Setkani s ruznymi zbranemi


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

Příspěvky: 350

Registrován: pon 27.11.2006, 14:22

Zbraň: Glock 19, CZ 858 tac

Bydliště: Praha a okolí

Příspěvek od Stampee » stř 17.1.2007, 17:26

ja nosim v kapse u bundy stale nuz (colt firefighter). ruce beztak mam stale v kapse takze mam vice mene ten nuz stale v ruce........bud pouzit jako teleso na zpevneni uderu coz se mi uz osvedcilo a kdyz dojde k nejhorsimu tak bych ho otevrel, coz jsem nastesti jeste nemusel.
Ale souhlasim s tim ze se radsi budu branit laikovi ktery ma obusek nez tomu s nozem

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » stř 17.1.2007, 17:28

Mhm, mnoho let judo, nejaky ten rok tai-chi a karate, a taky takovej ten styl co vychazi z boje z mecem a dalsich technik. Nejake triky jsem pochytil i na vojne z henteho stylu co se uci u kecupovejch hlav.
Ale nedelam si velky iluze, kdo se dobre trefi prvni, vyhrava. Takze staci nejaky ten blok a protiuder a hlavně vule vyhrat. Obecne vzato ma vetsina stylu stejny soubor uderu, jen provedene jinou technikou.

Osobne bych se radeji branil jakekoliv tyči, pepřaku než noži. Ten poskytuje zatracene hodne osklivych moznosti bodu, seku a rezu bez potreby nejakeho rozmachu. Nuz je proste jed.

Sazim na prevenci, to je nejlepsi.
Naposledy upravil(a) Mistral dne stř 17.1.2007, 17:31, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 290

Registrován: úte 28.3.2006, 12:30

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od koudelka » stř 17.1.2007, 17:28

jj
lepsie sediet, ako lezat
Uživatelský avatar

Příspěvky: 350

Registrován: pon 27.11.2006, 14:22

Zbraň: Glock 19, CZ 858 tac

Bydliště: Praha a okolí

Příspěvek od Stampee » stř 17.1.2007, 17:33

ja delal 8 let karate a jedina bitka ze ktery bych dle predchoziho vyhodnoceni vysel na 80% jako vitez, by byla ta kde bych dal ranu jako prvni :lol:


a pak jeste nejlepe utect :wink: :lol:

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » stř 17.1.2007, 17:36

Me se docela osvedcilo judo, ovsem az v tom okamziku, kdy dojde k tesnymu kontaktu. Prakticky se da bojovat se zavrenyma ocima (a casto stejne vidis prd). A pak ruzny paky z toho, jak se to kua jmenuje ... na takovy ty frajirky, co se cloveka chtej chytit za limec. Ale musim rict, prava ceska facka, ta vetsinou staci. :twisted:

-------------------
Urvi dred, zachráníš mír. :twisted:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » stř 17.1.2007, 17:44

Souhlasim, v mým případě je to muay-thai, aikido, musado a kendo.

Nějáké "speciální" techniky jsem v reálu moc nepoužil (v oněch dvou případech, kdy jsem se bráníl střelné zbrani to ale bylo nutné) a to jsem zažil už celkem dost bitek a i proti noži z které mam sice památku, ale protivník dopadl hůř :twisted:

Prostě když nějakej vohnout pí*oval *30* stačilo mu jí většinou vytelit na vypínač nebo na žrádlo *92* a byl klid :)
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 290

Registrován: úte 28.3.2006, 12:30

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od koudelka » čtv 18.1.2007, 15:09

s fackou celkom suhlasim ja som ju dal zatial iba raz, ale borec si sadol s nohami do V a hlava odkvecnuta. aj ked je pravda ze ked sa spamatal, tak zacal opat pi.ovat a ze ci to bolo vsetko, ale uz mi ho bolo luto! :cry:
lepsie sediet, ako lezat

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » čtv 18.1.2007, 15:39

Jojo, to je presne vono. Sed na prdel a na xichte mel desne prekvapenej vyraz z toho, ze si nekdo dovolil mu jednu vytnout. Ale stacilo to. :twisted:

Qer

Příspěvky: 34

Registrován: stř 01.11.2006, 22:42

Příspěvek od Qer » čtv 18.1.2007, 22:16

No tak pridavam moje SUBJEKTIVNE skusenosti zo stretnuti s roznymi zbranami:

Hole ruce: nutna znalost nejakeho bojoveho umenia, inac je je schopnost obrany nulova zvlast proti presile.

Boxer: vhodny na obranu zblizka, neda sa vytrhnut z ruk a je pomerne neviditelny, takze utocnik ho v prvej chvyli ani neregistruje, po dobremierenej rane do spankovej casti hlavy nasleduje bezvedomie, cize cas na utek, proti presile...kto vie?

Obusok: nemam ziadne skusenosti, ale javi sa mi ucinny iba na jedneho aj to nevicviceneho utocnika, proti viacerim hrozi vytrhnutie z ruk a nasledne pouzitie voci svojej osobe... voci skusenemu aj ked napr. podnapitemu individuu neodporucam bez zakladnych znalosti pouzitia.
Osobne mam skusenost iba s bejzbolkou, proti nej iba noz ak s nim clovek vie alebo qer.

Noz: zalezi na type a samozrejme schopnostiach utocnika, proti nozu ak vidim ze borec to s nim vie tak iba qer, na obranu napr. kratky noz vyskakovacka zboku absolutne neucinna, utocnik ani neregistruje bodnutie a pokracuje v utoku niekolko minut....u nas napr. skinheadi nosia veslijake chladne zbrane z cepelou cez 20 cm, velmi nebezbecne koli tomu ze chodia viaceri...( nakolko su dost obmedzeny, stacia zakladne znalosti o Hitlerovi a WWII a ste pre nich Boh, mate pitie zdarma a skoro vsetko na co si spomeniete vratane zien, vlastna skusenost :)))))
Pri pouziti noza hrozi sud a pod. Obrana voci nozu ak je trosku skuseny utocnik je znacne obtiazna aj s napr. teleskopom..

Plynovka: Zaklad je mat kvalitnu plynovku ktora sa nezasekne, da sa pouzit aj u viacerych utocnikov, ucinna vzdialenost 0 az 1 meter, nikdy nie viac !!! Vypalit na kazdeho utocnika z co najvacsej blizkosti v co najkratsom case a zastavovaci efekt je takmer 100 percent. Potom klasika zdrhacka :D

Ostry qer: najucinnejsia zbran na obranu, nosim ho stale. Po pouziti hrozi sud.

Takze to su moje osobne skusenosti, dufam ze to objektivne posudite a mozme o tom diskutovat.Podotykam ze vsetko zalezi od nahody, clovek si nikdy nie je isty aj keby mal neviem aky gulomet pri sebe....
Uživatelský avatar

Příspěvky: 932

Registrován: pon 15.5.2006, 13:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Všude a nikde

Příspěvek od provarenec » pát 19.1.2007, 10:22

Já osobně předpokládám útok pěstí nebo nožem. Jak jsem psal vedle - občas nosím ještě slzák a boxera. Boxer není klasická obranná zbraň, teleskop je určitě lepší, ale zdá se mi neskladnej. Jak už tu někdo psal, spoléhám na rychlé nohy 8)
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz