Nakupni povoleni - zkusenosti z provozu


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Uživatelský avatar

Příspěvky: 932

Registrován: pon 15.5.2006, 13:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Všude a nikde

Příspěvek od provarenec » úte 28.11.2006, 8:13

Liberec: Šéf na zbraních - úžasnej chlap. Fanda do zbraní, střílí na holuby. Super pokec, NP i PZ na počkání. A má moc hezkou kolegyni. Krásná blondska - a moc milá :wub:
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27

Příspěvky: 59

Registrován: čtv 16.2.2006, 23:23

Zbraň: 3dlhe,4kratke

Bydliště: Bratislava - Senica

Příspěvek od skemro » úte 28.11.2006, 9:49

V Senici na zbraniach su 3 slecny/panie.To ze su to ozaj pekne kocky,prekonava len fakt ze su mile,slusne a ak mozu,radi poradia a pomozu.Teda aspon ja ked tam pridem,nic nieje problem,vsetko sa da a hned sa mi 1 z nich venuje.(a fesak ani milionar niesom ) :twisted: Nakupne povolenie sa na Slovensku dava na pockanie,a aj ked viem ktoru konkretnu zbran kupujem,tak mi tam vzdy napisu kratka gulova zbran,podla vlastneho vyberu.Vraj keby som si to rozmyslel.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 294

Registrován: úte 06.12.2005, 12:20

Bydliště: WEST

Příspěvek od veselka » úte 28.11.2006, 19:31

Sokolov : máme extra speciální vyřízení, 1x za týden se rozhodnutí podepisují ( a to vždy v pátek). Takže celé vyřízení netrvá déle než týden. PZ je na počkání. A o sympatické pracovnice také není nouze. Což je relativně dobré. *76*
Naposledy upravil(a) veselka dne stř 29.11.2006, 12:38, celkem upraveno 1 x.
Pacifismus je NEMOC modEUrni doby.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: pát 12.5.2006, 15:00

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od String1 » stř 29.11.2006, 7:43

Hmm, v MB je nákupní povolení do dalšího úředního dne (po, st), PZ na počkání (asi 15 minut). S ochotou je to horší :-/ člověk musí vědět co chce, co může a raději jen poslouchat :-/
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » stř 29.11.2006, 11:36

Litoměřice: NP na počkání a PZ taktéž :P
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 575

Registrován: ned 21.5.2006, 20:17

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od gewarosse » úte 19.12.2006, 8:18

Dotaz:Zbraň si musím zaregistrovat do 10 dnů od koupi,ale jedná se snad o pracovní dny,ne?Stačí,když si zbraň koupenou ve čtvrtek zaregistruju až 3.1.2007?

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 19.12.2006, 12:17

Gewarose> jo jo, do 10 prac. dnu. Vzhledem k tomu, ze tam budou 2 dny svatku, tak kdyz to koupis tenhle ctvrtek, tak pocitej:
1. PA (22.12.), 2. ST, 3. CT, 4. PA, 5. UT(2.1.), 6. ST., 7. CT, 8. PA, 9. PO, 10. UT(9.1.) - jinymi slovy - kdyby na tvem oddeleni PCR byli i v utery, tak nezazsi termin mas 9.1.2007 :-) (teda - pokud ji koupis az ve ctvrtek, pokud jsi ji koupil minulej ctvrtek, tak ST - 3.1. je posledni termin.
Za to, ze ti nakupku na drzeni resili mesic bych jim ty hlavy zamotal...

Jinak musim verejne pochvalit Decinsky oddeleni - povoleni nabyti, drzeni a noseni zbrane mi udelali na pockani (tj. do 15 minut) se slovy: "kdyz tu neni fronta a nikoho tim nezdrzime, tak to radsi vyridime hned" - takze kdyz jsem sel pak zbran registrovat, vzal jsem i bonbonieru :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 575

Registrován: ned 21.5.2006, 20:17

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od gewarosse » stř 03.1.2007, 17:32

Tak jsem se právě vrátil od policie,kde jsem si byl zaregistrovat K100MK6.
Už na hodbě jsem se divil proč vyřízení jednoho člověka trvá průměrně 20 minut.Poté co na mě došla řada a vztoupil jsem dále, jsem pochopil.

Za pultem seděl vedle sebe chlap se ženskou,zamířil jsem k ženské,protože ta mě zavolala.Další děj popíši v bodech.

1.Když jsem vztoupil probíhal následující rozhovor kolem stolu,kde leželo něco,co silně připomínalo ruční granát.,,Zítra zavolám pyrotechnika,to to musel odevzdat zrovna u nás?´´řekla ženská.Chlap na to,,To nebude potřeba to zneškodním sám´´ a začal se v tom hrabat.Když si mě všimnul,tak toho naštěstí nechal.

2.Protože jsem doma zapoměl zandat lučík,pistole se jí rozpadla v ruce a koukala dost bezradně. :cry:

3.Poté co jsem jí složil nikde na závěru nenašla označení K100MK6,tak mi ji zaregistrovalo jako K100.

4.Pak si jí chlap půjčil,že se podívá.Čuchnul k ní a řekl:Z téhle pistole se střílelo a to se nesmí.Pak začal oblíbený kolotoč.Sřílelo.Nestřílelo.Sřílelo.Nestřílelo.Dokažte to.Vyvraťte to.

5.Pak pokračovala ženská,že mi musejí dopsat na ZP povolení k nošení(je mi 16let a mám jenom B),jinak nemůžu mít zbraň kategorie B.(už mám dvě)Chlap mě začal poučovat,jak můžu nakládat se zbraní a že nikdy nesmím použít pouzdro ani na střelnici.Pak mi řekli,že když si to tam nechám dopsat,tak budu moct zbraň normálně nosit. :evil:

6.Nakonec mě dorazili,že kartička bude až 22.1.

TOTO NENÍ FIKCE

Co myslíte,mám si tam to povolení nechat dopsat?
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 03.1.2007, 17:44

Pekny 3.14oviny ti tam napovidali. Zadne noseni ti tam dopsat nemuzou a i kdyby ti ho tam dopsali, tak stejne nemuzes nosit. Na strelnici si se souhlasem majitele a tudiz i kdyz mas zbran na pasem, tak nenosis, ale drzis. A to ty ze zakona muzes.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 575

Registrován: ned 21.5.2006, 20:17

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od gewarosse » stř 03.1.2007, 17:58

To jsem se jim taky snažil říct,ale asi jsem narazil na 2 nejchytřejší lidi na světě.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

trochu OT

Příspěvek od FRENKY » stř 03.1.2007, 19:28

Pánové, jak je vůbec zajištěno, abych po koupi zbraně šel tuto zaregistrovat (v zákonné lhůtě 10ti prac. dnů)? Respektive dozví se policie, že jsem koupil zbraň (např. tak, že se jim vrátí "použité" nákupní povolení)?
Chystám se na koupi své první zbraně a zajímá mě, jak to funguje.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1163

Registrován: úte 20.12.2005, 22:29

Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od Lukáš Koukal » stř 03.1.2007, 19:47

@Frenky: tvoje nákupní povolení si nechává prodejce, a ten samozřejmě hlásí prodej ve stejné lhůtě, jako ty. No a když ty nenahlásíš, nesejde se jim 1 a 1 a... toho by si třeba i někdo všimnul :wink:
Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 52

Registrován: ned 03.4.2005, 18:07

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Adalbertus » stř 03.1.2007, 21:32

Lukáš Koukal píše:...tvoje nákupní povolení si nechává prodejce
To není tak úplně pravda. Mělo by být řečeno: "Tvoje nákupní povolení si někdy nechává prodejce, někdy si jen opíše jeho jednací číslo a někdy ani to ne a stačí mu povolení vidět," protože v tom všichni včetně policajtů mají binec.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » stř 03.1.2007, 22:01

Gewarosse> tebe tam ocividne nemaji radi! uz jen to, ze ti nakupku na DRZENI vydavali mesic je samo o sobe dost podezrely. Snad vsude se nakupky na drzeni vydavaj na pockani (az na vyjimky) a na NOSENI tak za tyden (plus minus-jak kde... Me uz i na noseni 2x vydali na pockani).
Ze se z pistole strilelo - jasne, ze se z ni strilelo - kdyz ji v GP slozili, musela nekam na zkusebnu a tam z ni strileli (nebo se pletu?), mozna ji zkousel vyrobce...
Nevim, jestli jim vadi tvuj vek nebo co...
Kazdopadne ti rict, ze ji muzes nosit kdekoliv, kdyz to budes mit v ZP... To je fakt uz ulet.
A ze ani na strelnici nesmis mit zbran v normalnim pouzdre (nedej boze treba i nabitou na stagi) - to uz neni ulet, ale opravdu projev opravdove hlouposti nebo pocitu PanoBozstvi.

Opravdu ti doporucuju, aby ses domluvil s nekym z Lexu a nejakym novinarem a az pujdes pro PZ, aby tam novinar policajty vyzpovidal...

(Resp. v obcanskem judu ted myslim jede nejaka cast, kdy se ptaj uredniku na ruznych mistech republiky na ruzny chytaky).
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 575

Registrován: ned 21.5.2006, 20:17

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od gewarosse » stř 03.1.2007, 22:50

Myslím si,že by se pak ke mě nechovali o mnoho lépe.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » čtv 04.1.2007, 8:26

gewarose: Tak zkus vytisknout zakon a az do Tebe zas budou tlacit nejakou podobnou zhovadilost, ukaz jim to cerny na bilym s nechapavym dotazem "ja tomu teda uplne nerozumim, jak to ma bejt spravne, tady se pise, ze... Proc by to teda melo bejt jak rikate Vy...?" - proste z nich neudelat voly a zaroven jim rict, jak je to spravne.
To, ze budes mit na zbrojaku napsany povoleni k noseni je naprd, protoze k tomu stejne nesplnujes ostatni podminky, akorat z toho budes mit pozdeji behani a vymenovani prukazu, az na to nekdo prijde a bude pindat.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 575

Registrován: ned 21.5.2006, 20:17

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od gewarosse » ned 14.1.2007, 16:58

Myslíte,že se tam má cenu jít o tejden dřív zeptet,jestli mi už vydali průkaz zbraně?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1163

Registrován: úte 20.12.2005, 22:29

Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od Lukáš Koukal » ned 14.1.2007, 17:04

Nemá. Já bych použil foun :wink:
Obrázek

Příspěvky: 11

Registrován: pát 05.1.2007, 22:56

Příspěvek od Hades » ned 14.1.2007, 17:21

Třebíč: Pánové za přepážkou jsou ochotní a znalí věci, nákupní povolení do týdne a PZ na počkání. Pohoda. :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 575

Registrován: ned 21.5.2006, 20:17

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od gewarosse » pon 22.1.2007, 17:20

Tak jsem se dnes konečně po třech týdnech vypravil na policii pro průkaz zbraně pro K100 a zároveň si požádat o nákupku na Benelli M4.Když jsem tam přišel,byl tam jenom jeden chudák,kterému se vydula hlaveň u kulovnice,tak ji dal k Novotnému a ten mu hlaveň nevrátil,ale policie ji chtěla.Nakonec mu řekli,že musí odevzdat všechny zbraně.Pak jsem přišel na řadu já.Byl tam ten dědek co minule. :cry:

1,průkaz zbraně-hledali ho 20minut,přišel i velitel a plazil se pod stolem,polovina oddělení se smála té druhé a navzájem si nadávali

2,nákupní povolení-bylo mi vynadáno,že jsem škrtl nošení,pak jsme se pohádali,protože nedokázal pochopit jak budu zbraň přenášet a za trest jsem musel všechny odpovědi zvýraznit a napsat důvod žádosti podle jeho diktátu(asi 5krát delší než obvykle)

Nakonec se mě zeptal,proč nechci zbraň nosit.Řekl jsem,že kvůli věku.
Zadíval se to spisu na moje datum narození a 2 minuty polohlasně počítal(20+2-6+8-1) a pak se na mě podíval jako na debila a řekl v čem je problém,když mi je už 26.(vždycky jsem si myslel,že vypadam starší,ale že až tak)Na to jsem mu řekl,že mi je šestnáct.On zůstal sedět s otevřenou pusou a já šel radši domů.

Policie nezná rozdíl mezi držením a nošením a neumí počítat. 8)

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz