Nutná obrana a myslivec


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 21.11.2007, 8:04

para: sice se to tam pise, ale sam bys mel nejlip vedet, jak to v realu chodi.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » stř 21.11.2007, 10:04

Až budu příště něco psát co myslim v nadsázce, víc to zdůraznim aby to bylo naprosto zřejmé :wink: Sem přesně čekal, že se toho někdo chytí...a hle hned tři :lol:
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 21.11.2007, 10:15

para: si tam taky mohl pridat smajlika. Sam dobre vis, co sem chodi za lidi a ti to prebrat nemusi. Ted jsem se teda "chytil" i ja. *4*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 352

Registrován: sob 11.3.2006, 16:57

Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od Lala » stř 21.11.2007, 10:28

para: Jsme asi hloupí, hlavně aby se ti někdo "chytil" na tvůj inzerát :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » stř 21.11.2007, 14:14

Lala píše:Jsme asi hloupí
To jsi napsal Ty. Já si nic takového nemyslím, jen mi příjde celé tohle vlákno vtipné samo o sobě, tak jsem chtěl jen trochu přispět svojí vtipností :)
hlavně aby se ti někdo "chytil" na tvůj inzerát :wink:
Tenhle problém pusť klidně z hlavy, páč se to tebe nijak netýká :wink:
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 352

Registrován: sob 11.3.2006, 16:57

Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od Lala » stř 21.11.2007, 20:36

para: :thumbsup:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » stř 21.11.2007, 20:39

Lala: Tak vidíš že jsi to nakonec pochopil :)
"Only the dead have seen the end of war."

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Příspěvek od Kmoch Vladimír » stř 21.11.2007, 20:58

Lukáš Kokal má sice pravdu,že se musí hlásit až použití zbraně(střelba) na PČR.Ale asi bude vhodné nahlásit i "hrozbu"zbraní!Jde totiž o to,že když ten druhý a nebo někdo jiný z neznalosti nahlásí na PČR že jsi někoho "ohrožoval či nutil"pohrůžkou zbraně a PČR to od tebe nemá,tak budeš mít problám!!Ti lupiči v bankách či jinde taky nestřílejí,ale zbraní hrozí a nutí vydat prachy!A když je chytnou jdou "sedět"za loupežné přrpadení s použitím zbraně.Tak pozor na to!Někdo to na vás může hezky nahrát.Něco ve smyslu "myslivec zastřelil vašeho psa"a vy jste to nahlásili PČR jako svoje ohrožení,protože jste byli s tím psem a střelcem téměř či úplně v zákrytu a pes byl na dlouhém vodítku!Viz příspěvek výše.Pozor na manipulace,jsou oboustranné.Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Příspěvek od Shi » stř 21.11.2007, 22:51

para: Já toho smajlíka viděl, ale celníci mě naučili o vážných věcech nežertovat.

Vladimír Kmoch: V zákoně o zbraních a střelivu je, že každé použití zbraně pro účely NO nebo KN je nutné ohlásit PČR. Nikde však nevidím definici, že použitím se myslí jen a pouze střelba. Takže čistě dle litery, když střelnou zbraň použiji, abych s ní útočníka praštil, tak to taky musím ohlásit.

Mimochodem, podle současné litery zákona o provozu na pozemních komunikacích musí mít každý řidič v autě autosedačku a v ní dítě. Kdo nemá v autě dítě, páchá přestupek.

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Příspěvek od Kmoch Vladimír » stř 21.11.2007, 23:21

Když ho praštíš zbraní-ohlaš to!Výklad použití zbraně není nikde vysvětlen,ale dotazem na PČR bylo údajně vysvětleno,že až teprve primární určení zbraně je považováno za její použití.Je určena pro střelbu a k tomu se také používá.Zní to logicky,ale já jsem opatrný na nějaké tvrzení,které navíc je nezávazné.Někde se to tu již řešilo.Prostě když to nahlásíš nic nezkazíš,pokud ho úmyslně nebo nedbalostně nezabiješ či mu nezpůsobíš újmu na zdraví.Pak se to bude vyšetřovat.Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 508

Registrován: stř 17.10.2007, 10:26

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Veselí nad Moravou/Praha

Příspěvek od snaper_mira » pát 23.11.2007, 0:11

Já bych těm myslivcům trochu věřil :?
Viděl jsem kdesi, jaký zkoušky se musí pro to absolvovat a žádný blbec je rozhodně neudělá :?
Je pravda, že může zastřelit psa, ale když sedí na posedu, vidí psa, tak taky hledá majitele, a ten od něj není kilometr daleko :?
Já mám vždycky svýho psa, tak aby byl nadohled a abych ho mohl kdykoliv přivolat (do 150m)
A pokud pes uteče, tak to není vina myslivce, ale majitele, že mu utekl :?
Fortis cadere, cedere non potest
(statečný muž padne, ale neustoupí)

Příspěvky: 105

Registrován: úte 16.10.2007, 20:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od johny » sob 24.11.2007, 9:23

No, to jsi viděl až ty dnešní verze mysliveckých zkoušek. Dříve prý bývaly jednodušší (toto jsem se dověděl od myslivce). Takže lze předpokládat, že i mezi myslivci může klidně být blbec ;-) :wink: :wink:
A můžu i z vlastní zkušenosti říct, že znám skutečně dobré a slušné myslivce, kteří vidí, že jde člověk se psem, třeba když ho potkají, pokecají, dají psovi nějaký pamlsek a nevadí jim, že jdeš na vycházku. Mám i kamaráda myslivce, který nikoho za psa na vycházce nepeskuje. A znám i blbce, kterým vadí i to, že máš v lese psa na vodítku a s košíkem na čumáku.
Inu, srážka s blbcem je nejhorší tragédie... :-)
Jste mi povědomý, cizinče... nestříleli jsme už někdy po sobě?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 421

Registrován: pát 01.4.2005, 18:57

Zbraň: GLOCK

Myslivecká stráž

Příspěvek od SINCITYMAN » pon 03.12.2007, 9:56

Především,bych se snažil zjistit,jestli má myslivec-pachatel průkazku myslivecké stráže,jinak totiž psa střelit nesmí nikdy.....málokdo to ví a pokud by onu průkazku neměl,tak by také mohl domyslivcovat....a pokud vám tím jen vyhrožuje tak se ho na ni optejte a uvidíte jak změkne ...pokud je mysliveckou stráží máte ale smolíka,naštěstí jich moc není....
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz