Odposlechy


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Odposlechy

Příspěvek od Mistral » čtv 08.2.2007, 12:59

http://www.ceskenoviny.cz/index_view.php?id=235557

Ministr dodal, že se s prezidentem shodli na nutnosti zákonné úpravy odposlechů, které provádí například soukromé bezpečnostní agentury. Do konce roku by tak měl být připraven zákon, který tyto druhy odposlechů postaví mimo zákon

Tak ti Karle nevim, je to dobře, nebo špatně? Když se člověk snaží získat nějaké důkazy proti sígrovi, a to nikoliv prostřednictvím PČR, a nakonec ho s jejich pomocí u soudu dostane, tak to je kudla v pořádku, ne.
Podle mě by tam mela bejt douška, že to neplatí v tom případě, když slouží k usvědčení z TČ.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 08.2.2007, 14:40

Kazda pravomoc dana komukoli znamena i, ze komukoli se dava moznost tuto pravomoc zneuzit... To plati obecne. Zakony by mely byt jakymsi vyrovnanym kompromisem pravomoci a zakazu.

Jasne, ze by bylo fajn kdyby zakon znel: "Je povolen (i bez soudu) kazdy odposlech, ktery usvedci hajzla z trestneho cinu"... Jenze... Jak prokazat, ze dany odposlech je delan kvuli TC, co kdyz se to nakonec neprokaze, atd atd... Kdyby to bylo jednoduchy, neni v tom celosvetovy dilema :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » čtv 08.2.2007, 15:34

Jenze jak realne zakazes nekomu nekoho odposlouchavat? Nijak. Kdokoliv te muze napichnout, a nebudes o tom vedet. Takze bych maximalizoval benefity. :o) Kdo odposlech zneuzije, necht je potrestan, kdo pouzije pro zajem chraneny statem, necht je nepotrestan.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » čtv 08.2.2007, 15:47

Mistral: Tak jak jsi to popsal mi to ale trochu zavani obecnym odposlechem uplne vseho s tim, ze se to treba jednou hodi.
Tedy - nevydiras-li na zaklade odposlechu, nemuzes byt postizen. Naopak, odposlouchas-li vsechny, muze byt na zaklade takoveho dukazu nekdo odsouzen a Ty byt prospesny spolecnosti.
Trochu mi to smrdi staronovou erou "my vime, co je pro Vas dobre".
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 429

Registrován: úte 15.11.2005, 23:05

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od rostar » čtv 08.2.2007, 17:05

....//zákonné úpravy odposlechů, které provádí například soukromé bezpečnostní agentury.//

To je dobrá pakárna!!! Ještě ať nám zakážou pořizovat video-audio, foto a shromážďování informací za účelem získání důkazů. Jsem zvědav kdo si potom najme soukromé očko :?: :evil: :?: Pokud vím tak únik a zneužití informací řeší v drtivé většině státní složky. Když už v soukromém sektoru někdo operuje takovouto technikou, dává si velký pozor aby se dnedostal do průseru. Ve vlastním zájmu tyto informace předává pouze klientovi v jakémsi spisu použitelném pro dokazování na něm páchaného bezpráví atp. Veškeré důkazy získané né úplně košér spůsobem se předávájí ústně nebo jednorázovou reprodukcí. Tak je postavena dohoda s klientem od začátku a klient je seznámen se skutečností, že tyto důkazy nejsou použitelné při soudu. Jsou pouze informačního charakteru a jsou ihned po předávce zničeny. Takhle to alespoň funguje u seriózních detektivních společností. Který klient bude akceptovat detektiva pokud výsledek neuvidí na vlastní oči nebo neuslyší na vlastní uši :?: . To je k ničemu :!: :!: :!:
Sorry, jsem nasrán.....R
Si vis pacem, para bellum!
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » čtv 08.2.2007, 17:39

K provedení odposlechu v případě vyšetřování trestných činů policie potřebuje tutnu papíru a povolení soudu, zatímco soukromá osoba si může poslouchat koho chce, kdy chce, jak chce a s výsledkem naložit úplně libovolně.
To zase celkem vadí mě - pravidla jenom pro někoho. :?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1190

Registrován: pát 05.8.2005, 15:16

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od cybernetic » čtv 08.2.2007, 20:12

úplný súhlas,bezpečnostné agentúry by nemali mať technickú a legislatívnu moc odpočúvať ."Bežný"občan obsuhujúci také zariadenie je náchylneší poskytnúť informácie tretím osobám,pretože evidencia v takých prípadoch je, no dajme tomu minimálna,ak nie žiadna.V štátných org. sú odposluchy registrované.Určite ,aj tu hrozí riziko úniku informácií,ale s oveľa menšou pravdepodobnosťou.
Glock 17 3rd., sa.24, sa.58V,sa.58P, sa.61
Uživatelský avatar

Příspěvky: 429

Registrován: úte 15.11.2005, 23:05

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od rostar » čtv 08.2.2007, 20:24

To cybernetic: Teď jsi mně skutečně pobavil. Už jsem zmiňoval, že únik a zneužití informací řeší převážně státni složky. Vysvětlím Ti proč to tak je. Když uletí info ze státní, dostane pojeb jeden dva lidi a kolos nahliněných nohou jede vesele dál. Když udělá průser soukromý sektor, skončil. Takové věci se okamžitě rozkřiknou a neveme si Tě nikdo ani na hlídání hrušek. Konkurence narozdíl od státní svéry je obrovská. R
Si vis pacem, para bellum!

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » čtv 08.2.2007, 20:31

No, jenze kdo zabrání odposlouchávání. Nikdo. Trestat muzes zneuziti. Vy jste tu vsichni najednou desne prisny, ale jakmile by vam chtel nekdo sebrat bouchacky, protoze nelze zabranit zneuziti, tak by byl najednou vohen na strese. To je ten samy princip.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 429

Registrován: úte 15.11.2005, 23:05

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od rostar » čtv 08.2.2007, 20:54

Seberme soukromému sektoru techniku, zbraně, svobodné rozhodování, odpovědnost a vyvěsíme opět rudý prapor :evil: :evil: :evil:
Si vis pacem, para bellum!
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » čtv 08.2.2007, 21:05

Zkuste na to kouknout z druhé strany - soukromí je nedoktnutelné, odposlech je průlom do soukromí.
Stejně jako ti nikdo nesmí sebrat věc bez zákonného důvodu, nemá mít ani právo brát ti soukromí - bez ohledu na to, jestli je to jiný soukromník nebo stát.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1190

Registrován: pát 05.8.2005, 15:16

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od cybernetic » čtv 08.2.2007, 21:21

rostar
teraz odpočúvanie,neskôr budete chcieť vlastný radar
Glock 17 3rd., sa.24, sa.58V,sa.58P, sa.61
Uživatelský avatar

Příspěvky: 429

Registrován: úte 15.11.2005, 23:05

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od rostar » čtv 08.2.2007, 21:32

Smithe tomu samozřejmě rozumím a věř, že tato práce má svou etiku a zákonitost. Bez toho jak už jsem psal se nechytáš. Ale představ si situaci kdy máš např. obchodní firmu a Tvůj nákupčí se Ti nezdá. Máš dojem, že kope za nějaký jiný manšaft. Rád bys to věděl. Podle mně máš na to právo. Co by Ti na to asi tak řekli na Policiji? (Možna by okamžitě nasadili BISku :D ) SBA přece sledovat nesmí tak nezbývá než všeho nechat (práce, rodina, koníčky) skočit do auta a rozjet se za ním. Už v autě se bez zkušenosti odkopeš během chvilky. A to nemluvím o tom jak by ses bez techniky a dalších ,,ksichtů" dostával za ním na podezřelé schůzky a vůbec mapoval jeho pohyb a dělal jeho denní režim. To byl jen příklad, takových situací kdy Ti policie nemůže pomoci(ne že by třeba nechtěla) je spousta. Lidi co ,,zatím" nemají problém a takové služby nepotřebují je prostě a jednoduše zavrhnou. Nerozumím tomu..... R
Si vis pacem, para bellum!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 429

Registrován: úte 15.11.2005, 23:05

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od rostar » čtv 08.2.2007, 21:36

cybernetic: Jo, taky bych chtěl monitorovat ponorky v Severním moři :lol: . Zůstaňme nohama na zemi. Bavíme se o běžných záležitostech které se mohou přihodit každému a policie nemůže pomoci... R
Si vis pacem, para bellum!
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » čtv 08.2.2007, 21:54

rostar: Já tu práci nezavrhuju a věřím, že SBA udělají spoustu dobrého.
Na druhou stranu ale jistě budeš souhlasit, že třeba agenda policie zahrnuje i závažnější věci, než je podezřelý nákupčí a zhusta povolení k odposlechu nedostane. Musí si potom poradit bez něj. Soukromý sektor žádnou regulaci odposlechů nemá, může ho užívat i k hlídání nevěrných paniček a ještě malichernějších banalit a to je prostě do oka bijící disproporce. Zásah do soukromí odpouslouchávaných osob je přitom vždycky stejný.

Tady ještě pro úplnost připomenu čl. 7 odst. 1 Listiny:"Nedotknutelnost osoby a jejího soukromí je zaručena. Omezena může být jen v případech stanovených zákonem." Z toho plyne, že nejde ani tak o to, že by se komukoli právo na odposlechy bralo - kromě případů stanovených zákonem takové právo totiž nikdo nemá. Skutečnost, že prozatím není nikde stanovena sankce, na tom nic nemění.

Vím, že se mnou asi nebudeš souhlasit, ale to ani nechci. Já tvůj názor respektuji, ale sám mám jiný. :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 429

Registrován: úte 15.11.2005, 23:05

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od rostar » čtv 08.2.2007, 22:06

Smith: Ale jo, souhlasím s Tebou(částečně). Ani nemohu nesouhlasit když zákon hovoří zcela jasně. To že praxe je jako v řadě dalších problematik někde jinde, je na pokec u krbu s doutníkem a sklenkou dobré whisky v ruce. Už se dál vyjadřovat nebudu. I tak jsem toho v rozhořčení nablil až moc :oops: R
Si vis pacem, para bellum!
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » čtv 08.2.2007, 22:13

O.K.
Doboru. *53*

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz