Vhodná ráže a model Glocku???


Debata o pistolích GLOCK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 20

Registrován: pon 11.12.2006, 22:57

Zbraň: GLOCK

Bydliště: poblíž Břeclavi

Příspěvek od valderon » úte 12.12.2006, 0:24

jsem tenkrat daval otazku "jakou razi" jednomu odbornikovi na slovo vzatemu(napoveda je awiw Brno)...a ten mi odpovedel na zaklade svych dlouholetych zkusenosti takto: 45ku? na co? se chystas hlidat papeze? vem 9ku , poradny!!! naboje a je to , stejne pokud clovek vystreli , nezustane u jedne rany , ale clovek v afektu vymlati celej zasobnik , .....a ted za sebe: ma pravdu kluk jeden , podle statistik clovek opravdu snad v 95% vymlati vse co ma nabito , a dle dalsi statistiky o vzdalenosti do cca 5 metru od protivnika , pokud ma clovek natrenovano , a po skloubeni obou statistik dohromady....snad ani nejde povazovat 9mm za "slaby" naboj....hmmm asi vsechno, jo a ja nosim 15 vcelek , a tak si myslim ze pocet x afekt x mala vzdalenost x natrenovano = jisty vysledek bez ohledu na ráži :twisted:
G 17-C
Uživatelský avatar

Příspěvky: 290

Registrován: úte 28.3.2006, 12:30

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od koudelka » úte 12.12.2006, 17:18

tak ja za seba dufam, ze sa nepridam do statistiky, ze v afekte vymlatim zasobnik, ak by som sa do takejto situacie dostal!
ale na druhu stranu, co je afekt, ja to zatial nepoznam! :twisted:
lepsie sediet, ako lezat
Uživatelský avatar

Příspěvky: 470

Registrován: úte 27.6.2006, 13:27

Bydliště: Západ

Příspěvek od Poli » úte 12.12.2006, 17:55

Opravdu nevím, z jakých statistik je čerpáno, protože jedinou statistiku co jsem k tomuhle našel je, že v 95 procentech případů střelby padne max 5 ran dohromady z obou stran.
Je třeba také koukat na to, o jaké statistiky se jedná. Pokud jde o vojenský nebo policejní konflikt, tak tam je to trochu jinak, než v případě obrany civilisty. Je třeba se také zamyslet nad zákonností svého jednání a pak tvrdit, že do někoho nacpu 15 ran. Pokud do někoho nasypeš celý zásobník, tak se to pak nesnaž uhrát na nutnou obranu. Možná to bude ublížení s následkem, ale spíš vražda. Ale to je trochu OT.
Naposledy upravil(a) Poli dne úte 12.12.2006, 18:04, celkem upraveno 1 x.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 12.12.2006, 18:02

Poli> na to je nejakej nalez ustavniho soudu? Nebo je to dalsi "policejni axiom?"
Dokud proti me jde chlap s macetou a utok hrozi nebo trva, tak strilim... A jestli je zfetovanej a proste mu jaksi nedojde "ze by mel padnout" neni to muj problem a vysazim do nej ty zasobniky klidne 2 nez padne.
Jasne, neco jinyho je, kdyz do nej pustim 3 rany, on padne a ja do nej vysazim dalsi 3, kdyz uz lezi, to je samozrejme vrazda, ale jinak - vubec to neni zavisly na poctu ran, nybr na tom kdy byly vystreleny (coz se pri pitve pozna, kudy ktera kulka vletela a vyletela).

Nicmene - s tim, ze 5 ran je standardne az az souhlasim :-)

PS: jo, naopak jsem slysel o opacnem pripadu, kdy nekoho zprostili obvineni mimo jine i proto, ze vysazel do utocnika celej suplik, protoze to "zcela zjevne poukazovalo na rozhodnost utocnika utok provest a na jeho psychicky stav"- akorat nevim, jestli se to stalo u nas nebo nekde jinde...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 470

Registrován: úte 27.6.2006, 13:27

Bydliště: Západ

Příspěvek od Poli » úte 12.12.2006, 18:16

Z Valderonova přízpěvku mi vyplývá to, že do něj prostě vždy nacpe vše, co má. Na to jsem reagoval. Nikde není řeč o tom, že po tobě půjde fetka s mesrem. Máš pravdu, že bude důležité, kdy, jak, kam atd. byly vypáleny.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 52

Registrován: ned 03.4.2005, 18:07

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Adalbertus » úte 12.12.2006, 18:33

cmk píše: PS: jo, naopak jsem slysel o opacnem pripadu, kdy nekoho zprostili obvineni mimo jine i proto, ze vysazel do utocnika celej suplik, protoze to "zcela zjevne poukazovalo na rozhodnost utocnika utok provest a na jeho psychicky stav"- akorat nevim, jestli se to stalo u nas nebo nekde jinde...
Na to si, myslím, vzpomínám - chlapovi čekajícímu v autě dal někdo ránu a pak se ho snažil vytáhnout z auta. Chlap měl CZ83 a pustil do útočníka skoro celý šuple.

Edit: Jo, a bylo to u nás :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 804

Registrován: pon 20.3.2006, 13:09

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » úte 12.12.2006, 20:18

jen jestli mu číza zrovna nezakulometila :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 20

Registrován: pon 11.12.2006, 22:57

Zbraň: GLOCK

Bydliště: poblíž Břeclavi

Příspěvek od valderon » úte 12.12.2006, 21:57

hele , ten muj prispevek byl tak nejak hypoteza na razi , ne na to , ze vzdy do kazdyho vse nasypu , doufam ze budu stastnej sypac pouze do terce , ale co je afekt? nevim , ale predstav si situaci , kdy se cosi semele , jde ti o zivot , nedej boze zena , nebo dite , musis tasit , ........chvili nic nevnimas , ......a najednou se pristihnes nad borcem kterej se vali v krvi a ty?......porad mackas , mackas , ...ale ono neni uz co... , je to takova sekunda, kdy nevis co se deje , jen buchot srdce , smrt v ocich , a pak se ptas sam sebe , kdy jsem to do nej vlastne vsecgho nasypal...???nevim , psycholog by to mozna nazval zkratkovite jednani ???/(mozna zvratkovite :D ) ale de hlavne o to , ze v ten moment asi malo lidi si--a ted to napisu asi dost blbe, ale---dobry , mam 45acp , to chce klid staci v klidu dobre namirit , dvakrat presne vystrelit, a je to , deme na pivo....toto mozna dokazou trenovani borci ze spec. jednotek , nebo tak neco , ale asi ne normalni clovek ,jako ja.ono mi to spis pripada jako to- bylo driv vajicko nebo slepice? :lol:
G 17-C
Uživatelský avatar

Příspěvky: 20

Registrován: pon 11.12.2006, 22:57

Zbraň: GLOCK

Bydliště: poblíž Břeclavi

Příspěvek od valderon » úte 12.12.2006, 22:09

jo a mozna to prijde smesny , ale jedine me zakonne myslene jednani zni sice otrepane , ale k......y pravdive , -kdo utece , vyhraje , aneb snazit se tak , abych utikat nikdy nemusel , ale je to z me strany trochu zdegradovany pohled tim, kde bydlim , jak ziji atd atd , jinak receno , jista pravdepodobnost , ze se do takovyho konfliktu nekdy dostanu je tehdy , kdy budu trebas drogovy dealer , nebo kuplir nebo co , a trebas bytem nekde v rusku , sicilii nebo kde , nez kdyz jsem obyc clovek , ktery ani do hospody nechodi , slechtim plane jablone... :P a furt se hrabu v zahone :D :D , a proto doufam , ze nikdy nebudu muset nic takovyho resit, ale jak jsem psal , pisu pouze o pravdepodobnosti , jiste mi rozumite
G 17-C
Uživatelský avatar

Příspěvky: 135

Registrován: stř 22.11.2006, 13:46

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od KOLŇAJS » úte 12.12.2006, 22:39

Vesměs máte asi dle mého názoru pravdu. Jestli tam budu mít 50 AE s dutou špicou a trefím akorát okap nebo popelnici vedle útočníka, tak mi je ta ráže docela k ničemu. Jestli on tam bude mít "flusátko" v podobě 22LR a trefí mě, bude na tom 100krát líp. ALe o tom se tady už asi dost napsalo a i tom že "nejlepší ráže je ta, která ti vyhovuje"
PS:nechci se dotknout zastánců 22LR, i když stejně je ta ráže kromě pytlačení a blbnutí na střelnici k ničemu
.40 SW má vždy pravdu
Uživatelský avatar

Příspěvky: 470

Registrován: úte 27.6.2006, 13:27

Bydliště: Západ

Příspěvek od Poli » stř 13.12.2006, 14:59

Tak teď si mě jako velkého zastánce malorážek docela nas..l. :twisted: K ničemu na osobní ochranu, v tom můžu souhlasit, i když jsem viděl střelivo....... :onfire: Pořád je to dost používaná ráže - myslivost, sport, rekreace,... Zase kdysi jsem se bavil s jedním zbraňařem a ten mi řekl, že většina lidí co pamatuje stejně skončila u .22 na nošení. Nechci tady samozřejmě vyvolávat flame ve stylu .22, tak ber můj přízpěvek s rezervou, musím tě za to prostě trochu *64*
Uživatelský avatar

Příspěvky: 135

Registrován: stř 22.11.2006, 13:46

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od KOLŇAJS » stř 13.12.2006, 15:06

He he :D , čekal jsem že se někdo chytne. Však jsem to psal, když si chce člověk zablbnout, tak 0,80hal za 22LR je víc nez krásná cena :!: , oproti 5-8Kč za 45ACP. I když je to o požitku ten je hooooooodně rozdílnej. Nicméně nejlepší zbraň pytláků je malorážka, začínající střelsi s dlouhejma palnejma zbraněma taky většinou začínají na malorážce. Nic proti ní nemám. Akorát nechápu to nošní na obranu-nemylím tebe, ale ty lidi co to tak nosej. A dávám Ti za pravdu že nosej, protože vím že se to děje. PS:Taky jsem přemýšlel o koupi P22 na blbnutí. Pak mě ale odradili hodně negativní zkušenosti jejich majite :D
.40 SW má vždy pravdu

Příspěvky: 1556

Registrován: pon 04.4.2005, 10:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kraj Vysočina

Příspěvek od Selag » stř 13.12.2006, 15:13

Tak to se P 22 musím trošku zastat. Mám ji a naprostá spokojenost. Na vyblbnutí opravdu super.
Glock 17, CZ 75 TS konfigurator, Sig 226 X-Five, DD M4, CZ 75 TS2 Depp Bronze, Ruger SP 101, KMR L-02 Spectra
Uživatelský avatar

Příspěvky: 135

Registrován: stř 22.11.2006, 13:46

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od KOLŇAJS » stř 13.12.2006, 15:19

Já netvrdím že je p22 úpně špatná. Ale hrozně lidí mi říkalo že pokud tam používáš klasibu SB nebo FEDERAL, tak prý hodně často kouše náboje, že je před tím museli promazávat atd. No a abych tam kupoval něco jako WINCHESTER Laser atd za 2,50, to je cena 9x19. Takže víš jak to myslím. Jinak zbraň je to opravu hezká. Zmenšit P99 se jim povedlo hezky
.40 SW má vždy pravdu

Příspěvky: 1556

Registrován: pon 04.4.2005, 10:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kraj Vysočina

Příspěvek od Selag » stř 13.12.2006, 15:22

Střílím ty nejobyčejnější SB, někdy HV a žádný problém. Vezmu z krabičky, napáskuju a střílím. Žádné mazání nábojů a pod. Ale netvrdím, že je 100% ní. Občas, když dám do zásobníku 10 ks nepodá druhou ránu. Ale jen občas. A na blbnutí to neberu tak tragicky.
Glock 17, CZ 75 TS konfigurator, Sig 226 X-Five, DD M4, CZ 75 TS2 Depp Bronze, Ruger SP 101, KMR L-02 Spectra
Uživatelský avatar

Příspěvky: 135

Registrován: stř 22.11.2006, 13:46

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od KOLŇAJS » stř 13.12.2006, 15:26

Neber to tagicky. Já vlastní zkušenost nemám, pouze se opírám o tvrzení nějákých dalších pěti lidí a taky těch z netu. Jeden čas jsem se o ni zajímal dost a uvažoval jsem o koupi. Ty ji máš, takže nejlíp víš jak chodí a jestli chodí dobře, tak je to jen jen good. Nechci tady mást veřejnost, nebo někoho proti té zbrani popuzovat *76*
.40 SW má vždy pravdu

Příspěvky: 1556

Registrován: pon 04.4.2005, 10:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kraj Vysočina

Příspěvek od Selag » stř 13.12.2006, 15:34

Neboj, žádná trága. Nikomu ji nevnucuju a po pravdě, jsou i lepší .22 Ale na občasné vyblbnutí mi fakt plně vyhovuje.
Glock 17, CZ 75 TS konfigurator, Sig 226 X-Five, DD M4, CZ 75 TS2 Depp Bronze, Ruger SP 101, KMR L-02 Spectra
Uživatelský avatar

Příspěvky: 470

Registrován: úte 27.6.2006, 13:27

Bydliště: Západ

Příspěvek od Poli » stř 13.12.2006, 15:35

Mám 22 krátkou i dlouhou. Osobně z P22 střílím cokoliv. Nejčastěji American eagle a PMC zapper - u nás cena okolo 1,-KČ, občas nějaká nepřebije. Ale měl jsem krabku SB Club a taky vylítaly, i když občas nepřebily. Všeobecně se totiž problém jmenuje .22LR + samonabíjecí zbraň. Náboje preventivně mažu všechny tak, že je otočím kule hore a máznu je štětečkem s konkorem. Nakupuju totiž po x stech a při delším skladování origo mazivo zasychá. Jinak když vezmu 22 na střelnici, tak z ní vylítá velice rychle vždy min 300 ks, což by u 9mm bylo trochu dražší. Je fakt, že střílím stylem, hele list, hele stéblo, hele víčko,....prostě na vyblbnutí do bezvědomí.

Jinak s nošením .22 a 6,35 bych to viděl tak, že je lepší mít u sebe alespoň něco. Jsou to holt zbraně stylu co kdyby...........
Uživatelský avatar

Příspěvky: 135

Registrován: stř 22.11.2006, 13:46

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od KOLŇAJS » stř 13.12.2006, 16:04

Moje řeč. 22 na vyblbnutí to nej co je. Půjčuju si ji od kamoša a za 300Kč máš zábavu na celou hodinu a to pražíš a pražíš. Taky mě občas chytne mánie sylu hele tuhle, támhle atd. Ale pokud má člověk v ruce devítku, tak musí dávat bacha. Osobně jsem jednou chytilodraženou devítku do střeleckýho pásku (tloušťka 5-6mm tkaného nylonu) a měl jsem pod ním moncla jako sviň. Kdybych to koupil do taktiky co jsem měl na sobě, vezli by mě asi nachirurgii a kdybych to koupil do oka, už tady asi nic nepíšu. Do té doby jsem brýle zavrhoval. Teď bez nich nevyjdu 8) . Mám svoje :shock: rád
.40 SW má vždy pravdu
Uživatelský avatar

Příspěvky: 470

Registrován: úte 27.6.2006, 13:27

Bydliště: Západ

Příspěvek od Poli » stř 13.12.2006, 16:08

Mě se podařilo chytit odraženýho tokareva od zdi cca 15 metrů přede mnou, chyt jsem ho do stehna a v první chvíli jsem nevěděl, co mám samou radostí dělat. Krvavé jelito jako kr..a a drželo se hodně dlouho. Ale taková vyhozená hilzna za triko taky není špatná věc. :banana: :woot: :wacko:

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz