Kurzy obranné a praktické střelby


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Účastnili jste se kurzu obranné nebo praktické střelby?

Ano, účastnil.
23
43%
Ne, neúčastnil, ale chystám se.
20
38%
Ne, neúčastnil, ani to nemám v plánu.
10
19%
 
Celkem hlasů: 53

Příspěvky: 28

Registrován: čtv 11.10.2007, 20:14

Zbraň: GLOCK

Bydliště: ano, 2-3

Kurzy obranné a praktické střelby

Příspěvek od Peterson » stř 24.10.2007, 17:37

Zdravím, chystám se zapsat se na některý z kurzů, abych se jako začátečník se zbraní něco naučil. Nabídka je docela široká, co jsem tak koukal jak na mujglock, tak i jinde. Zajímají mě vaše subjektivní zkušenosti, jestli jste se takových kuzrů účastnili, popř. kde a co vám to dalo.
Je mi jasný, že po kurzu na tom rozhodně nebudu hůř než před ním, ale zajímají mě zkušenosti ostatních a absolventů takových kurzů.
Přidal jsem i hlasování...

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » stř 24.10.2007, 18:51

Krome tymove spoluprace mam vsechny na kratke zbrane od Aegisu - a naprosta spokojenost.
Ted jdu jeste na Boj na kratkou vzdalenost k Radkovi Libovickymu - kazdej, kdo tim prosel je taky spokojenej
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 485

Registrován: ned 01.10.2006, 19:36

Bydliště: Sev. Morava

Příspěvek od daveG17 » stř 24.10.2007, 23:40

Byl jsem u Radka Libovického na kurzu obranné střelby a na boj se zbraní se u něj chystám taky (jen jsem se teď nevešel :( ) Každopádně jsem přesvědčen o tom, že ten kurz měl něco do sebe a pokud dál procvičuješ to, co ses tam naučil, má to teprve ten správný efekt. Za dva dny se nic pořádně naučit nemůžeš...ale "uvidíš cestu" :)
STI Edge, Kimber Gold Match II, K100, Ruger LCP, Remington 870 Action Express, Vostok SM2 - pacifista od kosti!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 429

Registrován: úte 15.11.2005, 23:05

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od rostar » čtv 25.10.2007, 2:12

Hlasoval jsem za A.) ačkoli nejsem si jist zda to čím jsem prošel byly vyloženě obranně zaměřené kurzy. Spíš se vždy jednalo o výcvik taktiky boje při obsazování objektů, dopadení ozbrojeného pachatele, prověřování budov s možným výskytem pachatele/ů, zamezení úniku pachatele/ů z budovy atp. zakončený ,,soutěží" v pudovce. Nicméně obranné prvky jako např. krytí za překážkou, úhybné manevrování, zaujetí nejvhodnější pozice proti střelci, tasení při úhybném manévru (v úkroku-úkleku-pádu-kotoulu), tasení při kontaktu, střelba ,,z pouzdra", dubly, krycí palba pro přesun nebo pro odpoutání pozornosti od zraněného atp. tyto výcviky vždy obsahovaly. A jsem opravdu rád, že jsem měl tu možnost si tím projít. R
Si vis pacem, para bellum!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » čtv 25.10.2007, 8:53

rostar: Ne, neni to hlasovani za A, je to "D - Jsem nadosmrti postizen svou praci" :D
Prinejmensim tu vycvikovou cast Ti zavidim :inlove:

Jinak rozsiruju rady spokojenych s RL. Na Aegisu jsem zatim bouzel nebyl, nemuzu porovnat.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: pát 12.5.2006, 15:00

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od String1 » pát 26.10.2007, 7:55

Já tak úplně tu spokojenost nepodpořím.
Po stránce odborné bez jediné výtky, naopak ten člověk opravdu ví moc dobře, o čem mluví a já se mám moc co učit.
Po stránce přístupu ale ... Na vojně jsem byl a nehodlám se tam znova vracet a ještě za to platit. Chápu, že je potřeba nějaká disciplína když je na střelnici víc lidí najednou, o tom žádná, ale sám za sebe říkám, že prostě ten přístup byl to, co mi vadilo, nehledě na rejpání do MG (stylem Malé Genitálie a pod mě moc neoslovilo, asi jsem moc cíťa) Každý je přece vlastníkem ZP tak to nemůže bejt magor, kterej neumí vybít zbraň a zkontrolovat to a podobně, pokud je, asi je někde chyba ...

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pát 26.10.2007, 9:28

String1 - u Radka jsem nebyl, takze nevim presne... Pokud rype do MG timhle stylem, je nad tim rozhodne neco k zamysleni a uplne stejne nesmyslne bychom tu mohli zacit rozvijet debatu o potrefenych husach - ale to chtelo resit na miste, takhle zpetne uz to fakt asi nema vyznam...

Co s ale tyce super-extremniho pristupu k bezpecnosti - tam ac jsem u RL nebyl, tak si dokazu predstavit vybijeni a kontrolu vsech zbrani po jakekoli manipulaci plus caste durazne upozornovani na bezpecnost... A to je podle me spravne. Kdyz jsem byl na K1 od Aegisu, rikal jsem si, jestli kluci nejsou tak trochu povyseny a namysleny, ze my co se ucime prece nejsme debilove... Nejsme, ale kurz jel v pomerne rychlym tempu na kterej nikdo nebyl zvyklej z cehoz plynula pomerne velka sance toho, ze nekdo tu chybu udela. Kdyz mas proti sobe 12 frajeru, kteri 30x za den maji vybit zbran, tak to mas celkem 360 vybiti - vsechno pod tlakem ubihajiciho casu, kolemkoukajicich lidi apod... Jeste jsi si 100% jisty, ze nikdo z tech lidi jedinkrat tu chybu neudela? Takze jsem pak pochopil, ze to neni povysenost a nadrazenost, ale proste zodpovednost.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 326

Registrován: sob 26.5.2007, 22:28

Zbraň: mám

Bydliště: střelnice

Příspěvek od JK-stengan » pát 26.10.2007, 9:51

String1 :

no já osobně jsem již několika kurzy jak v práci tak u Radka prošel a mohu jen doporučit...

stou takzvanou představou o buzeraci nevím nevím, když jsem dělal nepřístojnosti na prvním kurzu zkončil jsem asi na 3min v kliku na kloubech a to mě přišlo velice chytrý jenž jak jínak zajistit klid a soustředěnost? než fyzickou zátěží a hlavně přeci jen on "instruktor" zodpovídá za dění na střelnici a není jednoduché vše zformovat tak, aby lidé jenž tam přijdou se nejen něco naučili, ale také ve zdraví odešli domů a proto právě osobytý přístup Radka se mi moc líbí, protože dá šanci na diskuzi, ale rozhodně ne provádění kašpařin na střelnici.

sten...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » pát 26.10.2007, 9:57

Musim se pristupu RL zastat, ono opravdu pod stresem (byt minimalnim, treba jen z toho, ze nekdo susi neco prvne a pred ostatnima) dela clovek vic chyb, nez doma u televize.

Co se tyce bezpecnosti, je myslim na kazdem instruktorovi, jak si "kryje prdel".
Opravdu nestaci jen opakovat a procvicovat, po urcite dobe je IMHO cloveka za chybu aspon symbolicky trestat. Ale ne tak, abych si to uzil a mohl se na nem povozit a ztrapnit ho, ale tak, aby si to zapamatoval a i ostatni si z toho vzali ponauceni.

Ze nekomu neco nepujde, z toho se nestrili, vetsinou to dela prvne. Ale ohrozit bezpecnost ostatnich "nespravnym" vybijenim (tzn. treba bezpecne, ale jinak, nez bylo receno a procvicovano od zacatku), predcasnym nabitim, apod. - na to uz je opravdu treba davat sakra bacha.
Takze tyhle "tresty" jsou podle me na svem miste. Neni to o tom nekoho pokorit nebo z nej udelat levotu, ale prinutit jeho i ostatni, aby se ta chyba neopakovala.
Aby si ted nekdo nemyslel, ze jde o buhvi jakou "vojnu", nejcasteji je trestem nekolik desitek vterin stat na rukou na kloubech (v kliku), zatimco ostatni pokracuji ve vycviku. To mi neprijde jako buzerace, resp. buzerace opravnena. Zejmena proto, ze namisto vetsiny techto trestu mohlo nasledovat vylouceni z kurzu bez nahrady z duvodu ohrozeni bezpecnosti. Tohle mi prijde opravdu poucnejsi, uvedomit si chybu a pokracovat v kurzu se zvysenou opatrnosti.

A co se tyce toho navazeni do MG :roll:
Je pravda, ze obcas si Radek neodpusti kousavou poznamku smerem k MG. Kazdy ma pravo se ozvat s tim, ze nesouhlasi, nebo se tazat, proc si to mysli. On prezentuje jen svuj nazor, nesnazi se myslenku nekomu vnucovat. Nerad bych to dal rozpitvaval, at se kdyztak ozve Radek sam. Ale co se me tyce, jako clen MG jsem nemel problem se pres to prenest a pobrat to jako jeho pohled na vec. Celkove se vsechny kurzy odehraly v dobrem duchu a nemyslim, ze by nekdo odchazel se spatnou naladou.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

RL

Příspěvky: 56

Registrován: čtv 20.7.2006, 15:17

Příspěvek od RL » pát 26.10.2007, 10:15

String: Jestli si dobre pamatuji tak jsi byl na KOS 1 a byl jsi tam jen 1 den a druhy den jsi neprisel a ani se neomluvil.

Ano moje kurzy jsou mozna narocnejsi na psychiku, ale od prveho zacatku je to ucelem. Na ulici se te nikdo nebude ptat jestli jsi v pohode a pripravenej resit pripadnou situaci:-D to muzes jit strilet mirenou strelbu na 25m kde pri tom muzes rozjimat...

Jestli se ti nelibi prirovnani MG= male genitalie (myslim, ze jsem to slysel na zavodech a pobavilo me to....jak to nekomu z mg rikali) tak je to jen tvuj problem a ja s tim nemam zadny problem. Tohle jsem ti rikal pri tom kdyz jsi mel strilet. Jestli te to vytocilo a nastvalo v tu chvili tak je jen dobre a byl to ucel, protoze to navodi stres a clovek pak nestrili tak v klidu jak by mel

Jestli jsi mel dalsi problem, ktery jsi nemohl unest a druhy den jsi kvuli tomu neprisel tak jsi to mel resit hned a se mnou a ne "plakat" ted na foru. Ale asi je to tvuj styl schovavat se za pc a resit situaci mesic po tom.

Radek Libovicky

P.S. Rad prijmam kritiku a kazdy prispevek co poslu dokazu podepsat svym jmenem, protoze se nemam za co stydet a schovavat se za nick
Uživatelský avatar

Příspěvky: 485

Registrován: ned 01.10.2006, 19:36

Bydliště: Sev. Morava

Příspěvek od daveG17 » pát 26.10.2007, 10:22

No-jelikož jsem u toho byl osobně, tak přispěju. RL ve chvíli, kdy String odhalil oblečení MG pravil - "jéje-víš, jak tomu říkají na závodech? Přišly MalýGenitálie :))" Nevím, nakolik to bylo třeba brát vážně. A kvůli tomu nepřijet na druhý den...Stringu-o dost jsi přišel. Druhý den byl zajímavější.
Ad. bezpečnost - snad nevyzradím žádné tajemství, ale Radek dost důsledně trval na předepsaném způsobu manipulace-tj. do kleku, zásobník ven, prst do šachty, 2x stáhnout závěr, potřetí pohledem zkontrolovat komoru a šachtu, rána jistoty, pouzdro, vztyk.
Rozhodně to není něco, co bych měl předtím zažité, ale na druhé straně chápu, že díky tvrdému vyžadování této procedury má větší (ale jistě ne 100%) jistotu, že nedojde k průseru. Předpokládám, že jako pořadatel kurzu má za lidi odpovědnost, takže se důrazu na bezpečnost vůbec nedivím.
Chápu Stringův dojem ohledně vojny a buzerace. Já na vojně nebyl, takže to ve mě nevyvolalo žádné zasuté nepříjemné vzpomínky. Navíc jsem něco podobného čekal. Tohle nebyla výchova, tohle měl být (a byl) výcvik.

Edit:Sakrys,Radek byl rychlejsi :)
STI Edge, Kimber Gold Match II, K100, Ruger LCP, Remington 870 Action Express, Vostok SM2 - pacifista od kosti!
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 26.10.2007, 10:46

Par takovych poznamek jsem uz taky slysel - ve stylu "klub pisalku" (jednou dokonce "klub sracu") apod. Nechapu, kde se uvedene nazory berou, respektive proc nekteri jedinci se snizuji k takovymto urazkam. Nicmene me osobne prijde dost detinske prirovnavat MG "malym genitaliim" nebo podobne vypady.

V kazdem pripade bych chtel rici, ze nekteri lide evidentne stale nechapou ze MG neni strelecky klub, ze primo MG neporada zavody ani nic podobneho. MG se primarne stara o propagaci znacky GLOCK, nasledne se provozuje zdejsi forum (ano, abychom si my "pisalkove" mohli psat), dale se zajima o pravni problematiku, LOS zavody (spise jako soutezici, fotografie, zpristupnenim informacim novym zajemcum), atd.

Nekolikrat zaznelo heslo "kdo nezatlouka koliky, at nestrili". Sam jsem k tomu rikal, ze je spousta lidi, kteri nemaji zajem zatloukat ony koliky, ale chteji si pouze zastrilet. Pokud nekdo proste nechce prilozit na zavodech ruku k dilu, tak ho tezko muze kdokoliv nutit, pripadne ho za to odsuzovat. Sam nemam problem s tim, ze se klidne oznacim vice za pisalka nez strelce. Strelbu beru jako zabavu, jako jeden z konicku, ale ne rozhodne zivotni poslani. Myslim si, ze i presto, ze primo "nezatloukam" ony povestne koliky, tak pro zavody taky neco delam - 99% fotografii v galerii je moje prace (muj cas straveny misto kecani s kamaradama focenim, hodiny trideni a upravovani fotografii, aby se daly uverejnit, atd.). Stejne tak bych chtel podekovat vsem clenum MG, kteri ony koliky opravdu zatloukaji, pripadne se jinak aktivne podileji na zavodech (rozhodci, pomocnici, atd.).

Pokud je nejaky poradatel zavodu, nesmi se divit, ze se mohou zde na foru (ano, od toho zrejme to oznaceni "pisalkove") objevit jak pozitivni, tak i negativni ohlasy. A dle meho nazoru urazky smerem k MG maji koreny v negativnich ohlasech zde uverejnenych (bez ohledu na to, jestli byly nebo nebyly opravnene). Cele je to pouze a jenom o neschopnosti prijmout cizi nazor a kritiku, pripadne jak psal CMK to o potrefene huse.

Docela me mrzi, ze misto napriklad hlubsi vzajemne spoluprace a respektovani, se "kuguari" (podobne narazky jsem slysel nejenom od Radka) snizuji k podobnym vypadum. Uplne zbytecne, protoze nikdo z nas pro ne nejsme konkurence (ani mi - jako jednotlivci, ani MG jako celek) - oni si hraji na svem pisecku strelnice a poradani zavodu, my si zase hrajeme (piseme) tady a vsichni se starame o to svoje.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 326

Registrován: sob 26.5.2007, 22:28

Zbraň: mám

Bydliště: střelnice

Příspěvek od JK-stengan » pát 26.10.2007, 11:17

S474N :

co tento tvůj román s LOSem a závodech má společného s kurzem??

Mám pro tebe návrh Já ti osobně zaplatím kurz od Radka aby jsi si nepletl pojem Kurz obranné střelby s LOSem a závodama, aspon pochopíš očem to je a pok budeš moct oběktivně psát i o kurzech na závodech jsi letos byl pokud se nepletu 3x max tak aspon jeden kurz a pak budeš v obraze očem to je.

sten..
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 26.10.2007, 11:32

JK-stengan: podobne je treba to, ze ja se na zavodech setkal s takovym chovanim a ted tu ctu, ze je toto chovani aplikovano i na kurzech. A stejny je i jmenovatel poradatele.

Nicmene v kazdem pripade, s Radkem jsem se o tom pobavil a je zbytecne to v tomto tematu dal rozdmychavat.

Dekuji za tvou nabidku, ale na absolvovani kurzu jsem se jiz domluvil primo s Radkem *40*.

Taky si vsimni, ze vubec nic (at uz "oběktivního" nebo neobjektivniho) nepisu k urovni kurzu, pouze jsem psal k chovani, nic vice, nic mene.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » pát 26.10.2007, 11:32

Grrr, jak maly deti. Proc to zas hrotite, panove? :shock:

Sten: Ma to spolecneho to, ze ve vlakne o kurzech se zacal resit RL a jeho pristup, prip. poznamky smerem k MG. Proto vidim jako on-topic, ze Satan reaguje na kritiku MG a myslim, ze docela vecne a bez ofenzivy.

Taky jsem vic pisalkem, nez strelcem, taky jsem nikdy na zavodech nepomohl ani co by se za nehet veslo. Presto se citim soucasti MG a jsem rad, ze timto clenstvim jsem i v LEXu.

PS. A myslim, ze moje vztahy s Radkem clenstvi nijak neovlivnilo :roll:
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 1

Registrován: pát 26.10.2007, 11:16

Příspěvek od karlik » pát 26.10.2007, 11:34

Ja byl na vsech kurzech RL a mohu jen vrele doporucit. Na kurzu jak psal Radek je opravdu clovek ve stresu od prve hodiny a uvedomi si jak je tezke vyhodnocovat situace jestli pouzit zbran, strilet apod.

Myslel jsem si jak umim strilet (kdyz jsem v klidu tak mi to jde perfektne), ale bohuzel na "ulici" nikdy v klidu nebudu.

String : jestli jsi chtel pochvalit jak jsi perfektni a dobrej a ze se nemusis nic ucit tak na takove kurzy opravdu nechod, protoze to je vsude stejne. Byl jsem na kurzu od amiku a tam je to jeste horsi.
Mas moc velke ego, ktere si zbytecne honis a zastinuje te...misto toho, aby jsi se ucil nove veci tak pomlouvas a jeste k tomu neobjektivne.

takovych lidi jako jsi ty znam spousty a jsou to jen machri, kteri nic neumi
Uživatelský avatar

Příspěvky: 139

Registrován: ned 25.2.2007, 1:17

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Táborsko

Příspěvek od jbiker » pát 26.10.2007, 11:36

Jen taková drobnost - na vojně jsem byl, takže na buzeraci a maskovaný hadry jsem dost alergickej. Suma sumárum: Předpokládám, že zkušený instruktor pozná, když někdo frajeří, nebo prostě jenom zazmatkuje. Takže pokud frajeří, tak ho při opakovaném prohřešku vykopnout z kurzu, pokud zazmatkuje, průměrně inteligentnímu člověku stačí napomenutí nebo vysvětlení (pokud tedy neprovede vysloveně nějakou zdraví ohrožující prasárnu - to zaslouží nakopat taky) . Já, bych tedy rozhodně žádné kliky "jako že za trest" nedělal !!!

Příspěvky: 326

Registrován: sob 26.5.2007, 22:28

Zbraň: mám

Bydliště: střelnice

Příspěvek od JK-stengan » pát 26.10.2007, 11:38

S474N:

jj jsem potešen že využiješ nabýdky Radka a zkusíš to.

Jínak že jsi se setkal na závodech nebo příznivci MG s nějakýma rádoby narážkama na klub MG bude asi tím, že se tak někteří jedinci mohou vystupovat ? a tudíž špatně reprezentovat MG.

To ale není chyba závodů nebo kurzu co ty na to ??
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 26.10.2007, 11:46

JK-stengan: co jsem k tomu chtel napsat, to jsem napsal. Co jsem ne nenapsal zde, to jsem si vyrikal s Radkem. Proto zajiste uznas, ze resit cokoliv s tebou je nadbytecne *4*. Nehlede na fakt, ze uz se zde dostavame do opravdove OFF TOPIC urovne.
Naposledy upravil(a) S474N dne pát 26.10.2007, 11:47, celkem upraveno 1 x.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » pát 26.10.2007, 11:47

JK-stengan... Teď už budu OT - Hele Stene, jsem příznivce MG, jsem jedinec z MG, možná "potrefená husa", takže buď konkrétní. Kdo špatně "reprezentuje" MG?

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz