Časové omezení platnosti ZP sk. E


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Příspěvky: 2

Registrován: stř 04.7.2007, 10:10

Časové omezení platnosti ZP sk. E

Příspěvek od tTony » stř 04.7.2007, 10:52

Zdravím.

Chci si udělat zbroják sk. E (osobní ochrana).
Mám dotaz. Je platnost ZP omezena a je třeba po určité době pravidelně absolvovat přezkoušení? Nebo je to jednou pro vždy a na pořád?

Děkuji.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » stř 04.7.2007, 11:06

viz níže, 2 měsíce před uplynutím doby platnosti se donese zdravotní způsobilost a požádá se o vydání nového průkazu. Zkouška OZ už se nedělá. Platnost ZP je 5 let, to bys měl vědět když si chceš ZP dělat. Je to v zákoně a ten si přečíst musíš/měl bys. Jestli mohu doporučit, udělej si i sk. B ;)

§ 16
Zbrojní průkazy a jejich skupiny
(1) Zbrojní průkaz je veřejná listina, která fyzickou osobu opravňuje k nabývání vlastnictví a držení zbraně nebo střeliva do těchto zbraní v rozsahu oprávnění stanovených pro jednotlivé skupiny zbrojního průkazu a v rozsahu těchto oprávnění k jejich nošení nebo k provádění pyrotechnického průzkumu podle oprávnění stanoveného pro skupinu F zbrojního průkazu. Doba platnosti zbrojního průkazu je 5 let. Zbrojní průkaz lze vydat podle posudku o zdravotní způsobilosti s dobou platnosti kratší než 5 let.
§ 24
Vydání nového zbrojního průkazu
http://portal.gov.cz/wps/portal/_s.155/ ... s=10#10821
Uživatelský avatar

Příspěvky: 579

Registrován: úte 19.4.2005, 12:50

Zbraň: ruzne

Bydliště: Praha

Příspěvek od Scout » stř 04.7.2007, 11:28

Urcite i B, mam pocit ze pak budes moct kupovat i strelivo do zbrani, an ktery nemas prukaz zbrane, i kdyz nevim, jestli to jeste plati nebo jestli jsem to nejak nepopletl. Kazdopadne budes z oblika na pripadnych soutezich. A kdyz uz to jednou budes delat, zauvazuj i o ostatnich skupinach, protoze delat kvuli rozsireni zkousky je megaopruz.
Scoutův teorém hledání ponožek: Pár neexistuje.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » stř 04.7.2007, 12:02

Ano, v tom, že můžeš koupit i jiné střelivo než do pistole kterou vlastníš a přebíjet je hlavní půvab skupiny B ;) Na samotnou sk. E ani nemůžeš kámošovy helpnout a nakoupit mu když už jsi v prodejně ;)
http://portal.gov.cz/wps/portal/_s.155/ ... s=10#10821
vyjímám z § 28
Oprávnění držitelů zbrojních průkazů

(2) Držitel zbrojního průkazu skupiny B nebo C je oprávněn
a) podle účelu užívání nabývat do vlastnictví a držet, popřípadě nosit sportovní nebo loveckou zbraň kategorie B, na kterou mu bylo vydáno povolení, nebo sportovní nebo loveckou zbraň kategorie C; tuto zbraň může nosit pouze na střelnici nebo v místech, kde je k tomu oprávněn podle zvláštního právního předpisu,14)
b) přebíjet pouze pro vlastní potřebu sportovní náboje nebo lovecké náboje se středovým zápalem podle technologických postupů, které udávají výrobci jednotlivých dílů nábojů, nebo
c) nabývat do vlastnictví střelivo nebo jednotlivé části nábojů do zbraní kategorie B nebo C.
Přebíjet náboje nebo nabývat do vlastnictví jednotlivé díly nábojů smí jen osoba starší 18 let.

(4) Držitel zbrojního průkazu skupiny E je oprávněn
a) nabývat do vlastnictví a držet, popřípadě nosit zbraň kategorie A, na kterou mu byla udělena výjimka, zbraň kategorie B, na kterou mu bylo vydáno povolení, nebo zbraň kategorie C,
b) nabývat do vlastnictví střelivo nebo jednotlivé díly nábojů pouze do zbraně, kterou je oprávněn držet, a to po předložení průkazu zbraně, a
c) nosit nejvýše 2 zbraně, které nesmí nosit viditelně.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 187

Registrován: pát 23.6.2006, 22:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: střed Moravy

Příspěvek od Missak » stř 04.7.2007, 22:18

V každém případě doporučuji k tomu E minimálně B, ale raději i A a D, nikdy nevíš, kdy se hodí. Já mám jen E, už jsem se hádal s policajtama o 858 Tacticala (Bčková zbraň), s prodejcem o dlouhou malorážku (jen teoreticky). Prostě jsem se rozhodl, že když mi letos končí ZP a budu ho muset prodlužovat, tak si ho hned rozšířím. Kdybych to udělal tenkrát, vyšlo by mě to levněji. A to nepřebíjím, tam bych se asi dohadoval co chvíli.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 485

Registrován: ned 01.10.2006, 19:36

Bydliště: Sev. Morava

Příspěvek od daveG17 » pát 06.7.2007, 0:01

tTony: Co se týče skupin, doporučuju alespoň B+E. Já si B dělal kvůli tomu, že bych "někdy v budoucnu možná" začal přebíjet. A to "někdy v budoucnu" najednou přišlo sakra rychle - pár měsíců po udělání zbrojáku ;)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » pát 06.7.2007, 9:44

daveG17:
A to jako, že když máš jen sk E a nemáš sk. B tak nemůžeš přebíjet ??? :shock:
A kdopak ti pověděl takovej nesmysl? *4068*
(4) Držitel zbrojního průkazu skupiny E je oprávněn

a) nabývat do vlastnictví a držet, popřípadě nosit zbraň kategorie A, na kterou mu byla udělena výjimka, zbraň kategorie B, na kterou mu bylo vydáno povolení, nebo zbraň kategorie C,

b) nabývat do vlastnictví střelivo nebo jednotlivé díly nábojů pouze do zbraně, kterou je oprávněn držet, a to po předložení průkazu zbraně

c) nosit nejvýše 2 zbraně, které nesmí nosit viditelně.

(5) Držitel zbrojního průkazu smí ze zbraně, kterou je oprávněn držet, střílet pouze v místech, kde je k tomu oprávněn podle zvláštního právního předpisu,14) nebo na střelnici, pokud se nejedná o použití zbraně k ochraně života, zdraví nebo majetku.
Z toho logicky vyplívá, že pokud je držitel sk. E oprávněn držet jednotlivé díly nábojů, může pro svou potřebu v klidu přebíjet *3971*
Naposledy upravil(a) para dne pát 06.7.2007, 10:02, celkem upraveno 1 x.
"Only the dead have seen the end of war."

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » pát 06.7.2007, 9:58

para: No asi můžeš přebíjet do zbraně, kterou máš oprávnění držet
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » pát 06.7.2007, 10:05

HV:
No já bych kalibr kterej nemám nepřebíjel, páč mi to příjde jako snaha na nic :roll:
"Only the dead have seen the end of war."

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » pát 06.7.2007, 10:08

para: je to fakt, ale kámošovi náboje koupit němůžeš ;) (pokud nemáte stejnou ráži) ...mimochodem, přebíjet se stejně může pouze pro svoji potřebu ;)

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » pát 06.7.2007, 10:12

...ještě jsem vymyslel jeden případ, kdy by se B mohlo hodit. Koupíš si novou zbraň, zajdeš ji zaregistrovat ale průkaz dostaneš až za 14 dnů (typicky já na Praze 4) Tak bych si ze zbraně nemohl bouchnout v tomto mezidobí, protože si do ní nemohu koupit náboje.
Naposledy upravil(a) HV dne pát 06.7.2007, 10:21, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » pát 06.7.2007, 10:12

HV píše:mimochodem, přebíjet se stejně může pouze pro svoji potřebu ;)
Přesně tak
Navíc po mě nikdy při nákupu střeliva nechtěli průkaz zbraně jen ZP :wink:
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » pát 06.7.2007, 10:17

Béčko je dobrý, že nemáš problémy když chceš koupit dlouhou. Pokud je ale policajt rozumnej dá ti nákupku na dlouhou i na sk. E páč zákon o zbraních nikde vysloveně nepíše že nemůžeš mít dlouhou zbraň na obranu a ani nějak nedefinuje nebo nezkoumá jestli dlouhou zbraň lze nosit skrytě 8-)

Ale naprosto souhlasim s kolegama že když si někdo dělá ZP je dobrý si udělat rovnou i sk: B........pro klid :wink:

P.S. I když já osobně sk.B sice nemám (mam D E) ale taky žiju *793*
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 485

Registrován: ned 01.10.2006, 19:36

Bydliště: Sev. Morava

Příspěvek od daveG17 » pát 06.7.2007, 12:46

para píše:daveG17:
A to jako, že když máš jen sk E a nemáš sk. B tak nemůžeš přebíjet ??? :shock:
A kdopak ti pověděl takovej nesmysl? *4068*
(4) Držitel zbrojního průkazu skupiny E je oprávněn

b) nabývat do vlastnictví střelivo nebo jednotlivé díly nábojů pouze do zbraně, kterou je oprávněn držet, a to po předložení průkazu zbraně


Z toho logicky vyplívá, že pokud je držitel sk. E oprávněn držet jednotlivé díly nábojů, může pro svou potřebu v klidu přebíjet *3971*
Ne. Z toho logicky vyplývá, že jako držitel skupiny E si můžeš ty komponenty nakoupit.

(2) Držitel zbrojního průkazu skupiny B nebo C je oprávněn
b) přebíjet pouze pro vlastní potřebu sportovní náboje nebo lovecké náboje se středovým zápalem podle technologických postupů, které udávají výrobci jednotlivých dílů nábojů, nebo
c) nabývat do vlastnictví střelivo nebo jednotlivé části nábojů do zbraní kategorie B nebo C.
Přebíjet náboje nebo nabývat do vlastnictví jednotlivé díly nábojů smí jen osoba starší 18 let.

Jako držitel zbrojáku B si můžeš komponenty KOUPIT a z nich náboj PŘEBÍT při dodržení postupů a blablabla... Souhlasím, je to cele koko...na a nechápu, proč u Ečka taky není možnost přebíjet taxativně řečena. Ale ... holt... není. Klidně ať si každý přebíjí na Ečko, jeho boj ;)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » pát 06.7.2007, 12:52

daveG17 píše:Ne. Z toho logicky vyplývá, že jako držitel skupiny E si můžeš ty komponenty nakoupit.
No to je mi teda logika :roll: a co s nimi bude dotyčnej dělat když nesmí přebíjet? :shock:

Dvěma slovy...mýlíš se :wink:

Nebo je snad někde napsáno, že držiteli ZP sk. E je zapovězeno přebíjet???
Jestli ano prosím dej odkaz. Pokud to není výslovně zákonem zakázáno pak nevidim problém.

Navíc mě osobně je to putna páč nepřebíjim 8-)
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 187

Registrován: pát 23.6.2006, 22:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: střed Moravy

Příspěvek od Missak » pát 06.7.2007, 15:15

no tak kluci, nehádejte se o malichernostech :) , prostě všichni víme, že je lepší si to Bčko udělat. třeba i proto, že se bude chtít zúčastnit nějakých sotěží a to ne vždy jde jen s Ečkem. to přebíjení pto E není zakázané (ale přímo ani povolené) a hlavně jsou ty problémy s nákupem a registrací dlouhé (někdy přímo už u prodejce). Řekněme že se zamiluje do střelby na dlohé vzdálenosti a to se špatně vysvětluje, proč si takovou pušku kupuju na osobní ochranu. I když zákon to vyloženě nezakazuje, ale někde může mít s PČR problémy. Prostě ta 500 za skupinu několikrát vynahradí pozdější možné problémy a nervy. a navíc je na to stejně potřeba méně bodů při testu než na E. 8-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » pát 06.7.2007, 15:33

Missak:
Šak já se nehádam 8-)
Je to asi tak nějak jak jsi napsal :wink:
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 135

Registrován: úte 03.10.2006, 19:54

Zbraň: G22, FSN-01, P22

Bydliště: Ústí n. L.

Příspěvek od Rincewind » pát 06.7.2007, 16:13

Panove, muzete mi rict, na jake strelecke souteze je vyzadovana sk.B? Nechci timto rypat, opravdu me to zajima.

Prebijeni se sk. E zakazano neni, alespon v ZoZ jsem to nenasel.

Na E se da prokazatelne poridit i dlouha; o tomhle se na oddeleni budu klidne rad a dlouho hadat, rad trvam na svych pravech.

A mimochodem - prodali mi strelivo pouze na ZP sk.E, prukaz zbrane nikdo videt nechtel. Ani na strelnici, ani na prodejne. :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 485

Registrován: ned 01.10.2006, 19:36

Bydliště: Sev. Morava

Příspěvek od daveG17 » pát 06.7.2007, 18:42

para píše: Navíc mě osobně je to putna páč nepřebíjim 8-)
Já vím-už jsi tady někde psal, že Tvé přebíjení by asi brzy skončilo výbuchem baráku nebo tak cosi :) A co se týče zákona, není myslím nikde řečeno, že s Ečkem nesmíš přebíjet. Je řečeno, že s Ečkem můžeš nakoupit komponenty a s Bčkem nakoupit komponenty a přebíjet. Já nevím, v jakém deliriu tyhle skvosty zákonodárci psali, případně proč není u Ečka řečeno totéž, co u B. A právní rozbor nechám právníkům, já jsem odborností doma jinde ;)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » pát 06.7.2007, 18:48

daveG17 píše:Já vím už jsi tady někde psal, že Tvé přebíjení by asi brzy skončilo výbuchem baráku nebo tak cosi :)
Jj přesně tak by to dopadlo *3971*
"Only the dead have seen the end of war."

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz