STEPAN - Co znamená zákon?


Různé existence vyskytující se (nejenom) na našem fóru

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 19.3.2007, 9:44

Jo - a jeste jedna vec - neni pravda, ze se trestni zakon (konkretne NO a KN) tak uplne nehodi...
Podle me se hodi a chybi jim jen to, co uz maji na SLovensku (vetsi prava pri ochrane vlastniho majetku u sebe doma) - ale majetek se zbrani v ruche chranit lze - dost to prida na durazu vyrcenych povelu vuci zlodeji (pripadne v nekterych pripadech lze pouzit i varovny vystrel, kdyz je na nej cas, prida to na durazu a neohrozi to nikoho v nepravou chvili - sourozenci nekterych zde diskutujicich by mohli vypravet).
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 19.3.2007, 9:48

Japhy: podle vseho ty asi nemas zadny majetek ze? Pokud ano a pokud sis na nej poctive vydelal, tak bys to asi videl jinak.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 19

Registrován: pát 16.3.2007, 10:51

Zbraň: GLOCK

Bydliště: České Švýcarsko

Příspěvek od Japhy » pon 19.3.2007, 9:53

cmk: Schválně ho dráždit rozhodně nehodlám. Jen jsem chtěl říct, že tím pádem nastává situace, kdy se na naší stranu přiklání další polehčující okolnosti. Asi jsem byl málo diplomatický :D
Vím, že na sraz zbraň nutně nepotřebuju, ale Pha není zrovna za rohem, tak na to první oťukávání to zkouším u nás.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » pon 19.3.2007, 9:53

Satan: Proc tak utocne??
cmk: Ee, praveze zlodej v poklidu zdrhal a klenotnik byl v patre - v podstate jen vystrcil ruku dolu z okna a strilel. Byl to starsi clovek a uhral to na to, ze byl opakovane vykredenej a porad pridaval bezp. opatreni - ale stejne mu to vymlatil a on musel nejak branit majetek. O zdravi fakt neslo.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 19.3.2007, 9:56

Japhy píše:Další člověk, další názor, byť o dost optimističtější. O zadržení jsem už taky přemýšlel, ale stejně nevím. Neříkej mi, že ho sejmeš, když prostě bude chtít v klidu odejít. Strašně asi bude záležet na tom, s kým budeš mít tu čest, jestli to bude vychcánek, kterej ví, co dělá nebo vyplašenka anebo cholerik.
Tak ja to zopakuju - kdyz budes rvat dostatecne hystericky nahlas, vybudis v tom clovekovi pocit, ze jsi schopen cehokoli - i ho smahnout do zad, kdyz bude odchazet nebo utikat. Takze pak se ti radsi podvoli a zustane na miste...
Dalsi vec - pokud chytneme zlodeje na miste - mame pravo ho omezit na svobode - my mame pravo mu zatarasit cestu a nepustit ho ven - to znamena - pokud on bude chtit jit ven, bude muset pres nas - to znamena - bude na nas muset zautocit - tzn. v tu chvili mame pravo se branit...
Chlapi - nehledejte zbytecnej "neopodstatnenej" duvod, proc strilet a nebo naopak nevymejslejte duvody, proc to vlastne nejde.
Ve chvili, kdy tam ten zlodej bude musime mit jasno o pravech, kterak ho legalne zastavit - a jestli on pri tom na nas navic zautoci a my ho pri tom budeme bohuzel nuceny strelit (protoze umlatit se nenechame) - jeho smula.

Vic uz fakt snad nelze napsat - pokud je treba vysvetleni, stav se na tom sraziku v patek :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 19.3.2007, 9:58

Starosta: protoze tohle me vzdycky dokaze zvihnout ze zidle - pseudohumanisticky-havlovske uvazovani stylu "mel asi tezke detstvi", pripadne "otec ho bil" a podobne. To ani nic podobneho nejsou prece duvody proto, aby me nekdo sahal na MUJ majetek. Nasledky takoveho konani si samozrejme ponese kazdy, nicmene predpokladam, ze nejake vycitky kvuli hajzlovit mit clovek asi nebude. Tak to proste vidim ja.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 19

Registrován: pát 16.3.2007, 10:51

Zbraň: GLOCK

Bydliště: České Švýcarsko

Příspěvek od Japhy » pon 19.3.2007, 10:01

Satan: ???. Nevím, jak jsi na to přišel. Majetek mám, i když to není barák za dvě mega nebo malůvka od Picassa. Navíc jsem si na něj vydělal poctivě. Jen jsem chtěl říct, že je rozdíl v tom, co mi bere. Pokud si "půjčí" moje dítě, střílím hned, ale jestli bude chtít odejít třeba s hodinkama...
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 19.3.2007, 10:04

Japhy: no vidis to, tak tu hranici mas asi nekde jinde. Uz jenom tim, ze ti vstoupil do obydli udelal nejakou skodu. Netusim jake mas hodinky, ale ty moje v cene 20 tisic by mne docela mrzely, stejne i jako kdyby me bral nejakou zbytecnost. Nicmene jak psal drive CMK, prijd na sraz, tam se to vysvetluje vsechno lepe.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 19

Registrován: pát 16.3.2007, 10:51

Zbraň: GLOCK

Bydliště: České Švýcarsko

Příspěvek od Japhy » pon 19.3.2007, 10:06

cmk: Dík, víc netřeba. Chtěl jsem rozproudit debatu o věci, o které jsem neměl jasno.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » pon 19.3.2007, 10:07

cmk: Moc pekne napsano, vskutku.

Satan: Dobry, ale je snad zbytecny nekoho osocovat, ze nema zadny majetek, nebo ze si na nej poctive nevydelal, pokud ma jiny nazor, nez Ty...?
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 19.3.2007, 10:10

Starosta: protoze me nenapadl jiny duvod, proc by jinak rikal to, co rika.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » pon 19.3.2007, 10:11

To je fuk, nechme toho.
cmk to popsal dobre.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 19

Registrován: pát 16.3.2007, 10:51

Zbraň: GLOCK

Bydliště: České Švýcarsko

Příspěvek od Japhy » pon 19.3.2007, 10:19

Satan: Hodinky nemám :D I tobě děkuju, i když jsi mě docela vytočil.

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » pon 19.3.2007, 10:27

Tsts - kdo by v tom bytě byl? Jen ty a útočník (následná mrtvola). Kdo bude svědčit proti tobě? Kdo dosvědčí, že nerozkopl dveře a nevrhl se na tebe? Nikdo. Otázka je, jdestli v takovém případě skutečně dokážeš zbraň použít. Asi by bylo lepší mu do tlamy cáknout slzák a vzít ho něčím těžkým po hlavě a zavola policii, násilné vniknutí, porušení domovní svobody atd.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 19.3.2007, 10:34

Mistral: presne to jsem psal dneska rano v 8:12. Radeji aby vypovidal jeden, nez aby ten druhy (utocnik) si to nejak prikrasloval.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 19.3.2007, 11:10

Mistral píše:Tsts - kdo by v tom bytě byl? Jen ty a útočník (následná mrtvola). Kdo bude svědčit proti tobě? Kdo dosvědčí, že nerozkopl dveře a nevrhl se na tebe? Nikdo. Otázka je, jdestli v takovém případě skutečně dokážeš zbraň použít. Asi by bylo lepší mu do tlamy cáknout slzák a vzít ho něčím těžkým po hlavě a zavola policii, násilné vniknutí, porušení domovní svobody atd.
Hele, babky, co v noci nemuzou spat, chodej vencit psy a jsou desne vlezly - tech je vsude dost a proste MUSIS pocitat s tim, ze nejaka takovahle babka bude koukat zvenku na to, co se tam deje a kdyz takovahle babka rekne: "no ten v ty kukle pak sel klidne ven a ten v tom pyzamu za nim vybehl, predbehl ho a zastrelil ho" tak budes mit celkem problem...
Opakuju - nehldejme zbytecne vic co by kdyby, ani nejaky zpusoby typu "kdyz to nikdo nevidi a zlodej nebude svedcit proti, muzu co chci"...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » pon 19.3.2007, 11:20

cmk: Presne tak - kdyz uz budu muset nekoho zastrelit, chci mit vyreseno, ze na to mam plny pravo - jak moralni tak zakonny. Aspon v ramci moznosti.
Trestat zlocince ma soud - ne ja.
A radsi ozelim video a strelim vedle nej aby si nasral do gati (kdyz jde jen o majetek), nez abych mel (rozbity) video a mrtvolu na dvorku.
Ale to je kazdeho vec, jak to bere.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 113

Registrován: úte 23.5.2006, 11:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: skoro Praha

Příspěvek od Reno » pon 19.3.2007, 11:27

Plne souhlasim s tim, co pise cmk ...

Jen pripojuju - i kdyz to mam v hlave dobre srovnany a svoji rodinu i majetek urcite branit v pripade nutnosti budu (a to vsemi moznymi prostredky)

Tak .... je mi jedno kdo me bude soudit, ale sam pred sebou bych neco, co je obcas v predchozich prispevcich naznacovano neobhajil. Neco jako svedomi mam hodne vyvinute ....

Nastesti mam pres 90kg a z minulosti pres 10 let zkusenosti pobihani v kimonu ... Tzn. na strileni myslim az doopravdy jen pokud to jinak nepujde i se vsemi nasledky (ktere jak pocitam hned zdurazni cert - tzn. pokud zlodeji napr. prerazim celist, tak je tu samozrejme velka sance, ze si vymysli nejakou pohadku proc u me byl a potom bezel proti me ... a ze je vlastne on ten poskozenej chudak). Svedomi a vlastni pravda je stale silnejsi ....

Reno

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 19.3.2007, 11:30

Tak ja sice za sebou 10 let v kimonu nemam, ale kdyz jsem ted na zavode jako rozhodci prohlasil, ze jestli mi nekdo na stagi otoci zbran mezi lidi (pac zrovna stage, co jsem piskal sla resit tak, ze se za pohybu dozadu vytahla pistole a strilelo se dopredu a zaroven se tlacil kocarek > mohlo to nekoho "donutit" se na kocarek otocit i s pistoli), ze na nej zezadu hupsnu a zalehnu ho, vypadal jsem asi dost odhodlane, jelikoz to takhle resili jen 2 lidi - ostatni nejdriv zabehli s kocarkem a tasili az za prekazkou :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 113

Registrován: úte 23.5.2006, 11:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: skoro Praha

Příspěvek od Reno » pon 19.3.2007, 11:36

Jo ono nekdy odhodlany vyraz, spravny ton hlasu a hlavne i ty spravny kila :D udelaji taky dost ....

Zpět na „Exoti na fóru“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz