věčné dohady okolo Federal EFMJ


Doporučení, ceny, zkušenosti, přebíjení

tom

Uživatelský avatar

Příspěvky: 843

Registrován: čtv 26.1.2006, 21:46

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10

Příspěvek od tom » stř 12.12.2007, 18:00

Nevim jestli to tu už nebylo, ale co udělá EFMJ 40SW v bloku želatiny. Nechtěl bych to mít v sobě.
http://www.rucevzhuru.cz/video/40saw.wmv
Nikdy není tak blbě, aby nemohlo bejt hůř.

Příspěvky: 469

Registrován: pát 01.12.2006, 20:02

Příspěvek od Andy4 » čtv 13.12.2007, 10:08

nevim,jestli to tu uz nekde neni, anglicky clanek

http://www.ammoman.com/40_EP_DESC.htm
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od VEIKO » čtv 03.1.2008, 8:36

No každopádně tady nějak vytanulo z diskuse že:

Každopádně mít učet kde a co ste nakoupili.
Takže i kdyby vám prodali tovární dum dumy je to ok.
Teoreticky by toto A-čko mělo být nedostupné.

Prakticky kdyby vás kontroloval policajt-včetně zásobníku tak stačí
mít první ránu obyč celoplášt a je to v pohodě.

Ja myslím že když někoho pokropíte celopláštěm tak mu taky spadne usměv.
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 03.1.2008, 8:57

VEIKO: aby potom nepadnul ten usmev i dalsim pripadnym nechtenym cilum za utocnikem *71*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 469

Registrován: pát 01.12.2006, 20:02

Příspěvek od Andy4 » čtv 03.1.2008, 9:41

efmj maji vyhodu prave v tom, ze nemaji zadnou dutinu a na stejnou uroven s sichr A munici, ktera byla volne prodana bych to nestavel

jak pise Satan-nejdulezitejsi vlastnosti efmj pro noseni je, ze pri jejich pouziti snizuji riziko zraneni dalsi osoby
Uživatelský avatar

Příspěvky: 524

Registrován: ned 05.6.2005, 13:51

Příspěvek od Glockmaniak » čtv 03.1.2008, 9:53

SATAN: Jo to je pravda. Chudák babička, co šla do kostela. Měla smůlu, že byla zrovna za tím grázlem. No ale co můžeme dělat. Zákon je u nás nastaven tak, aby byl hlavně chráněn pachatel. Osudy napadeného a nezúčastněných osob již nikoho moc nezajímají.

Jinak co se týče kontrol na ulici od policie, tak se mi ještě nestalo a nikdo mi ani neříkal, že by k němu jen tak na ulici přišel policajt a chtěl vidět co má napáskováno za svinstvo. Mě se kdysi v Praze stalo, že jsem měl Glocka na podpažáku a rozepnutou bundu. Vítr mi ale asi trošku rozevlál bundu a bouchačka vykoukla. Bylo to ve vstupu metra na Andělu. Přišli ke mě dva příslušníci PČR co tam stáli a ptali se na zbraň. Tak jsem jim slušně řekl, že mám legálně drženou zbraň. Ukázal jsem jim ZP a průkaz zbraně a bylo vše OK. Ani nechtěli tu pistoli vidět, natož co mám napáskováno. Kluci byli velice slušní a korektní, všechna čest. Hlavně, když ten jeden zjistil že mám průkaz na Glocka, tak úplně ožil. Pokecali jsem o Glocích a rozešli jsme se v přátelské atmosféře. Samozřejmě toto není dogma a netvrdím, že všechny kontroly se vedou takhle v přátelském duchu. Nicméně toto je moje jediná zkušenost z kontrolou zbraně na ulici. Na to že zbraň nosím často cca 10 let, tak to zas tak horké není.
Meč a kříž tělo jedno jest.
Moje zbraně: GLOCK 17 3.gen. osazený TLR-1 HL, CZ 75, SA vz.58
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » čtv 03.1.2008, 10:42

Uz jsem to trochu natukl a vlastne to ani neni tak uplne mimo tema...

Jak jde tohle zmenit? Jak zmenit zakon, aby preferoval nepruraznou (expanzni) munici? Nerikam zrovna dum-dum, ale treba EFMJ oproti celoplasti?
Proc nemuze dostat PCR na trenovani levne celoplaste, ale na noseni aspon subsoniky, komole poloplaste ci podobne?

Jak presvedcit zakonodarce (nejlepe odborniky), ze je lepe, kdyz grazla zastavi strelba rychleji navzdory jeho mensim nadejim na uzdraveni. Vzdyt kolik je rocne "neprimerenych obran" (nazveme to zneuziti moci nebo pravomoci) oproti tomu, kolikrat za rok se prislusnici PCR a straznici BOJI pouzit zbran, ackoli jsou k tomu zcela opravneni...?

Jak ty nahore presvedcit, ze je lepe, kdyz to neprojde skrz (nebo s mnohem mensi energii) a ze se strely mene odrazi? Mozna jsme naivni, ale myslim si, ze pokud ma v tomhle strelecka verejnost vicemene jednoznacny nazor a na jeji stranu by se pridali odbornici ze zkusebny, armada, PCR a straznici, neni to maly pocet lidi (volicu a statnich zamestnancu).

Nerikam petice, ale co navrh zmeny zakona? Proc ze to "samozrejme nemuze projit"??
Protoze by to media prezentovala jako "smrtici munici v ulicich"?
Protoze by to stalo vladu vice penez na vycvik ozbrojenych slozek?

Co vy na to?
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Příspěvek od MarK » čtv 03.1.2008, 11:02

Myslím, že jsi to zhodnotil přesně. Pár hloubavých "investigativních" novinářů by si to pročetlo a hned by palcové titulky hlásaly, jak šílencům nestačí, že po ulicích běhají s koltem proklatě nízko, ale ještě si vynucují "smrtonosnější" střelivo (podobný termín by se určitě v bleskovském slovníku našel).
Co se policie týče, starý dobrý termín "policejní brutalita" omílaný ve všech novinách by opět policistům rychle přistřihl křidélka.

A politici to vědí. I kdyby se náhodou našel nějaký, který by se opovážil takto si pod sebou řezat větev, těžko by takových našel dalších sto.
Myslím, že můžou být policisté ještě rádi, že mají aspoň ostrou (viz Anglie...).

Což ovšem neznamená, že bychom měli strčit hlavu do písku a nesnažit se. LEX dělá imho dobrou práci a je otevřen návrhům i pomoci.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » čtv 03.1.2008, 11:14

Jo ja vim, co je potreba.
Aby nekdo pri smahnuti grazla postrelil zenskou s kocarkem. Den nato policajti pri zasahu dve deti v panelakovy chodbe krz fetaka s nozem a dalsi tyden by to musela dostat babka na balkone pote, co nekdo vystrelil "do zeme" kvuli peti nackum s retezama.
Pak by se mozna zaclo uvazovat, ze to nebyly chyby jednotlivcu, ale povoleneho streliva :evil: Nechci to privolavat, jen si stezuju :roll: :?
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 03.1.2008, 11:53

Ono k te kontrole zbrane na verejnosti, respektive kdekoliv:
Zákon 119/2002 Sb. píše:§ 29 Povinnosti držitele zbrojního průkazu
(1) Držitel zbrojního průkazu je povinen
...
e) předložit na výzvu příslušného útvaru policie zbrojní průkaz, zbraň kategorie A, B nebo C, střelivo do této zbraně a příslušné doklady ke kontrole,
Co je onen "prislusny utvar policie" stanovy tentyz zakon:
Zákon 119/2002 Sb. píše:§ 10
(2) Žádost se podává u okresního (městského, obvodního) ředitelství policie, příslušného podle místa pobytu fyzické osoby, nebo podle sídla právnické osoby (dále jen "příslušný útvar policie").
Z vyse uvedeneho jasne vyplyva, ze pozadat me o zbran sice na verejnosti policista muze, ovsem ja mu mohu opacit topolankovou jednickou *40*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 469

Registrován: pát 01.12.2006, 20:02

Příspěvek od Andy4 » čtv 03.1.2008, 13:45

stejne po nekom nebude chtit policista vybiti zbrane na ulici a i kdyby nejakym zpusobem zjistil, ze kontrolovana osoba nosi EFMJ - v prvni rade vypadaji jako celoplast, pokud se jim to nebude zdat - muze je poslat na zkusebnu a ta se nejspis zachova stejne jako v predchozich pripadech - cili se nevyjadri a je po problemu..

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » čtv 03.1.2008, 14:17

Starosta píše:Uz jsem to trochu natukl a vlastne to ani neni tak uplne mimo tema...

Jak presvedcit zakonodarce (nejlepe odborniky), ze je lepe, kdyz grazla zastavi strelba rychleji navzdory jeho mensim nadejim na uzdraveni. Vzdyt kolik je rocne "neprimerenych obran" (nazveme to zneuziti moci nebo pravomoci) oproti tomu, kolikrat za rok se prislusnici PCR a straznici BOJI pouzit zbran, ackoli jsou k tomu zcela opravneni...?
Co třeba přesvědčit zkušebnu, že kulka, která trefí dva lidi stojící za sebou je dvakrát ranivější ... :twisted:

Co se týče prezentace v médiích, je otázka lexu a dalších organizací, jak budu seriózní média informoval. O bulváru se nemá cenu bavit.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 524

Registrován: ned 05.6.2005, 13:51

Příspěvek od Glockmaniak » čtv 03.1.2008, 14:22

Mistral: O bulváru se nemá cenu bavit? Vždyť ten čte nejvíce lidí. Schváleně se zeptej 10 náhodně vybraných kamarádů, co bylo včera v Blesku a co v Hospodářských novinách. Bohužel právě bulvár je kádr na to, napsat něco o čem má pouze 10% informovanost. Takže až povolí EFMJ, dočkáš se v Blesku článku s přibližně takovýmto nadpisem: "Čeští fanatici se ozbrojují. Dnes jim schválili nebezpečnou munici. Budou následovat granáty?"
Meč a kříž tělo jedno jest.
Moje zbraně: GLOCK 17 3.gen. osazený TLR-1 HL, CZ 75, SA vz.58

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » čtv 03.1.2008, 14:29

No a? 8-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » čtv 03.1.2008, 17:32

Mistral: Lidi zacnou demonstrovat :) Lidi serou na to, ze se vic krade, ze se zdrazuje, nebo omezuje lidska svoboda - proste beee, nojo, takovej je zivot, beee...

Ale ze vlada schvalila, ze se "da koupit DUMDUM" a v Blesku vblesku napisou, ze se bude hned strilet pri vstupu na pozemek jako v jUeS a ze finsky student by s takovou munici zabil ve skole prinejmensim trikrat tolik lidi s plovicni kapacitou - tak to vyjedou maminy s kocarama zpoza zehlicich prken a do kamery budou vriskat "bezpeci pro nase deti! konec vlady nasilniku! zakaz osklivou munici - zachranis zivot" :?
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 469

Registrován: pát 01.12.2006, 20:02

Příspěvek od Andy4 » čtv 03.1.2008, 18:24

oni to sice treba psat a rikat budou, ale druhej den budou psat zas o necem jinem a za tyden si na to nikdo nevzpomene. Chci tim rict, at si v Blesku pisou co chteji-bude se o tom maximalne tlachat a i kdyby to schvalili urcite to hned zase nezrusi kvuli clanku v bulvaru
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » pát 04.1.2008, 9:09

Tak proc se do toho nerejpe a netlaci na pilu namisto kecu?
Tratomeee...?! LEX seeem! :D
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » pát 04.1.2008, 10:17

Když to budete prezentovat jako že protlačujete používání bezpečnějšího střeliva, máte imho naději na úspěch. Leda by to bylo nějak regulované nařízením EU. Možná by se mohly nějak definovat parametry ranivosti pro zkušebnu, nebo by se mohlo do zákova vsunout slovícko a změnit to na střely s výrazně větší ranivostí. Pro šikovné lobysty je mnoho cest. Otázka je, esli s takovou koulí má cajt šanci zastavit ujíždějícího zločince. :?:

Příspěvky: 469

Registrován: pát 01.12.2006, 20:02

Příspěvek od Andy4 » pát 04.1.2008, 10:29

Bavil jsem se o tom s panem Malanikem z Triggeru a rikal, ze se na takove uprave pracuje, ale je to beh na dlouhou trat. Kdo se o to zajima doporucuji konzultovat s panem inzenyrem nebo vlastni aktivite se take meze nekladou :wink:

mj. dle jeno nazoru by pouiziti EFMJ za soucasneho stavu melo projit, pro podrobnejsi info doporucuji pobavit se s nim osobne
Uživatelský avatar

Příspěvky: 59

Registrován: pát 24.11.2006, 14:35

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Neratovice

Příspěvek od Churchill » stř 13.2.2008, 17:21

Jak už napsal cmk, zkušebna si dělala vlastní interní testy. Tady je citace z dopisu, který na svůj dotaz obdržel kolega

"... vzhledem ke skutečnosti, že do dnešní doby nikdo nevznesl pochybnost na kategorii střeliva se střelou typu EFMJ, výrobce FEDERAL CARTRIDGE Co., USA, úřad tento typ v žádné ráži nezařadil do kategorie. Úřad si pouze provedl interní zkoušky, které nemá za povinnost publikovat. Jen Vám mohu napovědět, že střely této konstrukce mohou mít zvýšený ranivý účinek (viz obal střeliva nebo internetové stránky výrobce). Úřad zásadně provádí řízení ve věci zařazení typu zbraní nebo střeliva do kategorie pouze na základě předložené žádosti ve smyslu vyhlášky č. 369/2002 Sb. Úřad, a předpokládám že ani příslušné orgány PČR, nemají pochybnost o kategorii daného střeliva. Ovšem může v budoucnu nastat situace obdobná jako u střeliva s Fe jádrem, i když státní úředníci nemají pochybnost o dané kategorii ... "
G 26, G 36, Kevin

Zpět na „Střelivo“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz