Časové omezení platnosti ZP sk. E


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Uživatelský avatar

Příspěvky: 187

Registrován: pát 23.6.2006, 22:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: střed Moravy

Příspěvek od Missak » pát 06.7.2007, 19:27

2Rincewind: S přebíjením i s dlouhýma s tebou souhlasím. Problém je v tom, že někde si policie vysvětluje zákon po svém (protiprávně) a jsou s tím zbytečné tahanice. Např.já jsem si s 858 něco podobného zažil u nás. Proto říkám, že ta 500 za odstranění těchto problémů stojí. V každém případě souhlasím, že s přebíjením je ten zákon hodně dvojsmyslný a nedomyšlený (naštěstí :P )
S tou sportovní střelbou si nejsem úplně jistý, jelikož střílet nechodím, ale myslím že na např.IPSC by mě asi jen s E nepustili, dokonce se vedla polemika i u LOSu, pokud to nebyla klubovka. Možná by se podklad k tomu našel i v zákoně, ale to se mi fakt nechce hledat, jelikož to jde mimo mě. Určitě k tomu dá někdo svoje fundované názory z těch, co se těchto akcí aktivně účastní.
Tady jde hlavně o to a píšu to už podruhé, udělat si minimálně to B k E a je ušetřeno hodně problémů ať už oprávněných nebo neoprávněných (a těch je asi víc) 8-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 135

Registrován: úte 03.10.2006, 19:54

Zbraň: G22, FSN-01, P22

Bydliště: Ústí n. L.

Příspěvek od Rincewind » sob 07.7.2007, 8:38

Missak: no vidiš, a zrovna v té první části se neshodnem - já se strašně rád hádám o svá práva, obzvlášť s policajtem který si myslí že je nejchytřejší. :D

Na ty LOSy apod se schválně zkusím někde ptát, to mne docela zajímá. Uznávám že IPSC je ryze sportovní záležitost, tam bych to pochopil. Ale u LOSu by mě to dost překvapovalo, je to výrazně v rozporu s tím, co jsem o LOSu pochopil. Viz například popis ze stránek gunlexu: "LOS – lidová obranná střelba, je soutěž určená široké střelecké veřejnosti, zejména těm z nás, kteří se rozhodli pro svou obranu nosit palnou zbraň". No ale jestli i do tohohle kecá zákon... :?

Jinak ano, kdo si chce ušetřit možné starosti, ať si udělá E i B. Já dělal jen E, protože B mi nepřinese naprosto nic.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 187

Registrován: pát 23.6.2006, 22:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: střed Moravy

Příspěvek od Missak » sob 07.7.2007, 12:17

No já myslím, že jsme se shodli, rozdíl je jen v přístupu. mě to taky nevadí se dohadovat, někdy v tom vidím taky docela zábavu, ale pokud můžu jít cestou menšího odporu, tak proč ne? Já si můžu vyhádat svý, ale oni si můžou dát zákonnou lhůtu na vydání povolení apod. na 858 jsem čekal týden, na krátkou to mám na počkání. kdyby chtěli, čekám měsíc. to pro mne nemusí být výhra i když to povolení nakonec dostanu.
u LOSu vidím smysl této soutěže podobně - pro širokou veřejnost, nevím ale jak je to při mistrovských soutěžích. klubovky v pohodě. ale jak říkám, zatím to nestřílím, tak jsem po tom nějak podrobně nepátral.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » sob 07.7.2007, 19:53

U LOSu se polemika urcite nevedla - krome Mistrovstvi republiky je v podstate kazda soutez klubovka zaroven zapocitavana do kvalifikace na MCR.
Nehlede na to, ze v pravidlech ani neni nutnost ZP vlastnit, i kdyz zcela logicky si vetsina poradatelu do propozic da, ze hlasit se mohou pouze strelci s platnym ZP.
Takze ano - LOS je stale pro sirokou verejnost.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 135

Registrován: úte 03.10.2006, 19:54

Zbraň: G22, FSN-01, P22

Bydliště: Ústí n. L.

Příspěvek od Rincewind » sob 07.7.2007, 20:55

missak: souhlas podpis :wink:
cmk: diky

Příspěvky: 1556

Registrován: pon 04.4.2005, 10:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kraj Vysočina

Příspěvek od Selag » pon 09.7.2007, 7:01

Mám jenom skup "E" a chtěl sem začít přebíjet. Ptal sem se na OŘ PČR, ti si nebyli jistí, tak se ptali na "kraji" Odpověď byla jednoznačná - na "E" je možno přebíjet náboje pro vlastní potřebu. Tak vesele přebíjím :-)
A na "E" jsem u nás dostal bez problémů Takticala 858 i na nošení .-)
Glock 17, CZ 75 TS konfigurator, Sig 226 X-Five, DD M4, CZ 75 TS2 Depp Bronze, Ruger SP 101, KMR L-02 Spectra
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » pon 09.7.2007, 16:41

Selag píše: Odpověď byla jednoznačná - na "E" je možno přebíjet náboje pro vlastní potřebu.
No samozřejmě, ani bych nečekal jinou odpověď. Navíc na jiný skupiny lze taky přebíjet jen pro vlastní potřebu Ne? Takže je Ečko v tomto směru plnohodnotná skupina jako třeba B 8-)
"Only the dead have seen the end of war."

Příspěvky: 36

Registrován: pát 26.1.2007, 16:27

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Radowan » pon 09.7.2007, 19:42

Selag píše: A na "E" jsem u nás dostal bez problémů Takticala 858 i na nošení .-)
Jasně, mám za to že pokud zákon něco explicitně nezakazuje, tak to dovoluje a tím pádem na to zaručuje plné právo. To platí jak pro přebíjení, tak i pro držení a nošení jakékoli zbraně pro osobní ochranu, pokud jsou splněny všechny zákonné podmínky. Mám pouze E a taky mám doma v šuplíku povolení na Tacticala, zatim chybí jen peníze a chuť vydat se na nákup.

Stran toho přebíjení pro skupinu E je možné, že jim při schvalování zákona tato věta pouze vypadla. Nic to však na věci nemění, přebíjet se může.

Sice je to OT, ale snad to moc nevadí :oops:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 504

Registrován: čtv 08.12.2005, 12:57

Bydliště: Č. Budějovice

Příspěvek od icks » pon 09.7.2007, 23:58

To že na E můžeš dostat brokovnici nebo pušku je přece zcela v pořádku a nevidím na tom nic špatného a nemyslim že by ze zákona prostě něco vypadlo.

Už sem to tu někde dával (ofic. vyjádření k této problematice):
http://www.mvcr.cz/aktualit/sdeleni/2004/zb_pruk.html
"I když násilí v obraně vždy bude v očích lidí pevných zásad smutnou nezbytností,
mnohem horší by bylo, kdyby pachatelé zla vládli spravedlivým."- sv. Augustin
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 10.7.2007, 8:34

icks: proc bys nemohl na E dostat pusku?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 504

Registrován: čtv 08.12.2005, 12:57

Bydliště: Č. Budějovice

Příspěvek od icks » úte 10.7.2007, 14:12

S474N píše:icks: proc bys nemohl na E dostat pusku?
:?: Já přece píšu že jí dostat můžu a že je to dobře.
"I když násilí v obraně vždy bude v očích lidí pevných zásad smutnou nezbytností,
mnohem horší by bylo, kdyby pachatelé zla vládli spravedlivým."- sv. Augustin
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 10.7.2007, 15:12

icks: jo sorry, nejak jsem to blbe precet *4*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 10.7.2007, 15:13

Cert> moc prace? :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 50

Registrován: pát 21.5.2010, 22:50

Zbraň: Glock 17

Re: Časové omezení platnosti ZP sk. E

Příspěvek od Davidek182 » sob 22.5.2010, 18:39

Nazdar kolegové střelci.
Jsem držitelem ZP sk. B + E. Rozhodl jsem se, že si kvůli ceně nábojů budu náboje přebíjet a jelikož nestojím o zbytečné průsery, tak jsem sháněl informace k této problematice. Protože vidím, že výklad zákonů se na jednotlivých OŘ PČR liší, tak jsem svůj dotaz ohledně přebíjení zaslal přímo na příslušné ministerstvo. Odtud mi přišla tato odpověď.

Držitel sk. B může nakupovat a držet komponenty na výrobu nábojů a tyto náboje může pro vlastní potřebu přebíjet.

Držitel sk. E může nakupovat a držet komponenty na výrobu nábojů, ale nemůže náboje přebíjet. Může pouze nakoupit potřebné komponenty nábojů a tyto poté předá osobě s platnou licencí na výrobu střeliva, ovšem sám si náboje přebíjet nemůže.

No, aby jste viděli, že vám nevěším bulíky na nos, přiložím ke svému příspěvku tu výše zmíněnou odpověď z ministerstva. Je tam vysvětleno, proč nemůžeme se sk. E přebíjet a taky je tam odpověď na otázku, jestli může držitel sk. E použít přebíjené náboje pro osobní ochranu.
Přílohy

[Přípona doc byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Časové omezení platnosti ZP sk. E

Příspěvek od S474N » sob 22.5.2010, 22:07

Davidek182: ale to, ze se nesmi nosit prebijene vzdycky bylo naprosto jasne.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Časové omezení platnosti ZP sk. E

Příspěvek od cmk » pon 24.5.2010, 10:25

Ja mam zase nekde odpoved, ze nosit prebijene naboje sice je prestupek, ale paklize budou odpovidat dovolenemu vyrobnimu provedeni, tak pro minimalni spolecenskou nebezpecnost tohoto prestupku to pravdepodobne nebude nikdo resit, ale ze to nemuzou zarucit, ze to je v pravomoci prislusnych mistnich organu.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Časové omezení platnosti ZP sk. E

Příspěvek od Nikdo » pon 24.5.2010, 10:32

Není tu někde diskuse o nošení přebíjenek, ať neza$íráme toto vlákno?
Napadají mne minimálně dva případy, kdy budu přeíjenky zcela legálně nosit (pakliže odpovídají dovolenému výrobnímu provedení):
1) Koupím je. Např. od podnikatele s příslušnou zbrojní licencí.
2) Vyrobím si je např. pro sportovní účely. Napáskuju, cvaknu na opasek a jdu sportovat. Rozhodně nenosím pro potřeby obrany, jen mi přijde nejbezpečnější přenášet pistoli na opasku a nabitou. Předpokládá to, že mám ZP B,E.

Příspěvky: 664

Registrován: čtv 29.5.2008, 20:57

Bydliště: Praha

Re: Časové omezení platnosti ZP sk. E

Příspěvek od cityshark » pon 24.5.2010, 12:44

Dvojku bych nebral. Prenaset nabitou = nosit.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Časové omezení platnosti ZP sk. E

Příspěvek od Nikdo » pon 24.5.2010, 12:47

Tak přeformulujem předposlední větu. Není to nejbezpečnější (to by mohlo napovídat, že se v případě potřeby hodlám bránit přebíjenkama), je to nejpohodlnější. OK? :wink:

Příspěvky: 664

Registrován: čtv 29.5.2008, 20:57

Bydliště: Praha

Re: Časové omezení platnosti ZP sk. E

Příspěvek od cityshark » pon 24.5.2010, 14:23

On se tu za chvili CMK vytasi primo s citaci ze zakona, nicmene proste neprojde to. Nabita je nabita = noseni. Drzeni = nenabita. Pokud budes mit naboje mimo zbran, pak OK.

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz