G19 nebo G36?


Debata o pistolích GLOCK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 187

Registrován: pát 23.6.2006, 22:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: střed Moravy

Příspěvek od Missak » čtv 16.8.2007, 22:43

byvaly1
Ale abych to ze své strany ukončil, 100% souhlas, když píšeš:
45 je dobrej obrannej naboj, ale snazim se opravdu vyvratit jen ten myt o supernaboji
škoda jen že jsi to takhle jasně neuvedl hned na začátku, ale až na konci a navíc ten zbytečný a promiň ale, tuze demagogický příběh o pobodané paní...
nemám zkušenosti, abych do toho nějak kecal, ale tohle jsem pochopil hned z první odpovědi cmk na této stránce (druhý příspěvek). jasně píše, že " .45 je výborná obraná ráže......."

Příspěvky: 134

Registrován: pát 09.3.2007, 18:26

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Ostrava

Příspěvek od byvaly1 » čtv 16.8.2007, 22:49

To jsem také četl, ale nepochopil jsem motivaci diskuse, kterou cmk vysvětlil na konci:
snazim se opravdu vyvratit jen ten myt o supernaboji
OA-15 | DW PM7 .45ACP | HPS CL .40S&W | STI Legend 9L | Glock 17 Gen IV | CZ 75D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 421

Registrován: pát 01.4.2005, 18:57

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od SINCITYMAN » pát 17.8.2007, 6:51

K té průbojnosti 45 acp.Kupodivu může být rozdílná vzájemná průbojnost v závislosti na materiálu a dovedu si představit že některými materiály prochází 45 skoro stejně jako 9,jinými podstatně hůře,a co se týče Marshalova indexu,nejsem si jist že náboje vyřadí protivníka stejně rychle,a je tedy možné že i když je procentuální úspěšnost stejná,tak je rozdíl v době než se protivník sesype.....
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pát 17.8.2007, 7:57

Byvaly - :-) :-) :-) :-) s tebou je docela sranda

Jeste, nez vubec nekdo neco nepsal, tak jsem se flamu naopak snazil predejit a to prave tim, na co tu nekdo pred chvili upozornil - hned v prvnim prispevku jsem napsal, ze je to vyborny obranny naboj, ale ze o jeho ucinnosti koluje spousta mytu (nebo tak neco).

A bac, hned tvuj prvni prispevek obsahoval mytus
Nebudu dělat chytrého, ale .45ka není 9ka, při prvním ládování zásobníku a následně výstřelu to pochopíš
Tvrzeni o tom, jak je 45ka proste neco super-navic, jak kdyz to ladujes, mas pocit, ze mas v ruce maly granaty a pri vystrelu citis mohutny tlak v rukou (malicko nadsazky :-) ).
Ano, 45ka neni 9ka, jsou uz skoro maly granaty a ten prubeh zpetnyho razu je fakt mohutnej, ale s tim, co to provede v tele protivnika to nesouvisi ;-)

A ono tech mytu je mnohem vic, ktere skalni zastanci prosazuji - kuprikladu:
- podivej jak ta .45ka sunda poppera
Jo - sunda, ale totez co pred chvili - s tim, co to provede v tele to nesouvisi
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 17

Registrován: stř 21.2.2007, 7:35

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Vysočina

Příspěvek od shadowhawk » pát 17.8.2007, 8:42

Pánové, díky za odpovědi a rozpoutanu diskuzi. Nezklamali jste moje očekávání :lol: :D

Opravdu díky cmk za vynikající článek o zastavujícím účinku. Z tohoto pohledu je "devítka" jasná volba :wink: Jediné co mi ještě malinko hlodá v hlavě je US Army a její tvrdošíné lpění na ,45 ACP

BTW: S devítkou jsem nastřílel už více než 20k ran, takže si dovolím tvrdit, že trochu vystřílený jsem 8-)

Příspěvky: 469

Registrován: pát 01.12.2006, 20:02

Příspěvek od Andy4 » pát 17.8.2007, 9:42

shadowhawk: Myslim, ze to ten clanek zas tak uplne neosvetlule(ze je devitka "jasna volba"). Co ma pro me velkou vahu je tohle:
To také vysvětluje tvrzení amerických vojáků, že k vyřazení protivníka je zapotřebí 1-2 rány ráže .45 ACP a 3-4 kulky ráže 9 mm Luger.
V zasede to nemusi odporovat Marshallovu indexu-ten ovsem resi pouze 1 ranu, pripady s vicecetnym zasahem nejsou ve statistice zarazeny.

Příspěvky: 17

Registrován: stř 21.2.2007, 7:35

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Vysočina

Příspěvek od shadowhawk » pát 17.8.2007, 9:46

to Andy4: vyjídřil jsme se trochu nepřesně G19 se z tohoto úhlu pohledu jeví jako lepší volba vzhlem 2,5x vyšší kapacitě zásobníku...

Příspěvky: 469

Registrován: pát 01.12.2006, 20:02

Příspěvek od Andy4 » pát 17.8.2007, 9:50

shadowhawk: souhlasim, glock v .45 neni spatny,ale je na muj vkus uz hodne tlusty a to i ta exoticka jednorada verze. Uz jsem to psal v predeslich prispevcich-v devitce bych vzal Glocka a .45 bych volil 1911, sam jsem to tak udelal.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pát 17.8.2007, 9:53

Sincityman - vsak to jsem taky priznal - ze skoli obe raze stejne pravdepodobne, ze 45ka asi rychleji... Ale k tomu jsem dodal, ze tou devitkou, se kterou bude mit mnohem vic natrenovano stihne vysypat tech naboju vic (a nebudou mu tolik chybet), takze se dostane do stavu, kdy toho protivnika skoli stejnou rychlosti, jako s 45kou, ale jelikoz tech ran bude vic, pravdepodobnost, ze se to podari bude vetsi.
Kdyz zaokrouhlim pravdepodobnost vyrazeni 1 ranou na 60%, 2 ranama uz je to 84%, 3 ranama 93%...

Ale co, ve finale - at kazdy nosi, co se mu libi - vzdyt by to byl nuda, kdyby byla jen "jedna - ta prava - raze" :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pát 17.8.2007, 10:06

Jo, jeste jsem si ted zpetne vsimnul toho, ze citace, ktery jsem uvedl z toho clanku o zastavovacim efektu jsou demagogicke apod...

Nu - ja uvedl aspon neco - aspon nejaky odkaz na to, na cem zakladam to, co rikam. Je to sice jen teoretickej clanek, ovsem zalozeny na zkoumani a praktickych zkusenostech mnoha jinych lidi.
Konkretne ten pribeh o 4 .45kach jsem tam hodil proto, ze tu nekdo napsal, ze s .45kou nikdy nikdo problem nemel... Kdyz tohle nekdo napise a nasledne mi rekne, ze to, co jsem odcitoval je demagogie, tak je to opravdy usmevny :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 134

Registrován: pát 09.3.2007, 18:26

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Ostrava

Příspěvek od byvaly1 » pát 17.8.2007, 11:22

Jak jsem napsal už v předchozím příspěvku z mé strany je to k tomuto tématu vše (ačkoliv mi vyloženě nahráváš na smeče). Čtenáři si udělají obrázek sami na Tvé názory, kdy nejprve napíšeš jak je .45 výborná obranná ráže, pak přímo, či nepřímo to popíráš až na konec dojdeš zase tam kde jsi začal...
OA-15 | DW PM7 .45ACP | HPS CL .40S&W | STI Legend 9L | Glock 17 Gen IV | CZ 75D

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pát 17.8.2007, 11:51

Sorry, ale ja pisu stale totez - od zacatku do konce - navic jsem tomuto chtel predejit, proto jsem to napsal hned v prvnim prispevku cele, ale asi to furt nejak neni videt: "45 je vyborna obranna raze, ale je kolem ni spousta mytu a dela se z ni vic nez doopravdy je" - to je to cele, co tvrdim, nebyl jsem ten, kdo zacal vytahovat prave ty myty, nebyl jsem ten, kdo zacal nekomu podsouvat neco, co nenapsal (jako ze 45 kope) apod...
Naopak byl jsem to ja, kdo poslal konkretni odkazy, popsane pribehy ze zivota...

Nevim, co je na me argumentaci spatneho (krom toho, ze je z ni videt alergie na proste placani do vody - nebol-li na vykriky prave tech mytu bez podlozeni jedinym odkazem ci zkusenosti).
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 469

Registrován: pát 01.12.2006, 20:02

Příspěvek od Andy4 » pát 17.8.2007, 12:04

cmk: chapu a souhlasim, myslim ze tahle debata uz nikam nepovede. Argumenty tu jsou, tak at se kazdy rozhodne za sebe.

Příspěvky: 257

Registrován: pon 30.1.2006, 16:20

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Jižní čechy

Příspěvek od karel73 » pát 17.8.2007, 15:02

Jak tak koukám, tak se divím, že cmk nemá na fotce svatozář(za trpělivost) :D Ale vážně- ten cmk citovanej článek- studie je tady někde na fóru celej a je zde ještě jeden, ten se jmenuje nějak jako "Nezůčastňuji se válek o tom jakou ráži"- S474 by to určitě věděl přesně a je to celkem zajímavé čtení.

Původně se zde řešila otázka zda 19 či 36. Z mojí zkušenosti musím říct, že 36 se nosí dobře, protože každej milimetr a deko jsou znát, ale šel jsem do kompaktu( sice 23, ale to je jedno) protože jsem hledal univerzál v co nejširším slova smyslu. U té 19/23 je pořád ten samej osvědčenej rám, byť kompaktní, na rozdíl od 36, která je přece jen, jak se už psalo, exotičtější. Sice je zapotřebí zvolit i nějakou vyhovující ráži, ale mělo by se přihlížet i k tvaru a velikosti rámu- možná i víc, než řešit 9/.45 Tolik můj názor.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » pát 17.8.2007, 16:10

Tyhle diskuze žeru. Všichni mohutně řeší, jestli je na nasranýho chlapa lepší ta nebo ona ráže o výkonu, se kterým normálně nesmíš jít ani na mírumilovnýho srnce! :roll: :wink: :lol:
Přitom podstata účinku je stejná: dělá to dírky. Jenže k zastavení protivníka potřebuješ provrtat tu dírku do něčeho vevnitř, bez čeho neudělá další krok. Problém je, že to zvenčí není vidět, navíc se to celé hýbe, schovává a občas taky střílí, takže úspěch záleží víc na náhodě, než na jiných detailech.
IMHO: 9x19, 40SW i 45 ACP jsou dost dobré a výkonem hodně blízké ráže.
9x19 je navíc levná a vejde se jí do zásobníku nejvíc. 8-)

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Příspěvek od GLOCK69 » pát 17.8.2007, 16:20

Další sranda je, že každý člověk se chová jinak( práh bolesti, zfetovaný, nabušený kulturista plný steroidů,...), v různé situaci jinak( adrenalin, stres,...) prostě na každého střelné poranění působí trochu jinak. Takže pokuď chcete něco spolehlivého na každého člověka, tak tipuju že nějaký rakotomet by Vám mohl vyhovět...

Příspěvky: 17

Registrován: stř 21.2.2007, 7:35

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Vysočina

Příspěvek od shadowhawk » úte 28.8.2007, 12:04

Dilema je u konce. K všeobecnému velkému překvapení jsem se rozhodl pro G19 8-) . Už vyřizuju nákupku....
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » úte 28.8.2007, 18:31

Dosti romantických snů, nastoupil chaldný kalkul! :wink:

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » stř 29.8.2007, 8:18

Já nestačím valit bulvy :shock: . Nemám s ozbrojeným konfliktem žádnou zkušenost, také u malých zbraní jsem začátečník. Ale myslím si, že ať 9 nebo .45 obojí je dost na to, aby to z někoho vyrazilo duši. Na vojně jsem získal respekt k jakékoliv zbrani. Někdy mi to připadá, že se připravujete na válečný konflikt :shock: . Nevěřím, že mezi 9mm a .45, zasáhne-li se to správné místo, je zásadní rozdíl. A připravujete-li se opravdu na nějaký maso, vic knedlíků přijde jistě vhod :wink:
Viděl jsem, jak si maník hrál s devítkou když se odevzdávaly zbraně, zásobník tam nebyl tak stiskl spoušť. Upálilo to roh cihlové zdi. Jen náhodou se nikomu nic nestalo. Když si ale představím, co by se stát mohlo... :roll: A jistě by bylo jedno, že to byla "pouze" devítka.
(toť můj, pouze intuicí podložený a neodborný názor ;) )
Uživatelský avatar

Příspěvky: 59

Registrován: sob 30.4.2005, 18:53

Bydliště: Brno

Příspěvek od g.man » stř 29.8.2007, 21:22

Kdysi jsem na videu viděl chlápka střelenýho devítkou "jen" do ramene. Sěděl na zemi, obklopenej policajtama a docela hezky skučel. Čekalo se na sanitku. Rozhodně nevypadal jako někdo, kdo chce pokračovat v odporu. Myslím, že zastavovací účinek je dán především místem zásahu a stavem protivníka. To jsou ale stejně věci, který na tomto fóru asi všichni znají. Jistě, pokud mě bude chtít zahubit nadopovaný terorista s vidinou svého poslání a následného posmrtného života, asi ho 9 při horším zásahu hned nezastaví. Ale v naší zemi nám asi přinejhorším (nedejbože) hrozí to, že nás někdo v šeru požádá o peněženku či přítelkyni. A ten zas tak odhodlaný asi nebude.
Lépe zbraň mít a nepotřebovat ji, než ji potřebovat a nemít.

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz