Policista na lince 158 odmítl pomoci. Trest? Výtka


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Policista na lince 158 odmítl pomoci. Trest? Výtka

Příspěvek od S474N » pát 06.4.2007, 8:44

Praha - Když byla Jana Čermáková z Prahy koncem listopadu na služební cestě v Plzni, volal jí vystrašený syn: V bytě narazil na zloděje.

Žena okamžitě vytočila tísňovou linku 158, ale plzeňský policista ji odmítl a nadto jí vynadal. Proč volá do Plzně, když je z Prahy?

Na postup policie si Jana Čermáková stěžovala a velitelé dotyčného operačního důstojníka potrestali. Policista nepřišel ani o zaměstnání, ani o hodnost, ani o prémie či část platu. Nadřízení mu udělili výtku.

Stížnost míří k inspekci
Janu Čermákovou takový trest pobouřil, hodlá si stěžovat u Inspekce ministra vnitra. "Pokud já udělám nějaký přestupek, zaplatím pravděpodobně pokutu. On ohrozil svojí neschopností život mého dítěte a dostal jen výtku?" zlobí se.

Zatímco se paní Čermáková v onen listopadový podvečer snažila dovolat pomoci a policisté ji stále odkazovali na další a další telefonní čísla, syn si vlezl do kouta v kuchyni a čekal, co se bude dít. Ženě a synovi nakonec pomohli na tísňové lince městští strážníci v Plzni, kteří zorganizovali výjezd pražských policistů.

Oznámení opatření o pochybení
Trest pro ignorantského policistu Janě Čermákové policie ani nesdělila.

O výtce udělené policejnímu důstojníkovi se dozvěděla teprve od Aktuálně.cz. Policie stěžující si ženě sdělila pouze to, že dotyčný policista "hrubým způsobem" porušil vnitřní směrnice a že bude potrestán.

"Tato pochybení byla oznámena jeho nadřízenému s tím, aby přijal vhodná opatření k zamezení opakování takového postupu při vyřizování na linku 158 a vymezení osobní odpovědnosti tohoto policisty," napsal Čermákové vedoucí vnitřní kontroly západočeské policie Oldřich Milt.

Jméno? Tajné!
Plzeňská policie odmítla Aktuálně.cz sdělit i jméno dotyčného policisty. Odvolala se přitom na zákon chránící osobní údaje lidí.

"Paní Čermáková ale určitě ví, o koho jde," řekla Jana Václavová z tiskového oddělení západočeské policie.

Jana Čermáková však říká, že policie jí jméno policisty také nesdělila. "Jeho jméno neznám. Jediné, co jsem od policie dostala, je jeden list papíru s oznámením, že dotyčný policista hrubým způsobem porušil předpisy," řekla Aktuálně.cz Čermáková.

Zloděje policie dopadla
Mnohem spokojenější je Čermáková s tím, jak policie vyšetřovala vloupání do jejího bytu.

"Musím říct, že jsem byla mile překvapená," řekla Aktuálně.cz Čermáková. "Se synem jsem v poměrně krátké době sestavila podobu pravděpodobného pachatele a policie ho už dopadla."


Puvodni odkaz:
:arrow: http://aktualne.centrum.cz/domaci/soudy ... ?id=394833
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 160

Registrován: stř 10.1.2007, 20:10

Příspěvek od igloo » pát 06.4.2007, 9:15

Tomu se říká ostuda policie a musím říct, že tento přístup mě jako občana s...
Glock 19 5 gen.

Příspěvky: 20

Registrován: pon 12.2.2007, 22:22

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Vysočina

Příspěvek od tome » pát 06.4.2007, 21:02

Mě to přijde celkem normální, proto na policii nespoléhám.

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz