Střelba+Brejle


Nezařazené příslušenství (optiky, pouzdra, obaly) a další

Příspěvky: 166

Registrován: pon 20.2.2006, 21:20

Střelba+Brejle

Příspěvek od mcelak » stř 24.1.2007, 21:20

Zdar, hele chci se vás jen zeptat na otázku brýlí a střelby.Díky měsícům prosezených u počítače (samozřejmě u studování mujglock.com) a jiným důvodům bych na dálku měl nosit brýle.Ptám se teda jak to (vy co máte taky nejakou tu dioptrii - a když ne tak mam smulu no) řešíte vy třeba na střelnici nebo tak. Nosíte brýle + ochranné brýle, nebo máte kontaktni čočky. Prostě vaše názory a zkušenosti. Dík :wink:
Držte mě tři,čtyři nebo jich pět šest zabiju!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1163

Registrován: úte 20.12.2005, 22:29

Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od Lukáš Koukal » stř 24.1.2007, 22:29

Ostře máš stejně vidět hlavně mířidla, takže pokud potřebuješ brýle opravdu na dálku, neřešil bych to.
Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 579

Registrován: úte 19.4.2005, 12:50

Zbraň: ruzne

Bydliště: Praha

Příspěvek od Scout » čtv 25.1.2007, 0:39

Mam bryle na dalku (asi 2d, takze se daj nosit porad), a ty nosim porad. Strilim jen v nich. Teda ted mam nove obroucky, celkem uzke, takze mozna si pres to vemu jeste zluty plexi brejle... jeste nevim, zatim jsem strilel v nich.
Scoutův teorém hledání ponožek: Pár neexistuje.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 226

Registrován: ned 23.10.2005, 17:27

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 5

Příspěvek od jirmax » čtv 25.1.2007, 8:08

Kolega má brýle od této firmy http://www.rudyproject.cz/index.php?menu=Brýle a je s nima dost spokojený. Má tam dioptrie a přes to ještě skla se sluneční clonou, která jsou odklápěcí. Nejsou to sice brýle za 300 stovky, ale koukni na to.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 932

Registrován: pon 15.5.2006, 13:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Všude a nikde

Příspěvek od provarenec » čtv 25.1.2007, 11:24

Ostře vidět na mířidla je základ. Ale terč bych taky nepodceňoval. Já mám astigmatizmus, ne daleko ani krátkozrakost, tak je nosim furt. Při závodech (běhy, sklánění...) potíže nejsou, protože mi je drží sluchátka.
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27

Příspěvky: 166

Registrován: pon 20.2.2006, 21:20

Příspěvek od mcelak » čtv 25.1.2007, 13:39

To ja mam taky nejakej ten astineco..(Aspon si to myslim nejsem oční lékař) tzakže vidim docela slusně ale nedokážu zavostřit na dva ruzne vzdaleny predmety tak dobře jako s brylema.Taže vidim bud mířidla nebo terč :P , na druhou stranu je mozny ze mam uplne nejakou jinou oční vadu fakt se v tom nevyznam
Držte mě tři,čtyři nebo jich pět šest zabiju!
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » čtv 25.1.2007, 18:41

mcelak: Na dva různě vzdálený objekty najednou principielně vůbec zaostřit nejde! :lol: Zkus to schválně s foťákem, oko pracuje stejně.
Jinak co se týče ostrosti obrazu mířidel: říká se, že ostře bys je měl vidět, když střílíš na delší vzdálenosti, terč je pak neostrý. Na střední pak stačí letmá kontrola obrysů, takže je můžeš mít v "mlze" a terč vidíš ostrý. No a nablízko jedeš jen na zapíchnutí a pocitovou kontrolu, to na ně můžeš rovnou zapomenout.
...a stejně ani vklidu při mířence nevidíš ostře najednou terč mušku a hledí. Má se proto ostřit na mušku.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 16.3.2006, 21:42

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od coffee » čtv 25.1.2007, 18:54

Pokud nevidíš na dálku, těžko budeš hledat terče. Mám také cca 2- a bez brýlí bych byl jen kropič.
Jinak na dvě vzdálenosti zaostřit lze, proto se má střílet oběma očima. Pravým koukáš přes mířidla, levým na terč. To ale foťák nezvládne.
Vidět potřebuješ na všechny vzdálenost, takže rozhodně s brýlemi. Další na ochranu, pokud nejsou skla příliš malá, nepotřebuješ.

Příspěvky: 166

Registrován: pon 20.2.2006, 21:20

Příspěvek od mcelak » čtv 25.1.2007, 19:27

jasny ze nezavostris uplne na oba body ale věř ze s nejakejma 1,5d se uz strili bez brýlí na prd proste vidis hezky musku ale terc jen nejakou mazanic v dali a nasadis bryle a vidis to krasne takze asi zhuba pro to
Držte mě tři,čtyři nebo jich pět šest zabiju!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 358

Registrován: čtv 17.11.2005, 10:12

Bydliště: Kolín

Příspěvek od Dydla » pát 26.1.2007, 11:37

To Mcelak : nejlepší je nechat si poradit dobrým optikem nebo očním lékařem. Ta potřeba ostrosti miřidel je nutná,ale nemůže se to přehánět,abys pak neviděl špatně terč. Většinou se dělá kompromis: mám 4D na čtení, 1,25 na dálku a na střelbu 2,5. Jde na zkoušku použít i levné čtecí brýle z hypermarketu ...Jo a u rychlé ,pudové střelby je to jedno. D.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » pát 26.1.2007, 17:41

coffee píše:Jinak na dvě vzdálenosti zaostřit lze, proto se má střílet oběma očima. Pravým koukáš přes mířidla, levým na terč. To ale foťák nezvládne.
Pokud ostříš každým okem jinak...představ si dva foťáky! :)

Zpět na „Ostatní příslušenství“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz