CIZINA - zbrane, zakazy, apod.


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Uživatelský avatar

Příspěvky: 1190

Registrován: pát 05.8.2005, 15:16

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od cybernetic » stř 28.2.2007, 18:25

igloo
a žiadný problém nie je :)
Glock 17 3rd., sa.24, sa.58V,sa.58P, sa.61
Uživatelský avatar

Příspěvky: 160

Registrován: stř 10.1.2007, 20:10

Příspěvek od igloo » stř 28.2.2007, 21:29

ne ne ne žádnej problém není. Volal jsme si poprvé na hranice a kolega od nás mi řekl jak postupují naši a pak zašel ke kolegům Slovákům a tam mu potvrdili , že postupují stejně. přijedeš předložíš oznámíš, že vezeš zbraň a pro jaké účeli. Oni pak bud si zkontrolují zbraň a nebo ne to je jeich rozhodnutí a jedeš dál.
Glock 19 5 gen.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: pát 12.5.2006, 15:00

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od String1 » čtv 01.3.2007, 7:41

Zajímavé, podle toho, co je psané v zákoně bys na to měl dostat povolení ze Slovenska. Docela zajímavé by bylo znát na tohle názor někoho, kdo se zákonem pracuje. Tohle bych totiž také rád věděl. Je fajn, že tě třeba na hranicích pustí, ale co na to tamní policie v případě kontroly, nebo nějakého problému?

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 01.3.2007, 7:54

Nejdrvi opet citace zakona:
§ 49 Evropský zbrojní pas
(1) Evropský zbrojní pas je veřejná listina, která jeho držitele opravňuje při cestách do jiných členských států Evropské unie vézt s sebou zbraň v něm zapsanou a střelivo do této zbraně v množství odpovídajícím účelu použití, pokud členský stát Evropské unie, do kterého nebo přes který cestuje, udělil povolení k cestě s touto zbraní. Vzor evropského zbrojního pasu stanoví prováděcí právní předpis.

(2) Odchylně od odstavce 1 může lovec zbraň uvedenou v § 6 písm. a) a b), anebo sportovní střelec zbraň uvedenou v § 5 písm. a) až f) nebo v § 6 písm. a) a b), vézt s sebou bez předchozího povolení 1 nebo více těchto zbraní během cesty přes 2 nebo více členských států s cílem vykonávat loveckou nebo sportovní činnost, pokud je držitelem evropského zbrojního pasu, ve kterém je taková zbraň nebo takové zbraně uvedeny, a pokud může prokázat účel své cesty, zejména předložením pozvání. Tato výjimka však neplatí při cestě do členského státu Evropské unie, který zakázal nabývání a držení dotyčné zbraně nebo který je podmiňuje udělením povolení. V tomto případě musí být proveden záznam v evropském zbrojním pase.
Jinymi slovy - pokud beru Slovensko jako tu zemi, kam jedu a pokud beru, ze jejich rozdeleni zbrani je zhruba sta\ejne jako u nas pak:

a) pokud vezu Cckovou zbran, muzu jet normalne na hranice, ukazat pozvanku a pokracovat dal

b) pokud vezu Bckovou zbran (pac ta je podminena udelenim povoleni), tak tato vyjimka neplati !!! (Chapu to tedy, ze spravne dle zakona bych mel zadat o povoleni docasneho vyvozu zbrane nebo tak neco) - akorat by me zajimalo, co znamena veta: "V tomto pripade musi byt proveden zaznam v EZP"

Igloo - to, ze hranicema projedes - to bych nebral jeste jako , ze je to ofikl... Nedej boze, aby ti zbran vykoukla nekde na namesti a policajti te zkontrolovali... A nedej boze, abys totez zkusil v Nemecku ;-(
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 01.3.2007, 8:00

cmk: ta vyjimka konkretniho statu asi bude jmenovite vypsana v EZP *4*.

Jinak je to presne co jsem mu rikal i ja, to ze mu to proslo je spise nevedomost celniku. A navic dle meho by mel rozhodne drzet a ne nosit.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 932

Registrován: pon 15.5.2006, 13:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Všude a nikde

Příspěvek od provarenec » čtv 01.3.2007, 8:39

Přehledy jsou tu pěkně napsané, já jen napíšu 2 zkušenosti. Policie v Německu je přímo alergická na "vystřelováky", boxery, nunchaky... Takže bacha!! Na můj dotaz co když dělám třeba kung-fu a mám u sebe nunchaky, kopí, šavli... - prý musím věrohodně prokázat, že jdu na téning. Takže kimono, přezuvky v tašce...

Druhá zkušenost. V británii si můj kamarád na výletě krájel chleba "rambokudlou". Jela kolem policie - Na zem! Ruce za hlavu!... Už si nepamatuju jak dlouho byl na vazbě (řádově týdny) ale 20 let!! nesmí do Británie.

Na Británii bacha, sou to totální idioti :?
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27
Uživatelský avatar

Příspěvky: 68

Registrován: ned 27.8.2006, 15:51

Bydliště: Středočech

Příspěvek od kukurap » čtv 01.3.2007, 17:19

Pro Satana
Od roku 2004 tj.vstupu naší země do EU celníci na státních hranicích ( krom letišt) neslouží.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 504

Registrován: čtv 08.12.2005, 12:57

Bydliště: Č. Budějovice

Příspěvek od icks » čtv 01.3.2007, 18:15

Britové sou fašouni, pardon za tvrdá slova, ale kdyby četli Orwella nikdy by takhle nemohli zmagořit. Jejich ekonomickou prosperitu bych za naší svobodu nikdy nevyměnil.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 106

Registrován: stř 22.3.2006, 0:09

Zbraň: GLOCK

Polsko?

Příspěvek od brumla » čtv 01.3.2007, 19:27

Chystam se do Pobalti, pochopitelne se zbrani :) Napsal jsem mejl na polskou ambasadu, zatim zadna odezva. Jsem uprimne zvedavy, co mi odpovi :)
Ono by bylo zajimave vedet nejen za jakych podminek se kde muze zbran drzet a (hlavne) nosit, ale i pouzit. Uz nase NO vyzaduje pro neznaleho dost vysvetlovani, jak je to potom v jinych zemich?
Je to rozhodne namet na zajimavou databazi. Kdybyste nekdo vedel o podobne peknem prehledu jako byl ten o nozich, vsichni cestovatele to jiste uvitaji :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 160

Registrován: stř 10.1.2007, 20:10

Příspěvek od igloo » čtv 01.3.2007, 20:59

Já se vrátím k tomu slovensku na hranicích sdšluji slovenským policistům to že jedu se zbraní kategorie B a že ji mám pro osobní ochranu... pokud by toto nebylo v pořádku ten policista by mě přes ty hranice neměl pustit a měl by si ji ponechat na hranicích kde bych si ji vyzvedl při odjezdu ze Slovenska....
Glock 19 5 gen.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 01.3.2007, 21:08

No, ja myslim, ze citace Ceskyho zakona je pomerne jasna...

Stat musi udelit povoleni s cestovanim se zbrani do teto zeme.

Bez predchoziho povoleni smi zbran evzt pouze lovec a nebo sportovni strelec, ale to pouze v pripade, ze se drzeni teto zbrane nepodminuje v danem state povolenim (tedy jako u nas nakupkou) - pak je zase potreba povoleni statu...

Toliko podle me jasne stanovi zakon...

Ale jaka je aplikace, to by chtelo vyjadreni MVCR nebo nekoho podobnyho...
Teoreticky by tim "povolenim statu" mohl byt i souhlas policajta na hranicich, prakticky si myslim, ze to tak asi byt nema...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 106

Registrován: stř 22.3.2006, 0:09

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od brumla » čtv 01.3.2007, 21:35

to cmk Prave.. ja vim, co rika nas zakon, ale chybi mi znalost toho, co rikaji zakony ostatnich statu.
Nechci se vracet od hranic, je to prece jen streka :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 160

Registrován: stř 10.1.2007, 20:10

Příspěvek od igloo » sob 03.3.2007, 13:20

já to vidím tak, že musí existovat dohoda mezi ČR a SR ohledně zbraní a jejich převozu a použitíé na uzemí druhého státu a proto se tak postupuje.
Jinak jsme se včera bavil s kolegama co slouží na letišti a podle nich je to v pořádku jen musím dodržet zákony druhého státu. A do letadla mi sice neputí zbraň sebou, ale uschová se v bezpečnsotí schránce v zavatzadlovém prostoru letadla a vyzvednu si ji tam kam letadlem cestuji...
Glock 19 5 gen.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: pát 12.5.2006, 15:00

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od String1 » pon 05.3.2007, 6:52

Hmm, zajímavé, že se o takové dohodě nepíše v tom zákoně, pokud něco takového existuje, bylo by asi zajímavé zjistit, kde všude ...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 160

Registrován: stř 10.1.2007, 20:10

Příspěvek od igloo » pon 05.3.2007, 16:18

string1 začnu to hlerdav ASPI hend jak na to budu mít čas ted mám spoustu jiných starostí :o))
Glock 19 5 gen.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 106

Registrován: stř 22.3.2006, 0:09

Zbraň: GLOCK

Polsko

Příspěvek od brumla » pát 23.3.2007, 11:47

..a asi nejen Polsko: Dneska jsem se byl zeptat na polskem konzulatu, za jakych podminek muze turista drzet, nosit zbran na uzemi PL. Odpoved od pana konzula byla "neni takova moznost, jen sportovni akce".

Takze reseni asi bude teleskop, malo veci pri sobe a rychly boty :)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 28.3.2007, 20:10

Zrovna v jinem vlakne psal dotycny toto:
Radowan píše:Prostym dotazem na slovenske ambasade jsem zjistil, ze zbran muzu na Slovensko legalne privezt jen za loveckym nebo sportovnim ucelem. Lze to najit i na www.minv.sk Protoze se v mem pripade nejedna ani o jedno, a pouziti zbrane bych musel hlasit policii, je tento thread v podstate bezpredmetny.....
Odkaz:
:arrow: viewtopic.php?p=29378#29378
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Příspěvek od FRENKY » stř 28.3.2007, 20:25

Denska ráno jsem někde zahlíd, že Česko má za 9 měsíců vstoupit do schengenského prostoru.
Změní se něco ohledně cestování se zbraní?
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 31

Registrován: čtv 16.2.2006, 22:49

Bydliště: Praha

Příspěvek od WINTR » sob 31.3.2007, 23:54

Je to trochu jinak. Od 1.9. 2007 začnou na pozemních hranicích ČR a letištích s mezinárodním provozem kontroly nejen vůči českým pátracím databázím jako nyní, ale i vůči celoevropské schengenské pátrací databázi. Od 1.1.2008 budou pokračovat tyto kontroly jen na našich letištích s mezinárodním provozem, ale hranicemi mezi námi a sousedními zeměmi se bude jen projíždět (bez kontroly). Pokud jde o zbraně - ve společné pátrací databázi jsou kromě jiného i odcizené, ztracené a pohřešované střelné zbraně, takto nahlášené v kterékoliv zemi schengenského prostoru.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Příspěvek od FRENKY » ned 01.4.2007, 13:30

Wintr: Díky za fundovanou odpověď. Spíš jsem ale myslel, jestli se (v souvislosti s absencí kontrol na hranicích) změní něco při cestování s legálně drženou zbraní.
Předpokládám ale, že i nadále budou platit současné postupy (evropský ZP, oznámení PČR, povolení státu do kterého cestuji ..atd), jen to asi nikdo nebude na hranicích hlídat (o to to bude asi horší, pokud mě v sousedním státě chytnou se zbraní a bez potřebných lejster).
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz