JAKY GLOCK???


Debata o pistolích GLOCK

Příspěvky: 8

Registrován: čtv 19.5.2005, 21:21

ZP

Příspěvek od gobius » úte 24.5.2005, 10:56

Dival jsem se na ty stranky plzenske strelnice Leiko a velice se mi libi jimi nabizeny servis, jak strelecky, tak pomoc pri ziskani ZP. Jen ta lokace... Neni neco podobneho v Praze? Nejak si neumim predstavit, ze bych dojizdel do Plzne...

G.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: ZP

Příspěvek od S474N » úte 24.5.2005, 11:40

gobius píše:Dival jsem se na ty stranky plzenske strelnice Leiko a velice se mi libi jimi nabizeny servis, jak strelecky, tak pomoc pri ziskani ZP. Jen ta lokace... Neni neco podobneho v Praze? Nejak si neumim predstavit, ze bych dojizdel do Plzne...

G.
No ZP ti pomuzou vyresit i na AVIMu - http://www.avim.cz

Myslim, ze v ramci "vycviku" te stejne nechaji osahat par zbrani v cene zdarma a pripadne si muzes zapujcit za tyto penize - http://www.avim.cz/zbrane.htm

Příspěvky: 8

Registrován: čtv 19.5.2005, 21:21

Příspěvek od gobius » úte 24.5.2005, 13:26

No vida vida, co to ze v nabidce maji G21 a G34 a klasickou 17 a 19 ne? Diky za odkaz, vyuziji jejich sluzeb. Na tu G21 jsem si stjne chtel sahnout - ovsem s ni by se pravidelny trenink trosku prodrazil..

Pro dnesek koncim - diky za reakce.

G.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 287

Registrován: stř 06.4.2005, 14:47

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od Jonny » stř 25.5.2005, 9:02

Škoda, že tam nemají v nabídce i G 22, to už bys měl kompletní přehled. Nejdříve jsme ti nabízeli pouze modelové řady v 9 mm Luger, protože náboje jsou levnější. Záleží jak moc chceš trénovat a kolik do toho investovat.

Každopádně .40 S&W a ještě lépe .45 ACP jsou pro obranné účely lepší. Cena nábojů je samozřejmě jinde. Hlavně si to předem rozmysli, abys nebyl jako jeden „žalostný případ“ mladíka, který moc nerozmýšlel a pak zděšeně sháněl, kde koupí přebíjené .40 S&W, protože nemá tolik peněz na origo. Nevím, jak to nakonec vyřešil, ale už jsme ho střílet nikde neviděl.

Takže rozmýšlet a poté až kupovat. Není problém vystřílet 400 nábojů měsíčně a více. Já osobně střílím kolem 600 nábojů měsíčně, podle počtu závodů, času na přebíjení a na trénování.

Chceš-li zbraň na nošení, občas si zatrénovat, tak tě pár krabiček měsíčně nevytrhne a můžeš si dovolit vzít nákladnější ráži. Pokud ovšem chceš více střílet, tak si kup 9 mm Luger.

Domluv se S474N a Jasikem s a zajdi si s nimi zatrénovat. Poté uvidíš, kolik toho na jeden trénink vyplácáš a rozhodneš se. :wink:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 25.5.2005, 9:54

Osobne jsem presvedcen, ze 9mmL bohate staci. Na trenink cenove v pohode a na noseni v kombinaci s EFMJ taky.

Příspěvky: 8

Registrován: čtv 19.5.2005, 21:21

Příspěvek od gobius » stř 25.5.2005, 11:14

To jonny: souhlasim. Blbe je to, ze clovek predem nevi, jakym smerem se bude jeho novy zajem presne ubirat. Osobne odhaduji svou budouci treninkovou mesicni davku na 50 - 400 naboju (maximalne), pri tech 50 vystrelech (jedna navsteva strelnice mesicne) by rozdil mezi .45 a 9mm byl zanedbatelny, ale u 400 naboju je to uz docela znat. Vzdyt je to deset dobrejch veceri!!! :(
Navic si neumim predstavit, ze bych se pri typu strelby 2x rychle za sebou trefil druhou ranou s .45 jinam nez do stropu :wink:
Ty neustale uvadene EFMJ v 9mm jsou v pripade skutecneho pouziti pri sebeobrane (nedej panbuh) koser?

Nejhorsi je, ze nemuzu souhlasit s radami typu: kup si sunku a az zjistis, jak Ti to pujde a co fakt potrebujes, jdi do neceho kvalitniho.. Takhle jsem zacinal s fotoaparaty a dalekohledy a dodnes mi lezi ruzne sunky doma, aniz bych je pouzival. Proto nad tim tak badam, proto jsem vybral Glocka, proto tady otravuju.

Ted pracuju na ZP a vyuziju moznosti pujcky na strelnici, a pak se uvidi. Asi zustanu u 9mm Luger, nejlip nejake konvencni strelivo s dostatecnym stop efektem - argumentem pri obrane je i velka kapacita zasobniku pro pripad napadeni vice utocniky.

A nakonec opet jeden doplnujici dotaz: co si myslite o ruznych tritiovych miridlech a dalsich origo i neorigo prislusenstvich? Diky.

G.
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » stř 25.5.2005, 12:23

To Gobius: Na příslušenstí tu je jiný audítko, ale určitě budeš potřebovat alespoň pouzdro. Ostatní už bude jen na tobě, tvých pocitech, potřebách, finančních prostředcích... Pokud jde o tritiovky, taky jsem o nich přemýšlel, ale zatím je nemám. Spousta lidí má třeba jen tritiovou mušku a hledí normální. V denním světle to nevadí, v šeru muška hezky svítí a při statisticky daných vzdálenostech obranné situace 3-7metrů Ti muška na navedení na cíl stačí.
A ještě k tréninku - střílení na střelnici je fajn věc, ale doporučuji Ti z vlastní zkušennosti chodit i na různé IDPA závody. Je něco jiného si na střelnici v klidu mířit a střílet než pak v obrance k tomu ještě kontrolovat krytí, bezpečné úhly a hlavně sladit rychlost a přesnost střelby...
Jinak předběžně termín možného zkoušení Glocků je někdy příští týden (já jsem volný od úterý do pátku (31.5.-3.6.), záleží jak S474N). No a i když nemáš ZP, popřemýšlej o tom, jestli by ses nezajel podívat v sobotu 4.6. do Čelákovic na závody obranné střelby LEXu.

Příspěvky: 8

Registrován: čtv 19.5.2005, 21:21

zkouseni

Příspěvek od gobius » stř 25.5.2005, 13:59

K terminum: Ja muzu kterykoliv vsedni den odpoledne od 6.6-10.6. Pristi tyden mam nejakou akci a muzu jen dopoledne nebo kolem obeda. Vyhovuje neco z toho?

G.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 287

Registrován: stř 06.4.2005, 14:47

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od Jonny » stř 25.5.2005, 14:22

Není pravda, že se s .45 ACP nedá střílet rychle, budeš o něco pomalejší než 9 mm Luger, ale je to hlavně o trénování.

Ohledně kapacity je to spíše předsudek. Při 13 nábojích nebo 15 nábojích (s prodloužením) to není až takový problém ( na obranu).

Mířidla si vybereš podle svého úsudku, každému vyhovují jiná, ale i s origo se dá střílet dobře.

Příspěvky: 50

Registrován: pát 01.4.2005, 16:31

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Trenčín

Příspěvek od glock gunner » stř 25.5.2005, 22:12

ja mam G31c .357sig a som spokojny az na tu slehu!!!!!s kompenzatorom NO PROBLEM je to sila zvyku ale na 17 je urcite zbytocny ta je vcelku dobre vyvazena v zmysle vykon a vaha zbrane v .40SW a .357sig je to horsie :-) .40 je taky "plavnejsi"(kua neviem to po cesku) oproti .357sig, ten je silny a ostry ale je to super. ale jednoznacne ohladne dostupnosti a cene streliva je Luger najlepsia volba.
Ohladne oslnenia pri vystrele som nic take nezaregistroval ani vo vecernych hodinach :-), ked to budes musiet pouzit aj tak to len odcvakas a urcite nie len raz, len neodporucam v aute,malej miestnosti alebo v stvbarskej plechovej bude :-)))
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od pitt » stř 10.8.2005, 15:48

Zdravíčko,možná už je pozdě,ale taky se přidám.Já si koupil vloni 17 protože mě líp sedí v ruce.To že se ukryje líp 19 je možná pravda,ale z vlastní zkušenosti vím,že se i 17 dá krásně nosit pod tryčkem s krátkým rukávem.Když jsem si ji kupoval,tak jsem si říkal že měsíčně vystřílím tak 200 nábojů.Kulový,chytne tě to a už nepustí.Teď střílím tak400-500 a to jen proto že je léto a nemám tolik času.Takže doporučuju 9L a časem něco silnějšího s tím že si začnu přebíjet.
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » stř 10.8.2005, 16:43

pitt: Zdravím dalšího Glockaře :) Gobius měl v pátek možnost si pár Glocků (G17 i G19 s různýma úpravama) osahat a myslím, že už je rozhodnutý (to ale musí potvrdit on). Ale díky za příspěvek a neboj se psát dál.

Příspěvky: 13

Registrován: úte 22.11.2005, 21:26

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Poděbrady

Příspěvek od Commando. » úte 22.11.2005, 21:38

Dobrý den, četl jsem si vaše příspěvky a měl bych prosbu. Po CZ vz85, dále CZ vz110 jsem asi 2 roky vlastníkem pistole Beretta 92 FS. Nejsem sportovní střelec, střílím pouze pro zábavu a nesoutěžím. Vzhledem k velikosti a váze Beretty se rozhoduji se slzou v oku ji prodat a koupit si Glock (Beretta se opravdu nosit nedá). S Glockem NEMÁM zkušenosti a nejsem si tedy jist, že mi bude vyhovovat DAO a spoušť. Navíc ani nevím jestli model 17 nebo 19 nebo "C". Měl bych i řadu dalších dotazů. Moc bych chtěl poprosit jestli by se ještě nenašla dobrá duše co by mi někdy ukázala Glocky na střelnici Avim i třeba s pouzdrem FOBUS, abych si je mohl osahat, zkusit vystřelit a porovnat s Berettou. Předem děkuji za kontak na mailu.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 23.11.2005, 7:51

Samozrejme neni problem. Doporucuji termin 2.12., kdy se sejde hodne lidi na AVIMu. Jinak na "C"eckovy model v 9mmL zapomente hnedka. Dale bych chtel dodat, ze GLOCK nema spoustovy mechanismus DAO, ale vlastni, ktery se jmenuje SfA neboli Safe Action.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 480

Registrován: čtv 31.3.2005, 18:58

Bydliště: Ostrava

Příspěvek od markony » stř 23.11.2005, 13:18

C modely jsou drachší , a na soutežich vesměs nejsou povolené .
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 23.11.2005, 15:21

No a dulezite je, ze v pripade raze 9mmL jsou naprosto neucinne. To by si clovek musel delat vyslovene vlastni strelivo.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 226

Registrován: ned 23.10.2005, 17:27

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 5

Příspěvek od jirmax » čtv 24.11.2005, 13:17

to Commando

Já mám G17C, pro případ že bys chtěl porovnat varianty G17 a G17C ,
další možnost jak a kde otestovat různé zbraně :
Vyzkouseni zbrani ,ale za penizky.

Příspěvky: 13

Registrován: úte 22.11.2005, 21:26

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Poděbrady

Příspěvek od Commando. » čtv 24.11.2005, 15:03

Děkuji za pomoc. Myšlenku modelu C už jsem opustil, vzhledem k možným zábleskům...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 498

Registrován: pát 01.4.2005, 17:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od ikar » pát 25.11.2005, 9:15

Commando: Co se tyce varianty C a zablesku tak to neni zase tak jak kazdy popisuje, ze te to oslni a nic nevedis, je to blbost, sam jsem si to zkousel a neoslni te to ani v uplne tme, jinak souhlasim, ze v razi 9mmL je to uplne zbytecne mit kompik, pokud teda nechces strilet IPSC a v tom pripade by jsi si musel delat vlastni naboje, ktere by musely byt dost naslaple kvuli vysokemu faktoru a v tom pripade je kompik primo zadouci, ale ne ten jaky maji Gecka ale extermi, nebo si poridit G17L tam ma kompik sve opodstatneni i v prazi 9mmL.
O kompiku bych zacal uvazovat az v razi .45 tam to urcite vyhody ma vzhledem k tomu, ze tam ten knedlik je prece jenom krapet vetsi a kver dava vetsi "kopance".
Dalsi vec, ktera dost jasne mluvi proti C je strileni olova, v pripade, ze by jsi z hlavne s C strilel olovo tak se ti bude usazovat na hranach kde jsou ty otvory vyjiskreny a velice pracne to budes cistit.
--- IkaR ---

!!! Radeji byt souzen jednim, nez nesen ctyrmi !!!
kdo jinemu jamu kopa, ten si prijde na docela slusne penize
Uživatelský avatar

Příspěvky: 368

Registrován: úte 20.9.2005, 13:11

To IKAR

Příspěvek od Salamoun » pát 25.11.2005, 9:57

No ráže 45ACP s kompíkem hlavně vyžaduje vlastní střelivo aby vůbec kompenzátor zafungoval,podzvuková rychlost menší pozápalové expanzní tlaky atd.je to docela zábava trefit laboraci,alespoň mě se to ne vždy vede.Možná,že se najde borec,pro kterého to není problém,takové střelivo zrobit,ale jak říkám pro každého přebíječe,kterého znám,to zas taková legrace není.Jako existuje myslivecká latina,tak existuje přebíječská latina.

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz