Výbuch střelného prachu v Plzni poškodil byty a zranil muže


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Výbuch střelného prachu v Plzni poškodil byty a zranil muže

Příspěvek od Stepan » ned 18.2.2007, 17:25

V bytě ve Skalní ulici v Plzni vybuchl střelný prach, tlaková vlna poškodila i dva sousední byty. Muže, který s prachem manipuloval, odvezla záchranka.
18.2. 2007 17:09

PLZEŇ - Na místě výbuchu teď statik posuzuje míru poškození domu.

O zraněních muže, kterému střelný prach vybuchl, zatím nejsou přesnější informace.

http://www.novinky.cz/krimi/vybuch-stre ... nkrk2.html


Přebíjel?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 485

Registrován: ned 01.10.2006, 19:36

Bydliště: Sev. Morava

Příspěvek od daveG17 » pon 19.2.2007, 10:05

Asi ano, jinak si těžko vysvětlit ten střelný prach doma... Spíš by mne zajímalo, kolik prachu mu muselo bouchnout, aby to mělo takový efekt. Jelikož si aktuálně kupuju svůj první lis, docela mě to vyděsilo.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 35

Registrován: pon 06.11.2006, 13:37

Zbraň: GLOCK

Bydliště: střední Čechy

Příspěvek od Marek » pon 19.2.2007, 13:25

...v televizi říkali, že manipuloval s prachem a přitom kouřil! K tomu snad není co dodat.
daveG17: zkoušel jsem zapálit rozsypaný střelný prach, co jsem smetl po práci s přebíjecím lisem ze stolu (samozřejmě na bezpečném místě) a překvapilo mě, že to byl jen takový intenzívnější oheň. Určitě záleží i na druhu prachu. Výbušnější je černý střelný prach. Ze zprávy není jasné o jaký prach šlo. Pokud dodržíš bezpečtnostní pravidla, nemusíš se bát.
Marek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 470

Registrován: úte 27.6.2006, 13:27

Bydliště: Západ

Příspěvek od Poli » pon 19.2.2007, 16:21

Hlavně bych tipoval, že mu to baflo v pixle, protože jinak by to asi jen shořelo. Pokud u toho kouřil, tak je to k...t
Nejhorší je smrt z vyplašení.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 485

Registrován: ned 01.10.2006, 19:36

Bydliště: Sev. Morava

Příspěvek od daveG17 » úte 20.2.2007, 21:55

Marek: jo, předpokládám, že obecně střelný prach pořádně bouchne až když nemá kolem sebe dost volného prostoru, jinak spíš rychle hoří. No kouřit u přebíjení nehodlám. Vlastně nehodlám dělat vůbec nic jiného, než se pekelně soustředit na všechny důležité pohyby :)

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz