04.08.2007 - Čelákovice - 19. kolo LOS (LKOS a LEX)


Srazy, akce, závody či srandamače příznivců GLOCKu, případně oficiální závody.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 06.8.2007, 21:48

Debaty budou asi 2 - jedna v nejlizsi dobe kvuli kvalifikacnim kriteriim, druha tesne po, aby se to pripadne stihlo doresit do prvniho zavodu - a to je pripadna zmena pravidel... Ja myslim, ze ty lidi jakousi samo-intuici budou vedet, kdo ma prijit a kdo ne :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 326

Registrován: sob 26.5.2007, 22:28

Zbraň: mám

Bydliště: střelnice

Příspěvek od JK-stengan » pon 06.8.2007, 21:54

LOS Brno pak Avim - debata - MČR - debata :wink:

OK to zní docela dobře.

sten 8-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 16.3.2006, 21:42

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od coffee » pon 06.8.2007, 22:06

smith: Když jeden, co to střílí za 14 dní týden, něco vysvětluje druhému, co je na tom ještě hůř (nic ve zlém), tak to tak může vypadat. Ale tím bych se vůbec nezatěžoval.
cmk: Pravdu díš, ale dělat výklad z výkladu, .... to je cesta do pekel, fujtajbl. :wacko:
Ale manuál pro organizátory nebo autory situací by to chtělo. Nechci sem příliš tahat IPSC, ale přiučit se dá. Na závod IPSC jsou předepsány určité typy situací, což se na LOS dá aplikovat, aby se vše neběhalo nebo jen nestřílelo z místa.
Jde o to, jestli má smysl, vždyť kolik je skupin organizátorů? Já to vidím tak na 5 - 6: LEX, bahňáci, kočičky, kohoutci, pistolníci, sranda pistolníci a jednotlivci vypomáhající všem. Není toho tolik, aby se zástupci uvedených sešli a dohodli. Jó, zapomněl jsem na supy, ééé krkavce, ééé sokoly, že stene. :lol: :lol:

Příspěvky: 326

Registrován: sob 26.5.2007, 22:28

Zbraň: mám

Bydliště: střelnice

Příspěvek od JK-stengan » pon 06.8.2007, 22:42

Pavle máš sice pravdu,ale myslel jsem jestli není lepší vyvolat vetší debatu mezi lidma jenž to pořádají a pískají, protože vice hlav více srařek pohoromadě.

P.S dalo by se předejít dalším co když atd...

sten 8-)

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 07.8.2007, 7:43

Jde i o to pritahnout dalsi organizatory.
Ono - prave proto, ze tech skupinek neni az tak moc a hodne se prolinaji (bez cizy pomoci jede akorat Brno a Kuguari), tak se bojim, aby to ty lidi neprestalo bavit.
Takze je potreba ziskat co nejvic lidi z co nejvice koutu zeme.
Me se v ty Lipe podarilo celkem navnadit lidi z SSK Varnsdorf, da se s nima mluvit, zavody podobnyho razu uz nejakou dobu poradaji, tak proc by to nemohl byt LOS - jenze aby je zase pravidelni strelci LOSu nevypiskali, potrebuji mit nejaky "metodicky pokyn", jak to poradat.
Kdyby se takhle povedlo ziskat dalsi 4-5 particek, bylo by to idealni a hrozba ztraty "nadseni" delat zavody, po kterejch se sem tam objevi hlaska "bylo to dobry, ale...", ale objevi se spousta hlasek "stalo to cely za ho*no...", uz by nebyla tak velka.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » úte 07.8.2007, 10:39

Pánové, rád bych Vás požádal věnovat se v této diskuzi hodnocení uvedeného závodu v Čelákovicích a na případné náměty a připomínky založit diskuzi jinou.

Ale neodpustím si také ještě malé OT, i když závody max. pískám a nestavím...
Co třeba udělat na závodech z 5. situací 3 "lidové" a 2 trošku "profesionálnější", kde si i ti střelci co právě vytáhli po roce zbraň z trezoru vyzkouší své "hraniční" možnosti, jak pohybu ve stížené situaci (gumy) nebo se zátaží, střelby za pohybu, krytí atd.? Stejně na situacích většinou nestřílí nováček jako první, takže má šanci odkoukat řešení od někoho "zkušenějšího" a to včetně bezpečné manipulace se zbraní.

Samozřejmě je to i o větší zodpovědnosti rozhodčích, dostáváme se k tomu, kolik rozhodčích je atd..atd.. Jenže to se řeší pořád dokola a nějak zatím nevidím moc "nadšenců", kteří by byli ochotni jít na školení a následně pískat. Takže na školení rozhodčích pak dorazí zase jen staré známé tváře a tito lidé budou další rok poslouchat stížnosti na to, jak špatně kde co postavili, vymysleli a jakému chudákovi dali nespravedlivě proceduru. Jenže když nebude dostatek kvalifikovaných rozhodčích, závody budou pořád "amatérské" a nemůžeme chtít aby situace byly náročnější.

Přemýšlel jsem o tom, co může být přínosem pro nějakého nováčka, který přijde na LOS. Vidí, že vyhraje "profík", který střílí denně, zjistí, že je hrozně pomalý, rozhodčí na něj křičí, že špatně vybíjí, když on to tak má naučeno a 20 let to tak dělá, dostane nějaké procedury, že se zastavil aby trefil terč a nestřílel za pohybu, když mu to prostě nejde... Pokud je sebekritický, řekne si "sáfra, tak jsem si myslel, že umím docela střílet, když na 25 metrů mám všechno v černém a ono to asi není pravda" a nebo si řekne "no jo, to jsou závody pro nabouchaný střelce, profíky, kteří střílí denně a s těmi já nemám co soupeřit. Zůstanu u svých 50 ran za rok a bude". A úkolem si myslím by mělo být takové lidi právě motivovat tak, aby byli sebekritičtí a chtěli se naučit to, jak střílí Dadák, Jareš, Strnad, Maxa či Zapletal.
Doufám, že "otcové" LOSu, Standa a Tratom to vědí a mají "road map" na to, jak tento základní cíl splnit. Byla by škoda, aby LOS byl buď oblečené IPSC nebo naopak "pouťová" střelnice.
Naposledy upravil(a) Jasik dne úte 07.8.2007, 11:10, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 16.3.2006, 21:42

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od coffee » úte 07.8.2007, 10:41

OK, ale přitáhnutí dalších organizátorů a debata o pojetí pravidel jsou dvě různé věci. Nechci být předpojatý, neznám jejich zkušenosti, ale právě z tohoto důvodu by bylo lépe je obeznámit až hotovým materiálem, než znovu vysvětlovat něco, co se probíralo před rokem, dvěma, ....
Jestliže se debata povede mezi více než 10 zástupci, a už i to je mnoho, bude to jen chaos.
A jestliže se někdo bude cítit odstrčený, že do toho má také co mluvit, měl spoustu příležitostí si to vyzkoušet, ukázat, předvést. Kecat do toho chce kde kdo, ale ochota něco udělat chybí.
Duchovním otcem LOSu je LEX, potažmo Tratom, uvidíme co položí na stůl.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 16.3.2006, 21:42

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od coffee » úte 07.8.2007, 10:47

jasik: Už mne to také napadlo, ale jsem si právě jist, zda by to nebylo kontraproduktivní. Máme průběžné pořadí ročníku, máme neoficiální pohár LOS, kde jsou střelci podle výkonnosti seřazeni, tedy mají pořadová čísla. Co tedy je přidělit podle předchozího ročníku nastálo a střílet situace tak, že nižší čísla by chodila před vyššími (tedy i nově příchozími). Tím by měli možnost se podívat na "vhodné" postupy těch lepších a možná se i něco naučit.

Příspěvky: 326

Registrován: sob 26.5.2007, 22:28

Zbraň: mám

Bydliště: střelnice

Příspěvek od JK-stengan » úte 07.8.2007, 11:57

Pavle:

máš prvdu je to jen o diskuzi co a jak navrhnout je pravdou že Tratom určitě s něčím příjde,ale bude jednoduší když ktomu už bude mít nějaké konkrétní poznatky co a jak by se dalo měnit či zlepšit.

Návrh s číslama je velice dobrá věc a myslím si jestli jsem to dobře pochopil tak už bude v praxi na MČR a uvidíme jak se to osvěčí, ale dostaneme se zase k problému že ti co jsou dobří budou blít pantem že furt střílejí jako první atd... a zase budem tam kde jsme.

spíš bych založil nejakou loterii čísel ve sqvadu kde si před začátkem každý vytáhne číslo a pod tím bude celý závod startovat přednost by měli začátečníci a mírní střelci před profíky - pak by to mělo určitý smysl a naději na přežití prostě hold neměl stěstí tak jde jako první a aspon by to třeba přiblížilo LOS jako takový že nikdy nevíš kdy budeš muset jít a použít to na obranu.

Ale je to jen o domluvě a převedení do praxe na střelnici pokud se uzná že by to mohlo takto fungovat.

sten 8-)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » úte 07.8.2007, 12:36

No, jak to tady sleduju, jen dávejte bacha, aby se LOS "nepřeorganizoval." On totiž od určitého množstvím pravidel začne řád upadat a roste už jenom entropie. :D

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 07.8.2007, 13:00

Zase musime myslet na to, ze pri zavode to musi odcejpat - lidi se odprezentujou, udela se breafing a jde se strilet, takze leda pri breafingu ze by nedo sedel a vytvarel squady podle jasne danych pravidel a ve squadech poradi, ale LOS by tim pomalu prestal byt "lidovy" :-(
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 298

Registrován: pon 08.8.2005, 19:13

Zbraň: Glock

Bydliště: Praha x

Příspěvek od Ptak » úte 07.8.2007, 16:39

Přidám pár telegrafických podnětů:
Před MČR je nutné vyřešit organizaci vlastní akce a doladit kvalifikační kritéria. To už probíhá formou mailové diskuse. Po MČR bude nutná schůzka "rady LOSu" o revizi pravidel a programu na rok 2008. Osobně nejsem pro zásadní předělávání pravidel ale pouze pro jemné doladění. Nejžhavější bude asi návrh CMK na změnu hodnocení. Kdo má další konkrétní námět, ať to dá na papír a pošle Tratomovi. Od minulé porady o pravidlech tvrdím, že je nutné udělat jakýsi "manuál pro organizátory závodů a stavitele situací". Něco jsem před rokem už připravil, ale nedostalo to oficiální posvěcení. Pokud bude zájem, můžeme z něj vyjít. Měl by to být stručný metodický návod jak:
1/ navrhovat situace (aby byly "ze života" a ne jako IPSC :-)
2/ je správně postavit (umístění terčů, neterčů atd..)
3/ je pískat a vyhodnocovat (minimálně omezovat střelce v řešení ap.)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » úte 07.8.2007, 17:50

Ptak: Jo, to je přesně vono! *52* *52* *52*

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Příspěvek od GLOCK69 » úte 07.8.2007, 18:07

A klidně by se to mohlo na stránkách LEXu zveřejnit, ať každý ví...

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 07.8.2007, 19:12

Ptak> ty cetl Tratomovu soukromou postu? Neco podobneho jsem mu posilal jako body do diskuze po MCR :-)
Do Metodickeho pokynu bych dal i co delat pred zavodem (kdy kde jak prezentovat na webu, jak zvat, jak registrovat, co zajistit uz pred zavodem atp...)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 298

Registrován: pon 08.8.2005, 19:13

Zbraň: Glock

Bydliště: Praha x

Příspěvek od Ptak » úte 07.8.2007, 20:55

Ja necetl :D Ale asi mame podobne ZDRAVE nazory :D

To co pises je uz mozna nad ramec metodickych pravidel ale spise neco jako "Marketingovy pruvodce zavodem LOSu". Ale dobry a urcite to muze pomoct zacinajicim organizatorum.

Zpět na „Srazy, akce, závody“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz