Pokus o přepadení a nebo kradou se takto auta?


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 7

Registrován: čtv 15.9.2005, 9:20

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Hellcat » úte 18.10.2005, 12:22

abeille píše:Já se cítím být pražákem až až, řídím na pražské poměry standardně, a stále nechápu, proč bych si měl "maloměšťácky" dokazovat jakousi imaginární nadřazenost nad všemi ostatními kteří nejsou zvyklý řídit v městském provozu. Zřemě se někteří jedinci takto snaží kompenzovat nějaký svůj osobní komplex a nebo jsou jednoduše arogantní.

Hellcat: Ten zákon říká jasně (to byla citace nikoli doměnky), že v levém pruhu mohu jet, pokud je pravý volný. Takže tvůj argument, "někde se tam píše, že..." považuji za velmi slabý. Nalezni konkrétní citaci, pak se klidně nechám přesvědčit.
Takže zákon o pozemních komunikacích č. 361/2000 Sb. §11 odst. 1:
Na pozemní komunikace se jezdí vpravo, a pokud tomu nebrání zvláštní okolnosti, při pravém okraji vozovky, pokud není stanoveno jinak.

To by pro začátek mohlo i stačit ne? A to o čem se tu dohadujem je přesně ten případ. Pokud není důvodu jet jinak podle zákonu máš jet vpravo. Nepovažuju za zvláštní okolnost to, že jedu ve městě po víceproudé komunikaci.

JInak za zadřazeného řidiče se nepovažuji a ani jsem to tak nemyslel. Já rozděluju řidiče na ty špatné a dobré, i když i zde se dá hodně polemizovat, ale o tom to tu ani nemělo být. Spíš jsou zarážející události, které následovali, které mě přesvědčují jen a stále, že glock za pasem s nábojem v hlavni je více než opodstatněná záležitost... :!:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: stř 14.9.2005, 17:36

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od abeille » úte 18.10.2005, 13:01

Hellcat: Paragrafu 11 rozumím, že upravuje jízdu po klasické silnici, mám jezdit co nejvíce vpravo po silnici, při pravém okraji vozovky.
Ale §12 toho samého zákona, který jsem výše též citoval upravuje jízdu v jizdních pruzích a o ty právě v tom případě šlo. Píší tam, že mohu jezdit libovolném jízdním pruhu jsem-li V OBCI, POUZE pokud při jízdě v obci jsou všechny pruhy obsazené a ze zadu na mě někdo dotírá, jsem povinen levý pruh uvolnit a umožnit mu předjetí.
Tak co, přesvědčil jsem Tě :?: :wink: .
G17, a když ne G17 pak G10 nebo G12.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 7

Registrován: čtv 15.9.2005, 9:20

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Hellcat » úte 18.10.2005, 14:40

No je fakt, že to tam tak je... Záleží asi na tom jak to kdo v tu chvíli vidí. Tam by totiž asi opravdu záleželo na výkladu, protože tyhle dva paragrafy jdou podle mého názoru proti sobě...

Prostě a stručně, když mám místo v pravym pruhu tak to auto, alespoň já, objedu bez toho aniž bych na někoho troubil, nebo ukazoval něco neslušného... :)

Stejně když se potřebuju dostat někam rychle tak kličkuju jako zajíc... :P

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz