostředků a že se jeho manhant připravoval s nožem v ruce na případní útok z mé strany--absurdní ale pravdivé naštěstí se to dostalo do rukou slušného soudce který prováděl rekonctrukci na mistě činu a pachatel nevydržel psichycký nátlaka ve finále obžaloval obhájce že ho navedl na toto on a že on si pouze myslel že to bude super pomsta.Celé se to táhlo cca 1 1/2roku a kdybych neměl rozumného zaměstnavatele tak nevím odebrání zbraně pozastavení zbrojáku a co všechno mohlo následovat to si nedokážu představit hold skušenost.Jedno vím jistě kdybych tenkrát vystřelil protože situace byla taková že šlo o krajní nouzi tak to bylo cca do tří měsíců vyřešeno a byl klid a já jsem potom nemusel poslouchat blbí keci ze strany PČR že když jsem to vytáhl tak jsem ho měl nakrmit a nemuseli jsem se tím tak dlouho zabývat-kde je pravda mezi tímto dodnes nevím ale jsem docela rád že jsem to ve finále nemusel použít ale...kdo ví jak by to bylo dnes po skušenosti s justicí????Stengan
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 27.4.2006, 9:33

stengan: pokud slo tobe o zivot a utocnik mel nuz, tak se jedna o nutnou obranu, ale urcite ne o krajni nouzi.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » čtv 27.4.2006, 9:57

Čerte to jsem bohužel neposuzoval já ale státní zástupce.Těch rozporů tam bylo daleko víc jako že tam jdeš jako svědek a za týden jsi obžalovaní to jsem taky nepochopil ale dopadlo to dobře tak je to vesměs fuk.Jínak máš pravdu že by se to mělo klasifikovat jako nutná obrana.Stengan
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » čtv 27.4.2006, 13:14

S474N píše:coffee: staci vyjit pouze z reality. Nekde se neco semele a tobe zadrzi zbrojak i kvery. Tak tohle je prece presumpce viny nebo ne ?
Pozor, tady asi trochu mícháš trestní a správní právo. Zajištění zbraně/zbraní podle § 57 zákona 119/2002 Sb. o zbraních nemá s presumpcí viny vůbec nic společného. Navíc nastupuje jen v případě, kdy je zahájeno trestní stíhání proti držiteli zbraně (atd.).
Tady je to spíš preventivní opatření, kterým se správní orgán předem jistí pro případ, že držitel zbraně přestane splňovat zákonné podmínky a měl by pak odevzdávat zbraně.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 16.3.2006, 21:42

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od coffee » čtv 27.4.2006, 16:32

stengan píše:....---doposud vše jak má být a práce PČR na výbornou,ale pak se to dostalo na půdu justice a tam to celé začlo nejdříve jsem tam byl jako svědek poté obžalovaný a to jen z důvodu tvrzení advokáta že pachatel byl v době páchání trestné činosti pod vlivem omamních látek a že jsem ho musel k útoku vyprovokovat svým chováním ...
...kdo ví jak by to bylo dnes po skušenosti s justicí????Stengan
Chápu tvé spravedlivé rozhořčení, ale taky jsi vedle. Justice s tím nemá nic společného, jen advokát si může vymyslet jakoukoliv pohádku, aby jeho klienta neodsoudili. Takže bych to vzal vzápětí naopak a podal na ně křivé obvinění.
Soud hodnotí jen shromážděné důkazy a ne vždy věří obhajobě. Často jde o chaotickou práci policie, na základě které se obviněný odsoudit nedá, viz dnešní MF včera.

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Příspěvek od Stepan » čtv 27.4.2006, 20:36

Stengane, proti pokecání nic nemám, dokonce už vím s kým bych si rád promluvil a s kým ne! :) Ale v dalších několika týdnech budu mít dost práce do školy, tak až potom.



Advokáti, to jsou ty největší kurvy ze všech. Jsou to zrůdy co nemají svědomí...
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » pát 28.4.2006, 16:54

Nevěř všemu, co ti píšou ve Čtyřlístku! *81* *47*
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » pát 28.4.2006, 19:43

Štěpáne tak pak dej vědet až budeš mít volno.Stengan.

Příspěvky: 1556

Registrován: pon 04.4.2005, 10:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kraj Vysočina

Příspěvek od Selag » úte 05.12.2006, 8:22

Článek k tématu : http://www.eportal.cz/modules.php?name= ... le&sid=833

V souvislosti s vraždama v H. Brodské nemocnici to není od věci :-(
Glock 17, CZ 75 TS konfigurator, Sig 226 X-Five, DD M4, CZ 75 TS2 Depp Bronze, Ruger SP 101, KMR L-02 Spectra

Příspěvky: 47

Registrován: pát 24.11.2006, 10:29

Příspěvek od vladimir » úte 05.12.2006, 15:59

Trest smrti jednoznačně NE, už nikdy.

To, že to někoho "odstraší", je nepodložené, viz. USA. Snad nejvíce vražd na obyvatele a trest smrti má hodně států..

Nejhorší je ale justiční omyl. Tak třeba praktický příklad Kájínek. Mnoho lidí má pocit, že ty vraždy neprovedl, mnoho lidí si myslí opak. Každopádně BYL pravomocně odsouzen za dvě nájemné vraždy a BYL by tedy popraven. Pokud to neudělal a bude mít kliku, tak třeba za pět let budou nové důkazy a soud bude obnoven a on venku. A před sebou dvacet let plnohodnotného života...

Nejsmutnější jsou ti obhájci trestu smrti, kteří tvrdí, že používat jen ve skutečně vážných a jasných případech. Kájínek byl ODSOUZEN za dvojnásobnou nájemnou vraždu, moc horších věcí není. Pokud bychom měli trest smrti, tak už je pod drnem. A nikdo by to nemohl změnit. Pochybnosti by zůstali a třeba by se za pár let potvrdily...

To je na tom to nejhorší.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 05.12.2006, 16:18

vladimir: tve duvody pekne, ale cetl si ty uplne nahore? Asi ne, podle toho co pises.

BTW kde beres jistotu, ze by byl Kajinek popraven, kdyz nejsou stanoveny zadne podminky pro trest smrti ? *71*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 47

Registrován: pát 24.11.2006, 10:29

Příspěvek od vladimir » úte 05.12.2006, 16:23

S kterým důvodem je to v rozporu?

Jistotu nemám, ale tak nějak selským rozumem... Pokud bychom měli trest smrti, který by se nevztahoval na dvojnásobnou nájemnou vraždu a pokus o třetí, tak už tedy moc nevím, na co by se vztahoval.. :wink:

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz