Skíni vs ľudia


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Příspěvky: 81

Registrován: stř 26.10.2005, 17:15

Bydliště: Slovensko VK

Skíni vs ľudia

Příspěvek od psycho » pon 07.11.2005, 10:14

Neviem či niekto z Vás zaregistroval vraždu mladého chalana na Slovensku skínmi. Išlo o 21 ročného študenta VŠ. Nekonfliktný typ, dobrák (ale taký si to vždy zlíznu najviac), hudboník a básnik. Tak to o ňom aspoň písali a na fotke vyzerá že je to pravda. Išiel cez park v Bratislave. Boli siedmi a napadli ich 15 ! skíni. Bezdôvodné napadnutie, kopance, búchance a 7 bodných rán. Vôčšina smrteľných. Na chrbte mal gitaru... proste život je sviňa. Alebo nie život, ale taký chudáci, ktorý nevedia asi čo robiť z nudy. Ja by som najradšej urobil ZASE to čo bolo dávno. Tábory. Vyhladzovacie, mučenícke a nadrbal tam všetkých takých impotentných frustrovaných chudákov. Prečo sa taký hajzli navážajú vždy do slabších, do fyzicky menej zdatných a ešte k tomu v prevahe. Asi by sa nám zišla v tomto svete nejaká filmová postava ako napr. Batman, Spiderman, Superman, ktorá by každého ochránila. Ale ja sa radšej ochránim sám. Lebo si pamätajte, že keď sa neochránite sami, neochráni Vás nikto! Ja patrím tiež medzi tých fyzicky menej zdatných. Pri svojom veku 26 rokov, vážim 64 kg, čo je sa mi zdá dosť málo, ale nič s tým nenarobím. A preto mám pri sebe vždy svojho Glocka, aby som v nejakom prípade, ktorý dúfam nikdy nenastane, nemal v sebe 7 dier po noži alebo zbrani. Snažím sa vedieť naučiť narábať so svojou zbraňou čo najlepšie, najrýchlejšie a najpresnejšie, aby som v kritickej situácii mohol konať čo najrozumnejšie. Ešte jedna veta nakoniec. Je lepšie zbraň mať a nikdy ju nepoužiť, ako ju raz nemať.
"Vyhýbaj sa svojmu nepriateľovi a keď sa mu nemôžeš vyhnúť, tak sa chovaj tak, aby sa na budúce vyhol on Tebe"
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 07.11.2005, 10:23

S tim naprosto souhlasim, sice jsem vahove o dalsich 50% jinde nez ty *40*, ale i tak s sebou nosim Gecko - je to jako s kondomem - lepsi mit a nepotrebovat, nez nemit a potrebovat. Rozhodne nosim nejenom kvuli sobe, ale i kvuli ostatnim. Nevim jestli si zaznamenal pripad "Plamenaku" - gang mladistvych, kteri mlatili v prevaze lidi - hlavne bezdomovce, skejtaky a proste vsechny mensi a slabsi. Takovyhle nekde videt na ulici, tak se asi neznam.

Příspěvky: 81

Registrován: stř 26.10.2005, 17:15

Bydliště: Slovensko VK

čo urobiť?

Příspěvek od psycho » pon 07.11.2005, 11:53

Aj keď s tými zákonmi je to u nás ťažké. Dlho by som sa rozhodoval čo by som robil, keby na mňa išlo 5 skínov. Vedel by som, že ma neidú pozvať na kávu :lol: Vytiahol by som gun, vystrelil do vzduchu a keby sa približovali ďalej, vystrelil znova. Oni by si mohli myslieť že mám nejaký poplašák. Keby ich to neodradilo, namieril by som na niečo v ich blízkosti, keby tam niečo bolo, napr, smetný kôš. Niečo, aby zistili že mám v ruke fakt skutočnú zbraň. Keby pokračovali, asi by som sa dal na útek. Útek je vraj najlepšia obrana. Lenže oni sa rozbehnú za mnou. a je problém. Zastal by som, otočil by som sa. Keby boli hlúpy, mali by v ruke nôž, baseballku, boxera. Keby som videl zbraň, rozhodne strieľam! Lenže keby som ju nevidel, čakal by som kým neprídu ku mne a nezačnú ma biť? Potom mi zoberú búchačku a zomriem vlastnou zbraňou? Ako som písal, som fyzicky menej zdatný, takže by som musel vystreliť. Strelil by som toho, ktorý by bol ku mne najbližšie. To by ich odradilo ... A ja by som si nejaký čas posedel v chládku a robil ostatným štetku :(
"Vyhýbaj sa svojmu nepriateľovi a keď sa mu nemôžeš vyhnúť, tak sa chovaj tak, aby sa na budúce vyhol on Tebe"
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 07.11.2005, 13:08

A proc bys mel utikat? To by ses jako obratil zady k utocnikum, zvlast kdyz nevis, jestli nemaji v kapse/bombru treba zbran? Bud bych se snazil situaci predejit a nebo ji resit. Myslis si, ze kdyz vystrelis do popelnice a ta poskoci, ze kluci do tebe pujdou? Ja si myslim opak, protoze oni nevi, koho prvniho z nich smaznes. Jakmile ukazes strach, tak mas prohrano predem.

Příspěvky: 81

Registrován: stř 26.10.2005, 17:15

Bydliště: Slovensko VK

Příspěvek od psycho » pon 07.11.2005, 13:26

Pisal som moznosti, keby sa take nieco stalo. Utekat by som neutekal, nie som dobry bezec. Mam este k tomu astmu, takze neviem ako daleko by som zabehol :? Ostal by som stat, vytiahol gun a ... cakal. Vystral by padol. Prvy do vzduchu, druhy do smetiaka .. ale ked tam smetiak nebude?? :shock:
"Vyhýbaj sa svojmu nepriateľovi a keď sa mu nemôžeš vyhnúť, tak sa chovaj tak, aby sa na budúce vyhol on Tebe"
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 07.11.2005, 13:36

psycho: nezlob se, ale to je uz moc v rovine "kdyby, kdyby, kdyby" *4*.

Příspěvky: 81

Registrován: stř 26.10.2005, 17:15

Bydliště: Slovensko VK

Příspěvek od psycho » pon 07.11.2005, 13:46

Vždy je lepšie ako "kdyby" ako keď sa povie "bolo to tak, že ..." :wink:
"Vyhýbaj sa svojmu nepriateľovi a keď sa mu nemôžeš vyhnúť, tak sa chovaj tak, aby sa na budúce vyhol on Tebe"
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 07.11.2005, 13:54

psycho: na tvou argumentaci mohu rict, ze taky se muze stat, ze "kdybys" vytahl zbran, tak vsichni utecou hned *4*. Uz chapes tu absurditu s kdyby? Stejne je kazda situace jina a individualni.

Příspěvky: 81

Registrován: stř 26.10.2005, 17:15

Bydliště: Slovensko VK

Příspěvek od psycho » pon 07.11.2005, 14:09

Tak to by bolo to najlepšie. Vytiahneš zbraň a všetci utečú ... :lol: Škoda, že nie vždy to tak funguje :(
"Vyhýbaj sa svojmu nepriateľovi a keď sa mu nemôžeš vyhnúť, tak sa chovaj tak, aby sa na budúce vyhol on Tebe"
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 07.11.2005, 16:07

Ty mas spatne zkusenosti a nebo si to pouze myslis? Znam nekolik lidi v mem okoli, kteri nekolikrat vyuzili moznost "hrozba zbrani" a VZDYCKY to zafungovalo. Jednou se teda muselo strilet do popelnice a podruhe do zahonu, ale i tak to pomohlo.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1190

Registrován: pát 05.8.2005, 15:16

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od cybernetic » pon 07.11.2005, 17:27

psycho
použil som už hrozbu použitia zbrane,bez výstrelu-našťastie-náš SK zákon nepozná pojem -hrozba zbraňou-to je iba u Policajtov,chválabohu.
Ale k veci,ak by si to napálil do protivníka,začal by sa poriadny kolotoč.Bola by ti odobratá zbraň až do ukončenie súdneho procesu,čo isto vieš ,že na SK to trvá a trvá....A dovtedy sa bráň ako chceš.Kua ,zákony postavené na hlavu,dokedy ešte bude štát chrániť´´chudáčikov´´násilníkov.Z násilníka sa na sude vykľuje vzorný otec 4 detí,v práci a kolektive obľubený a ty si ho chcel zabiť chudinku.Súd akosi zabudne,že si sa bránil .....
Tak si môžme vybrať.........
Glock 17 3rd., sa.24, sa.58V,sa.58P, sa.61
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: stř 14.9.2005, 17:36

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od abeille » pon 07.11.2005, 17:32

Satane, jestli si pamatujes, neni to tak dlouho, co u nas stihali pana za to ze zrakvil zbrani 2 pany, co mlatili zenskou. Drzeli ho 4 mesice v base ve vazbe a pak ho propustili na nutnou obranu. Jestli si to pamatuji dobre, tak jim taky ukazal zbran, vystrelil do vzduchu a snad jeste ustupoval a oni ho dohnali a pak je dorakvil. Věřím, že 90% lidí to odradí, ale i s těmi 10% je dobrý se zabývat, aby pak člověk nebyl překvapen. Lepší to mít promyšlené, aby to pak člověk nezvoral.
Psycho, jestli ti to zdraví dovolí tak ti doporučuju posilovnu a megamas, . A cca 10 kg přibrat :wink: .
G17, a když ne G17 pak G10 nebo G12.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: stř 14.9.2005, 17:36

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od abeille » pon 07.11.2005, 17:34

A vždyť u vás na slovensku měli zavést dokonce i, že když vám v noci někdo vleze do baráku, tak ho můžeš bez pardonu sejmout, nebo mám nějaké špatné informace? Jedná se sice o trochu jiný případ, ale usuzoval bych, že se vám to tam začíná zotavovat.
G17, a když ne G17 pak G10 nebo G12.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 07.11.2005, 17:47

abeille: pan se dopustil nekolika chyb. Samozrejme je nutne o tom premyslet, hlavne o pouzite strategii, moznosti okamziteho zavolani sveho pravniho zastupce apod. Pokud jde o obrannou situaci, tak tam toho moc nevymyslis. Bud se budes branit a nebo se nechas treba zabit.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1190

Registrován: pát 05.8.2005, 15:16

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od cybernetic » pon 07.11.2005, 18:16

ano od 1.1.2006
§ 22
Krajná núdza.

(1) Čin inak trestný, ktorým niekto odvracia nebezpečenstvo priamo hroziace
záujmu chránenému týmto zákonom, nie je trestným činom.
(2) Ten kto odvracia nebezpečenstvo uvedené v odseku 1, a pritom prekročí hranice
uvedené v odseku 3, nebude trestne zodpovedný, ak konal v silnom rozrušení spôsobenom
charakterom nebezpečenstva, ktoré u neho viedlo k zmätku, strachu alebo zľaknutia.
(3) Nejde o krajnú núdzu, ak bolo možné toto nebezpečenstvo za daných okolností
odvrátiť inak, alebo ak spôsobený následok je zrejme rovnako závažný alebo ešte
závažnejší ako ten, ktorý hrozil. Rovnako nejde o krajnú núdzu, ak ten, komu
nebezpečenstvo priamo hrozilo, bol podľa všeobecne záväzného právneho predpisu
povinný ho znášať.


§ 23
Nutná obrana.

(1) Čin inak trestný, ktorým niekto odvracia priamo hroziaci alebo trvajúci útok na
záujem chránený týmto zákonom, nie je trestným činom.
(2) Za odvracanie priamo hroziaceho útoku na záujem chránený týmto zákonom sa
považuje aj konanie, keď sa niekto vzhľadom na dôvodné okolnosti prípadu mylne
domnieva, že útok hrozí.
(3) Ten kto odvracia útok a pritom nie sú splnené podmienky uvedené v odseku 1
alebo 2, nebude trestne zodpovedný, ak konal v silnom rozrušení spôsobenom útokom,
najmä v dôsledku zmätku, strachu alebo zľaknutia.
(4) Nejde o nutnú obranu, ak obrana bola celkom zjavne neprimeraná útoku, najmä
spôsobu útoku, miestu a času útoku, alebo okolnostiam vzťahujúcim sa k osobe útočníka
alebo k osobe obrancu.


§ 26
Oprávnené použitie zbrane.

(1) Použitie zbrane v súlade so zákonom nie je trestným činom.
(2) Za použitie zbrane v súlade so zákonom sa považuje aj jej použitie proti inému
na ochranu života, zdravia alebo majetku vo svojom obydlí, ak sa v ňom zdržuje neoprávnene, pokiaľ
nejde o nutnú obranu.
(3) Nejde o oprávnené použitie zbrane podľa odseku 2, ak bola pritom inému
úmyselne spôsobená smrť a nešlo o nutnú obranu.
Glock 17 3rd., sa.24, sa.58V,sa.58P, sa.61

Příspěvky: 81

Registrován: stř 26.10.2005, 17:15

Bydliště: Slovensko VK

Příspěvek od psycho » úte 08.11.2005, 8:08

Ten zákon aj bude platný?? Jasné, že sa snažím posilovať, lenže mám nejaké zdravotné problémy, takže s tým nič nenarobím. Nezdá sa Vám, že pri Oprávnenom použití zbrane sa body 2 a 3 nejak bijú? Bod 2 hovorí, že nemusí ísť o nutnú obranu a bod 3 že musí ísť o nutnú obranu. Alebo si to zle vysvetľujem? Kebyže sa mi stane to s tými skínmi asi som skončil. Zbraň by mi zobrali poliši a skíni by povedali, že oni okolo mňa len obchádzali a nič so mnou nechceli mať spoločné, atď, ...
"Vyhýbaj sa svojmu nepriateľovi a keď sa mu nemôžeš vyhnúť, tak sa chovaj tak, aby sa na budúce vyhol on Tebe"

Příspěvky: 81

Registrován: stř 26.10.2005, 17:15

Bydliště: Slovensko VK

Příspěvek od psycho » úte 08.11.2005, 10:56

ups Už som si to prečítal viackrát a POCHOPIL som :D
"Vyhýbaj sa svojmu nepriateľovi a keď sa mu nemôžeš vyhnúť, tak sa chovaj tak, aby sa na budúce vyhol on Tebe"
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1190

Registrován: pát 05.8.2005, 15:16

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od cybernetic » úte 08.11.2005, 15:05

psyho
:D ˇveď preto
ozaj z ktorej časti SK si?Ak to nie je tajomstvo :D
Glock 17 3rd., sa.24, sa.58V,sa.58P, sa.61

Příspěvky: 81

Registrován: stř 26.10.2005, 17:15

Bydliště: Slovensko VK

Příspěvek od psycho » úte 08.11.2005, 15:44

cybernetic Nie je to tajomstvo :lol: Som z Veľkého Krtíša. Glocka mám od júna. Predtým som mal CZ100, ale to bol teda SHIT! Dajú sa objednať tie veci s logom MG aj na Slovensko? Odkiaľ si ty?
"Vyhýbaj sa svojmu nepriateľovi a keď sa mu nemôžeš vyhnúť, tak sa chovaj tak, aby sa na budúce vyhol on Tebe"
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1190

Registrován: pát 05.8.2005, 15:16

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od cybernetic » úte 08.11.2005, 15:53

som z KE.Myslím,že po dohode z S474N to pôjde.Objednal som si záslepku a došla :) To som rád ,že tu niesom sám zo Slovenska :lol:
Glock 17 3rd., sa.24, sa.58V,sa.58P, sa.61

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz