Nová EU směrnice přijata


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Nová EU směrnice přijata

Příspěvek od Mistral » čtv 29.11.2007, 13:51

Příspěvky: 476

Registrován: stř 03.1.2007, 8:47

Zbraň: G19

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od JAKLA » čtv 29.11.2007, 18:20

Prodej zbraní osobám, které představují hrozbu pro své okolí či pro sebe samé, bude zakázaný.
Zaujímavé, doteraz to nebolo tak :wink: ?
Podle údajů Světové zdravotnické organizace se násilí mezi lidmi a sebevraždy řadí v celosvětovém měřítku na třetí resp. čtvrté místo, pokud jde o příčiny předčasného úmrtí ve věkovém rozmezí 15-44 let, zatímco válečná zranění zaujímají až šesté místo. Násilí mezi lidmi a sebevraždy přitom z velké části souvisí s používáním střelných zbraní. Spojitost mezi snadnou dostupností ručních zbraní a vysokou úmrtností v důsledku jejich používání je tedy nasnadě.
Keď do tých "údajov" zarátali aj Afriku a Latinskú Ameriku tak sa ani tak nečudujem, čo ma však zaráža je smernica je aplikovaná na EU *1469*
Uživatelský avatar

Ředitel LOS

Příspěvky: 266

Registrován: úte 28.3.2006, 10:08

Příspěvek od TraTom » pát 30.11.2007, 16:18

Ale pozor hoši.

To co říká JAKLA (o tom nebezpečí pro vlastní osobu) již bylo obsaženo v minulém zbrojním zákoně č. 288/1995Sb. a jeho prováděcích vyhláškách, je to stanoveno ve stávajícím zákoně č. 119/2002Sb.

Bylo to i v původní Evropské směrnici č. 91/ES/477.

A dokonce to u nás bylo i za první republiky a dokonce i za císaře pána.

Osoba, která se pokusila o sebevraždu, již od roku 1852 neměla v Zemích Koruny České nárok na vydání zbrojního pasu, později průkazu.

Takže to taková novinka není.
Nejsou rozdíly mezi bílými, černými, velkými a malými, tlustými a hubenými.
Lidé se dělí jen na dvě kategorie. Na blbce a idioty.
gen. G. Patton
Uživatelský avatar

Příspěvky: 932

Registrován: pon 15.5.2006, 13:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Všude a nikde

Příspěvek od provarenec » sob 01.12.2007, 9:50

TraTom: Což je ovšem chyba. Já jako svobodný občan mám v principu právo svůj život kdykoliv ukončit kdykoliv budu chtít a nemusím se ptát Kalouska nebo jiného osla z KDU-ČSL. To že je většina sebevrahů na palici je věc druhá. :lol:
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Příspěvek od Kmoch Vladimír » sob 01.12.2007, 18:55

Jak se dívají zdejší právníci na citaci co píše JAKALA:Prodej zbraní osobám,které představují hrozbu pro své okolí či pro sebe samé,bude zakázaný.
Jak předmět citace bude možné zajistit v celém znění?
Svůj pohled mám,ale raději bych si poslechl vaše stanoviska.Půjde to?Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!

Příspěvky: 28

Registrován: čtv 11.10.2007, 20:14

Zbraň: GLOCK

Bydliště: ano, 2-3

Příspěvek od Peterson » ned 02.12.2007, 14:45

Nejsem sice zdejším právníkem, ale přijde mi to asi takhle: pokud je někdo hrozbou sám pro sebe a mělo by se to odhalit, pak by pro nabytí zbraně měl být podmínkou buďto psychotest, a nebo alespoň nějaké základní psychologické vyšetření. Což by asi rozhodně bylo efektivnější. než za současné situace, kdy vás na takové vyšetření má poslat "obvoďák" při tom, když žádáte zbojní průkaz. Otázku, zda na takové vyšetření, nebo testování chodit před každým nabýváním zbraně bych asi nechal, protože to je zřejmě blbost.
Co se týče nebezpečí pro okolí, policie si žádá opis z rejstříku trestů, z ničeho jiného asi neposuzuje, ale co mi říkal kluk, který si dělal zbroják tak před 10-12 lety, bývalo to jinak, poliši prej přišli okouknout kde bydlíš, ptali se sousedů a tak, nevim co je na tom pravdy, já si zbroják dělal teď na jaře. Ale představa, že ti to zhatí babizna od vedle, co tvrdí, že "von je nějakej divnej, každej pátek se potácí domů v 5 ráno, jestli von se takhle nebude potácet i s tou zbraní":-). Nevim, nevim, mě přijde, že tahle formulace o tom, kdo je komu nebezpečnej moc neřeší. Všechno má svá úskalí, ale pro psychotest nebo vyšetření jsem byl, už jen když jsem viděl tu skvadru u zkoušek na ZP. JO, je to každýho právo, chtít si opatřit zbraň pro svoji ochranu, ale každé právo nese i povinnost, v tomto případě chovat se řádně (v praxi alespoň co se týče rejstříku trestů)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 350

Registrován: pon 27.11.2006, 14:22

Zbraň: Glock 19, CZ 858 tac

Bydliště: Praha a okolí

Příspěvek od Stampee » ned 02.12.2007, 16:59

Ty psychotesty jsou mezi nama k prdu,... ja na nich byl pac jsem mel KR**U obvodacku a rekla, ze musi protoze kdybych udelal nejaky prusvih tak si to na triko nevezme,.... 1000,- vyhozenejch oknem.
Pokud to neudelas u jednoho pujdes jinam a tam ti to udajne "daj".

Nevim jak je to s ptanim PCR po okoli, ale pokud by to delali a rikali ze je to primo o ZP, tak uz na tebe upozornuji, a nevim jestli je to povoleny natoz moudry.

a v pripade ze nereknou o co jde a jen se budou ptat tak budes pro plno lidi (zejmena pani starsiho data) rovnou podezrely recidivista
Uživatelský avatar

Příspěvky: 138

Registrován: ned 09.9.2007, 21:30

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kolín CZ

Příspěvek od lubo.k » ned 02.12.2007, 18:56

S tou návštevou policajta to pred nejakými rokmi bolo aj na Slovensku. Nie je to veľmi príjemné ak o tom či budeš mať zbraň bude rozhodovať nejaký kretén zo susedstva. Myslím, že súčasný systém je zodpovedajúci a každá zmena bude zmenou k horšiemu. Je však pravdou, že ku skúškam odbornej spôsobilosti sa dostane kadejaká svoloč. Kopa ľudí by sa tam nemala ani dostať, ale psychotesty nie sú riešenie.

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz