Noseni zbrane bez pouzdra


Debaty o různém příslušenství k pistolím GLOCK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 3

Registrován: stř 04.7.2007, 17:37

Noseni zbrane bez pouzdra

Příspěvek od sparc » stř 04.7.2007, 17:55

Zdravim vsechny zde pritomne,
chtel jsem se hromadne zeptat, zda nekdo z pritomnych nosi zbran bez pouzdra. Mam tedy na mysli za paskem v kalhotech, ne v ledvince atd.

Mam zkusenost s nosenim na pravem boku za pasem, mysleno s pazbou smerem dopredu, uzpusobene pro taseni krizem (pistole na pravem boku a leva ruka tasi), ale je pravda, ze kdyz clovek nema vice utazeny pasek, pri behu musi davat pozor na jeji vyklouznuti, jinak je noseni dosti pohodlne a taseni taktez neni problem ani vsede v aute.

A pripojuji dotaz na vnitrni pouzdro, o kterych se tu dosti psalo - vyrovna se nektere z vnitchnich pouzder pohodlnosti noseni teto metode bez pouzdra?

Diky za tipy
[sparc]
Uživatelský avatar

Příspěvky: 579

Registrován: úte 19.4.2005, 12:50

Zbraň: ruzne

Bydliště: Praha

Příspěvek od Scout » stř 04.7.2007, 18:04

No kdyz jsou u kalhot poutka dost blizko u sebe a clovek ma silnej pasek, tak se do toho da vlozit pistole tak, ze ma bezpecne krytej lucik, ale osobne jsem takhle nikdy nenosil. Na vnitrni noseni mam Dastu v ruznych velikostech (na ruzne zbrane) a je to fajn pouzdro, rozhodne bych ho doporucoval, protoze zbran je lepe fixovana k telu.
Scoutův teorém hledání ponožek: Pár neexistuje.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3

Registrován: stř 04.7.2007, 17:37

Příspěvek od sparc » stř 04.7.2007, 18:37

Ano, o Daste jsem uz cetl mnoho tady :) Zajdu do nejakeho obchodu a poptam se po ni, pripadne vyzkousim, zrejme to bude osvedcene reseni, jak koukam.

Jednu Dastu mam, avsak podpazni s popruhama pres zada, ale to je samozrejme vhodne tak pod sako :-)

Diky tedy za tip
[sparc]
Uživatelský avatar

Příspěvky: 121

Registrován: stř 09.5.2007, 19:54

Zbraň: G34,ZVI98 a 06,CZ858

Bydliště: Brno

Příspěvek od Irminia » stř 04.7.2007, 20:30

noseni bez pouzdra-pred rokem jsem jel tramvaji s jednim nejmenovanym brnenskym strelcem IPSC, ktery takhle "na machra" nesl Glocka a kdyz nastupoval, tak si vypustil zasobnik no a reknu vam, ze se na nas celou cestu vsichni nejak blbe koukali :-)) ono plny sufle z G17 udela docela ranu a lidi pouceni z akcnich filmu i poznaji o co jde ...
S vlídným slovem a pistolí v ruce se dostanete mnohem dál, než se samotným vlídným slovem. AL CAPONE
Uživatelský avatar

Příspěvky: 206

Registrován: úte 22.8.2006, 10:56

Příspěvek od Andy » stř 04.7.2007, 20:52

Noseni krochny bez pouzdra povazuju za total kravinu. Nejsme ve filmu. K pohodlnemu dennimu noseni je treba mit "pohodlne" (coz je individuelni pocit) a bezpecne pouzdro.

Jestli nekdo nese G17 za trenkama a vypusti si zasobnik, tak to o necem svedci. :roll:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3

Registrován: stř 04.7.2007, 17:37

Příspěvek od sparc » čtv 05.7.2007, 0:16

Kupodivu s timto nazorem souhlasim, ale nemel jsem nikdy cest s dost pohodlnym pouzdrem, takze proto jsem navstivil zdejsi diskuze, abych nejake objevil. Ono to noseni za kalhotama neni tak nepohodlne, ale s tim, ze to neni prave orechove s vami vsemi souhlasim. Proto tu jsem :-) Diky vsem za cas, ktery travi reakcemi na muj dotaz, jsou pro mne podnetne.
[sparc]
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1163

Registrován: úte 20.12.2005, 22:29

Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od Lukáš Koukal » čtv 05.7.2007, 1:11

Se mrkni na ten klips ve vedlejším vlákně. Je to de facto nošení bez pouzdra, každopádně ta spona dostatečně spolehlivě brání posouvání zbraně/odkrytí lučíku. Za tu cenu vyzkoušení tolik bolet nebude.
Obrázek

Příspěvky: 359

Registrován: sob 10.9.2005, 18:09

Příspěvek od Maco » ned 08.7.2007, 23:20

Zdravim, ja osobne takhle nosil 1911 full uplne normalne a to jsem pravak a na prave strane nebo do auta na leve do krize a muzu rict dle skusenosti ze bez vnitni dasty jsem nosil casteji mene siroke, ale je treba vyzkouset
PS.: Glocka jsem takle nenosil nikdy :D a sufle mi nastesti nikdy nevypadlo :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 358

Registrován: čtv 17.11.2005, 10:12

Bydliště: Kolín

Příspěvek od Dydla » pon 09.7.2007, 17:19

Byl v bych v názoru ještě radikálnější než Andy ...Zbraň patří do pouzdra nejen kvůli fixaci ale i proto,že je pak stále na jednom místě a po ruce při rychlém tasení- to se o kalhotách říci nedá.Ani ten klip není ideální, nosil jsem takhle Kel-Tec a je to koledování si o ztrátu zbraně.Sám preferuje kydexová pouzdra než měkká. D.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 206

Registrován: úte 22.8.2006, 10:56

Příspěvek od Andy » pon 09.7.2007, 18:34

Presne... plastak patri do plastu. Drzi, dobre se tasi... parada.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » pon 09.7.2007, 20:51

Naprostej souhlas s Dydlou a Andym *52*
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 92

Registrován: ned 14.5.2006, 15:46

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Jihlava

Příspěvek od bobr » pon 09.7.2007, 22:26

no já tvrdím že není nad dobře udělaný kožený pouzdro :-D

Příspěvky: 303

Registrován: úte 07.3.2006, 13:25

Zbraň: GLOCK

Bydliště: poblíž Prahy

Re.:

Příspěvek od vito » čtv 12.7.2007, 12:42

Naprosto souhlasím s těmi, kteří říkají pouzdro. A to zásadně. Zbraň musí být na těle na jednom navyklém místě a v jedné navyklé poloze. Všechno ostatní je špatně. A tuhle skutečnost nepoznáme při normálním vyndávání zbraně z pouzdra. To máme čas na přemýšlení kde že je a myslíme na to vyndávání. Problém nastane, když ji musíme vyndat ve stresu a rychle. A co hlavně, nošení zbraně jinak než v pouzdře je naprosto neprofesionální. Nenechme se zblbnout akčními filmy.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 290

Registrován: úte 28.3.2006, 12:30

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od koudelka » pon 23.7.2007, 12:55

a predsa existuju profesionali, ktori nosia zbran bez puzdra ale na silnej strane, vzadu!
aj ked v ostatnych veciach sa drzim ich rad a nazorov, v tomto pripade sa drzim fobusu a padla!
lepsie sediet, ako lezat

Příspěvky: 303

Registrován: úte 07.3.2006, 13:25

Zbraň: GLOCK

Bydliště: poblíž Prahy

Re.:

Příspěvek od vito » pon 23.7.2007, 15:52

Chtěl bych vidět toho profesionála, jak s pistolí vzadu za kalhotami jede delší dobu v autě. Věřte mi, chce si to zkusit. A ta zbraň tam prostě nedrží. Je na jednom místě, když si sedáš a na jiném, když vstáváš.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » pon 23.7.2007, 17:34

"Je na jednom místě, když si sedáš..." => za opaskem
"...a na jiném, když vstáváš." => na podlaze *4227*
Uživatelský avatar

Příspěvky: 290

Registrován: úte 28.3.2006, 12:30

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od koudelka » úte 24.7.2007, 17:12

musis si najst miesto, kde ti bude sediet a drzat! ja som to asi tyzden skusal a zbran bola na jednom mieste! ale ako som pisal aj tak som sa vratil k fobusu!
lepsie sediet, ako lezat
Uživatelský avatar

Příspěvky: 394

Registrován: stř 23.8.2006, 20:00

Bydliště: Praha

Příspěvek od yokyto » pát 03.8.2007, 20:59

To Koudelka nene to nejsou profíci to jsou hzardéři. Bez pouzdra ani ránu. Pár x let jsem k těm profesionálům patřil a jedno je pro ně příznačné. MAXIMÁlNÍ BEZPEČNOST jak v nošení tak v manipulaci. Mimo jiné na US forech se s despektem hovoří o tzv Meksický způsob nošení. Je to ta největší hloupost. Za mých x let on duty jse viděl několik "borců" co pak muselo do invalidního důchodu. Jeden si dokonce DUOfkou 6,35 střelil skrze kapsu přímo hádejte kam?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 429

Registrován: úte 15.11.2005, 23:05

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od rostar » sob 04.8.2007, 1:46

vito: Přesto, že si Tvých názoru obecně vážím, v tomto případě nesouhlasím. Z taktického hlediska je vhodné mít zmáknuté nošení a tasení zbraně z více míst. A to dokonce i z různých kamuflů(např. kniha, bonboniera, pouzdro dalekohledu, krabice od bot, atp. Jednou jsem viděl supr kamufl z plně funkčního magneťáku, ale to jsou extrémy a v běžném životě ,,civila" se s tím asi moc lidí nepotká. Ale za nošením zbraně na více místech si stojím. Jsou různé situace a pro každou situaci je vhodné jiné místo. Např: Jedu nějakou dálku autem, zbraň na opasku, na levé straně(více ve předu) pro tasení pravou rukou(pro praváky). Jdu do společnosti a mám kalhoty do kterých nedám pořádný opasek, zbraň v podpažním pouzdře. Stejna situace a navíc vím, že budu sundávat sako, zbraň u kotníku. Zádové pouzdro moc nemusím, ale pro lidi co nejezdí autem proč ne. Pouzdro na zádech není vidět ani když ti vítr rozfoukne vestu či sako a není vidět ani při běhu. Když je vedro a mám na sobě jen boxtriko a kraťasi, zbraň v ledvince. Nemusíme se nechat nošením zbraně až tak omezovat co se týká oblíkání. Ale je třeba to mít fakt nacvičené a hlavně si stále uvědomovat kde zbraň mám. Eliminuje to neschopnost rychlého použití zbraně když zrovna není tam kde jí už 20 let nosím. Svého času jsme v rámci výcviku jeden týden v měsíci nosili zbraň na opačné straně a obsluhovali jí výhraně opačnou rukou a to i na střelnici.(samozřejmě ne ve službě. Představa, že nejsem schopen zbraň ovládat když není zrovna na tom jediném zprávném místě, je pro mně nepřijatelná. R
Naposledy upravil(a) rostar dne ned 05.8.2007, 19:18, celkem upraveno 1 x.
Si vis pacem, para bellum!

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Příspěvek od GLOCK69 » sob 04.8.2007, 7:47

2 rostar:
Svým způsobem máš pravdu, ale kolik lidí bude tvrdě trénovat a dostávat drily do těla? Pro ty, kteří to nebudou pravidelně drilovat a myslet na to, je lepší naučit se jedno místo k nošení zbraně a to používat.

Zpět na „Příslušenství“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz