Žádost o radu - objednávka od Brownells


Debaty o různém příslušenství k pistolím GLOCK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 35

Registrován: pon 06.11.2006, 13:37

Zbraň: GLOCK

Bydliště: střední Čechy

Příspěvek od Marek » pon 19.2.2007, 16:14

Selag: Jo jo... nějak jsem to celé nedočetl, omlouvám se :-)
Marek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1163

Registrován: úte 20.12.2005, 22:29

Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od Lukáš Koukal » pon 19.2.2007, 17:18

Hmm... a co koupit ty z Leika a výřez v hledí si nechat od šikovného puškaře rozšířit? Jestli je to jediný rozdíl, o nic nejde, to bys ostatně s trochou trpělivosti měl zvládnout sám.
Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 394

Registrován: stř 23.8.2006, 20:00

Bydliště: Praha

Příspěvek od yokyto » pon 19.2.2007, 18:17

to davexx
Nevím kde jsi vzal to poštovné. Normálně letecky PP jsem minulý rok v listopadu platil za titynovopu tyčku a pružiny do Gčka poštovné ve výši 9 USD. Nejvíce jsem platil poštovně za stahovák který vážil 1,50 kg a rozměrově 15x10 cm nechal jsem to poslat rychle přes DHL a platil jsem poštovné 60 USD. Ono je to jakou poštou to chceš a jaká je váha u mířidel to vypadá tak na 10 USD. Ale nejlépe je napsat Broukum a zepta se jich. Nobo kokni p jiném dodavateli. Poradím Ti ještě glockparts.com a požádej Johna aby Ti je sehnal. On Ti je sežene a pošle a všechno za poštovné je za 2 USD. Jo kde jsou ty časy, kdy Glockmeister a Brownells posílali za cca 5 USD
Uživatelský avatar

Příspěvky: 394

Registrován: stř 23.8.2006, 20:00

Bydliště: Praha

Příspěvek od yokyto » pon 19.2.2007, 18:46

Ještě pokud jde o licencování.

Brownells požaduje :
současně s objednávkou odeslat i dovozní licenci vystavenou našima orgánama a s ofiko AJ překladem poslat. Pak na základě dokumentu požádá B Státní departament o vydání exportní licence. Celý procesa trvá do 40ti dní a vývpzní licence je platná dokud je platná dovozní licence. Jak přijde schválená vývozka B informuje a odesíl schválenou poštovní přepravoucena za licenci v USA cca 50 USD. Je potřeba na části jako hlaveň, rám , závěr, bubínek a všechny ostaní části pokud převyššují částku 100 USD.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1163

Registrován: úte 20.12.2005, 22:29

Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od Lukáš Koukal » pon 19.2.2007, 18:57

Yokyto: a to je právě trošku problém. Miřidla podle emerických předpisů Gun part jsou, podle českých ne. Pro soukromníka to komplikuje situaci, když u nás musí vysvětlovat, proč chce dovozní povolení na něco, na co ho nepotřebuje :lol:
Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 112

Registrován: sob 14.10.2006, 3:47

Zbraň: Glock 19

Bydliště: Praha

Příspěvek od Sharkshooter » pon 19.2.2007, 23:17

Je to ta, také jsem platil za dovoz Heinie poštovné kolem 8 USD. A do toho širšího výřezu bych rozhodně nešel, to klasické co mám, je akorát.

Příspěvky: 24

Registrován: čtv 05.10.2006, 12:20

Příspěvek od davexx » úte 20.2.2007, 11:12

To Sharkshooter:

To je vlastně taky dobrá poznámka ohledně šířky výřezu toho hledí. Na živo jsem to nikdy neviděl a ta možnost u nás není, takže ani nevím, jestli by mi to vyhovovalo. Vypadá to, že budu muset prostě zajet do Leika a tam se to všechno vyřeší, snad to tam ještě mají.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 394

Registrován: stř 23.8.2006, 20:00

Bydliště: Praha

Příspěvek od yokyto » úte 20.2.2007, 17:48

To Lukáš.
problém není že to jsou části zbraně. Problém je, že je to dražší než 100 USD a to platí provšechno ať kupuješ na zbraň třeba kolíky. Já jsem bral hledí a mouchu od Novaků a no problem, ale bylo to pod 100 USD. Jinak v povídání od Brownells jak nakupovat mezinárodně stojí cituji : pokud v dané zemi není potřeba dovozní licence na dannou součástku, pak stačí napsat toto a je tasm i uvedeno jak má věta vypadat. Jinak za překlady si berou do 50ti USD za dokument. Tudíš dle teorie by stačilo napsat na požadavek tuto větu a čekat až Brow vyřídí ývozní licenci a pak to zaplatit.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1163

Registrován: úte 20.12.2005, 22:29

Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od Lukáš Koukal » úte 20.2.2007, 18:34

@Yokyto: ale o tom já tu od začátku mluvím. Jistě že tam to řešení je, ale ve výsledku téměř zdvojnásobuje cenu samotné objednávky. To už pak nemá moc smysl...
Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 394

Registrován: stř 23.8.2006, 20:00

Bydliště: Praha

Příspěvek od yokyto » úte 20.2.2007, 19:16

To Lukáš.
To je otáza co a jak kdy koupit. Když jsem kupoval součástky tak jen část byla s DPH a clo. Většinou jsem se vešel do bezcelního limitu tčen je dnes cca 27 € a do toho se počítá i dopravné. Fktem je, že nějde dovézt a vyjde to levněji a něco zase ne. Rozhodně se mi vyplatí koupit třeba Truglo za 98 USD, než tu za ně dávat 3500. Tak se mi i vyplatí koupit Novaky za 198 USD a rozdělit to zvlášť než tu platit cca 6 tisíc. Ono je to skutečně o kalkulaci. Zatím co jsem dovezl bylo vesměs v můj prospěch. Kupoval jsem například kohout, záchyt kohoutu a rozpojovač od C&S za 198 USD. Zozdělil jsem to na tři části a OK. A mám špičkový vnitřky a ještě sladěné. A to mi tady nikdo nedoveze ani Ing. Marínek třeba proto, že s nimi nemá obchodní smlouvu a třeba nemůže brát přímo od nich. A čekal bych velice dluho rávě kvůli licenční politice. A přepočítej to na CZK. To Ti tady asi nikdo nedodá. Např spoušťr s táhlem na G za 12 USD plus 2 USD doprava. To už se vyplatí ne?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 25

Registrován: ned 22.4.2007, 15:15

Příspěvek od asterix » ned 22.4.2007, 15:37

Cau, mam uz chvilu presne rovnaky problem s mieridlami HEINIE konkretne zhanam tieto:

https://www.heinie.com/cart/product_inf ... ucts_id=98

A ked som precital tvoju temu tak ma to urcitym sposobom potesilo, ze v tom nelietam sam. Je to takmer nadludska uloha, ich zohnat. Maximum co som zistil je, ze sa daju kupit od nemeckeho distributora, alebo od anglickeho, stoja vsak presne dvojnasobok.Asi 106 libier. :blink: A to hovorim o Heinie Straight Eight Night Sight SlantPro Set. To co chcem ja, nemaju vobec :mad: Tolko im nedam ani nahodou.
Ako si to vyriesil? Podarilo sa Ti to ?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 25

Registrován: ned 22.4.2007, 15:15

Příspěvek od asterix » ned 17.6.2007, 9:27

yokyto: Poradím Ti ještě glockparts.com a požádej Johna aby Ti je sehnal.
Tak som im tam koli tym mieridlam ( https://www.heinie.com/cart/images/319.jpg ) napisal a (sice nie John) Dave mi slubil ze mi ich zozenie. Presli dva mesiace bez odpovede, uz som aj zabudol ze Dave existuje a on Dave napisal ze ich uz ma. A uz su na ceste ku mne.:mrgreen: Inak neni sanca sa zo statov ku nim dostat. Ked budede nieco zhanat.. skusal som mozne, nemozne..
Ziadnu licenciu som nemusel riesit aj ked mieridla stali cez $100 *40*
V podobnej situacii, Skuste sa obratit na Davea. glockman@glockparts.com
One ShoT - One HiT
.::GLocK 17::.

Zpět na „Příslušenství“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz