Upadlé vedení závěru.


Debata o pistolích GLOCK

PB

Příspěvky: 355

Registrován: stř 09.5.2007, 23:06

Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » sob 22.12.2007, 17:30

zajic: diky, jsi jediny kdo me tu neposila do... mam radost ze tu nejsou vsichni stejni.

ronieb- tak mozna na vychode zijes jeste jako pred rokem 89 to by vysvetlovalo co pises protoze na foru se vyjadrujou nazory lidi- od toho forum je a jestli si myslis ze nemam o pistolich ani sajn tak se pletes. kdyz se ti zda toto forum tak supr kvalitni budes na 100% majitel gloku jinak to neni mozny :wink:

jinak k tem kolejnicim- sou solidne upaleny- bud bych to videl na chybu v technologii vyroby coz je nepravdepodobne takze spis to bude spatnej matros- je to pomerne cisty lom bez plastickych deformaci takze nejspis prilis tvrda a krehka krystalova mrizka- nevychytali tepelne zpracovani- to je 1. moznost a nebo uz v chemickem slozeni mat. je chyba- prilis mnoho nezadoucich prvku na hranicich zrn napr. vodik. to by taky odpovidalo takovemu lomu.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 52

Registrován: ned 28.5.2006, 21:06

Zbraň: Glock 26, CZ858

Bydliště: Opava

Příspěvek od danielTIR » sob 22.12.2007, 18:13

Nechci se zastávat nikoho, ale u G 26 mi prasknul rám - vyměněn v záruce bez jakýchkoli problémů. Důvod proč praskl, stejně jako v tomto případě nikoho nezajímal. U CZ 100,110, RAMI se mi nepodělalo nikdy nic, pouze jsem si dokupoval zásobník a pár doplnků přes internet CZUB a vždy bez jakýchkoli problémů. Zoží došlo.Jenom mě taky celkem štve, že pokud se podělá GLOCK ( nic proti němu nemám) je to normální, oprava je provedena ale PROČ se tak stalo se neřeší. Pokud se podělá CZ je to automaticky ŠPATNÁ pistole a basta.Toto forum mám také rád, přineslo mi hodně a díky němu jsem měl G19 a G26 a mohu tudíš hodnotit ....

PB

Příspěvky: 355

Registrován: stř 09.5.2007, 23:06

Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » sob 22.12.2007, 18:20

dane, to je presne ono!

Příspěvky: 34

Registrován: pon 27.3.2006, 10:28

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od ronnieb » sob 22.12.2007, 18:35

samozrejme ze som vlastnikom Glocku,to je hlavny dovod preco navstevujem toto forum. A aj ked v ramci rozsirovania obzorov surfujem po inych forach, napr tykajucich sa CZ, a tam sa docitam o nejakych problemoch tykajucich sa tychto zbrani, nemam potrebu sa zapajat do diskusie prispevkami typu CZ je shit, mali ste si kupit glock a nemali by ste problemy.
naopak, ocenujem komentare k veci, ako napr cast tvoho prispevku(PB) - analyzu moznej identifikacie problemu, bez nejakej dalsej potreby majitela zbrane zbytocne urazat, dehonestovat.....
Uživatelský avatar

Příspěvky: 52

Registrován: ned 28.5.2006, 21:06

Zbraň: Glock 26, CZ858

Bydliště: Opava

Příspěvek od danielTIR » sob 22.12.2007, 19:03

ronnieb : a tak to má být, jenomže jsi vyjímka. Většina diskutujících zcela vážně prohlasí že cituji " nejlepší CZ je GLOCK " :? PŘEJI VÁM VŠEM AŤ JIŽ MÁTE TO ČI ONO K R Á S N É V Á N O C E a pod stromečkem nějakou "střelnou zbraň " ( abych zůstal nestranný :D )
Uživatelský avatar

Příspěvky: 237

Registrován: pon 17.12.2007, 20:39

Zbraň: GLOCK

Bydliště: PEKLO

Příspěvek od Edelweiss » sob 22.12.2007, 19:25

To- danielTIR
Každé technické řešení má jistá úskalí a připočteš li k tomu výrobu hned se procento nedodělků zvedne.Nevyhne se to ani GLOCKU jen to tedy řeší zvláštním způsobem.Znám jediné přirovnání když známému na mercedesu (novém)klekl motor,až na odpočívadlo dojel servisní vůz,motor vyměnily i číslo narazily.Jen ten známej se po telefonu trapně zeptal co za nový motor dluží,bylo mu oznámeno že tohle se nikdy nestalo a pokud to bude dál ventilovat je zralý na žalobu.
CZ sem měl roky jen mi moc nesedla a CZ koupená v ČR není obvykle CZ jakou si koupíme venku.Venku je to vývozové a u nás co zbude a za víc peněz,což se mi nelíbí,ovšem i tak mám od CZ něco málo nakoupeno a nestěžuji si.
Takže pokud nebudeme teoretizovat co je větší shit a budeme se bavit v rovině osobních zkušeností,nebude výsledek černobílý.
:twisted:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » sob 22.12.2007, 19:27

danielTIR: no dane vyjadreni je dle meho nazoru nejenom naprosto vytrzene k kontextu, ale hlavne oba vime, ze bylo mysleno s nadsazkou *4*.

V kazdem pripade je pochopitelne, ze na foru VW nikdo nebude chvalit japonce, tak ani zde nikdo nemuze cekat, ze se tu budeme rozplyvat nad CZ.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 52

Registrován: ned 28.5.2006, 21:06

Zbraň: Glock 26, CZ858

Bydliště: Opava

Příspěvek od danielTIR » sob 22.12.2007, 19:39

Edelweiss : nikdy jsem neteoretizoval. Mám zkušenost CZ 75 ze služby, CZ 100,110 a RAMI v9 mm luger z osobního používání. NIKDY PROBLÉM.Měl jsem GLOCK 19 - NIKDY PROBLÉM, měl jsem GLOCK 26 - PROBLÉM s rámem, jinak nic ( i když osobně si myslím že je to byl velký problém ) Obě značky beru o obě se zajímám, protože až se vyhrabu z finanční krize jedna z nich se ke mě vrátí. Dle mého osobního užívání jsem se do teď nesetkal se zbraní co by byla, jak říkáš, shit .Pouze čistě prakticky - CZ žádný problém, GLOCK - jeden problém a to rám. :wink: :wink:

S474N : samozřejmě že z nadsázkou :D šak mě znáš ne, moraváka :D

Příspěvky: 179

Registrován: ned 06.5.2007, 22:26

Příspěvek od Fobus » sob 22.12.2007, 19:50

PB: Tvůj arogantní přístup není na místě. Samozřejmě by se reklamace dala vyřídit tím, že zákazník dostane okamžitě nový rám, jenže ten bude mít jiné výrobní číslo a zákazník si pak bude muset vyběhat druhý průkaz zbraně. Tímto způsobem by se to dalo vyřídit mnohem rychleji, určitě do 30 dnů. Jenže zkus si v jakémkoli oboru objednat výrobu čehokoli v zahraničí a obdržet to do 30 dnů. Náhrada hlavní části zbraně částí se stejným číslem je z pohledu reklamace velmi speciální služba, která zahrnuje povinnost odeslat původní část výrobci, tudíž vyběhat na ní povolení k přepravě, zahraniční subjekt si rovněž musí vyběhat povolení k přepravě, část se musí vyrobit, nejde o prodej ze skladových zásob, jako je tomu u drtivé vatšiny běžných reklamací...atd. atd...
Ještě pořád Ti 2 měsíce připadají hodně?
Při stanovení 30 denní lhůty pro vyřízení reklamace nikdo nepřemýšlel o zbraních, víš...
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » sob 22.12.2007, 19:53

Fobus: oprav me, ale pokud by nekdo trval na 30ti dnech, tak dostane sice novy ram, ale s jinym cislem (ale take nevyhody z toho pramenici).
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 179

Registrován: ned 06.5.2007, 22:26

Příspěvek od Fobus » sob 22.12.2007, 19:59

Ano, je to možné. Nestalo by se tak automaticky, vždy po dohodě. Drtivá většina lidí chce hlavní část se stejným číslem, aby nemuseli registrovat novou část a mít tak 2 průkazy zbraně na jednu zbraň. Opravdu téměř každý si raději počká o nějaký ten týden déle a je to pochopitelné.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 237

Registrován: pon 17.12.2007, 20:39

Zbraň: GLOCK

Bydliště: PEKLO

Příspěvek od Edelweiss » sob 22.12.2007, 20:14

To- danielTIR
Testuji pořád,vše co potkám a bez problému je málo zbraní,nové si sedají,starým končí životnost,občas se něco překalí (čep záchytu závěru u CZ 75 praskl po 5000 ranách)Takže si člověk nevyber.Teoretizování si nevztahuj na sebe,naznačil jsem že informace tipu jedna paní povídala,nejsou pro odbornou diskuzi,ze které bych chtěl čerpat nové poznatky úplně to pravé ořechové.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 52

Registrován: ned 28.5.2006, 21:06

Zbraň: Glock 26, CZ858

Bydliště: Opava

Příspěvek od danielTIR » sob 22.12.2007, 20:19

Edelweiss : já to na sebe nevztahuju, taky nemám rád názory někoho kdo z něčeho vystřílel 100 nábojů a cítí se povinen nám sdělit jak jeto špatná zbraň a podobně :)

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Příspěvek od GLOCK69 » sob 22.12.2007, 20:22

Já zase musím přidat pozitivní zkušenost s CZUB. Když jsem měl RAMI(.40SW) tak to byla kousavá holka. Zanesl jsem ji na prodejnu a za 32 dnů měla novou hlaveň s novou zkušebnou a původním číslem. Zdržení bylo zapříčiněno celozávodní dovolenou, což jsem rád pochopil.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 190

Registrován: ned 20.5.2007, 19:53

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Ondísek » ned 23.12.2007, 0:12

A už jsme opět u toho....Je lepší CZ nebo Glock?? Není to snad jedno?Věčné blábolení o hov... ..místo toho byste spíš měli sedět doma na zadku a koukat na pohádky.. :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 429

Registrován: úte 15.11.2005, 23:05

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od rostar » ned 23.12.2007, 0:44

No já jsem asi dítě štěstěny páč jsem zatím nezaznamenal ani u CZ ani u Glocka žádný závažnější problém. Měl jsem tři CZ100, dvě CZ75, dvě CZ85, dvě CZ82M, tři CZ50, CZ27, CZ45, CZ91, CZ858, TT9, DUO.

Z Glocků G21, G17, G19 a fakt žádný problém.

Ještě jsem měl Norinco NZ75, FEG61, Astra A100, Llama Max I, Ruger P95DC možná ještě něco, už si to nepamatuju.......ani problémy si nepamatuju......

Z revolvéru Holka, dva Taury, Rossi a taky žádný problém.

Z brokovnic dvě pumpy Browning naprosto OK.

Z perkusáku Remington44 a Armi San Marco v pohodě.

Jediné z čeho jsem fakt zvracel bylo ATC Brno.

A jedna rada na závěr: Nesmíte si ty kvéry nechávat tak dlouho až se začnou srát :D R
Si vis pacem, para bellum!

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Příspěvek od GLOCK69 » ned 23.12.2007, 8:36

To bude ono, když já své hračky mám rád... :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 190

Registrován: ned 20.5.2007, 19:53

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Ondísek » ned 23.12.2007, 10:17

Já jsem na glocka koupil už víc náhradních dílů než na CZ....ale v žádném případě si nestěžuji. Až mi to bude vadit, tak si koupím něco jiného.. :D

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » ned 23.12.2007, 12:36

Mel jsem: G17 a mam G26.

G17 - zadna zavada - vystileno 2500 ran, zadny selhac - ani zpusobeny nabojem, proste co jsem do toho strcilo, to to vystrelilo, vyhodilo a nabilo dalsi naboj.

G26 - jedno strileni zavady - to kdyz jsem se naucil drzet pravej palec nahore, ale stale jsem jej tlacil ke zbrani, tak jsem si brzdil zaver... Jinak - zadna zavada, strilelo to Limity, trochu slabsi prebijenky, S&B, Magtechy...

CZ RAMI 40SW - cas od casu se kousala (seknuti naboje o nabeh) - cim vic se strilelo, tim se to zlepsovalo

CZ 75 Compact P-01 - vystrileno jen nekolik set ran, ovsem nekolik zavad bylo - nevyhozena hilzna co zustala v okynku, dost zbesily DAcko

CZ 75 SP-01 Shadow - vystrileno do ted asi 1.600 ran (6 mesicu) - 2 zavady - nez jsem se naucil mit palec hodne nahore, tak jsem jej jednou strcil pod pojistku a divil se, ze to nestrili a jednou to proste nevystrelilo a sam nevim proc - pokazdy samozrejme na zavodu :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 16.3.2006, 21:42

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od coffee » ned 23.12.2007, 13:14

Tedy nechci machrovat. Měl jsem jak CZ (nová 85) tak G (jetá 17).
S CZ jsem dal cca 8000 kousků s nutným vyleštěním kolejnic, laděním spouště, výměnou hlavně, abych slušně zastřílel.
S G, které mělo asi 5000 za sebou jsem dal cca 15 000 šusů (už to nepočítám tak pečlivě) s jediou úpravou, a to 2kg stojina spouště. Letos (po 5ti letech) jsem už byl nesvůj a tak jsem vyměnil vnitřek (pružinky, uderník, ...) jinak stále střílí a střílí.
S CZ to znamená po každých 500 nutnost vyčistit, s G ? Jak mám chuť nebo čas.
Pocitově se s CZ střílelo líp, po zaučení na G taky žádný problém, ani na mířenku.
Takže závěrem: něco už za sebou mám, tak snad můžu aspoň trochu hodnotit, ale že bych odsuzoval tu či onu zbraň. Každá má svoje, kdyby byla CZ materiálově jinde, tak možná ani do G nejdu. Proč ale stále řešit, zda je ta či ona lepší, spolehlivější, ....
Budou Vám střílet líp?
Heské vánoce. 8-)

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz