Výběr zbraně a nošení v ledvince


Debaty o různém příslušenství k pistolím GLOCK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 352

Registrován: sob 11.3.2006, 16:57

Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od Lala » sob 27.10.2007, 22:30

Tak ledvinka nebude, mají skutečně nějak divný přístup k zákazníkům. Byl jsem nucen objednávku stornovat neboť nebyli schopni dát vědět jak se věci mají a ani neodpovědět na mail že zboží ani nemají skladem, naopak jsem dostal mail že už zboží odesílají, tak se pak v tom vyznejte :cry:

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Příspěvek od GLOCK69 » ned 28.10.2007, 8:30

Komunikace sice trochu horší, ale ledvinka je super...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

for Irena

Příspěvek od realcop » ned 28.10.2007, 22:31

http://www.aegisteam.cz/index.php?main=testy&id=162


Kuk na to Irenko. Malá pohodlná v modních barvách a za mailovou hubičku ti ji vezmu na svuj služebák levněji
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop

Příspěvky: 34

Registrován: pon 27.3.2006, 10:28

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od ronnieb » stř 21.11.2007, 11:27

ma uz niekto odskusane ako sa nosi v tej aegis ladvinke 2.generacie glock 17?bez problemov,alebo je 17 uz moc velka?
dakujem

Příspěvky: 19

Registrován: úte 28.11.2006, 16:54

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Beli » čtv 22.11.2007, 19:07

G19ka se v té ledvince II.gen.nosí bez problému.Ale s prodlouženým zásobníkem se mi při rychlým otevírání,občas zadrhával zip o miřidla.Mám standart miřidla v plastu.

Příspěvky: 18

Registrován: čtv 27.12.2007, 2:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: JM

Příspěvek od NIGHT EAGLE » pon 31.12.2007, 3:32

I mě se zadrhuje jezdec zipu o mířidla (CZ75) ale jde to nacvičit jen se musí zároveň s rozepínáním zatlačit na zbraň aby se vyhnula dráze zipu.

Příspěvky: 15

Registrován: úte 13.12.2005, 13:11

Příspěvek od kissak » stř 02.1.2008, 9:18

Mám G17 a opravdu horní jezdec zipu zadrhává při rychlém otevření o mířidla(mám standard nízká tritiová). Řeším to tím, že nenechávám horního jezdce úplně v rohu, ale nechám ho "nad mířidlama"; respektive nad hledím (jenom kousek - tak aby při otevření v pohodě projel svou dráhu. Ledvinka sice není 100% dovřená, ale otvor je tak malý, že nehrozí ani odhalení zbraně ani snad samovolné rozepnutíl edvinky.

Příspěvky: 135

Registrován: sob 28.1.2006, 8:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Košice, Slovensko

Příspěvek od pbezo » čtv 03.1.2008, 7:32

Od včera ju mám aj ja, HK USP sa do toho vojde len tak-tak, problém je s tasením, lebo na ňom mám nastaviteľné mieridlá a muška je veľmi vysoká a drhne. (ale to aj inde, už mám všetky dostupné vrecká na vetrovke potrhané) a schengenska :-) hranica to trošku predražila ... 1600Sk
Uživatelský avatar

Příspěvky: 524

Registrován: ned 05.6.2005, 13:51

Příspěvek od Glockmaniak » čtv 03.1.2008, 9:08

No já nevím. Kamarád si pořídil ledvinku od Aegis. Tak jsem si jí prohlížel. Není to tak špatnej nápad. Jenže výrobce nějak opomenul, že ne každej vlastní CZ Rami. Když jsem zkoušel tasit svojí G 17, tak jsem se zachytával mířidlama. Jistě se to dá narafičit tak, aby se to nestávalo, ale já prostě nechci kompromis v podobě nedozavřeného zipu na ledvince. Na to měl výrobce myslet dřív. Glocků přece není tak málo. Nedokážu si představit, že v tom někdo tahá třeba HK Mark 23. Možná je tohle špatné řešení daní za to, že ledvinka vypadá tak, že v ní žádná bouchačka být nemůže. Aegis neustále proklamuje, že ledvinka má civilní vzezření, ale já se ptám k čemu to je? Že nikoho na první pohled nenapadne, že dotyčný má u sebe zbraň? Právě naopak. Díky reklamě na ledvinku se tato stává notoricky známou. Je nezaměnitelná s běžným typem ledvinek a tak mě vždy praští do očí. Automaticky mi vytane na mysli, co asi protijdoucí chodec má v ledvince za typ zbraně. Takhle to jistě vidím nejen já. Zlatá obyčejná stará "černá ledvinka z davu", která vypadá stejně jako desítky dalších a přitom skrývá třeba Glocka. Méně je někdy více, nemyslíte?
Meč a kříž tělo jedno jest.
Moje zbraně: GLOCK 17 3.gen. osazený TLR-1 HL, CZ 75, SA vz.58
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » čtv 03.1.2008, 9:31

Glockmaniak: Resil jsem tohle i se svou ledvinou a musim rict, ze tady je ten centimetr navic (G17/19) fakt znat.
Nakonec jsem to vyresil tak, ze trham zip smerem nahoru - nikoli dopredu a dolu, ale poutko (nasite vpravo nahore) taham nahoru a mirne doprava. Cela ledvina se tak sice nadzdvihne spodni casti, ale zato miridla se mirne zamacknou smerem k telu a zip se o ne nezasekne. Chce to cvik, verim, ze kazda ledvina ma to svoje...
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 469

Registrován: pát 01.12.2006, 20:02

Příspěvek od Andy4 » čtv 03.1.2008, 9:48

sice se o ledvinky nijak zvlast nezajimam, ale co jsem videl, tak na noseni dospele pistole to opravdu moc neni, idealne nejaky sub-compact

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 03.1.2008, 12:45

Vcera jsem udelal asi 30 srovnavacich fotek 4 typu ledvinek:
- Originalni Aegis ledvinka II. generace
- Dasta ledvinka s kapsama
- Dasta ledvinka bez kapes
- Jakasi ledvinka s nasivkou www.75tactical.com

Vsechny ledvinky na stejnym zaklade....

Strkal jsem do nich:
CZ SP-01 Shadow anzto zvetseny full-size
GP K100 anzto standardni full-size
CZ83 - anzto compact
G26 - anzto subkompakt
Taurus 905 - anzto maly revolver

Je pravda, ze to na full-size pistole je jen s nejakejma podminkama a to:
- ne zbytecne prodlouzeny zasobnik
- ne ostry tvar hledi

Se Shadowem uz byl docela problem, ale i to se da naucit - kdyz byl prvni pohyb jakoby na vylomeni horni casti zbrane ven a pak teprve vytazeni, slo to 100% a rychle... Ale je to hold neco za neco...
K100 s normalnim zasobnikem a s kulatym hledim uz sla naprosto v pohode, stejne tak CZ83 a G26.
Problem nastal u mrnavyho Tauruse - tvar luciku zpusoboval, ze ta guma, co zbran drzi sjizdela dopredu, takze se odkrejvala spoust a ve stresovy situaci by hrozilo, ze si ustrelim pindika.

Az bude cas - uverejnim fotky s blizsima poznatkama.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 469

Registrován: pát 01.12.2006, 20:02

Příspěvek od Andy4 » čtv 03.1.2008, 17:45

cmk píše:a ve stresovy situaci by hrozilo, ze si ustrelim pindika.
:lol: to me docela od noseni v ledvince odrazuje a nenosit natazeno.. ale pak je zase potreba moc operaci-rozepnout, vyndat, natahnout.. asi to stejne chce na leto nakoupit volnejsi kosile..

Příspěvky: 15

Registrován: úte 13.12.2005, 13:11

Příspěvek od kissak » čtv 03.1.2008, 18:44

to CMK: nezadrhával ti při rychlým otevření ledvinky zip o hledí? Myslím u full-size zbraní.

Příspěvky: 92

Registrován: ned 18.11.2007, 22:03

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Český Krumlov

Příspěvek od Pary » čtv 03.1.2008, 19:47

Také jsem se stal vlastníkem Aegis ledvinky II. generace. Podle mě je skvělá a jelikož mám G19 s original plastovýma mířidlama, tak nemám jediný problém se zadrháváním nebo s tasením. :)
Glock 19, Kevin

Příspěvky: 18

Registrován: čtv 27.12.2007, 2:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: JM

Příspěvek od NIGHT EAGLE » čtv 03.1.2008, 21:01

Jak v tom funguje CZ 75 D Compact? Zkoušel někdo?

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 03.1.2008, 22:32

kissak> jak jsem psal, K100 v podstate v pohode (kulaty hledi), Shadow jsem musel vyklanet dopredu pred vytazenim
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

STD člen

Příspěvky: 215

Registrován: stř 09.1.2008, 7:05

Zbraň: G19 (3gen), GP K100

Bydliště: Praha

Příspěvek od Fredouch » stř 09.1.2008, 7:47

Souhlasím s CMK ve věci ledvinky aegis a K100 => v pohodě. Padne jak ulitá (spíš už k maximální hranici), tasení mi nedělalo větší problémy.

Jde jen o zvyk při tasení (vodorovné uložení zbraně).
G19; GP K100
- Zkušenost je jméno, které dáváme svým chybám a omylům.
- Život je jako rozkvetlá louka. Ohneš se pro kytičku a hned tě někdo kopne do prdele.

Příspěvky: 15

Registrován: pát 02.2.2007, 16:53

Ledvinka AEGIS

Příspěvek od Aleš Vondráček » pon 18.2.2008, 16:08

Zdravím diskutující
a jsem rád, že se o naší ledvince mluví :-) Rád bych uvedl na pravou míru některé připomínky, zejména tu o nevhodnosti nošení full-size zbraní.
S podobným argumentem se setkáváme poměrně často, ale v naprosté většině se jedná buď o nesprávné nastavení ledvinky (resp.zbraně uvnitř) a o otázku správné techniky otevírání (vč. vhodnosti "otevíracího" předmětu). Dovolte abych vám pomohl tento problém odstranit. Kompletní popis a návod k ledvince je na www.aegisteam.cz/soubory/_ledvinka/navod_ledvinka.pdf

Shrnu podmínky pro bezproblémové tasení zbraně typu G17,ČZ75 atd. (s většími zbraněmi jako je např. SP-01 už je to opravdu na hranici, resp. kousíček za hranicí):
1) maximální využití prostoru pro hlaveň v bočním dílu ledvinky, tj. pružný úchyt zcela v rohu suchého zipu podkladu/zadního dílu ledvinky - tento úchyt je tam mj. pro případ otevírání a tasení jednou rukou. Samozřejmě lze zbraň nosit i bez úchytu, zejména pro velké zbraně resp. je to na každém nositeli.
2) Pro full-size zbraně nebo pro zbraně s vyššími mířidly se doporučuje mírné vyosení zbraně směrem dolů (proto je úchyt na suchím zipu). Drobnost, ale pomáhá.
3) Je nutné tam mít vhodný "otevírací" předmět. Něco co je lehké, ale zároveň dost velké/objemné, aby to šlo přirozeně chytit.
4) Přesné nastavení jezdců zipu na diagonále - to minimalizuje potřebnou sílu k otevření.
5) Tasící pohyb by měl být od sebe-dolů, ani není potřeba nějaké velké síly. Kraj ledvinky se zipem je relativně měkký a když se silně zatáhne jen směrem dolů, tak se okraj zdeformuje a zasekne o mířidla.

Samozřejmě nepopírám, že to není superjednoduché, ale věřte, že zbraně typu G17 tam bezproblémově nosí desítky lidí, včetně kolegy M.Hradeckého :-).

Někdo nám vyčítá medializaci...
Nevím nakolik je kdo seznámen se skutečnou historií této ledvinky, ale ve chvíli, kdy jeden výrobce začne prodávat naší "očesanou" ledvinku bez některých zásadních detailů, jiným otevíráním atd. a vystavuje ji všude, druhý se inspiruje tvarem a prodává svůj další výrobek (mj. tomuto výrobci se to na počátku nabízelo a ohrnoval nos...) bychom byli hlupáci, kdybychom se snažili nepropagovat svůj výrobek a nenabídnout verzi ledvinky za kterou si stojíme a která od začátku je "naše dítě". Co myslíte? :-)
Mj. se ledvinka I.gen. dále kopíruje v Itálii a v USA se prodávají min. dvě velmi podobné ledvinky (obě mám).

Dotáhnout Aegis ledvinku II.gen. do "prodávatelného" stavu byla skutečně trnitá cesta a přál bych vám zažít jednání s některými výrobci resp. vidět co všechno jsou schopni vyrobit :-( Mám celou sadu všech vzorků od roku 2004 (to kdyby snad někdo chtěl tvrdit, že to vymyslel on...) a třeba je i někdy nafotím a někam to pověsím :-). Pro pořádek říkám, že prapůvodní nápad si nepřivlastňujeme, ten k nám přišel zpoza oceánu.

Bereme připomínky a zpětnou vazbu od uživatelů velice vážně a i my se zamýšlíme nad dalšími vylepšeními a novými podobnými výrobky a něco připravujeme. Proto budu rád, když uživatelé napíší své poznatky, nápady na vylepšení atd. a třeba i nafotí své ledvinky a pošlou mi to na ales.vondracek@volny.cz

Díky za pozornost tomuto dlouhému příspěvku :-)

Zdraví
Aleš Vondráček
Aklademie Aegis
www.aegisteam.cz

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 18.2.2008, 16:42

Ja osobne bych i u full-size+ (to plus na konci je zamerne - myslim tim velke zbrane typu CZ75 s vetsim zasobnikem ala SP-01) doporucil tam tu zachytnou gumu nechat. Vyhoda Aegis ledvinky je prave i v tom, ze i tahle guma nemusi byt rovne, ale da se mirne naklonit, cimz umozni prave tu ne uplne vodorovnou polohu zbrane.
Preci jen - pokud nekdo do ledvinky sahne v extremne krizovy situaci (nedokazu si predtavit na ulici jinou situaci, nez extremne krizovou, pri ktery bych do ledvinky sahal) chytna zbran tak, jak mu zrovna padne do ruky, tak pri nekrytym luciku to chyceni za spoust fakt realne hrozi. Resenim pak je nosit nenatazeno... Ale natahujte nekdo CZtu, kdyz levou rukou drzite naproti sobe (nebo se pred nim branite) zfetovany hovado nejlepe s nozem v ruce. To uz je pak lepsi tu zbran vytahnout, pichnout ho laufem do ksichtu aby couvnul a doufat, ze mi tu zbran mezi tim nesebere :-) (tahle veta je s nadsazkou)
Ale je fakt, ze SP-01 z ledvinky i bez gumy jen tak nevypadne.

Nemel jsem moznost vyzkouset ledvinku se seriovou SP-01, tam jsou miridla min vzadu a jsou oblejsi, tam by to mohlo bey lepsi nez u Shadow.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Zpět na „Příslušenství“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz