Tak zase další čárka pro značku Glock


Debata o pistolích GLOCK

Příspěvky: 15

Registrován: pon 02.4.2007, 17:46

Příspěvek od Zanach » stř 25.7.2007, 23:28

Tak ja se taky pridam, dnes jsem si poridil G19, je to moje prvni zbran a i kdyz mi ji par lidi rozmlouvalo, tak jsem se nedal. Ze zbrani co jsem vyzkousel pred nakupem mi sedl absolutne nejlip, i se svoji "divnou" spousti. A navic je krasnej ;-)

Příspěvky: 46

Registrován: úte 29.5.2007, 21:20

Bydliště: Praha

Příspěvek od Peter » pon 13.8.2007, 13:29

Čaues, já se taky připojuji, v so jsem si pořídil nový G19 s menšími úpravami, ke střelbě jsem se ještě nedostal, ale při sušení jsem byl docela nadšenej... :)
Mám ale jinej problém, kterej je pravděpodobně danej mojí technickou neznalostí. Při zmáčknutí spouště normálně do zadní polohy, když potom zatáhnu závěr dozadu, tak zápalník někdy ( ne vždy... ) lehce vyčnívá ze svého otvoru v čele závěru, pokud potom vypustím závěr a zatáhnu ho znovu, je zápalník normálně ukryt. Po prostudování návodu si nejsem jist, zda je to vyčnívání v pořádku, mohl by mi prosím někdo poradit...?, díky.. *6*
P.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 13.8.2007, 14:01

Peter - ja se optam radsi do dusledku - uvedme to na prikladu:

Jsi doma a susis, naprazdno cvaknes natazenou zbrani.
Abys mohl cvaknout znova, natahnes zaver az uplne dozadu a pustis je dopredu, chapu to spravne?
Kdyz pak zaver dojede dopredu, tvrdis, ze ti obcas vpredu kouka udernik?

Ted to neber, jako ze ti nejak neverim, spis jde o to, ze zrejme delas neco ne uplne standardniho z ceho pak plyne to, ze se to chova divne... A to neco ne uplne standardniho jsi v popisu vynechal, tak se na to snazim prijit :-)

- jak vis, ze ti udernik kouka ven, kdyz mas zaver spustenej dopredu?
- delas to uplne presne, jak jsem popsal vyse?
- nebo vyuzivas ruzny obezlicky typu stahnout zaver jen o 1cm dozadu apod?
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 46

Registrován: úte 29.5.2007, 21:20

Bydliště: Praha

Příspěvek od Peter » pon 13.8.2007, 14:19

Čus...., asi jsem se nepřesně vyjádříl, takže: suším, zmáčknu spoušť, je v zadní poloze, došlo k výstřelu na prázdno, vevnitř je zásobník, závěr natáhnu dozadu, zůstane v zadní poloze, nyní vidím, ale pouze někdy, což mě mate, že je zápalník lehce vylezlý do nábojové komory..., vypustím závěr dopředu, tím se předpokládám ( jestli je systém OK ) zápalník zajistí uvnitř závěru, a spoušť se přesune dopředu, já potom natáhnu závěr znovu dozadu a zápalník je normálně ukryt...., zopakuju zatažení závěru a v této ukryté poloze zápalník zůstává, dokud zase nestisknu spoušť.
Je tohle OK...?
Zatím nemám žádné zásahy do Glocka a ani je neplánuji.
Díky za pomoc..
P.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 13.8.2007, 14:54

Realne je to tak, ze uderni se "zarazi" do zadni casti zaveru az na konci cyklu chodu zaveru - to je cca az na poslednim centimetru, kdyz zaver dojizdi dopredu (dopredu uz samozrejme najede s ukrytym udernikem).

Zkus to tak, ze si procvaknes na prazdno, dej si pak zbran hlavni dolu vyhazovacim okenkem k ocim a natahni zaver dozadu (v tomto pripade nahoru), uvidis, ze ti udernik zustane viset dolu. Pak zaver zase pomalu poustej a sleduj, co to udela tak 1 cm pred koncem - udernik se zatlaci dozadu (tedy v tomto pripade nahoru) a uz se neobjevi, dokud zase nezmacknes spoust.

Pokud je tohle to, o cem mluvis, pak je to normalni.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 46

Registrován: úte 29.5.2007, 21:20

Bydliště: Praha

Příspěvek od Peter » pon 13.8.2007, 15:14

To cmk: Ok, vyzkouším to..
Ten můj úderník se chová pravděpodobně tak, jak jsi to popsal ty, tj. normálně. Já jsem to takhle v podstatě z Glock návodu pochopil taky, akorát, že je tam v jednom místě zdůrazněno, že zápalník nesmí vyčnívat ze svého otvoru, je tím zřejmě myšleno pouze po zajištění úderníku po natažení závěru ( - cestou dopředu.. ), ale nebyl jsem si zcela jistý, aby nebyla narušena bezpečnost zbraně... :?
Díky moc za radu... :)
Zatim.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 13.8.2007, 17:06

Ono to, jestli nevycniva ve spravnou chvili vyzkousis tak, ze sundas zaver ze zbrane, vyndas z nej hlaven s pruzinou, udernik vytahnes dozadu, tim ti vyjede blokace uderniku a pak zkus zatlacit na udernik dopredu - nemel by vyjet.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8

Registrován: pon 13.8.2007, 0:50

Zbraň: GLOCK

Glock 17, SP-01, CZ TActical, Beretta 92FS

Příspěvek od A_Smitec » úte 14.8.2007, 9:41

Zdarec lidičky, klasickej novaček má klasickej problem. Chici poridit budto CZ SP-01, CZ Tactical Sport, Glock 17, Beretta 92FS .... Vím že nejsou uplně srovnatelne, ale bude spíše na střelnici pak vedle postele ... strilel sem SP-01 a glock 17 ... z SP mám trochu lepsi i mirenku i combat strelbu ale spis je to o treningu mi prijde... Na glocku mi vadí jen . prostě že vypadá jako hračka ... Ten pocit z " bouchačky " tam není tak bezprostřední.. Kdybych chtěl ale pak zbraŇ třeba prodavat tak asi nejhuř se zbavím Beretty .. a glock a CZ to nebude problem.. Proste nevim Glock je za dobrý peníze ... SP dobrý zpracování ... Beretta tj nádhera ... a Tactical ten sem nestriell ale moc se mi libi .. :D .... :? tak proste nevim ..

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 14.8.2007, 9:49

Co s tim na ty strelnici budes chtit strilet?
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 46

Registrován: úte 29.5.2007, 21:20

Bydliště: Praha

Příspěvek od Peter » úte 14.8.2007, 17:40

To cmk: Zdar...,
vzhledem k doplnění tvého příspěvku ještě ryze kontrolní dotaz, za kterou část úderníku s ním ( bezpečně ) manipuluješ..?, event. jsou zde ( tj. úderník, pojistka úderníku ) nějaká jiná rizika, abych nějakou součástku nepoškodil..?
Ještě bych si dovolil jednu otázečku..., kam všude nezasahovat při čištění s čístícími prostředky?, myslím právě v oblasti úderníku, co jeho vyústění do nábojové komory, resp. celá tato plocha ( snad se to nazývá čelo ) závěru...?
Díkes... :P
P.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 14.8.2007, 17:42

Z uderniku jde videt jen jedna cast - ze spoda zaveru.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 46

Registrován: úte 29.5.2007, 21:20

Bydliště: Praha

Příspěvek od Peter » stř 15.8.2007, 8:30

To cmk:
Jasně - ze spodního pohledu, myslel jsem konkrétně za ten ocelový "výstupek" úderníku v zadní části závěru....?
Zatim.
P.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » stř 15.8.2007, 17:24

Peter: Trefa! 8-)

Příspěvky: 46

Registrován: úte 29.5.2007, 21:20

Bydliště: Praha

Příspěvek od Peter » čtv 16.8.2007, 10:26

Smith:
Díkes... :)
Zatim.

Příspěvky: 5

Registrován: sob 20.10.2007, 13:38

Zbraň: GLOCK

Zdravím všechny nadšence tohoto fóra

Příspěvek od Meda » sob 20.10.2007, 14:01

Již delší dobu čtu náměty a připomínky na tomto fóru. Jelikož pracuji v ozbrojených složkách, neměl jsem nikdy velkou potřebu mít vlastní zbrojní průkaz. Prázdných nábojnic mám opravdu mnoho za měsíc. Jelikož doba k tomu spěje, že jsou (lidi) ve vykrádání atd. čím dál odrzlejší, mám už svůj zážitek přímo ze svého domu a neni nijak příjemný. Zhotovil jsem si tedy ZP na skupiny D,E. Neustále čtu o glocku jak je perfektní, tudíž jsem ho šel prubnout. Mohu opravdu říci, že jsem uchvácen a to jsem střílel v práci z hodně zbraní. Tedy ať Vás moc neotravuji pohádkama, již jsem vlastníkem GLOCKU 19 a nedám na ni dopustit. Ať si říká každý moula co chce,, že plastovým zbraním nevěřím" Já už vím, že to jsou pouze hloupé připomínky lidí co s ním asi nikdy ani nestříleli. Kdyby jste viděli jaké (zvěrstva) si dělají zbrojáky, hrůza. Byl jsem z toho opravdu otřesen a jsem rád, že ho už mám taky. Rád bych ,ale ještě potřeboval několik rad od zkušených : jaké pouzdro ? Jak je to s mířidly do tmy? Rád bych nechal předělat mířidla, ale jestli to opravdu stojí za to.

Ještě bych rád poděkoval CMK a Smithovi za opravdu zdravou kritiku. Tím se nechci dotknout dalších členů tohoto fóra, ale je opravdu dobré pokud je zde někdo takový a umí jak poradit tak trošku kritizovat. Pro mne jako nezkušeného u GLOCKa, prostě si rád nechám poradit. V krámě vám poradí, ale vše samozřejmě to nejdražší.
Vidět, slyšet a předvídat dřív než ostatní
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » sob 20.10.2007, 17:35

Meda: tve otazky se tady probiraly uz x-krat, staci pouzit hledani a vseho se zde doctes.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 5

Registrován: sob 20.10.2007, 13:38

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Meda » sob 20.10.2007, 18:37

To vím, že se zde už hodně probíralo, ale neustále nevím na jaká pouzdra se zaměřit. Nemám vůbec třeba zkušenosti s plastem. Nevím jaké jsou výhody nevýhody atd. V hradci králové mají h.... a neumí nikdo pořádně poradit
Vidět, slyšet a předvídat dřív než ostatní
Uživatelský avatar

Příspěvky: 522

Registrován: pát 28.7.2006, 17:50

Zbraň: CZ 85

Bydliště: Praha 10

Příspěvek od Vláďa » sob 20.10.2007, 18:48

Meda : nevím, u koho jsi byl v Hradci, ale Dufek kamarádovi dodal Trugla, která si vybral, nechal je namontovat a nastřelit.

Příspěvky: 5

Registrován: sob 20.10.2007, 13:38

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Meda » sob 20.10.2007, 18:59

o dufkoj uz jsem take slysel,ale jedine tam jsem jeste nebyl. Podle mne nejlepsi lidi co znam byli v supra zbranich, kdyz tam jeste byli v donu. Ale bohuzel
Vidět, slyšet a předvídat dřív než ostatní
Uživatelský avatar

Příspěvky: 522

Registrován: pát 28.7.2006, 17:50

Zbraň: CZ 85

Bydliště: Praha 10

Příspěvek od Vláďa » sob 20.10.2007, 19:05

Meda : Martin z oboru odešel, ale on tomu opravdu rozuměl, a hlavně pro zbraně byl zapálený, v tomhle mi nezbývá, než ti dát za pravdu... Dufek je podle ohlasů lidí náladový, ale taky dovede sehnat , co je potřeba...

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz