G17 nebo G19?


Debata o pistolích GLOCK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 306

Registrován: čtv 26.10.2006, 23:34

Zbraň: GLOCK

Bydliště: SVK

Příspěvek od polucias » pát 08.12.2006, 8:26

rad by som sa vratil k povodnej teme tohto fóra. nadavno kamarat tiez riesil g17 vz. g19 a viacery ludia (aj skuseny strelci pretekary) mu doporucili G 17. tak si myslim ze si sa rozhodol spravne. ja mam G17 asi pol roka vystrelil som asi 1500 nab. chvilu mi trvalo zviknut si na odpor a chod spuste ale teraz strielam na 25m obojruc do rozp. 3 az 5cm a skusobne na vzdialenost cez 45m do 25 az 30 cm co je so zbranou rozmerovo niektorych kompaktov inych znaciek (ako tu uz niekto podotkol) myslim naozaj slusny vysledok. zacalal som chodit aj na sutaze a pri situacnej/obrannej strelbe su mieridla G17 perfektne. momentalne by som G17 nevimenil ani za tank.
:twisted:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 08.12.2006, 8:58

polucias: presnost obou zbrani je, dovolim si rici, vetsi, nez presnost jednotlivych rukou. Dle meho nazoru nejvice zalezi na tom, jak dana zbran sedne do ruky, nez resit nejakou presnost *4*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 470

Registrován: úte 27.6.2006, 13:27

Bydliště: Západ

Příspěvek od Poli » pát 08.12.2006, 10:21

Souhlasím, když jsem kupoval G17, tak v krámu ležela i G19. Obě jsem dlouho těžkal a převaloval v rukách a 17 mi na mou pazouru sedla lépe. Kámoš má 19 , která zase jemu sedla lépe do ruky. Když jsem si jí půjčil, tak rozdíl v zásazích na nějakých 20m není nijak markantní a v ovládání a chování zbraně také ne.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 306

Registrován: čtv 26.10.2006, 23:34

Zbraň: GLOCK

Bydliště: SVK

Příspěvek od polucias » pát 08.12.2006, 10:21

to je pravda, ja som len kvetoval jeho vyber. je jasne ze ochilka v presnosti na 1cm+ - nebude dolezita. pohodlnost v ruke je samozrejme prvorada. mne ale sedi 17tka viac ako 19tka. Samozrejme ze kazdemu inak. ale najradsej by som mal aj tu 26tku a ozaj pohodlne a skryte nosenie. ajked na tu moju 17tku vpohode zabudnem ked ju mam nasebe, treba ju vhodne zakryt.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 350

Registrován: pon 27.11.2006, 14:22

Zbraň: Glock 19, CZ 858 tac

Bydliště: Praha a okolí

Příspěvek od Stampee » pát 08.12.2006, 10:26

dekuji,.........chapu ze je to hlavne o tom ktera ti lepe padne do packy,.....ale i tak mas pocit ze sees rozhodl dobre kdyz ti to nekdo jeste k tomu pochvali :wink: :lol:

Příspěvky: 6

Registrován: sob 23.12.2006, 14:38

Příspěvek od Dave » sob 23.12.2006, 14:46

Zdravim vsechny,.... resim tu samou otazku jako je toto tema a mel bych prosbu: Nasel by se nekdo kdo by mi umoznil vystrelit cca 2 zasobniky z G17 a G19 na porovnani, ktera mi vyhovuje vice? Jedna se o mou prvni zbran a moc by mi to pomohlo. Od 2.1. muzu kdykoliv, jsem z prahy a jak tak koukam tak vetsina lidi chodi nejspis na Avim, nebo kdekoliv dle domluvy...
Predem dekuji za pomoc.
Krasny svatky a stastny novy rok....
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » sob 23.12.2006, 20:33

Dave: prubezne kazdy patek si myslim neni problem.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 6

Registrován: sob 23.12.2006, 14:38

Příspěvek od Dave » sob 23.12.2006, 20:52

S474N: a od kolika tak? abych mel predstavu..... muzeme se predbezne domluvit na prvni lednovy patek?
Naposledy upravil(a) Dave dne sob 23.12.2006, 20:54, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » sob 23.12.2006, 20:53

Dave: sleduj pozorne Srazy. Nicmene obvykle tam chodi pravidelni navstevnici kazdy patek po 18te hodine.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 6

Registrován: sob 23.12.2006, 14:38

Příspěvek od Dave » sob 23.12.2006, 20:55

dobre,.....dekuji za info....
Uživatelský avatar

Příspěvky: 350

Registrován: pon 27.11.2006, 14:22

Zbraň: Glock 19, CZ 858 tac

Bydliště: Praha a okolí

Příspěvek od Stampee » pon 25.12.2006, 12:12

Nebo se podivej na stranky www.streleckyservis.cz je tam moznost za zalohu vyzkouseni jakekoliv zbrane a zalohu ti vrati (tusim ze to je 2000,-) pokud si u nich koupis zbran. nakupky maji srovnatelne jako vetsina obchodu v Praze

Příspěvky: 99

Registrován: úte 04.4.2006, 17:31

Příspěvek od MilanP » sob 30.12.2006, 16:36

Skutečný rozdíl mezi G 17/19 je cca 20 mm (12 mm hlaveň a 8 mm je kratší rukojeť směrem dozadu). Dva centimetry jsou pro skryté nošení už dost, ale je nutno obě zbraně vyzkoušet jak která sedí v ruce a zvolit kompromis.
G 17 - delší hlaveň=větší přesnost a úsťová rychlost, lepší úchop pro větší ruku a větší rozteč mezi vybráním pro prsty, v základu 17 ran, ale horší pro skryté nošení.
G 19 - kratší hlaveň=teoreticky trochu menší přesnost, ale pro obranu O.K.,asi o 10-15 m/sec menší úsťová rychlost= zanedbatelné, opravdu lépe skrytelná než G 17, pro někoho kdo má silné prsty je nevyhovující rozteč mezi prsty na rukojeti- tomu se dá pomoci smirkem, základ 15 ran, komu nestačí může se ověšet zásobníkama kolem dokola, stojí polovinu něž u ostatních značek.
Na závěr: rozdíl mezi chováním při střelbě- to je subjektivní dojem = zkoušejte, zkoušejte, zkoušejte co komu vyhovuje. Stejně nejvíce záleží na mezikusu mezi podlahou a pistolí. To jsem se rozkecal, už raději skončím. Zdar.

Příspěvky: 39

Registrován: pát 10.11.2006, 11:05

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od Majkl(cz) » ned 13.5.2007, 16:46

Koupil jsem si před časem G17 a pouzdro s pádlem.Ze zbraně jsem nadšenej a jsem ještě dnes.Než jsem ho koupil, zkoušel jsem i G19, ty rozměry proti G17 jsem bral jako pár mm nahoru dolu.Jenže pak si tu G19 koupil známej, který je robustnější postavy.Oba pochopitelně s vědomím nejlepš volby.Dokud jsem se s G17 pohyboval ve stoje tak mi ten rozdíl v délce pažby tak nepřišel a nebyl problém aby nebylo nic vidět, ale po čase při ohýbání a sedání do auta už byl trochu důvod k zamýšlení,kor teď když se dělá teplo.
Známej zase dokupoval zásobníky s botkou na prodloužení.
Tak jsme si ty G na nějaký čas prohodily. A najednou se ukázalo, že ten rozdíl zbraní má jen malej vliv na zásahy v terči (G17-G19) ale velkej na nošení.Alespoň pro mě.
V dohledné době budeme na sebe převádět zbraň toho druhého.

Chci tím jen říct, že někdy jen párkrát vystřelit nestačí a názor můžete změnit až po delší době. Doporučuju i pro ty co chtějí nosit, poprosit někoho o vyzkoušení nejen zbraně ale i pouzder, trochu se v tom zahejbat atd.Jak tu už zaznělo, je malej kousek když máte ty Glocky položený na stole a velkej kousek v pouzdře na opasku.

A dlouhé baloňáky ve vedru nosí jen nějaký úchyl v parku :lol: , ten ovšem schovává jinou bouchačku
Zapomeňte na spravedlnost, žádná neexistuje.

Kimber Custom II, SIGSauer 226 BLACKWATER

Příspěvky: 46

Registrován: úte 29.5.2007, 21:20

Bydliště: Praha

Příspěvek od Peter » čtv 07.6.2007, 17:15

ČUS, jako více lidí v tomhle tématu řeším taky výběr mezi G 17 a G 19 na nošení. Vyzkoušení v obchodě - jak se co drží v ruce a jak je která pistole vyvážená atd. - není asi úplně přesný, protože dle mého názoru to je třeba porovnávat, pokud chcete pistoli na obranu, kdy jsou patrně rozhodující první výstřely, se zcela naplněným zásobníkem, který změní rozložení hmotnosti zbraně. Takže musím skočit na střelnici a vyzkoušet to po nabití...
Mě přijde subjektivně G 17 vyváženější než G 19, prázdná se zdá dokonce i lehčí, i když není..
Já používám spíš vnitřní opaskové pouzdro na nošení, je tu někdo, kdo obě pistole v takovém pouzdře zkoušel, zda je při tom nějaký větší rozdíl v ukrytí zbraně atd. ( v sedě, v autě... )??
Jinak já mám CZ 75 B a ta je na nošení skutečně trochu větší.., nehledě na hmotnost nabitý zbraně.
Z hlediska rychlosti pudového zamíření pistole v obranné situaci na malou vzdálenost, není výhodnější kratší záměrná, resp. délka celé zbraně u kompaktu než delší u klasické pistole? - ale tohle je jenom dotaz, možná je to hlavně otázka tréninku...
Díkes..... :wink:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » čtv 07.6.2007, 17:22

Peter: Asi by to vážně chtělo vyzkoušet na střelnici. Tam můžeš přijí třeba na to, že ti G19 odírá hranou lučíku kloub prostředníčku silné ruky, nebo taky že neposkládáš prsty do těch vybrání na rukojeti G17. Podstatný rozdíl mezi nimi IMHO není v délce záměrné (beztak je to cca 1cm), ale právě v té rukojeti. Není sice velký, ale v ruce je strašně znát. Jinak na komfort nošení obecně trochu vede menší G19, ale pokud máš větší ruku, ber G17.

Příspěvky: 393

Registrován: pát 09.12.2005, 18:09

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Sobull » čtv 07.6.2007, 18:12

Peter: Řekl bych, že více než kde jinde platí dvakrát měř a jednou řež... Já třeba napoprvé přehmátl. Po porovnání jen v obchodě (přesně jak píšeš není dostatečně přesný), jsem se rozhodl ve prospěch lepšího skrytého nošení obětovat jen o malinko lepší držení a koupil 19. Až postupně jsem zjišťoval, že mi čím dál víc chybí v dlani hlavně ten kousek, kde se rukojeť jakoby svažuje směrek k hřbetu. Nakonec jsem moc rád, že se naskytla příležitost vyměnit kus za kus a mám 17. Rozdíl v ukrytí tam je, ale ne tak velkej jako v jistotě úchopu. A říkám si, že kdybych potřeboval nosit, každý den, celý den tak i 19 bude velká. Fakt záleží na ruce. Takže doporučuju nespěchat a jak radili mnozí přede mnou, hurá na střelnici.

Příspěvky: 46

Registrován: úte 29.5.2007, 21:20

Bydliště: Praha

Příspěvek od Peter » čtv 07.6.2007, 18:50

To Smith: Já měl na mysli situaci nutné obrany na krátkou vzdálenost nebo minimální, což je údajně většina situací... Dle soudních rozhodnutí např.....potom co obránce použil výstražný výstřel do vzduchu, jeden ze tří opilých útočníků se pokouší poškozeného napadnout z boku, přičemž drží v ruce vystřelovací nůž a je cca 2 metry daleko, takže zbývá zřejmě zlomek vteřiny na nějakou akci a je třeba při tom rychle manipulovat se zbraní...- tohle je patrně pravděpodobnější situace pro normálního člověka v ČR než, že útočník bude na vzdálenost 20 metrů vytahovat z pod kabátu skládacího Kalacha a obránce má cca 1-2 vteřiny na reakci, než ho útočník pokropí dávkou... To byl jen takový příklad pro inspiraci, jasně, že je to hlavně otázka tréninku, pokud se na takovou situaci dá vůbec připravit... *7*
Ačkoliv takový Clint Eastwood ve filmu "Pro hrst dolarů" dokázal čtyři ozbrojený chlapy sundat svým Coltem 0.45, single action, s hlavní patrně tak 8 palců, dřív, než gunmeni stačili vytáhnout svoje kanóny..... :lol: a každýmu stačila na stop efekt jedna kulka, zřejmě optimálně výkonný náboj... :)

To Sobull: Jak říkáš, co nejdříve to porovnám na střelnici.., díkes.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » čtv 07.6.2007, 19:10

Peter: Já měl na mysli to samé - jestliže úchop zbraně nebude jistý, budeš mít problémy ani ne při mířence, ale právě při rychlé instinktivní střelbě na krátkou vzdálenost. Předpokládej ovšem také, že se zbraní budeš především cvičit, tj. sušit doma a střílet na střelnici. Pokud ne, nech si tu čezetu, je to stejně úplně jedno. Hlavně pak s pistolí proboha nikde nechoď! :lol: :wink:

Příspěvky: 46

Registrován: úte 29.5.2007, 21:20

Bydliště: Praha

Příspěvek od Peter » čtv 07.6.2007, 19:53

To Smith: Souhlasím, sušení a střelnice je zdaleka nejdůležitější. Cvičit se snažim. Byl to jenom podnět do diskuze. Pokud jde o zbraně, tak se považuju za začátečníka, takže, jestli jsem se tě něčím dotknul, tak sorry...
Každopádně díky za názor.
P.S. Číza 75 není nejhorší, ale jako že jsem nic neřekl... :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 351

Registrován: ned 01.1.2006, 18:37

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od Radek07 » čtv 07.6.2007, 20:35

Smith: Hrana lučíku se dá u G19 pro prostředníček krásně zbrousit :!: 8-)
Zlo není ve zbraních, ale v lidech

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz