Glock 19C?


Debata o pistolích GLOCK

Příspěvky: 24

Registrován: čtv 05.10.2006, 12:20

Glock 19C?

Příspěvek od davexx » čtv 05.10.2006, 12:21

Ahoj,

rozhodl jsem se pořídit novou zbraň. Po delším zvážení a na základě mnoha informací i z tohoto fóra jsem předběžně rozhodnut pro Glock 19. Jsem domluven i na střelnici, kde budu moct pistoli před nákupem vyzkoušet i při střelbě. Mám jeden dotaz a rád bych slyšel Vaše názory. Vím, že Glock vyrábí i model s kompenzátorem, který dle oficiálních materiálů má tyto vlastnosti: - snížený zpětný ráz, úsťová energie
neměnná.
- větší přesnost při “dablu”
- specialní “V”-Design, který snižuje
ztmavování mušky.

Samozřejmě si to můžu vyzkoušet na střelnici, ale stejně by mě zajímalo, jaké jsou názory a zda s tím má někdo osobní zkušenost.

Díky moc.


Dave
Uživatelský avatar

Příspěvky: 105

Registrován: pát 25.8.2006, 0:58

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od mpts » čtv 05.10.2006, 12:28

Nedělej to, nedělej to, nedělej to. :D :D

Pokud to chceš jen na sportovní střílení, pak je lepší G17C nebo ještě lépe větší ráže, protože aby 9mm Para měla dostatečný úsťový tlak pro opravdu rozumnou činnost kompenzátoru nebo portů, musí být hodně nadupaná -- tovární střelivo se pro to nehodí.

A pokud to chceš i na něco jiného než čistě na sport, rozhodně si nekupuj C model -- budeš se pak proklínat.
Lascia ch'io mangi; e se ti piace, manga con me!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 105

Registrován: pát 25.8.2006, 0:58

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od mpts » čtv 05.10.2006, 12:30

Ty C modely jsou dobré možná pro Američany, kteří už doma mají deset nebo dvacet zbraní a chtějí nějakou zvláštnost na hraní nebo na předvádění. Jinak je to na ...
Lascia ch'io mangi; e se ti piace, manga con me!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 105

Registrován: pát 25.8.2006, 0:58

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od mpts » čtv 05.10.2006, 12:33

Hehe, a do třetice já -- přečtl jsem si ještě jednou Tvůj dotaz, tak pro jistotu upřesňuji: tím nedělej to jsem myslel jen ten C model, jinak G19 Ti samozřejmě na běžné nošení pro obranu i na takové to akční střílení na soutěžích (ačkoliv na ty já nechodím) mohu jen doporučit.
Lascia ch'io mangi; e se ti piace, manga con me!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » čtv 05.10.2006, 12:35

davexx: Nemam vlastni zkusenost, ale jeste nikoho jsem neslysel pochvalivat si porty, prave naopak.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 24

Registrován: čtv 05.10.2006, 12:20

Příspěvek od davexx » čtv 05.10.2006, 12:36

Díky moc! Taky jsem si to myslel, nemám pocit, že bych tohle nutně potřeboval. Přijde mi to spíš jako vylepšení pouze pro "efekt". Tuhle pistoli potřebuji zejména pro osobní obranu a s tím související trénink na střelnici.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 05.10.2006, 13:10

Presne tak, modely "C" se hodi pouze v jednom pripade - ze si budes vyrabet strelivo sam pro sebe, abys vubec ten port vyuzil. Tim chci jeste naznacit, ze se navic nejedna ani o kompenzator, ale pouze o port. Pokud bys strilel tovarnima nabojema, tak jedine, ceho se dockas je to, ze ti to bude foukat bordel do xichtu a budes mit ocouzenou mouchu.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 480

Registrován: čtv 31.3.2005, 18:58

Bydliště: Ostrava

Příspěvek od markony » čtv 05.10.2006, 14:31

Nehlede že kompik je na většinu souteži zakazan a s 19C na IPSC taky nic moc , vyškeh v noci a tak nic přijemneho je te videt a oslepí .
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » čtv 05.10.2006, 18:16

...ten sjrajt, co z toho lítá horem, není nijak zvlášť příjemný. V "méně obyvklých" polohách si musíš dávat bacha nejen na to, kam míří hlaveň, ale i na porty. Šikovným výstřelem od boku si můžeš fouknout do oka kousek něčeho, co tam vážně nebudeš chtít. Osobně jsem viděl stopy zplodin na ruce - umí to udělat moc pěkné krvavé pihy. :roll:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 20

Registrován: pon 11.12.2006, 22:57

Zbraň: GLOCK

Bydliště: poblíž Břeclavi

Příspěvek od valderon » úte 12.12.2006, 1:41

nestacim se divit , mam 17 C , jiz 6let , nastrileno asi 5000 , v ruznych polohach , a jsem spokojen . nikdy jsem nezazil nic podobnyho o cem se tady rozepisujete vy - co je nemate.ja mam zkusenost 6 ti let , zkouseljsem i 17 a 19 bez portu , a naopak , co nemaji port , zkouseli moje C , a vysledek? vsichni byli prekvapeni klidnou strelbou , nemluve o strileni davkou 15 ran za sebou v co nejvetsi rychlosti na vzdalenost 20 m, kdy vsechny naboje si nasli svuj cil na terci.do xichtu mi nic nelita , a ocouzena muska? ale pánové.....opravdu nevite o cem pisete.... :mad:
a ja? pokud jsem strilel s temi gl. bez portu , tak jsem to sakra poznal , tvrdy zpetny raz , rozhozene mireni na druhou ránu....atd atd...nechci tady vynaset porty do nebe jen proto , ze je mam , ale nepiste vase mylne nazory na problematiku o ktere nemate paru , ani zkusenosti , protoze takhle se vytvari myty a polopravdy , a jeste jedna vec . myslite si ze gaston ja takovej idiot , aby vyrabel neco , co nema smysl?...mno nevim , proc by to delal? kvuli zisku? asi tezko ,podivejte se na jeho obraty a uvidite...ja mam holt tento nazor , a jeden koren co chodi na strelnici , si ji po case koupil taky , a je naramne spokojen , a to i pres to ,ze vlastnil G17. tak.... :wink:
G 17-C
Uživatelský avatar

Příspěvky: 52

Registrován: ned 03.4.2005, 18:07

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Adalbertus » úte 12.12.2006, 2:25

Valderon: bez urážky, ale při 5000 ranách vystřílených za 6 let (kolik to je za měsíc, si každý spočítá sám) si ani nemůžeš všimnout, jak se zbraň špiní... ;)
Nehledě na to, že nelogický argument typu "nemáte ho, tak nesrovnávejte" by logicky diskvalifikoval i tebe, protože jestli tomu rozumím, glocka bez portů nemáš...
A co se týká "tvrdého zpětného rázu a rozhozeného míření" (u ráže 9mm? :roll:), to by odstranil dobrý úchop ;)

Neříkám, že porty a kompenzátory nemají smysl, ale u 9mm s běžným střelivem a v glockovském továrním provedení nepřinášejí nic, co by se nedalo zvládnout běžným tréninkem.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 20

Registrován: pon 11.12.2006, 22:57

Zbraň: GLOCK

Bydliště: poblíž Břeclavi

Příspěvek od valderon » úte 12.12.2006, 2:36

no, nevim jestli ctes , ale jaksi ti upadla info , ze jej mam :roll:
a hodnotit sugestivni zalezitosti vazne nema smysl , ja se taky nepru , ale ten "pocit " pri te strelbe s C-ka je holt daleko lepsi , nez bez C , s tim nic nenadelam. A ze malo strilim? mel jsem v minulosti jeste 2 zbrane , takze z kazde ten povestny kousek , a dohromady to udelalo mnoho... :P
taky netvrdim ze jsem mistr sveta , ani na zavody nejezdim , pac bych se tam jiste nechytal , jedine co jsem napsal , ze vychazim z jiste zkusenosti , a at je jaka chce , je to zkusenost na urcitem zaklade.... tak
G 17-C
Uživatelský avatar

Příspěvky: 20

Registrován: pon 11.12.2006, 22:57

Zbraň: GLOCK

Bydliště: poblíž Břeclavi

Příspěvek od valderon » úte 12.12.2006, 2:40

adalfertus: jo a omlouvam se , bez portu nemam(nocni unava :oops: ) ,ale bez portu jsem taky strilel , nebudu tvrdit ze tisice , ale strilel , a ten rozdil poznas , pokud mas uz neco v "ruce" , ze to druhy neni uz tak koser , a byly to jak 17 , tak 19
G 17-C
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 12.12.2006, 8:35

valderon: ty strilis tovarni a nebo vlastni strelivo? To je totiz ponekud rozhodujici informace.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 20

Registrován: pon 11.12.2006, 22:57

Zbraň: GLOCK

Bydliště: poblíž Břeclavi

Příspěvek od valderon » úte 12.12.2006, 21:42

prevazne tovarni , zkousel jsem toho vice , ale ted strilim takrka jen sellier , parkrat jsem zkusil i prebijene s roznou laboraci , ale vadilo mi na tom to , ze kolikrat sacek od sacku lital "jinak" :cry:
pri techto sellier cenach se to proste da financne utahnout. horsi to bylo kdyz jsem mel jeste napr. nornika 1911a1 v petastoure , tam jsem vyhradne pouzival prebijene olovo , a tam to bylo vse ok. vsechny naboje litali porad stejne , ikdyz to byly jine serie , neprebijim tak presne nevim , ale pry je docela kunst "dobre" prebit 9mm?
vite , chlapi , ja vim ze to co pisete o tech portech ma jistou teoretickou logiku , nebo jak to napsat , ale praxe neni tak hrozna jak si myslite, co bych ja osobne proti portum rekl z me skusenosti , je to , ze zvukovy efekt efekt bez sluchatek je dost supa , to klasicka 17 je temer tiche mimino , ten tlak na bubinek je vazne vetsi , to jo ,ale jinak jsem vazne spokojenej. ...tak
G 17-C
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1163

Registrován: úte 20.12.2005, 22:29

Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od Lukáš Koukal » úte 12.12.2006, 22:10

Prosím tě, a co střelba ve tmě? Nikdy jsem z portované zbraně nestřílel, ale vím, že mně někdy nepříjemně oslňuje i výšleh z laufu tak si nedovedu představit, jak to bude s porty? Ty "plamínky" nebudou zanedbatelné, nebo ano?
Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 20

Registrován: pon 11.12.2006, 22:57

Zbraň: GLOCK

Bydliště: poblíž Břeclavi

Příspěvek od valderon » úte 12.12.2006, 22:12

tak tady mlcim , protoze nevim ,nemam zkusenost , proto o tom nepisu , nemel jsem nikdy prilezitost , a snad ani snahu , to ve tme zkusit....mlcim :)
G 17-C

Příspěvky: 345

Registrován: stř 06.4.2005, 22:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od Ivoshek » úte 12.12.2006, 22:13

Mám 17C střílím vším co mi příjde pod ruku a nefunguje to a nejen ve srovnání s pořádně udělaným kompenzátorem zdvihu. Donutit porty k funkci, znamená podsypat je pomalým prachem na mezní hranici, snížíš zdvih a zvýšíš zpětný ráz.
Jaké konkrétní střelivo od SaB užíváš?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 20

Registrován: pon 11.12.2006, 22:57

Zbraň: GLOCK

Bydliště: poblíž Břeclavi

Příspěvek od valderon » úte 12.12.2006, 22:17

ale vis co? vazne me to nikdy ani nenapadlo , ale cestny pionyrsky , ze to zkusim , a dam vam vsem vedet, jo? de mi o to ,nechci aby jste si mysleli , ze chci obhajovat porty protoze je mam , chci nabidnout pouze info nekomu , kdo o tom zvazuje , aby mel info na to , si udelat svuj nazor , tot vse. po vikendu dam vedet , jak je to s tou tmou
G 17-C

Příspěvky: 345

Registrován: stř 06.4.2005, 22:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od Ivoshek » úte 12.12.2006, 22:18

Lukáš: Ve tmě jsem s tím střílel a plameny jsem ani nevnímal, narozdíl od revolveru. Ale byly to přebíjenky. SaB jsem neměl tu čest vyzkoušet. Nicméně není to blesk se směrným číslem 60 ani Satanova svítilna do auta, takže to s tím oslňováním nebude tak horké.

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz