střelivo do G17-poradíte mi, prosím?


Doporučení, ceny, zkušenosti, přebíjení

Uživatelský avatar

Příspěvky: 89

Registrován: čtv 26.5.2005, 21:39

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Boskovice

Příspěvek od Iren » pát 27.5.2005, 15:10

to Jasik: dík i za ta pouzdra, příští týden to budu řešit, pomohls mi, snad vyberu dobře.
Iren
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » sob 28.5.2005, 20:01

Ad prebijeni: nekoho to bavi a prebiji si pro sebe, me osobne to nijak neoslovuje a radeji si koupim tovarni za 3.30, nez se s tim smudlat a usetrit par desetniku - clovek ma i jine konicky, kterym se musi venovat *40*

Ad pouzdro: chce si to hlavne vyzkouset, ja zkusil podpazak, kterej me vubec nesedl, potom jsem koupil i nylonovou Dastu na opasek, jenze moc odstava a zbran se "vyklubuje" smerem ven. Zatim jsem skoncil u Fobuse s padlem a doslova si chrochtam blahem, protoze o zbrani clovek vubec nevi, ani pri cestovani autem a navic sam Fobus zbarn tlaci smerem k telu, takze vubec nikde nic neprepada ci nevystupuje. Na druhou stranu je padlo pomerne velke a tim padem i celou vahu zbrane rozklada na dost velkou plochu a proto o nem clovek ani nevi - ja osobne mohu jenom doporucit, ale co clovek, to jine preference.

Ad vyber zbrane: nechces se trosicku rozepsat? Mozna by to stalo za to a i jini by si precetli, jak ses rozhodovala, apod. Diky *4*

Ad strileni: IPSC? A nechces radeji zkusit IDPA, ktere se pro obranne ucely bude hodit lepe ? *88*

Příspěvky: 9

Registrován: pon 04.4.2005, 22:28

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od remo » ned 29.5.2005, 7:42

Iren píše:Až si budem chtít někoho nabrnknout, pudem asi na jinej server, že jo :-). Ale jinak já jsem se třema dětma fakt skvělá partie :-) :-).

Dík za tipy ohledně sluchátek.

Ještě teda využiju vašich znalostí, pánové, a přeptám se na nějaké fajn pouzdro pro běžné nošení na G17.
Mohu ti doporučit pouzdro FOBUS, je skvele, dobre se ovlada, je bezpecne s padlem u panu (strci se za opasek). U tebe to bude s padlem asi horsi - mas asi trosku sirsi panev nez my, tak FOBUS na opasek, ale bez si to napred vyzkouset. Muzes v Brně v prodejne ALFA. Dobre si vyber cau :D REMO
remo

Příspěvky: 50

Registrován: pát 01.4.2005, 16:31

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Trenčín

Příspěvek od glock gunner » ned 29.5.2005, 18:59

ak mozes najprv vyskusaj origo puzdro na GLOCK ja som skusal vselico a nakoniec som sa ku nemu vratil akurat to chce tvrdsi opasok
Uživatelský avatar

Příspěvky: 52

Registrován: ned 03.4.2005, 18:07

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Adalbertus » ned 29.5.2005, 19:55

Taky doporučím pádlo Fobus. Z těch, co jsem zkoušel, drží zbraň nejblíž u těla, ale nahmátnutí nebrání.
Je to ale věc fyzické konstituce a rozhodně to chce vyzkoušet.

Ke střelivu - někdo tu už zmiňoval zlínskej Limit. Zatím jsem s Marcinkovým střelivem neměl jedinej problém. Paradoxně, když jsem si "pro jistotu" vzal na závody tovární S&B, měl jsem selhač :roll:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 287

Registrován: stř 06.4.2005, 14:47

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od Jonny » pon 30.5.2005, 9:50

Pouzdro si můžeš vybrat podle zkušeností. Záleží, co chceš nosit ( kam schováš zbraň). Někteří střelci nosí na obranu i ledvinky a jsou spokojení. Já, zastánce sportovnějšího pojetí, je nemám v lásce, ale zase nemusíš nosit košili nebo bundu, abys schovala opaskáč nebo podpážďák.

Já používám origo Glock na IPDA (nemusím být tak rychlý, ale lépe se schovává), na IPSC mám Fobuse nebo rychlotasící pouzdro (IPSC). Mám doma i podpážďák, ale jen tam leží a použiji ho maximálně jednou za rok (pro nošení, ne na závody).

Ohledně nábojů je to složitější. Pokud chceš střílet origo plášti, tak S&B bych nedoporučoval (pro obranu). Už jsem viděl i osobně zažil hodně selhání. Neodpálení na první úder, nedostatečné množství prachu, kdy střela zůstala v hlavni kousek od ústí (vždy u 9 mm). Osobně bych volil Lapuu nebo Federal. Není pravda, že přebíjené nejdou vzít na obranu. Já nosím své s celoplášťovanou střelou (střela S&B .45 ACP). Záleží na použité střele.

Pro sport se dá použít hodně munice od přebíjených olovených (147 gr jdou z G 17 docela dobře i na mířenku) i plášťovaných, origo celoolověné (Magtech), origo pláště,… Jen si dávej pozor, že pro IPSC musíš vždy splňovat minimální faktor = jsi v Minoru (když někteří zdárně střílejí i 9 mm Luger Major, ale s C modelem), pokud budeš mít malý faktor, tak nebudeš moci střílet na hodnocení (viz. pravidla IPSC). Takže si předem zjisti, určení nábojů (hlavně přebíjených) a jejich rychlosti + váhu střely.

Pokud chceš střílet IDPA nebo IPSC, nejdříve si zvykni na zbraň a nauč se jí zvládat (nestrhávat a zažít si pravidla bezpečné manipulace – úhly míření, nabíjení a vybíjení, prst mimo spoušť). Během závodů, kdy běháš se zbraní již musíš mít návyky, abys neudělala nějakou zásadní chybu. V tu chvíli budeš přemýšlet nad terči, sestřelováním a nestihneš se soustředit na základní manipulaci se zbraní. Hlavní je jedno pravidlo, které pořád říkám. Lepší je být pomalý než nebezpečný. 8)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 89

Registrován: čtv 26.5.2005, 21:39

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Boskovice

Příspěvek od Iren » pon 30.5.2005, 13:17

Dík moc moc všem za info pro začátečnici. Ne snad, že bych všem radám zcela rozuměla :-), ale třeba se časem budu chytat.
A ještě mi není jasný-když stojí střelivo 3,30, to jich musíš vzít aspoň 10 tis., abys dostal takovou cenu, ne?

Ohledně toho mýho výběru, resp. proč právě Glock: chci zabraň bezpečnou, spolehlivou, nenáročnou na údržbu, poměrně lehkou, aby byla vhodná i pro běžné nošení, ale i pro sportovní střelbu, nechci revolver a chci s tím aspoň občas něco trefit :-). Většina zbraní, které jsem zkoušela se mi zdála těžká. Nemám moc silné ruce a fakt jsem s tím měla problém udržet to. Dost dobře se mi držel Walter (už netuším přesně jakej typ), ale ten zrovna s tou bezpečností s Glockem prej nejde srovnávat. Člověk, kterej mi umožnil vyzkoušet si kdeco střílí sám s Glockem, takže je jasný, že to mě ovlivnilo asi taky. Je úspěšnej, takže si řikám, že asi ví.....
Tak doufám, že jsem se rozhodla správně :lol:
Iren
Uživatelský avatar

Příspěvky: 89

Registrován: čtv 26.5.2005, 21:39

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Boskovice

IDPA x IPSC

Příspěvek od Iren » pon 30.5.2005, 13:29

Ještě jsem zapomněla, že mám napsat proč IPSC a ne IDPA. Fakt ještě nejsem v obraze natolik, abych znala rozdíly (taky nemůžu nikde najít co je PPC). Pochopila jsem, že existuje způsob praktické střelby, který se skvěle hodí k tomu, abych mohla řešit "praktické" situace, abych vyřešila případný problém, který může nastat, abych se naučila manipulovat se zbraní tak, že nebudu nebezpečná pro okolí i sebe. Přijde mi prostě docela málo umět sřílet z místa do terče (netvrdím, že to umím a vím, že i to se musím učit). Dostala jsem nabídku potrénovat IPSC (prej ženskejch není dost) a bude-li to možné, strašně ráda toho využiju. O tom, že budu každej víkend závodit zatím nepřemýšlím, chci se to s Glockem prostě naučit. Toť vše.
Iren

Příspěvky: 345

Registrován: stř 06.4.2005, 22:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od Ivoshek » pon 30.5.2005, 13:48

Uživatelský avatar

Příspěvky: 287

Registrován: stř 06.4.2005, 14:47

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od Jonny » pon 30.5.2005, 16:38

3,30 Kč/kus typuji buď na známého v obchodě se zbraněmi nebo na státního zaměstnance (bezpečnostní složky).

Ryze pro obranu bych spíše bral právě ten revolver v 2 palci. Na přesnou střelbu bych také vybíral jinou zbraň než je Glock (tímto se omlouvám sobě i ostatním Glockařům).

Na IPSC - Production nebo IDPA se těžko hledá soupeř, co ve spolehlivosti, rychlosti, funkčnosti a výdrže. Za tři a půl roku střílení s Glockem jsem nezažil závadu způsobenou zbraní pouze náboji, což by u Cz bylo spíše přáním než skutečností. 8)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 89

Registrován: čtv 26.5.2005, 21:39

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Boskovice

Příspěvek od Iren » pon 30.5.2005, 17:19

No, když já právě nechtěla mít dvě zbraně. Chci se naučit s jednou a pořádně. Revolver mi prostě nepadl do oka a měla jsem s ním pocit, že bych netrefila ani prase na dva metry :(
Dík za názory :-)
Iren
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 30.5.2005, 17:23

Iren: zjednodusene receno je IDPA to same jako IPSC, ale v zasade je duraz kladen na kryti - tj. treba za prekazkou (zdi, pultem, oknem apod.) , coz si myslim, ze je nejlepsi pruprava do zivota.

Jonny: 3.30 od Marcinka tovarni S&B. K presnosti - vetsina pistoli je presnejsi nez ruce, takze bych spise problem hledal tam *40*
Uživatelský avatar

Příspěvky: 89

Registrován: čtv 26.5.2005, 21:39

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Boskovice

Příspěvek od Iren » pon 30.5.2005, 17:33

jo, jo-dyť já vim, že je to rukama, dík :twisted:

aha, tož tak to je-nevim jestli tady někdo IDPA dělá, ale vypadá to zajímavě
Iren
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 30.5.2005, 17:51

Iren píše:jo, jo-dyť já vim, že je to rukama, dík :twisted:

aha, tož tak to je-nevim jestli tady někdo IDPA dělá, ale vypadá to zajímavě
Ja strilim jenom IDPA, Jasik toho strili vic, ale hlavne IDPA.

Vice obecnych info na http://www.idpa.cz

Nekolik fotek z ruznych IDPA zavodu: http://foto.mujglock.com/index.php?cat=8
Uživatelský avatar

Příspěvky: 89

Registrován: čtv 26.5.2005, 21:39

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Boskovice

Příspěvek od Iren » pon 30.5.2005, 18:04

jak tak koukám na ty fotky - myslela jsem si, že pravák nosí zbraň vlevo, aby se líp tasilo? To jsem tak mimo?
Iren

Příspěvky: 345

Registrován: stř 06.4.2005, 22:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od Ivoshek » pon 30.5.2005, 21:22

pravak nosi zbran na pravem boku, rychleji zamiris a je to bezpecnejsi...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 89

Registrován: čtv 26.5.2005, 21:39

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Boskovice

Příspěvek od Iren » pon 30.5.2005, 21:55

Ivoshek píše:pravak nosi zbran na pravem boku, rychleji zamiris a je to bezpecnejsi...
Fakt? fakt tady není nikdo, kdo by nosil zbraň při běžným nošení vlevo?
Iren
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 30.5.2005, 22:39

Iren píše: Fakt? fakt tady není nikdo, kdo by nosil zbraň při běžným nošení vlevo?
Abych rekl pravdu, tak jsem se snad nesetkal v realu s nikym, kdo by to nosil "do krize". Na leve strane nosi pravak nahradni zasobnik(y). Si vem, jak bys prebijela, respektive kde jinde bys je chtela mit.

PS. takhle do zacatku bych ti rozhodne doporucil knizku Manual obranne strelby. Je tam fakt spousta informaci a pekne podanych.

Informace o knizce + vybrane pasaze:
:arrow: http://www.literatura.cz/content/katalo ... 3056&hash=

Treba zrovna tady je videt rozfazovane taseni pri stranovem ukroku s nasledujicim klekem
Uživatelský avatar

Příspěvky: 89

Registrován: čtv 26.5.2005, 21:39

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Boskovice

Příspěvek od Iren » pon 30.5.2005, 22:46

bezva, dík, mrknu na to

ten můj známej nosí revolver bežně křížem. Tvrdil mi, že když je civilně oblečenej, je tasení rychlejší, má-li zbraň vlevo. Když si představím třeba sako nebo bundu, tak se mi fakt zdá, že by to pro běžný nošení bylo rychlejší. Nemusíš oblečení vyhrnovat.

Při sportovní střelbě je to jinak, to jsem pochopila...
Iren
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 30.5.2005, 22:52

No ono treba pri IDPA se tasi ze skryteho noseni, tj. tak jak bezne na ulici - nektere stage treba mohou mit v propozicich, ze musis mit zapnutou i bundu apod.

No a vyhrnovat nic nemusis, treba prave v tom "manualu" je to zmineno take, staci levou rukou zatahnout za levej cip dopredu a tim padem se ti zkrati napravo a muzes pohodlne tasit. *4*

PS. predtim si psala, ze tvuj znamej na Glock, ted zase revolver, tak jak to teda je? *88**40*

Zpět na „Střelivo“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz