Rýhy v závěru


Debata o pistolích GLOCK

Příspěvky: 303

Registrován: úte 07.3.2006, 13:25

Zbraň: GLOCK

Bydliště: poblíž Prahy

Re.:

Příspěvek od vito » pon 11.12.2006, 12:34

Stepan: Vážený pane kolego, při vší úctě doporučuji, Glocka si nekupuj! Nemáš důvěru v konstrukci, spolehlivost, bezporuchovost, odolnost a vůbec. Prostě si ho nekupuj. Ono se po celém světě i tak najde dost bláznivých hazardérů, kteří mu svěří svůj život. A to jak soukromě, tak profesně.

Příspěvky: 48

Registrován: pát 08.12.2006, 8:37

Zbraň: GLOCK

Bydliště: PRAHA

Příspěvek od ZAIN » pon 11.12.2006, 12:40

K těm vůlím jen malou zajímavost: V jistém období 2. sv. války byl zadán výrobcům coltů 1911 požadavek na snížení vůlí u této zbraně. U takto slícovaných kvérů však byl jeden drobný nedostatek. V extrémních podmínkách to prostě nestřílelo :D . Dopadlo to tak, že se výroba vrátila k původním tolerancím.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » pon 11.12.2006, 12:51

Uprimne receno, netusim, proc by se mel u toho ktereho kveru zaver vytloukat a u jineho ne a neni to prilis koser.
Ale pripojuju se k tem, kteri tvrdi "je mi to fuk".
Stejne jako je Glock etalonem osklivosti, je IMHO i etalonem spolehlivosti a to je to, co od nej krome jineho chci.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 358

Registrován: čtv 17.11.2005, 10:12

Bydliště: Kolín

Příspěvek od Dydla » pon 11.12.2006, 13:20

Jeden můj sprostý kolega by řekl,že tato diskuse je jako "honění si ptáka na sucho " . Myslím ale,že by - i když nám to nevadí - nás mělo zajímat, proč se to děje .Měl jsem G 34 s minimálními vůlemi a závěr byl s popisovanými defekty , nyní u mé G19 po několika tisících není ani stopa .D.

Příspěvky: 257

Registrován: pon 30.1.2006, 16:20

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Jižní čechy

Příspěvek od karel73 » pon 11.12.2006, 13:41

Taky se mi tam ty plošky objevily, byť malé, ale jsou tam. Glock má dva čepy. Také by mně spíš zajímalo proč to není u všech G stejné, myslím tím u těch se dvěma kolíky v nějaké míře a u starších G také v nějaké míře. Zaráží mně, že se to u různých kusů tak liší. Zajímám se o to spíše ze zvědavosti, ale mrzelo by mně, kdyby se začala zrovna u této firmy objevovat určitá nedbalost.
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » pon 11.12.2006, 13:52

Takže ještě pár bodíků k zamyšlení:
- před "objevením" vrypů, byla dělána majitelem kompletní rozborka včetně vyndání oné zmiňované kulisy včetně souvisejícího kolíčku, záchytu závěru apod. a opětovného namontování zpět?
- jakým způsobem byla zbraň čistěna a případně opětovně mazána (konzervována)?

Nejsem podjatý ani fanatický zastánce postupu výrobce, snažím se najít to, čemu by se případní další majitelé měli vyvarovat, aby byly se svým GLOCKem maximálně spokojeni.

Příspěvky: 257

Registrován: pon 30.1.2006, 16:20

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Jižní čechy

Příspěvek od karel73 » pon 11.12.2006, 14:07

Taky se nemodlím ke Glocku. To jen na vysvětlenou. Ale sedí mi nejlépe. Hned po koupi jsem jen vyčistil hlaveň a trochu jí shora, na třecích místech, namázl Konkorem, včetně uzamykací kulisy. Na rámu a závěru jsem nechal tu pastu pár set ran, možná i 1000. Vždy jsem čistil jen hlaveň. Až pak jsem drážky vyčistil a od té doby vždy po čištění jen lehký film konkoru na hlaveň a do drážek. Vždy jsem ho měl rozebraný jen k čištění. Tolik k mé zbrani. Hlaveň v závěru má nějakou tu vůli, ale takovou tu "zdravou".
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » pon 11.12.2006, 18:24

Mám G19 od února, vyroben podle čísla letos v lednu.
Vystřeleno snad mírně přes 1000 ks.
Kompletní rozborka - moc X (tj. čepy venku).
Čištění po každé střelbě konkorem (i když ne úplně hned, no...), mažu velmi lehce.
Na závěru ani stopa.
Jinak si osobně myslím, že při vší péči zkrátka ani u Glocka neumí vyrobit úplně totožné díly pro všechny pistole a různá "znaménka krásy" jsou prostě důsledkem vzájemného působení částí, které si úplně nesedly.

Příspěvky: 345

Registrován: stř 06.4.2005, 22:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od Ivoshek » pon 11.12.2006, 19:01

Ten sochař je génius.
Jasik: Příště by to chtělo vyzvědět něco, co ještě nevíme. :-) S tím ubíráním kulisy už měli v MPI nějaké negativní zkušenosti?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 20

Registrován: pon 11.12.2006, 22:57

Zbraň: GLOCK

Bydliště: poblíž Břeclavi

rýhy

Příspěvek od valderon » pon 11.12.2006, 23:50

no já mam svého miláška už 6 let staryho , cca 5000 ran , a mam to taky... :roll: , ale asi do cca 4000 ran nic , a najednou...hlavu jsem si z toho nedelal , az nez jsem zjistil , ze to ma kde kdo...ale je fakt , ze jsem si uvedomil jednu vec. Glokinka se pred i po chova uplne stejne , niceho jsem si pri strelbe nevsiml , pouze oko vidi , nic vic nic min , proto nemam duvod si delat hlavu...navic na strelnici kamos ma G na kterym ma asi 15000 ran , vyhlodanej ram ma asi 2 roky taky , a svete div se ...ono NIC :wink: jo a abych nezapomel , dukladne cisteni provadim tak 3 do roka , a jen WD-ckem ,kolikrat se stane :oops: , ze necistim vubec , ani neprojedu lauf , a nikdy , ...opakuji NIKDY jsem nemel ZADNY problem , bezvadna funkcnost , co vic si prat???
G 17-C
Uživatelský avatar

Příspěvky: 394

Registrován: stř 23.8.2006, 20:00

Bydliště: Praha

Příspěvek od yokyto » stř 13.12.2006, 20:42

Nu a tady se mi něco nelíbí. Pokud jde o vysvětlení z MPI tak je jiné než je z výrobního závodu G v USA ve Smyrně. Od nich právě vzešlo to, že by se měla odbrousit ta kulisa. Jinak je zajímavé to, že už amíci přestaly brát rámy z Rakouska, ale začali je vyrábět sami. Mám Gčko a jsem s ním spokojen, ale nejsem natolik fanatik abych všude vykřikoval, že je nej... To zdaleka ne a stačí se podívat na různých jiných forech, že se objevují závady a od špatného podání náboje až po špatné díly. Je to výrobek jako jiný, ale věřte, že kdyby jiné zbrojařské firmy šly marketingovou a cenovou politikou jako klub páně Gastona, tak se dnes mluvilo v superlativech o jiné zbrani. Souhlasím, že G je spolehlivý, ale nic víc. Je to prostě jen bytelné nářadí. A pokud se ty otlaky projevují jen někde, tak pak je to skutečně o tom, kde je chyba. Vzpomeňte si na nedávný harasment kvůli vypadávajícímu vývrtu a reakci G. Pak se objevily u určité serie chybné zadní kolejničkÿ. U nás ani muk a v USA G hodně rychle kměnil serii, neboť se jednalo o chybnou operaci a co bude příště. Pokud jde o státní organizace a spec útvary tak Gčka sehlavně berou proto, že je tu velmi dobrá cena. Ty ostaní výhody jsou až druhořadé. Vzhledem k tomu, že se občas zůčastňuji rúzných výběrek, tak vám mohu sdělit, že jsem zatím neviděl projekt kde by bylo na prvním místě něco jiného než cena. A to vliv ceny má zhruba 30 - 60% vliv na výsledek VŘ. Tak co řešit?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 358

Registrován: čtv 17.11.2005, 10:12

Bydliště: Kolín

Příspěvek od Dydla » čtv 14.12.2006, 8:09

To Yokyto : takové racionální úvahy by zde měly zaznít častěji... D.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 90

Registrován: ned 06.5.2007, 13:09

Zbraň: G17

Bydliště: Praha

Příspěvek od demon » ned 06.5.2007, 19:21

Mam ty ryhy take v mem zaveru. Jestli si dobre vzpominam, tak se to objevilo neco kolem 2000 vystrelu. Jak se tu pise na funkci a presnost to vliv zrejme nema. Tak jestli je to jediny "nedostatek" u G, tak je to vuci cene a vsem superlativum z narocnych testu sakra dobry deal nemyslite :wink:
I make you famous, Billy the Kid
G17 since 1998
Uživatelský avatar

Příspěvky: 183

Registrován: sob 14.7.2007, 22:02

Bydliště: Praha

Příspěvek od Jeňýk » čtv 13.9.2007, 21:14

Mne se tam objevily naznaky otlaku hned po asi 150ti ranách.Je to spis jenom olestena povrchova uprava. Po blizsim prozkoumani clovek zjisti,ze i na kulise je videt opotrebovani a po prejeti po ni prstem,ze je nepatrne vystoupla-nelicuje s plastem.
Mozna prave to je ten duvod?
Treba by pomohlo jemne zbrouseni,ale jak uz zde nekdo predeslal, proc se rypat v necem,co funguje?
Glock 17, CZ 858 Tactical, Mossberg M590 A1, Tokarev 1933, Sajga M3, Makarov PM, Mosin 44, Beretta 71, SVD-63 Dragunov

Příspěvky: 469

Registrován: pát 01.12.2006, 20:02

Příspěvek od Andy4 » čtv 13.9.2007, 21:23

ja to mam na Gcku stejne, nic neni potreba brousit-zalesti se to samo :wink:

Příspěvky: 92

Registrován: ned 18.11.2007, 22:03

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Český Krumlov

Příspěvek od Pary » sob 05.1.2008, 11:31

Mám s novým Glockem 19 nastříleno pouze prvních 100 ran. Kulisa (č.22) je zaleštěná a to samé je i na závěru. Jsem zvědavý v jaké míře to bude pokračovat, než si to sedne. Ale co mě trochu zarazilo je , jak se vyjíždí kolejničky na rámu. Po přejetí nehtem jsou cítit osré hranky. To je také v pořádku :?: Je to jen o tom až si závěr do kolejniček "sedne" :?:
Glock 19, Kevin

Příspěvky: 75

Registrován: čtv 12.7.2007, 19:14

Příspěvek od gres » sob 05.1.2008, 14:50

Pary: na g31 sa mi kulisa začala otláčať do rámu po pár výstreloch a tak som ju napatlal CU pastou od Cybernetika a je po probléme. To vyjíždení kolajničiek som zaregistroval tiež, predpokladám že záver musí sadnúť.

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz